Как да реагирам на това поведение?!?

  • 26 398
  • 457
  •   1
Отговори
# 210
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
basila,
това не е достатъчно гадно ли? Всеки две седмици да късат с теб и да се чудиш сега това сериозно ли е или не? Ако мъжът ти за всяка дреболия те гони от вкъщи или ти иска развод, колко точно време ще ти трябва да си кажеш "ми като толкова искаш, развеждаме се"? Какво остава в нова връзка да му дуднат така на някого. Егати емоционалния тормоз.

# 211
  • Мнения: X
Еййй браво бре. Значи жената може да си прави чупки, да капризничи ,да мрънка за глупости.  А мъжа е длъжен да прави компромиси и да мълчи. Къде са тез мъже ,че ми стана интересно ? Кой нормален човек обича да го правят на глупак ?
По принцип, не би трябвало никой да го прави....
Но, ако трябва да избирам дали мъж или жена да ми "прави чупки и стойки" и да капризничи, избирам жената.    Laughing
На мъжа просто не му отива подобно поведение. От него се очаква да разрешава проблеми, не да ги създава, да е мааалко над нещата, да не наказва всеки женски каприз.....

Аз може би мааалко се отъждествявам с авторката.В доста от нейното описание се "виждам".
Е, моят мъж как успя да ме "опитоми" да не правя чупки за дреболии, да не млъквам за нещо, което ме е подразнило, а да разговарям спокойно и без сърдене за всеки проблем?

Пак казвам, мъжът може да не е лош по дифолт, просто не е мъжът, който тя иска.
На него би му подхождала една по....непукистка, жена, за която няма да е проблем огромното му его.

# 212
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много зависи колко време е търпял докато му писне. 7 месеца не са толкова дълъг период, за да хлътне толкова,че да прости всичко. Ако момата го е метнала с претенциите още на 2-рия месец нищо чудно вече толкова да му е писнало,че да му е все тая.

# 213
  • София
  • Мнения: 24 839

Прочитайки това, реших, че става дума за сериозен конфликт, в който са засегнати стабилни общочовешки ценности и принципи.
Скрит текст:
Това,което също знам е, че той е горд с непреклонния си характер и с това, че е прекратявал други връзки, в които е обичал - само защото не искал да прави компромиси, когато не е виновен самия той.
Ужасен инат - граничещо с детско - незряло поведение.Знам го!
А то, той не можел да прави компромиси за ежедневни тъпотии....
Ами, сори, може да е супер професионалист в работата си, може да е супер верен приятел на аверите си, може да е всеотдаен син на родителите си, но такъв характер е изключително труден за ежедневно съжителство.
Просто на мъжете не им отива да се държат като ЖЕНИ.    Peace

Пропуснала си края на изречението и цитираш само това, което ще обслужи поредната ти тирада.
Цитат
той е горд с непреклонния си характер и с това, че е прекратявал други връзки, в които е обичал - само защото не искал да прави компромиси, когато не е виновен самия той.

Малка, но съществена разлика, нали?
Която отвява в небитието розовите момински представи, които се опитваш да втълпиш на авторката.
Няма нормален и нескопен мъж, който да търпи безропотно и да прави безкрай компромиси за ежедневни тъпотии.
Или си вдига чукалата или оглушава за намилането, като си намира отдушник навън.

Пък, нека благоверната да живее с представата, че го е стиснала за топките и той я гледа с обожание. Mr. Green

# 214
  • Мнения: 30 158
Абе, просто не са един за друг. Имам познати, които се опитаха да бъдат двойка и не им се получи. Поотделно обаче после си създадоха семейства без проблем. Важно е да намериш човек на твоята вълна, да си подхождат характерите и мисленето на двамата.

