Сватба 2017 - V част

  • 22 326
  • 311
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 198
Благодаря ви, ние ще работим с Пертито, макар че все още не сме говорили с тях. Дано имает добри предложения.

Пертито е една от добрите агенции във Варна, със сигурност ще ви предложат нещо подходящо Wink

# 271
  • Мнения: 5 546
Бялото и жълто злато на нас ни ги изчислиха на една цена в бижутерия Дуо в София. Беше около 65-70 лв/гр., ако не се лъжа.

# 272
  • Мнения: 6 299
Бялото и жълто злато на нас ни ги изчислиха на една цена в бижутерия Дуо в София. Беше около 65-70 лв/гр., ако не се лъжа.
Въпросът ми е ако дадем жълто злато, а искаме да купим халки от бяло дали ще направят разлика в цената на двете. Т.е. дали няма да се наложи доплащане на грам злато, за покриване на разликата. Отделно най-вероятно ще искат и доплащане за изработката. Иначе за ново закупено от тях може на една цена да ги продават. Ще проверя в Дуо как стоят нещата.

# 273
  • Мнения: 198
Аз съм заменяла жълто за бяло злато, но за обеци и ми се наложи да доплатя. Но много зависи и от карата злато, който искате да се замените и карата за халките. Най-добре попитайте в няколко бижутерии какво ще ви предложат Wink

# 274
  • Мнения: 5 546
Доплащане за изработката имаше, но не са правили разлика между бялото и жълтото злато - на една цена ги хванаха.

# 275
  • Мнения: 319
Благодаря ви, ние ще работим с Пертито, макар че все още не сме говорили с тях. Дано имает добри предложения.

Пертито е една от добрите агенции във Варна, със сигурност ще ви предложат нещо подходящо Wink

Нашата сватба също ще е с Пертито, също младоженца е чужденец.
За водеща избрахме Антоанета Александрова, а за диджей Камен. И двамата работят за Пертито и ми бяха препоръчани и от фотографи, и от видеозаснемане, и от ресторанта, който сме избрали. Имахме и лична среща с тях. Английския им е отличен и са невероятни професионалисти!  bouquet

# 276
  • Мнения: 6 299
Доплащане за изработката имаше, но не са правили разлика между бялото и жълтото злато - на една цена ги хванаха.
Много благодаря за инфото. Вече им разгледах албумът с халките. Има някои интересни модели. Ще видим младоженците на какво ще се спрат. Ще разгледат на повечко места, за да видят и къде ще им дадат най-добра цена.

# 277
  • Мнения: 7
Супер, благодаря ви за мненията. Скоро трябва да си насрочим следващата среща с пертито и да видим какво ще препоръчат.

# 278
  • Мнения: 319
Супер, благодаря ви за мненията. Скоро трябва да си насрочим следващата среща с пертито и да видим какво ще препоръчат.
Ив, кога ще ви е сватбата?

# 279
  • Мнения: 516
Здравейте момичета!!!
Да споделя моята поредна борба и недоволство.
Вече няколко пъти ходих до църквата да ми поправи грешките които е допуснал попа с фамилията ми и поредност на брака.Стигнах до обаждане и ходене до метрополия,както и до ритуалната ходих.Утре ще ходя да се разправяме да ми се оправи това че не го искам така.Проблемът е че съм записана със собствено име моминска фамилия и фамилия на съпруга ми.И цял ден се опитват да ме убедят че така трябва да бъде и че аз съм в грешка.Внимавайте при тая подробност че после я има я няма управия.

# 280
  • София
  • Мнения: 6 010
И ние трябва да искаме второ свидетелство за брак от църквата, че са объркали фамилията на кума. Започвам много да се чудя дали въобще да се занимаваме...

