Брашов и Бран

  • 2 586
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 848
Привет, какво интересно бихте ми препоръчали из тези места?
Като забележителности ме интересува най-вече, а може и някое хубаво заведение също да препоръчате.
Благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 457
 В Бран- двореца на Дракула само и парка пред него.   Рашнов- преркасна крепост- пада се мевду двете градчета.Препоръчвам с две ръце.  В Брашов има много за посещение - основните неща- портите- Екатерина и Шей,черната църква, Първото румънско училище и намиращата се в него преса, на която  е напечатан РИбния буквар на Петър Берон,Strada Sforii  – най-тясната уличка в Европа Wink,площада, изкачване с лифна на хълма  тампа при надписа...ДОри просто да се разхождате из града,. ще си изкарате странотно.Има чудесна атмосфера Hug

# 2
  • Мнения: 4 711
Брашов е чуден град, усеща се чуждото влияние там Simple Smile

Черната църква е много интересна.

А Бран наистина предлага този замък за туристите, но според познат румънец, Дракула наистина е живеел там  Mr. Green

Малко извън темата за тези две градчета, замъка Пелеш не трябва да се пропуска, стига да ви е на път.

# 3
  • Мнения: 35 968
замъкът на Дракула е пълно разочарование - сбириток от мебели от края на 19 и началото на 20 век - самата аз съм играла като дете върху такива в къщата на баба ми - нищо общо с това, което очаквах да видя вътре, без елемент на автентичност + лудница и огромни опашки от туристи
замакът е красив отвън и то нощем - "излиза" от скалата, върху която е построен и е добре осветен
хубавото заведение в Бран е пицарията в центъра - персоналът е стандартно муден, но поне има един симпатичен сервитьор, който разбира английски и човек може да се оправи
не успяхме да разгледаме замъка Пелеш, който бил най-красивият в Румъния

пп впечатленията ми са съвсем пресни, снощи се прибрахме от там

# 4
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
замъкът на Дракула е пълно разочарование - сбириток от мебели от края на 19 и началото на 20 век -
...................................................................
Така си е, но благодарение на мита, че там е живял Дркула, е един от най-посещаваните замъци в световен мащаб. Rolling Eyes

Дворецът Пелеш е несравнимо по-красив.

# 5
  • Мнения: 4 711
Няма място за сравнение между тези двата Simple Smile Пелеш е като от приказките Simple Smile

Но замъка на Дракула е забележителност. Ако се ходи в Бран, хубаво е да се види.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 457
АКо ще се дават и съвети  по път, препоръчвам горещо МАнастира Карайман.Гледката не мове да се опише- трябва да се види! Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Ако търсите хубава почивка в красива планина , приличен хотел , храна и цена наемете си хотел в Пояна Брашов.На тръгване по планинския път за там има хубаво лятно заведение Simple Smile  - супи , скара , мици , мезета , хубава бира.Всъщност където и да сме сядали кухнята им е много добре и никога не сме уцелвали греда . По принцип у нас се говори предимно за сръбска скара , гръцка кухня , турска , ама и румънската хич не и отстъпва.

# 8
  • Мнения: 7 710
А как се разбирате с румънците? Трудна ли е комуникацията?

# 9
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Аз на английски комуникирах и се разбрахме много добре.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 457
На английски, разбора се.Нямаше човек, който да не откликне

# 11
  • Мнения: 7 710
Мерси Simple Smile от това се притеснявах най-много, но румънците владеят английски май по-добре от българите Grinning обмислям пътуване октомври и ще се опитам максимално да разуча нещата, за да няма големи изненади

# 12
  • София
  • Мнения: 3 457
Казвай какво те притеснява.Ще помагаме Hug

# 13
  • Мнения: 7 710
Лесно ли се стига до Бран, ние имаме навигация , но да питам хаха . Мисля че имаше 3 замъка в района , скъп ли е входа  и като цяло какви са цените там, че да си направя сметка колко пари ще са нужни, бях гледала хотели в Бран, които бяха 75 лв за 2 вечери за двама, което чак ми се стори странно хаха , но така като чета май няма нужда от 2 нощувки там

# 14
  • София
  • Мнения: 3 457
В Бран няма какво да правите два дни.ВИжте замъка и - толкова.Препоръчвам Браяов за престой.Оттам може да отскочите на посещение до Бран, както и  замъка Ръшнов...Прочети малко темата назад -аз лично съм писала подробно  за нашата екскурзия по тези места от пролетта, с нощувки именно в Брашов.

Общи условия

Активация на акаунт