Как да реагирам на това поведение?!?

  • 26 322
  • 457
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 298
Скрит текст:
Малко ми е трудно да си представя на 30 години те първа да се впускам в някаква си връзка и да се занимава на дай ми куклите на ти пърцалките. Хората на тези години гледат вече две деца и създават свой дом .След една определена възраст човек до толкова свиква да е сам ,че после е доста трудно да намериш някога и то без никакви косури .На 30 години най малкото вече трябва да се е отиграла една жена и да не позволява на някой си мъж да си играе така с чувствата й.За мен е непонятно жена да седи и да чака мъж дали и ако я потърси.
Трябва да си доста глупава ,за да не можеш да въртиш мъж както на теб ти е изгодно .
Ани, моля те, спести си определенията за хората, точно ти... Знаем колко си не глупава от една твоя тема  ooooh! Твоите представи тип "на 30 години с две деца и мъжа ми ме бие/псува/кръшка/обижда" не съвпадат с представите на други хора.  Peace

# 61
  • Мнения: 14 967
Много странно реагират някои съфорумки на ситуацията. Значи , в други теми , инструктажът към авторките е да се държат на положение , да се себеуважават , да поставят себе си и да изискват уважително отношение от  мъжа , на първо място.
А тук се съветва авторката да прави точно обратното.
Ами "зрели" хора , предполага се , че тя си знае себе си и очакванията си. И се предполага , че когато нещо не и харесва и го казва в прав текст , значи то е напълно основателно.
Друг е въпросът за разминаванията в очакванията , в поведенческия модел на двамата и т.н.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Авторката, аз не разбирам какво повече има да реагираш на това поведение - та ти вече си реагирала. Той ти е казал "ако така продължава, по-добре да приключваме", ти си му казала "считай всичко за приключено". Това не е ли късане с човека? Ти очакваш да ти звънне или искаш ти да му звъннеш?
Не се е получило, прави си изводите и давай нататък, егати натоварването е да си играете с чувствата на другия, късайки по един-два пъти в месеца или заплашвайки с късане.

# 63
  • Мнения: 2 494
Аз се чудя защо някои потребители тръгнаха да упрекват авторката и да я съветват да се променя. Защо пък той не се промени?!
Той е прекалено горделив и не иска да прави никакви компромиси, а авторката трябва да стъпва на пръсти и да внимава господинът да не се разсърди!!!
Аз лично не бих търпяла такава връзка.
По време на конфликтите и аз също млъквам, но това е само докато се успокоят страстите, защото в противен случай ще си кажем неща, за които ще съжаляваме. После говорим и се изясняваме и търсим решение на проблема. Не мога да си представя някой да мълчи с дни.

# 64
  • Мнения: 2 502
Проблемът е такъв,че не можеш на някой 30 годишен непрекъснато да му правиш забележка ,той непрекъснато да мълчи и да мислиш,е имаш връзка. Не са на една вълна и непрекъснато са в конфликт.Може дребни неща да ги предизвикват,но те са зациклили и връзката им не е приятна.Колкото и да й казваме "дръж се на положение" ,мъжът казва "няма все аз да съм виновен". Какво да прави при това положение?Да продължава да му пили на главата  с "ти си виновен".Ще му опротивее до смърт.

# 65
  • Мнения: 1 435
"ако така продължава, по-добре да приключваме"

Ето го отговорът на проблема.
Всеки път едни и същи разправии за едни и същи дреболии, наистина е натоварващо.

Авторката или да смени тактиката, или мъжа. Друг може и да я слуша и да не мълчи, а да `изпълнява`.


# 66
  • Мнения: 298
Много странно реагират някои съфорумки на ситуацията. Значи , в други теми , инструктажът към авторките е да се държат на положение , да се себеуважават , да поставят себе си и да изискват уважително отношение от  мъжа , на първо място.
А тук се съветва авторката да прави точно обратното.
Ами "зрели" хора , предполага се , че тя си знае себе си и очакванията си. И се предполага , че когато нещо не и харесва и го казва в прав текст , значи то е напълно основателно.
Друг е въпросът за разминаванията в очакванията , в поведенческия модел на двамата и т.н.
Естествено, че трябва да се себеуважава и т.н., но трябва и да има реална самооценка и реални очаквания. Не може всяка, която решава да постави себе си на първо място и има безумни изисквания да бъде поощрявана с гръмки изказвания от типа "Ти си специална и заслужаваш избраникът ти да ти върви по гайдата!".
Друг въпрос е типът общуване между тях, аз съм по-малка от авторката, но това да комуникирам с партньора си по чата ми е непонятно, даже омразно..

