Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 860
Logoped Zara,извинявам се,но искам да попитам нещо извън темата.Защо пишете,че ако детето е момиче и изостава в развитието/говора/си,вероятността да има сериозни затруднения е по-голяма.Питам,защото аз имам дъщеря с такива проблеми и досега никога не съм се замисляла,че пола е от значение.Благодаря! Hug

# 16
  • Мнения: 1 632
тази тема много ме заинтригува поради простата причина,че моята дъщеря е на 19 мес и все още не говори!подчертавам че имам по малък син на 9 мес,и много копира него.беше започнала с определени думички,но от как започна да гука синът ми,нейните думи намаляваха все повече и повече.оповаваме се на това,че проблема не е в нея и е нормално при деца с малка разлика.все повече така ме успокоява личната ни лекарка,че ще проговори с по малкият ми син.и на кого да вярвам?

# 17
  • Мнения: 8 585
"Наистина, при много деца, изоставащи в речевото развитие до 2,6-3-г.възраст, изоставането се наваксва и без специализирана помощ. Има и наследственост, макар и не винаги. При други деца изоставането не може да се компенсира без посещение при логопед и др. специалисти. Често не сме в състояние да предвидим кое дете към кой от двата типа е и дали ще има трудности или те ще се преодолеят бързо."

->>Няма как да не се съглася и да не преподпиша това мнение!

Общи условия

Активация на акаунт