# 215
  • Мнения: 20 471
Е, къде видяхте мъжът да "търпи", а жената да се "тръшка", че и за всичко да иска да се налага, а той милият да слуша за всичко. Малко драмата се засилва повечко за жената. Simple Smile
Коя нормална жена ще иска мекотело до себе си. (е, има и такива, но те са друга бира)
Това, което аз виждам е, че имат разминавания и влизат в една и съща, повтаряща се ситуация през определени периоди. Която очевидно остава отворена щом се повтаря. И то между цивилизовани хора – без крясъци, кавги, обиди.
Уважението към другия се подразбира, ако си се ангажирал с някой човек за повече от една нощ. Това изобщо не го коментираме.
Тормозът аз го виждам от страна на мълчащия – ами мен като ме дразни някой с нещо и се повтори няколко пъти, ще си отворя устата и ще му кажа в прав текст "прекаляваш с мрънкане, със забележки" и т.н. Тази уста е затова, да се говори и да общуват хората. Пък, ако другия не разбере, чао, значи няма да се разберем. Това важи и за двете страни.
В една двойка дължината на връзката се определя точно от това умение да се балансира. Но и от двамата. В едни ситуации единият отстъпва или помага, в друга обратно. То и аз съм много курназ, но не всеки път държа да съм отгоре, отстъпвам, когато е нужно.

# 216
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Абе, просто не са един за друг. Имам познати, които се опитаха да бъдат двойка и не им се получи. Поотделно обаче после си създадоха семейства без проблем. Важно е да намериш човек на твоята вълна, да си подхождат характерите и мисленето на двамата.
Да де, но авторката се опита да го изкара по-черен от дявола, а тя самата невинност.

# 217
  • Мнения: 1 439
Ами той си е отворил устата човекът и с малко думи й е казал, че тия дребнавости го натоварват. Какво по-ясно.

И аз да съм, на всяка среща да очаквам с какво "ще ме захванат",  вместо да се радваме да сме заедно, си е направо тормоз.

# 218
  • Мнения: 298
Скрит текст:
Е, къде видяхте мъжът да "търпи", а жената да се "тръшка", че и за всичко да иска да се налага, а той милият да слуша за всичко. Малко драмата се засилва повечко за жената. Simple Smile
Коя нормална жена ще иска мекотело до себе си. (е, има и такива, но те са друга бира)
Това, което аз виждам е, че имат разминавания и влизат в една и съща, повтаряща се ситуация през определени периоди. Която очевидно остава отворена щом се повтаря. И то между цивилизовани хора – без крясъци, кавги, обиди.
Уважението към другия се подразбира, ако си се ангажирал с някой човек за повече от една нощ. Това изобщо не го коментираме.
Тормозът аз го виждам от страна на мълчащия – ами мен като ме дразни някой с нещо и се повтори няколко пъти, ще си отворя устата и ще му кажа в прав текст "прекаляваш с мрънкане, със забележки" и т.н. Тази уста е затова, да се говори и да общуват хората. Пък, ако другия не разбере, чао, значи няма да се разберем. Това важи и за двете страни.
В една двойка дължината на връзката се определя точно от това умение да се балансира. Но и от двамата. В едни ситуации единият отстъпва или помага, в друга обратно. То и аз съм много курназ, но не всеки път държа да съм отгоре, отстъпвам, когато е нужно.


Ами той го е казал!!! Отсрещната страна не е разбрала и той, щото "не я уважава", "не я обича" и куп други глупости, които се изписаха, не ѝ казва "Чао!", ами търпи мълчаливо, чака тя да си осъзнае грешката и да се извини. Докато в един момент не му кипва и ....се стига дотук..

# 219
  • Мнения: 15 619
Всеки  насосва отговорите според собствените си нагласи за това, каква била и/или би трябвало да бъде връзката на авторката с мъж, какъвто всяка коментирала би понасяла или не би понасяла в представите си. Гадания. Най-вероятно хич не са верни.

