Как се преборих с бялото течение ?

  • 495 534
  • 523
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 683
И аз мога да кажа, че почти си го имам постоянно.
Спира от време на време, после пак се появява, наистина при настинка е появява по-силно или след антибиотици.
На лекар и аз не ходя само в краен случай.

И аз така - имам го от ученичка! #Crazy 2-3 пъти  /когато исках да забременея и като набллижи раждането/ ходих на лекар, всеки път различно лекарство /вагинални таблетки/, хем скъпи, хем не помагат...  Cry

# 31
Преди години имах доста сериозни проблеми с бялото течение, но за щастие се оттървах от тоз проблем. Първо по предписание на лекар си слагах глобули Полижинакс и да ви кажа от тях голям ефект нямаше. И след това реших да пробвам с промивки със смрадлика и лайка и така след един месец промивки вечер в седмицата по два пъти, бялото ми течение изчезна. Това беше преди около две години от тогава не съм имала проблеми. надявам се и за напред да е така Praynig Но наистина поне при мен от промивките имаше голям ефект.
a moje li da mi obqsni6 malko po konkretno kak si pravi6 promivkite s kakvo i kak !?? blagodarq  Embarassed Cry

# 32
  • Мнения: 9 093
Промивките се правят с дамски душ, продава се по аптеките, струва към 3 лв.
Не е препоръчително да се прави без да е назначено като начин за лечение от гинеколог.
Понякога можеш да си правиш промивки със тантум роза (пак в аптеките се продава) или просто с лъжичка сода, разтворена в литър топла (но не гореща) вода. Това е за временно облекчение, поне докато отидеш на лекар.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 917
чета мнениата и така и не разбрах интимни шампоани ползвате ли всеки ден. Аз редувам Лактацид и Нивеа, но не мога да си представя да не ги ползвам изобщо. Посъветвайте ме

# 34
  • Мнения: 4 555
Години наред имах бяло течение, направо не знам и аз колко години.  Всякакви глобули съм слагала, и Полижинакс и  Гиналгин и Нистатин и Клотримазол и каквото съществува на пазара, имената им не помня даже.
Ефектът винаги е бил само за месец-два и после пак същото.
И хомеопатия съм пробвала - нищо.
Години наред ви казвам. Направо не знаех какво е това да нямам ежедневна превръзка, при това по няколко на ден сменях.

Един ден прочетох тук някаква ужасяваща тема за едно момиче, което направило аборт в шести месец заради гъбички. Изкарах си акъла, честно. И тъй като точно тогава започнавахме да творим бебето, бях по-решена от всякога да разкарам гадните гъби. Отидох при докторката и й казах, че каквото каже ще пия, само гъбите да ги няма, ако може окончателно.
Предписа ми разни глобули и хапчета за пиене (Низорал), след което каза да разкарам интимния гел, сапун и каквото друго ползвам и - само сода. Всеки ден.
И така, вече към 6 месеца мисля станаха, нямам пукната гъба. (Пу-пу-пу).
6 месеца не съм ползвала ежендевни превръзки, толкова ми е ново и необичайно това усещане... Още му се кефя Simple Smile
Това е при мен.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 917
6 месеца не съм ползвала ежендевни превръзки, толкова ми е ново и необичайно това усещане... Още му се кефя Simple Smile
Това е при мен.

ама и ежедневните превръзки ли са вредни?!?! Ще се побъркам вече, излиза, че трябва да се мия само с вода, така ли?

# 36
  • Мнения: 9 093
Без интимни гелове, миене само с топла водичка.
Всичко се измива, спокойно Simple Smile
Ежедневните превръзки, особено ако са копринени, са кофти също.
Но, ако е силно течението, няма как...

# 37
  • Мнения: 284
Без интимни гелове, миене само с топла водичка.
Всичко се измива, спокойно Simple Smile
Ежедневните превръзки, особено ако са копринени, са кофти също.
Но, ако е силно течението, няма как...
И аз съм така с топла водичка и ежедневни превръзки!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 917
Без интимни гелове, миене само с топла водичка.
Всичко се измива, спокойно Simple Smile
Ежедневните превръзки, особено ако са копринени, са кофти също.
Но, ако е силно течението, няма как...

аз ползвам памучни превръзки и си мисля че е по хигиенично да си ги сменяш отколкото цял ден примерно (ако нямаш възможност да си смениш белъото)

# 39
  • Мнения: 206
  Здравейте мили момичета  bouquet
 Бяло течение при проблем - гъбички и др. полови болести - се лекува при лекар, а акоговорим за нормално бяло течение е все едно да говорим за потенето. Неприятно, но създадено от Бог с определена цел. Влагалището на жената трябва да е винаги влажно и да има самозащита от всякакви микроби. Както някой хора се потят повече и на някой потта им мирише повече така е и при течението. Напълно нормално нещо, при някой по-обилно при други по-леко.
  Живейте с бялото течение и всичко ще бъде наред.  Grinning

# 40
  • Мнения: 4 555
ама и ежедневните превръзки ли са вредни?!?! Ще се побъркам вече, излиза, че трябва да се мия само с вода, така ли?
Не знам да са вредни, аз имах предвид, че не ми се налага да ги ползвам.
А относно водата, на мен само вода без нищо, не ми дава усещане за чистота. Но със сода се получава такова усещане, все едно със сапун си се измила. Някак си по-различна става кожата.

# 41
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Тормозиха ме известно време, но направих 7-дневен курс на лечение с крем (вагинално), още на 3 ден изчезнаха, но си направих и седемте дни. Това беше през юни, оттогава, да чукна на дърво, не са се появили Peace
Иначе не съм си променила режима с нищо - мия си се със същия гел, който ползвам за тяло, не ползвам всекидневни превръзки, нося само прашки, и ползвам само тампони Mr. Green, а, и никога не съм ползвала дамски интимен душ  Sick

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Ами при мен мина от едно пиене на антибиотици. Всъщност лекувах бронхит и тъй като имам серия от бронхити и пневмонии през последните години се налагаше да пия /а сега де как се казваше  newsm78/ мисля беше "азатрил". Значи помня че го пиех само три дни по едно хапче, ама мисля че пишеше че е и за гъбични инфекции, а аз си влачех една от много години и не успявах да се преборя защото бившия ми мъж беше убеден че на него като му няма нищо видимо значи е здрав. И така разведох се и естествено контактите ми с него спряха, разболях се от бронхит и трябваше да го пия този антибиотик и случайно просто някъде след няколко месеца /колкото и странно да звучи/ се усетих всъщност че вече нямам течение. Ама то до такава степен бях свикнала с течението че през този период просто не се замислих че вече нямам.  Joy Joy Joy

# 43
  • Мнения: 820
Да не те плаша ама с азатрил не се лекуват гъбички, а хламидия. Знам го от личен опит (за съжаление). По темата за един период от около 6 месеца ме мъчиха гъбички и аз не знам как изчезнаха. Може би защото след съвет на гинеколога ми започнах да нося памучно бельо и се мия само с водичка

# 44
  • Мнения: 674
Здравейте на всички Hug
Аз си имам постоянно бяло течение,както при много от вас понякога по-слабо,понякога по-силно,но след ОВУ съм суха newsm78
Та правя промивки със смрадлика 1 месец по 3 пъти седмично,а и интимен гел също ползвам.
Да попитам за содата промивки (вагинални) ли правите с дамски душ и през колко време? Embarassed newsm78

Общи условия

Активация на акаунт