Иначе и нашата сватба мина, мина и меденият месец и всичко беше прекрасно.
В нашия случай правилно са казали хората "Сватбата е за гостите, не са младоженците" аз почти нищо не усетих от целия ден, някак всичко се случваше около мен Simple Smile
Ние не сме имали гафове, празни пликове или изпълнения Simple Smile Имаше, обаче неща, които се случваха по план и някак не бяха както ми се искаше, така че всякакви задачи, които са дадени на друг за изпълнение трябва да се изговорят добре. В нашия случай на свекър ми му бяхме дали задачата да купи букети за кумата и за майка ми, които младоженецът да поднесе и като видях букета на мама се хванах за главата Simple Smile Обикновен целофан и три гербера, а аз си представях нещо пищно, но... не сме му обяснили на човека Simple Smile
Относно екипът от професионалисти, които бяхме ангажирали мога да кажа само суперлативи! Изключително много си разбираха от работата и на практика те са хората, които изнасят деня на плещите си.

Започвам със следсватбените въпроси:
- Хвърляхте ли букета и мислите ли да спазите традицията да ходите на гости у момичето, което го е хванало след месец за да си го вземете?
- Какво ще правите с булчинската рокля? Аз четох как да я изпера, защото в химическото чистене отказват да взимат когато има камъни и днес купих Perwol за бяло пране, та с него ще се мъчим в банята Simple Smile Иначе моята рокля остана изненадващо чиста, въпреки, че имах шлейф и въобще не съм я пазила.

# 281
  • Мнения: 516
И ние трябва да искаме второ свидетелство за брак от църквата, че са объркали фамилията на кума. Започвам много да се чудя дали въобще да се занимаваме...

Иначе и нашата сватба мина, мина и меденият месец и всичко беше прекрасно.
В нашия случай правилно са казали хората "Сватбата е за гостите, не са младоженците" аз почти нищо не усетих от целия ден, някак всичко се случваше около мен Simple Smile
Ние не сме имали гафове, празни пликове или изпълнения Simple Smile Имаше, обаче неща, които се случваха по план и някак не бяха както ми се искаше, така че всякакви задачи, които са дадени на друг за изпълнение трябва да се изговорят добре. В нашия случай на свекър ми му бяхме дали задачата да купи букети за кумата и за майка ми, които младоженецът да поднесе и като видях букета на мама се хванах за главата Simple Smile Обикновен целофан и три гербера, а аз си представях нещо пищно, но... не сме му обяснили на човека Simple Smile
Относно екипът от професионалисти, които бяхме ангажирали мога да кажа само суперлативи! Изключително много си разбираха от работата и на практика те са хората, които изнасят деня на плещите си.

Започвам със следсватбените въпроси:
- Хвърляхте ли букета и мислите ли да спазите традицията да ходите на гости у момичето, което го е хванало след месец за да си го вземете?
- Какво ще правите с булчинската рокля? Аз четох как да я изпера, защото в химическото чистене отказват да взимат когато има камъни и днес купих Perwol за бяло пране, та с него ще се мъчим в банята Simple Smile Иначе моята рокля остана изненадващо чиста, въпреки, че имах шлейф и въобще не съм я пазила.
Добре че написа за букета,определено ще си го прибера Simple Smile щом може така.
Аз моята рокля я изпокъсах мисля аз да си я изпера,на моя мъж му изпрах костюма и изгладих той е готов.Но за роклята чак до година.Роклята мисля да си я облека пак за снимки да си направя.Въпреки че имах фотограф не останах доволна ,очаквах повече,поне аз ако бях фотограф щях да казвам какво не е ок да се поправи итн.

# 282
  • Мнения: 1 378
Аз знам, че не е хубаво роклята да се пере 1 година след сватбата.
Моята сватба предстои догодина и честно казано може би въобще не бих я прала след това. И без това няма да се облече пак. Simple Smile

# 283
  • Мнения: 5 546
Моята рокля я дадох на химическо още в деня след сватбата. Смятам, че след една година е по-малка вероятността да излязат някои петна.
Букета не съм си го взимала обратно и май няма такава практика при нас в днешно време.

# 284
  • Мнения: 198
Това с обратното вземане го знам само за булото. Аз си го 'откупих' обратно с вино 🍷 и бонбони Grinning

Общи условия

Активация на акаунт