# 220
  • София
  • Мнения: 8 044
Тормозът аз го виждам от страна на мълчащия – ами мен като ме дразни някой с нещо и се повтори няколко пъти, ще си отворя устата и ще му кажа в прав текст "прекаляваш с мрънкане, със забележки" и т.н. Тази уста е затова, да се говори и да общуват хората. Пък, ако другия не разбере, чао, значи няма да се разберем. Това важи и за двете страни.

А сега си представи, че това упражнение го играеш 2 пъти месечно, 7 месеца или общо 14 пъти. На 15-тия път дали ще имаш желание да правиш разбор и анализ на случилото се или просто ще замълчиш, ще си вдигнеш капата и ще приключиш...

# 221
  • Мнения: X
Скрит текст:

Прочитайки това, реших, че става дума за сериозен конфликт, в който са засегнати стабилни общочовешки ценности и принципи.
Скрит текст:
Това,което също знам е, че той е горд с непреклонния си характер и с това, че е прекратявал други връзки, в които е обичал - само защото не искал да прави компромиси, когато не е виновен самия той.
Ужасен инат - граничещо с детско - незряло поведение.Знам го!
А то, той не можел да прави компромиси за ежедневни тъпотии....
Ами, сори, може да е супер професионалист в работата си, може да е супер верен приятел на аверите си, може да е всеотдаен син на родителите си, но такъв характер е изключително труден за ежедневно съжителство.
Просто на мъжете не им отива да се държат като ЖЕНИ.    Peace

Пропуснала си края на изречението и цитираш само това, което ще обслужи поредната ти тирада.
Цитат
той е горд с непреклонния си характер и с това, че е прекратявал други връзки, в които е обичал - само защото не искал да прави компромиси, когато не е виновен самия той.

Малка, но съществена разлика, нали?
Която отвява в небитието розовите момински представи, които се опитваш да втълпиш на авторката.
Няма нормален и нескопен мъж, който да търпи безропотно и да прави безкрай компромиси за ежедневни тъпотии.
Или си вдига чукалата или оглушава за намилането, като си намира отдушник навън.

Пък, нека благоверната да живее с представата, че го е стиснала за топките и той я гледа с обожание. Mr. Green
Ами, щом си вярваш.....така е.    Laughing

Скрит текст:
Е, къде видяхте мъжът да "търпи", а жената да се "тръшка", че и за всичко да иска да се налага, а той милият да слуша за всичко. Малко драмата се засилва повечко за жената. Simple Smile
Коя нормална жена ще иска мекотело до себе си. (е, има и такива, но те са друга бира)
Това, което аз виждам е, че имат разминавания и влизат в една и съща, повтаряща се ситуация през определени периоди. Която очевидно остава отворена щом се повтаря. И то между цивилизовани хора – без крясъци, кавги, обиди.
Уважението към другия се подразбира, ако си се ангажирал с някой човек за повече от една нощ. Това изобщо не го коментираме.
Тормозът аз го виждам от страна на мълчащия – ами мен като ме дразни някой с нещо и се повтори няколко пъти, ще си отворя устата и ще му кажа в прав текст "прекаляваш с мрънкане, със забележки" и т.н. Тази уста е затова, да се говори и да общуват хората. Пък, ако другия не разбере, чао, значи няма да се разберем. Това важи и за двете страни.
В една двойка дължината на връзката се определя точно от това умение да се балансира. Но и от двамата. В едни ситуации единият отстъпва или помага, в друга обратно.

Peace

Мъжете-примадони с огроооомно его обикновено си намират някоя безлична да им търпи мурафетите, щото нали господина им е оказал височайшо благоволение да ги "вземе за жена", така и двамата доволни.Той "настъпва и рита", тя се прави, че нищо няма, идилия.

Авторката обаче ядец, не ще да се прави на сива мишка и да си трайка, а му се опъва.И хоп, стигаме до "Ако всеки път ще ми казваш откъде изгрява слънцето, сори, ама кой откъде е!".
И си е прав за себе си.Да си търси сивата мишка, да му мълчи и да му е на разположение, когато на "принца" му е удобно.    Laughing



# 222
  • София
  • Мнения: 24 839
Невинаги казваме това, което наистина мислим. Wink
....................
Amour го каза добре – не гледай какво казва, а какво прави един мъж за теб. А този господин разбрахме, че нищо не казва, а и нищо не прави след като уж е бил "отрязан".
 

