Сватба 2017 - V част

  • 22 338
  • 311
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 516
Благодаря момичета!

# 256
  • София
  • Мнения: 6 010
Алиса, идеята е, че по адресна регистрация плащаш данъци. Това е в полза на общината най-вече, а и един ден като имате деца ще имате повече точки за детска градина ако сте в района на детската градина.
А за мен лично е и въпрос на чест да се водя на един адрес със съпруга си. Simple Smile

# 257
  • Мнения: 5 553
Това за детската и на мен ми хрумна, но късно... Но така или иначе в близките 10 години /толкова е валидността на картата, която си извадих след сватбата/, не съм сигурна, че ще живеем на същия адрес. Затова за мен е без значение. Wink

# 258
  • Мнения: 1 259
Включвам се  с кратко допълнение по отношение на смяна на документите, тк.к наскоро преминах през почти всички стъпки. Срокътза промяна на лична карта след смяна на постоянен адрес/ смяна на фамилия е 30 календарни дни от събитието. Процедурата конкретно в София е :

- Смяна на постоянен адрес- извършва се преди смяната на фамилията. Отива се в общината/ район/ в който ще бъде новият ви адрес. Там се подава декларация. Ако не сте собственик на имота ви трябва декларация от собствени/ка/ците ,  че са съгласни да посочите притежавания от тях имот за постоянен адрес. Ако вие сте собственика- копие и оригинал на нотариалния акт, както и оригинал на лична карта са достатъчни. Издаване в рамките на 15 мин.- 5 лв за двете удостоверения за постоянен и настоящ адрес.
- След смяна на адрес, смяна на лична карта, ако ще променяте фамилията си. -  В РПУ по постоянен адрес. Документ: копие от свидетелството за сключен брак, оригинал на удостоверението за постоянен адрес( ако сте сменяли адреса), в някои общини искат и оригинал/ копие от акта за раждане. Такса - 18 лв за 30 дни, 36 лв. за 3 дни.
- Международен паспорт- Сменя се само, ако променяте фамилията. Сменя се заедно с личната карта, като се попълва още една бланка. Такса - 40 лв за 30 дни, 80 лв. за 3 дни.
-Шофьорска книжка-само в КАТ. Ако новата лична карта е готова, директно с нея, ако не, с копие от свидетелството за брак. Талонът също трябва да бъде сменен. За 30 дни- мисля че таксата беше 25 лв.
- Ако сменяте личната си карта, сте длъжни да обявите това на банките в които имате сметки/ кредити, на работодателя си. НАП и НОИ автоматично получават информация за смяната на името.

# 259
  • Мнения: 516
Здравейте момичета!!!
Имам едно въпрос че ако знаете.Видях на една снимка булчинската рокля закачена отвън я развяваше вятъра.Това защо се прави? Предполагам е след сватбата.

# 260
  • Мнения: 1 998
smyrfhe, това с роклята мисля, че е просто фотосесия на самата рокля. Бях попаднала на подобна статия Simple Smile
https://www.weddingday.bg/show-newsbg/555

# 261
  • Мнения: 516
smyrfhe, това с роклята мисля, че е просто фотосесия на самата рокля. Бях попаднала на подобна статия Simple Smile
https://www.weddingday.bg/show-newsbg/555

Ако е така добре,че взех да се притеснявам да не би нещо да сам направила както не трябва   Simple Smile Аз гледах една на видеозапис навън са я закачили и я вее вятъра  Nature Dizzy

# 262
  • Мнения: 437
само за фотосесията е това

# 263
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,

Тези от вас, които са сключили брак с чужденец, можете ли да споделите кой ви беше водещ/dj-водещ на партито след церемонията?
Ние ще се женим през 2018, младоженецът е румънец. Опитвам се да намеря подходящ водещ/dj, който да може да говори добре английски (за румънски дори не се надявам..). Сватбата ще е в Балчик, ако имате добри впечатления от някого, моля ви кажете.. до сега каквото видях в youtube не ми хареса.. повечето от водещите не изглеждаха много комфортно говорейки на английски. Попринцип не искаме водещ, който да говори много или да прави някакви игри, просто няколко думи (за добре дошли, за ървия танц, за питата, букета и това е)..

