МОН - промените продължават

  • 130 216
  • 1 526
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 2 909
Нещо важно и ценно по темата 10 клас има ли? Не успявам да хвана аз.

И аз така

# 1 351
  • Мнения: 297
Четейки Наредба № 10 на МОН се замислих дали срокът по чл. 57, ал. 7 от Наредбата („Балообразуването по ал. 1 – 4 се обявява от директора на училището в регионалното управление на образованието до 15 януари“) от 15 януари да не се замени с по-ранна дата, напр. 1 декември. Мотивът ми е, че съгласно календара на МОН, датите за провеждане на общински кръг на някои олимпиади за 2017 г. са били преди 15 януари, в т.ч. и по БЕЛ. Смятам, че е необходимо учениците да имат яснота относно начина на балообразуването за желаните от тях училища, за да вземат решение дали да се явяват на съответната олимпиада или не. Как ще се представят е друг въпрос, но вероятно има деца, които биха се справили доста добре, а не са със състезателен дух и биха пропуснали такова състезание.
Не видях никъде в наредбата и задължение за РУО да предостави публично обобщената информация в някакъв срок. Би следвало тази информация да е публична и да е налична преди първите дати за олимпиадите.

# 1 352
# 1 353
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Междусрочната ваканция е съкратена само на 05.02. - вторник

# 1 354
  • Мнения: 21 455
Вероятно защото втори януари  е обявен за неучебен. Много идейно. Събота и неделя - почивни, понеделник - учебен, вторник - неучебен.

# 1 355
  • Русе
  • Мнения: 11 916
 Май са гледали някой друг календар тези хора, дет 5 февруари е понеделник, петък или някъде в безвремието,където са точно те. Няма разумна причина за тази междусрочна ваканция.

# 1 356
  • София
  • Мнения: 1 022
Ох, тук пак някой е недогледал... Дано го оправят, че просто е гениално това решение с ваканция във вторник. Simple Smile

# 1 357
  • Мнения: 21 455
По проект и понеделникът беше неучебен. Взели са един ден, за да удължат коледната ваканция.

# 1 358
  • София
  • Мнения: 1 022
Да, да, това е ясно. Въпросът е защо са взели понеделник, а не вторник. Може би, защото са си мислели, че е четвъртък. Или защото не са мислили изобщо Wink

# 1 359
  • Мнения: 21 455
Без да съм правила изчисления, вероятно за да им излязат прословутите сметки с продължителността на учебните срокове.  Един ден явно ще събори системата. Joy

# 1 360
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Взели са понеделника, за да излезе броя учебни дни за първия срок, след като дават 02.01. Но това не пречи да е тъпо.

# 1 361
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Гледали са календара от тази година. 5 беше понеделник.

# 1 362
  • Мнения: 3 878
Така официално, почивните дни на децата са 15, без вечно спряганите събота и неделя.

# 1 363
  • София
  • Мнения: 11 961
Ами, важно е да сме прецизни - сроковете трябва да се с точната продължителност. Smirk И накрая ще се развилнее един грип и ще обърка всички МОНски планове. Joy

# 1 364
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Значи версията за взетия понеделник вместо вторник е, че са гледали грешния календар.

Това е министерство, за бога!

Общи условия

Активация на акаунт