МОН - промените продължават

  • 130 360
  • 1 526
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 393

Я по-полека с изводите и с размахването на пръст!
Това, че имам различно мнение и си го казвам, ...

Амчи то всеки си има мнение, то е като задника - всеки си го има!




Онуфри, защо тогава ме апострофираш? Аз не оспорвам твоето мнение, дори не го и коментирам, даже и не знам какво ти е мнението, честно казано, толкова ми е важно Tired

the wishmaster можеш да имаш мнение за готвените от министерството промени, и сигурно си си го изказала. Но да имаш мнение за ежедневието на моето дете - не можеш.

# 76
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Записвам се и аз да следя темата. Аз подкрепям по-дългата учебна година. Дъщеря ми ще е трети клас от септември, и според мен, почти 4 месеца лятна ваканция е прекалено.
   То това с трите месеца и половина е само за малките. Да знаеш, че освен начално има и други степени на образование.

# 77
  • Мнения: 21 455
Това, че имам различно мнение и си го казвам, не дава право на някой, който нито ме познава, нито знае как организирам на дъщеря си лятната ваканция, да се изказва като последна инстанция.
Допускам, че след няколко години, когато детето е в седми клас, учебната година ще ти се стори ужасно дълга, ако не променят отново нещо.
Освен деца в начален етап на образование има и по-големи ученици. В предходните мнения се спомена за двуседмичната практика  в професионалните гимназии и факта, че с промяната те ще приключат с училището на 22. юли.
Аз пък не виждам къде са тези удължени ваканции през годината. Наистина имам нужда някой да ми обясни.
Скрит текст:
Само една зимна ваканция, която е дадена до 7 януари (и миналата година беше така, после я съкратиха, накрая се оказа, че пак беше удължена, но на парче). Всички други ваканции са като предни години.
Проблемът идва от неучебните дни извън ваканциите и тях се опитват да компенсират, според мен доста калпаво. А разделянето на ДЗИ и НВО не увеличава неучебните дни. НВО е сложено в дните на ДКИ, които тази година бяха неучебни за професионалните гимназии.
Без особени претенции за точност:
есенна - с 1 ден
коледна - с 4 дни
зимна - намалена с 1 ден
пролетна - без изменение
други неучебни дни - с 1 ден

# 78
  • Мнения: 4 393
Записвам се и аз да следя темата. Аз подкрепям по-дългата учебна година. Дъщеря ми ще е трети клас от септември, и според мен, почти 4 месеца лятна ваканция е прекалено.
   То това с трите месеца и половина е само за малките. Да знаеш, че освен начално има и други степени на образование.


Разбира се, че е така. Аз уточних от каква гледна точка изказвам мнението си. Май месец, покрай матурите, почти не учеха, вече трета година. Трета година, защото дъщеря ми изкара и предучилищната в училище. Миналата и по-миналата година приключиха на 18-ти и 19-ти май официално, което си е направо 4 месеца ваканция. Почти не познавам родители на деца от начален курс, които не прибягват до частни занимални юни месец, че дори и юли. Освен това идеята е да се удължи учебният процес с 1 седмица, което не е като да им се вземе цялата ваканция на децата.
И в този смисъл, не разбирам истерията.

# 79
  • Мнения: X


the wishmaster можеш да имаш мнение за готвените от министерството промени, и сигурно си си го изказала. Но да имаш мнение за ежедневието на моето дете - не можеш.
Не ме интересува ежедневието на твоето дете и не съм изказвала мнение за него. Научи се да четеш и осмисляш прочетеното.

Ти не разбираш истерията, а ние не разбираме истерията на родителите, на които няма кой да им гледа децата. Вместо да си намерят работа с добри отпуски, за да могат да си гледат децата, очакват училището да се превърне в детска градина и да им гледа децата вместо тях. А че това е за сметка на децата им, много важно. Но така е по-лесно.

# 80
  • Мнения: 4 393


the wishmaster можеш да имаш мнение за готвените от министерството промени, и сигурно си си го изказала. Но да имаш мнение за ежедневието на моето дете - не можеш.
Не ме интересува ежедневието на твоето дете и не съм изказвала мнение за него. Научи се да четеш и осмисляш прочетеното.


А ти се научи да си по-толерантна към чуждото мнение. Ще ти е от полза.
И с това смятам да приключа, ако искаш нещо да ми казваш, на лични...или просто недей  Laughing

# 81
  • Мнения: X
Напълно толерантна съм към чуждото мнение. Не виждам защо да не изкажа своето мнение. Или бъркаш толерантността с одобрението? Не съм длъжна да одобря мнението ти. Нищо нетолерантно не виждам в това. Ти също не си длъжна да одобряваш моето мнение. Относно личната комуникация, не, благодаря. Подбирам си с кого да комуникирам лично.

