Как да реагирам на това поведение?!?

  • 26 379
  • 457
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 438
аз отново подавах ръка и подновявах комуникацията …като той едва ли не беше обиден защо не съм го направила по-рано – и той нямало да позволи да е все без вина виновен и през неговите очи – виновната съм аз – и аз трябва да оправя всичко. Той си имал достатъчно проблеми и грижи в работата, нямал нужда от допълнително напрежение, което аз съм създавала за щяло и нещяло…и позицията му беше категорична и твърда.
Преглъщах тази негова излишна твърдост- само за да сме заедно.Защото когато всичко е наред е прекрасно – той е страхотен, кара ме да се чувствам  невероятно, прави жестове и то много за мен, личи си от всичко ,че много ме обича и е така наистина – усеща се!
И така до последната ситуация, в която след пак едно сдърпване за що-годе дребен повод, си разменихме някакви реплики и той ми каза, че вече било започнало да му дотяга  всичко това, че ако през 2 седмици аз за супер дреболии съм се сърдела – по-добре било да се приключва.
От което аз се почувствах толкова обидена и засегната, че директно му казах ,че щом ще се напряга – от този момент да счита всичко за приключило и затворих телефона.


Той мълчи, защото й е казал, каквото има да казва. Даже в създалата се ситуация, интелигентно подхожда.
Какво иначе - да спори, да се оправдава ненужно?
В една връзка човек трябва да се чувства спокоен и да е над дреболиите.
Не бил влизал в чата няколко часа, или пък бил спал , щом работи много е нормално да не му е до чат, или да му се спи. Или и затова трябва да се обяснява, преди да си легне да спи. Simple Smile
За нея това е излишна твърдост, а за него допълнително напрежение.  Кой е прав?

# 76
  • Мнения: 15 619
Да- темата е на практика приключена.
Но аз знам, че в яд човек казва прибързано много неща за които съжалява...
Смятам, че както е възможно да е перфектно в повечето моменти - може и във всички...
И заради инат се опропастяват много отношения и връзки....разминават се хора е така...

Не, не във всички моменти хората са перфектни. Да не говорим, че всеки има различна представа за перфектността, подходяща за него, произлизаща от другите.

# 77
  • Мнения: 2 500
Възможно е заради този негов инат да са се проваляли и предишните му връзки.
Както вече споменах, зрелите хора си разрешават проблемите с разговори и взаимни компромиси, не с мерене на кой му е по-голям инатът.

# 78
  • Мнения: 46
Тук не става дума да ѝ върви по гайдата. Авторката е зряла жена и едва ли очаква винаги да става на нейното. Въпроса е, че когато на господина не му харесва нещо да си каже, а не да мълчи с дни. Моля, авторката да ме поправи, ако съм разбрала грешно.


Точно така!:smile:
Винаги съм молела за разговори - а не за мълчание.
В мълчанието нищо не се разбира, проблемът остава...размива се във времето!
А и скандали не съм правила никога- не е в мой стил!
Нито пък съм го заливала навсякъде, когато е зает- напротив!
Виждам, че е зает и изчаквам да се появи или обади...

# 79
  • у дома...
  • Мнения: 3 103
За 7 - 8 месечна връзка ли говорим или за 7-8  месеца по-интензивна комуникация? Още повече, че авторката спомена че са над 30-те. Зрели хора се дрънкат (авторката дудне) за това, че не са се чули няколко часа, не са си писали в чат... Боже, боже... А и авторката първа млъква. И обикновено разприте са по телефона...

Мацка, радвай се, че не си полицейска съпруга!

# 80
  • Мнения: 1 565
И на мен това ми е голям проблем когато се ядосам казвам неща ,който много могат да наранят човека от среща .след няколко часа като ми мине съжалявам и съм се чудила как някой може да ме търпи .После се извинявам подобаващо .Ама до сега никога не съм чакала дали ще благоволи да ме потърси те и без това винаги първи са ме търсили .

# 81
  • Мнения: 1 438
Като цяло ние женският пол сме по разговорите, мъжете не мисля, а и с малко думи могат да се изяснят нещата.
Даже дългите разговори натоварват, а като цял ден човек е бил натоварен, допълнително не му е нужно. Напротив.
От връзката се очаква да се зарежда положително.
Това с разговорите ме подсети за една др. скорошна тема на семейна двойка вече. Жената все за разговори настояваше, мъжът й не. Тя си мисли, че не я обича вече и пр.
Май се казваше темата "Омръзнала ли съм му".
Смятам, че тактиката ни е грешна дами, полът ни имам предвид.

# 82
  • Мнения: 66
явно има пролем с комуникацията при следващият разговор поговори с него и заедно се опитайте да откриете къде точно ви се разминават позициите относно проблемите които водят до тези дребни спорове и повярвайме след като ги открите всичко ще се орави казвам го от позицията на мъж аз винаги оставям моята приятелка да разнищи  докрай ситуацията и след това премислям и иказвам дали съм убеден или че тя не е права

# 83
  • Мнения: 46
явно има пролем с комуникацията при следващият разговор поговори с него и заедно се опитайте да откриете къде точно ви се разминават позициите относно проблемите които водят до тези дребни спорове и повярвайме след като ги открите всичко ще се орави казвам го от позицията на мъж аз винаги оставям моята приятелка да разнищи  докрай ситуацията и след това премислям и иказвам дали съм убеден или че тя не е права

Е да де, ама не се обажда Disappointed

# 84
  • Мнения: 2 515
Не мисля,че мъжете са по разговорите и обясненията.Те са просто устроени-няма какво да се обяснява,нещата са такива,както  те си ги мислят.Нито могат да се изразяват ,в общия случай.Те ,дори не подозират,че има някакъв проблем.Дълго и протяжно, с часове ,могат да чепкат мачове,риболов,лов,чужди жени.

# 85
  • Мнения: 9 054
Аз, пък, смятам, че жените прекалено много говорят, постоянно нещо искат да се обясняват, да разпитват, да анализират, да човъркат... Тия разговори обикновено са монолози от нейна страна, а другият е принуден да слуша и обикновено се очаква да се съгласи с повечето казани неща. Честно казано, за мен, говоренето е надценено като подход и направо ми се изправя косата като чуя "Трябва да поговорим".
Действията казват повече от хиляди думи, тези на господина - също, какво още  newsm78

# 86
  • Мнения: 1 438


Е да де, ама не се обажда Disappointed

Обади му се ти, както и досега си го правила, само че помисли за тактиката си, за да не се стига дотук.
Бъди над дреболиите. Той ти го е казал ясно.  Пък каквото сабя покаже.

п.п. Съгласна съм с посл. 2 мнения.

# 87
  • София
  • Мнения: 8 041
Аз сьм от типа на мьжа и донякьде го разбирам. Мразя издребняването, някой да ме залива с впечатленията си и да ми се сьрди на почивки. Това се тьрпи, но до време. После става ужасно досадно някой да има постоянни претенции кьм теб. Доколкото разбирам от написаното, мьжьт замьлчава като резултат от срьдните на авторката. Ако това наистина е два пьти месечно, нормално е да загуби интерес.
Тази врьзка е обречена кауза, характерите и очакванията са прекалено различни. Той го е казал пределно ясно и би било тьпо тя да се обажда.

# 88
  • Мнения: 2 216
а на бас че е скорпион Grinning

# 89
  • Мнения: 15 960
Или Рак.

Общи условия

Активация на акаунт