Не, ти не винаги казваш това, което наистина мислиш! Peace

Аз и много други казваме точно каквото мислим и хора, които по някаква причина говорят неща, които нараняват, а после се оправдават, че не са го мислили, нямат място в обкръжението ни.

И не, няма " на уж" , ако си стойностен човек и си господар на устата си.

# 223
  • Мнения: 1 109
Аз също намирам поведението на мъжа нормално в ситуацията, създадена във връзката. Явно двамата имат различни нагласи за вниманието и количеството на общуване, от което имат нужда в една връзка. Авторката има нужда да тече постоянно вербална комуникация между тях (чат през деня, отчет какво прави, дали ще спи и т.н.), докато той явно има нужда от една по-голяма свобода и това не значи, че не я обича. Самата тя казва, че я кара да се чувства обичана, казва го, доказва го и т.н. Аз на негово място също бих се подразнила от сръдни за такива дреболии (от моя гледна точка това си е издребняване ) и кавги на всеки две седмици.  С мъжа ми може да не се чуем цял ден, за мен няма никакъв проблем, нито за него. Дори са ми досадни протоколни разговори от типа "Какво правиш? Къде си?", просто ей така, сякаш за да държиш човека под контрол. Така пък, когато се видим вечер, имаме повече неща, които да си споделим за отминалия ден. Когато дреболиите се превръщат в поводи за цупене, връзката започва да тежи. Може и да греша, но ми се струва, че авторката не е имала много дълги връзки преди? На мен първата ми дълга връзка ми беше като школовка. В началото й се цупех за подобни неща, но после се научих да бъда много над нещата. ХУбаво е да могат да се отсеят важните и значими положителни качества на човека и в името им да се преглъщат някои по-дребни недостатъци. Никой не е идеален. Ако смяташ, че си намерила един свестен човек, който те обича, преглътни си егото и му се обади. Опитайте да изясните нещата генерално, но потърси гнилото местенце и в своето поведение. Ако пак не стане и теб продължава много да те тормози това му поведение и да реагираш по същия начин - теглете му чертата.

# 224
  • Мнения: 46
Много зависи колко време е търпял докато му писне. 7 месеца не са толкова дълъг период, за да хлътне толкова,че да прости всичко. Ако момата го е метнала с претенциите още на 2-рия месец нищо чудно вече толкова да му е писнало,че да му е все тая.

Хмм, обаче е точно обратното!
Точно на 2 -я месец той млъкна за някаква такава страшна простотия, че не можах да повярвам !!!
Беше нещо толкова дребно, че няма на къде - там какво съм му била казала в някакъв разговор...се беше впрегнал...и на другия ден трябваше да пътува до Сф на важна среща...и аз не съм го закачала, защото знам че му е
напрегнато...но така мина цял ден, ни вест - ни кост от него - притесних се....после започнах да прехвърлям на ум дали пък не съм го обидила с нещо...не е нормално.. /както се чудя и сега...как може да реагира така/
На следващия ден го потърсих и той се оказва обиден простоо!!
За страшна тъпотия - аз директно го попитах " Ти сериозно ли??? Аз дори се притесних де не е станало нещо...100 неща ми минаха през главата а ти сърдит, че съм му била казала там нещо си на майтап..."
И той каза - еми да за това- явно съм инфантил - какво да направя..
И така до момента - си реагира и си "темерути" перфектно - като знае, че има кой да звъни и да търчи там да го разпитва какво пак го е толкова разстроило...
Така , че не ми слагайте етикети на мен ,че кой бил ме търпял и т.н...


Общи условия

Активация на акаунт