# 82
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Освен това идеята е да се удължи учебният процес с 1 седмица, което не е като да им се вземе цялата ваканция на децата.
И в този смисъл, не разбирам истерията.
  Не е истерия, а доста страници вече аргументирана позиция. И не става въпрос за удължаване на учебния процес , а за преразпределиние на учебните и ваканционните дни.Лятната ваканция е съобразена с климата на страната. Когато изпратиш детето си при 40 градуса, с чанта - няколко кила да учи в стая без съответните условия и да полага изпити, може да преосмислиш позицията си. Наблюденията ми са че и сега в последните седмици на юни ,всяко училище се спасява по някакъв де легален, де нелегален начин , защото живея до три училища и виждам деца излизащи по-рано от училище.Ако познатите ти търсят помощ юни месец, ще търсят и януари, когато ще бъдат преместени въпросните почивни дни.

# 83
  • Мнения: 95

Ти не разбираш истерията, а ние не разбираме истерията на родителите, на които няма кой да им гледа децата. Вместо да си намерят работа с добри отпуски, за да могат да си гледат децата, очакват училището да се превърне в детска градина и да им гледа децата вместо тях. А че това е за сметка на децата им, много важно. Но така е по-лесно.

Бих написал + 10 000, но знам, че йениква ще ме заяде, затова се въздържам!

 Cry

# 84
  • Мнения: 4 393
Нямам претенции за месеците конкретно, имам претенции за дългата лятна ваканция единствено. Наистина предпочитам по-чести и по-къси ваканции пред сегашната организация. Наблюдавам при моето дете конкретно, че преди Коледната ваканция, и най-вече, преди лятната ваканция е страшно уморена. Което може да се избегне.

# 85
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На който му се вижда голяма ваканцията, да си обучава/изтезава детето допълнително. Другите нека да си почиват.

# 86
  • Мнения: 21 455
Трудно ми е да разбера как хем:
Май месец, покрай матурите, почти не учеха, вече трета година.
хем:
Наблюдавам при моето дете конкретно, че преди Коледната ваканция, и най-вече, преди лятната ваканция е страшно уморена.
Точно покрай НВО, ДЗИ и 24. май се оформя още една допълнителна ваканция.

# 87
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Наблюдавам при моето дете конкретно, че преди Коледната ваканция, и най-вече, преди лятната ваканция е страшно уморена. Което може да се избегне.
     И мислиш, че с по два дена по-дълга коледна, есенна и междусрочна ваканция няма да бъде страшно изморена преди лятната ваканция. Преди няколко поста писа, че май месец почти не са учили. Кога точно се измори страшно. И ако във втори клас е страшно изморена, какво ще правите в седми. Причината е някъде другаде.

# 88
  • Мнения: X
Нямам претенции за месеците конкретно, имам претенции за дългата лятна ваканция единствено. Наистина предпочитам по-чести и по-къси ваканции пред сегашната организация. Наблюдавам при моето дете конкретно, че преди Коледната ваканция, и най-вече, преди лятната ваканция е страшно уморена. Което може да се избегне.
Детето ти ще бъде в трети клас, следователно не е имало удоволствието да се наслади да пребиваването в класната стая през юни. Ако ходи и на занималня, можеш да споделиш как се е чувствала през юни по цял ден на 100 градуса в стаята.

# 89
  • Мнения: 1 037
Записвам се и аз да следя темата. Аз подкрепям по-дългата учебна година. Дъщеря ми ще е трети клас от септември, и според мен, почти 4 месеца лятна ваканция е прекалено.
  То това с трите месеца и половина е само за малките. Да знаеш, че освен начално има и други степени на образование.


Разбира се, че е така. Аз уточних от каква гледна точка изказвам мнението си. Май месец, покрай матурите, почти не учеха, вече трета година. Трета година, защото дъщеря ми изкара и предучилищната в училище. Миналата и по-миналата година приключиха на 18-ти и 19-ти май официално, което си е направо 4 месеца ваканция. Почти не познавам родители на деца от начален курс, които не прибягват до частни занимални юни месец, че дори и юли. Освен това идеята е да се удължи учебният процес с 1 седмица, което не е като да им се вземе цялата ваканция на децата.
И в този смисъл, не разбирам истерията.
Да, 1 седмица не звучи много, но както са тръгнали всяка следваща година ще ни сюрпризират с нови промени и нови удължавания на учебната година! Миналата година по това време се случи същото...Това е изключително неприятно наистина, защото Бог знае каква нова глупост ще измислят следващата година и ако стоим безучастно и си казваме "какво пък - една седмица", следващата ще бъдат две и т.н., а децата ни ще останат без ваканции, защото видиш ли, могат и цяло лято да учат! Децата имат нужда от ваканции в игри навън и смях с другарчета в летните дни, така както сме били и ние! И е казано и доказано, че България предлага една от най-добрите образователни системи в Европа, а доказателство са всички онези умове, които за съжаление изтичат зад граница. Та мисълта ми е, по наше време си имахме всички тези прекрасни ваканции и пак излизахме ОБРАЗОВАНИ от училище. А сега тези ежегодни промени няма да доведат до нищо добро!!! По-скоро ще падне драстично нивото на образование, отколкото да постигнат нещо друго!

Последна редакция: нд, 30 юли 2017, 23:07 от sugar_baby

Общи условия

Активация на акаунт