# 264
  • Мнения: 198
Здравейте момичета,

Тези от вас, които са сключили брак с чужденец, можете ли да споделите кой ви беше водещ/dj-водещ на партито след церемонията?
Ние ще се женим през 2018, младоженецът е румънец. Опитвам се да намеря подходящ водещ/dj, който да може да говори добре английски (за румънски дори не се надявам..). Сватбата ще е в Балчик, ако имате добри впечатления от някого, моля ви кажете.. до сега каквото видях в youtube не ми хареса.. повечето от водещите не изглеждаха много комфортно говорейки на английски. Попринцип не искаме водещ, който да говори много или да прави някакви игри, просто няколко думи (за добре дошли, за ървия танц, за питата, букета и това е)..



Ние бяхме с dj и водеща с немски обаче и се получи много добре. Сватбената агенция ни помогна при избора, може би не е лоша идея да се допитате до някоя агенция. В района на Балчик често сватбите са интернационални, така че ще могат да ви дадат насока. Успех!

# 265
  • София
  • Мнения: 22 982
Братът на ММ се ожени за румънка това лято в Пловдив. Дж водеше на български, иначе от агенцията им намериха преводачка от румънски, която превеждаше, но те се запознаа с нея в деня на сватбата и едва ли и помнят и името. Може наистина да се обърнете към някоя агенция.

# 266
  • Мнения: 6 300
Момичета някоя от вас заменяла ли е жълто за бяло злато при направата на халките? Ако да, може ли да сподели колко излиза на грам за работа и колко жълто за колко бяло злато заменят. Колко грама горе долу излизат средно широки плътни халки, съответно мъжката и дамската. Нашите на времето бяха класически, доста плътни и за мъжът ми доста голяма като размер. По спомен на ММ  беше 5 гр., а моята 3 гр. Сега гледам, че моделите са доста по нежни и тънки, т.е. дали ще излязат по-малко като грамаж?
На св.агенция Мелодика някой знае ли какви са и цените за декорация и флорист?

# 267
  • Мнения: 516
Момичета някоя от вас заменяла ли е жълто за бяло злато при направата на халките? Ако да, може ли да сподели колко излиза на грам за работа и колко жълто за колко бяло злато заменят. Колко грама горе долу излизат средно широки плътни халки, съответно мъжката и дамската. Нашите на времето бяха класически, доста плътни и за мъжът ми доста голяма като размер. По спомен на ММ  беше 5 гр., а моята 3 гр. Сега гледам, че моделите са доста по нежни и тънки, т.е. дали ще излязат по-малко като грамаж?
На св.агенция Мелодика някой знае ли какви са и цените за декорация и флорист?

Ни направо си купихме бяло злато,нормален размер 5 гр, и двете ми излязоха 400 лв

# 268
  • Мнения: 6 300
Момичета някоя от вас заменяла ли е жълто за бяло злато при направата на халките? Ако да, може ли да сподели колко излиза на грам за работа и колко жълто за колко бяло злато заменят. Колко грама горе долу излизат средно широки плътни халки, съответно мъжката и дамската. Нашите на времето бяха класически, доста плътни и за мъжът ми доста голяма като размер. По спомен на ММ  беше 5 гр., а моята 3 гр. Сега гледам, че моделите са доста по нежни и тънки, т.е. дали ще излязат по-малко като грамаж?
На св.агенция Мелодика някой знае ли какви са и цените за декорация и флорист?

Ни направо си купихме бяло злато,нормален размер 5 гр, и двете ми излязоха 400 лв
Благодаря!

# 269
  • Мнения: 7
Благодаря ви, ние ще работим с Пертито, макар че все още не сме говорили с тях. Дано имат добри предложения.

Общи условия

Активация на акаунт