# 67
  • Мнения: 2 494
Тук не става дума да ѝ върви по гайдата. Авторката е зряла жена и едва ли очаква винаги да става на нейното. Въпроса е, че когато на господина не му харесва нещо да си каже, а не да мълчи с дни. Моля, авторката да ме поправи, ако съм разбрала грешно.

# 68
  • Мнения: 298
Тук не става дума да ѝ върви по гайдата. Авторката е зряла жена и едва ли очаква винаги да става на нейното. Въпроса е, че когато на господина не му харесва нещо да си каже, а не да мълчи с дни. Моля, авторката да ме поправи, ако съм разбрала грешно.

Ама то на господина всичко му харесва, тя прави проблем, че не е писал в чата или че не е звъннал повече от няколко часа или дори ден. И след като се създаде напрежение се скарват и той млъква. Той даже ѝ е казал, че не му харесва да му се сърдят през две седмици... За мен и той и тя имат неадекватности в поведението си  Peace

# 69
  • Мнения: 3 186
Харесал те е отдалече, но като сте се сближили ти е намерил много кусури и сега пробва дали поне си готова да му отстъпваш за всичко, или ще държиш на своето. Нещата вървят на зле за теб, премисли така наречената ви връзка.

Четох дотук и мисля същото. Връзката е пример за "несходство в характерите".  
Като не се разбирате, защо натискате? Човекът не вижда проблем у себе си. Бил непреклонен и горделив, не ще да позаглади тези си качества дори и за любовта.

valian1, какво да прави авторката освен да приеме особняшкия му характер.


За мен още началото на връзката ви е червена лампа. Намерил ти телефона отнякъде (?), следял те от 1-2 години - такова поведение е плашещо.

Нищо плашещо не виждам. Не се случва ежедневно, но е нормално да харесаш отдалече и да потърсиш пътища за контакт.

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 16:25 от tainichka

# 70
  • Мнения: 736
  С рогата всеки път напред- не става. Явно и двамата сте такива...

# 71
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз виждам основни разминавания в очакванията и представите на двамата каква точно трябва да бъде връзката им. В следствие на това мисля, че нямат голям шанс за общо бъдеще.
И защо ми се струва, че са на повече от 30+, особено той.

# 72
  • Мнения: 8 942
Вие просто сте различни и с различни очаквания към отношенията  Peace

Ти изглеждаш като доста по-хлътнала, той - изобщо. Възможно е да е имал друга представа за теб и просто тя да не се е покрила, сега той се покрива и не му се занимава. Ти пък тропаш с краче...

Наистина ли мрънкаш, че не ти е писал няколко часа или една вечер  newsm78 Или ти го заливаш с комуникация обилно и във всички канали

# 73
  • Мнения: 29 841
Знам ли? В началото на връзката, както е при тях, малко е тъпо с тези натяквания защо не се обаждаш/пишеш...
Вярно е, че, когато има уговорка, е добре да се спазва, но не винаги е възможно.

Заспал е, не можал да се обади. Не е краят на света. Авторката трябва да каже, че се е притеснявала за него, понеже са имали уговорка, не за друго. Не виждам поводи за скандал или подобно.

Смятам, че тази в тази връзка не сте на една вълна. Може би трябва сериозен разговор дали изобщо сте в една посока.

# 74
  • Мнения: 46
Да- темата е на практика приключена.
Но аз знам, че в яд човек казва прибързано много неща за които съжалява...
Смятам, че както е възможно да е перфектно в повечето моменти - може и във всички...
И заради инат се опропастяват много отношения и връзки....разминават се хора е така...

Общи условия

Активация на акаунт