ЮНЧЕТА 2017 г.

  • 63 252
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 258
Karjala, мен също много силно ме боли гърба, кабя се да ходя на лекар за направление за скенер, но все си мисля, че положението вече е неспасяемо. Дори нощем, като спя, ме боли, напоследък бях поизстинала, вечер вземах ибупрофен и малко по-леко ми беше, но ти кърмиш и при теб не става ибупрофена.
Цвете, разликата при децата на сестра ми е две години и 4 дни, тоест споделям набл'дения, а не личен опит, а и то си е до човек.
Та - беше и много трудно. Племенникът ми на 1 г. и 3 м. го записаха на ясла, защото вече не можеше да вдига тежко, той много плачеше, трудно свикна и това я правеше много тъжна. Носеше и вируси. После, като се появи бебка, той я прие много добре и много искаше да помага, но ... Wink С бебе и малко дете си е много трудно, аз ходех да й помагам вечер. Сега, след години (9 и 7) тогавашното напрежение и умора се проявяват в здравето й.
Цял роман написах, бебка спи, сама съм, та ...извинявайте Wink

# 646
  • Мнения: 665
Karjala Вие бяхте с АБКМ нали не се бъркам правили ли сте тестовете за алергии Прик и Пач тест?
Също някой беше споменал за детска кухня Вълшебник е навих се и аз да я запиша, но ме притеснява това че в храната слагат сол и захар, та има ли друга такава кухня за деца с АБКМ?

# 647
  • Мнения: 980
Бууу, да имаме недоказана абкм. Правихме кръвен и пач при др Димитров в токуда, всички тестове отрицателни. Но според др все пак е абкм и съм на безмлечна диета. И аз мисля за вълшебник, освен сол и захар готвят десерти с ам Фризопеп. Нали знаеш че максимум млякото трябва да се ползва 60 мин след като е направено, а при тях десертите са с срок 18 часа. Освен това термическа обработка, която също не е съвместима с ам.

# 648
  • София
  • Мнения: 1 609
Дарина, ще ти отговоря на лични Simple Smile

За децата с малка разлика - аз също имам наблюдения, а не личен опит. Една приятелка има 2 момичета с година и 10 месеца разлика; друга има момче и момиче с година и 4 месеца разлика. Моите лични наблюдения и това, което те са ми споделяли е, че в началото е доста трудно - дори по-трудно, отколкото с близнаци, защото близнаците поне са на една и съща възраст и имат еднакви нужди, а породените хем и двете са бебета и имат нужда от обгрижване, хем нуждите им са напълно различни и едното не е толкова бебе, колкото другото. Та в началото лудницата е пълна, ако няма помощ, но пък после като пораснат става по-лесно и двете деца много си играят заедно. За ревността - голямата дъщеря на първата ми цитирана приятелка ревнуваше много и ѝ имаше период, в който я избиваше на агресия много. Синът на другата ми приятелка пък не е ревнувал особено много и не знам да е имало някакви такива изблици. Сигурно е въпрос на характер и разни други неща.

Моите деца са с 6 години разлика и на мен ми е лесно, защото каката няма толкова нужда от обгрижване; голяма е и разбира, радва се на брат си много и го забавлява понякога, но пък той докато започне да си играе и да взаимодейства смислено, тя ще е още по-пораснала и едва ли ще ѝ се играе с него, ако изобщо още ѝ се играе Simple Smile Трето дете и аз искам, но не знам дали ще стане - аз породени не искам, а и съм със секцио, което освен, че е второ секцио, беше и 5та поредна коремна операция и не бих рискувала с породени, дори и да исках. От друга страна, тази година ставам на 36; докато се върна на работа и поработя, че да събера заветните 24 месеца за смислено майчинство, и то ще стане... Ще съм на 38-39 към момента на раждане и макар че има жени, които на 40+ първо дете раждат, аз не знам дали ще ми се занимава пак с бебе на тая възраст. Мъж ми иска трето, та ще видим, де.

# 649
  • Мнения: 665
Бууу, да имаме недоказана абкм. Правихме кръвен и пач при др Димитров в токуда, всички тестове отрицателни. Но според др все пак е абкм и съм на безмлечна диета. И аз мисля за вълшебник, освен сол и захар готвят десерти с ам Фризопеп. Нали знаеш че максимум млякото трябва да се ползва 60 мин след като е направено, а при тях десертите са с срок 18 часа. Освен това термическа обработка, която също не е съвместима с ам.

Да за десертите и на мен ми звучи безучно, та това са главно нещата които ме спират. За тестовете март месец и аз мисля да ги пуснем Simple Smile

# 650
  • Мнения: 88
Момичета, може ли да ми препоръчате нещо за зъби, че положението стана плачевно, при вас кое имаше ефект?

# 651
  • Мнения: 980
Още нямаме зъби, но направих запаси. 😀 Моят зъболекар е казал че Пансорал доста удачно мазило. Купих и Камилия на Буарон. Дано да не се наложи да ги ползвам много. Дентинокс много лесно се предозира, ако ползвате - внимавайте.

# 652
  • Мнения: 88
Още нямаме зъби, но направих запаси. 😀 Моят зъболекар е казал че Пансорал доста удачно мазило. Купих и Камилия на Буарон. Дано да не се наложи да ги ползвам много. Дентинокс много лесно се предозира, ако ползвате - внимавайте.

Благодаря.

# 653
  • Мнения: 891
Има 2 зъбчета.Не съм ги усетила кога са излезли.По препоръка на приятелки давам Камомила на Боарон 3х5

# 654
  • Мнения: 34
И аз я мажа с Пансорал и съм доволна, нашата лекарка много го хвали.
Вие дадохте ли вече глутена,аз съм давала само оризова каша до сега и се чудя как и с какво да го въведа?

# 655
  • Мнения: 891
2 седмици давах каша ориз с овес.После започнах директно с попара....хапна 1-2 пъти и не я хареса.Продължих с бисквитена каша за следобедна закуска.Има майки ,които въвеждат овес,ръж,ечемик и накрая пшеница.Е,аз не съм от тях Grinning

# 656
  • Мнения: 980
При нас засега само ориз. Мисля за царевица, просо, елда, а после глутен.

# 657
  • Мнения: 304
Въведох глутена с каша овес с ябълка, като първо давах по 4-5 лъжички сутрин, а след това започнах да я давам за следобедна закуска. От няколко дни давам попара за закуска, първоначално не я хареса, но свикна, давам малко попара + 1/2 шише мляко 😣
Дадох бисквитка на Хип да си я смуче, много й се услажда 😋
Все още не съм въвела риба и се чудя каква и кога? Вие въведохте ли?

Зъб има 1, излезе с температура няколко дни и отказ от храна 😫 нищо не помага при нас ..

# 658
  • Мнения: 891
Риба не съм въвела.....смятам да я въведа малко преди да я запиша десети месец на кухня.Сутрин давам попара...не я изяжда цялата.Следобед е каша-много обича бисквитената на Слънчо.А понякога давам и по половин бисквитка Чичи Бебе банан.

# 659
  • Мнения: 307
Здравейте,
Рибата я въведох още 6м направо цяло пюре на Хип сьомга картофи и моркови мисля че беше.  А тези бисквитките на Хип не ви ли е страх като ги смуче и омекне да не се се отчупи парче и задави...че нашия така се задави със бебешкия сухар на Хип, че си изкарах акъла...😞

Общи условия

Активация на акаунт