ЮНЧЕТА 2017 г.

  • 63 321
  • 730
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 103
Цвете, ние сме по същия начин със захранването, единствено домат не съм дала още и то...нямам обяснение защо...за закуска пробвай с кус кус или мляко с бисквитки. Ние хапваме попарка каквато аз едно време...харесва му се много. На кухня не мисля да го записвам...ще си готвя Simple Smile

# 631
  • Мнения: 34
За закуска - на мен позната ми даде да пробвам трахана, нейната е домашна и добре се прие. Продава се и готова - казаха ми, че има в Лидл и в гръцки и турски магазини. За друго - кус-кус например може за закуска или де да знам и аз. Аз още не давам закуска, траханата я дадох за следобедна вместо каша.

Иначе и аз доста неща съм въвела - тиква, картоф, сладък картоф, батат, морков, домат, червена чушка, броколи, карфиол, кромид лук, грах, тиквичка, ориз, спанак, царевица и май имаше и още. Също ябълки, круши, банан, сини сливи, кайсии, праскови и не се сещам още какво; пуешко и заешко месо; сирене, жълтък... За овеса и елдата казах вече; давала съм и бананова каша на Слънчо, която май е глутенова също. И аз мисля на 10 месеца да го записвам на кухня.
А колко е голямо твоето детенце? А захранването по схема ли го прави или ти си решаваше кое кога да дадеш? Аз съм въвела само няколко зеленчука до сега, а ми се иска да опита повече неща,но все се чудя да не избързам и да дам нещо,на което не му е времето сега.

# 632
  • Мнения: 307
А кисело мляко нали не сте давали все още?

# 633
  • Мнения: 665
Здравейте момичета, много сте се разписали а аз нямам време тези дни да ви чета, стягаме се за кръщене април месец записахме дата в Свети Мина и се занимавам сега с приятната част подаръчета, рокли а-у.. Relaxed

За закуска в момента давам овесени ядки с плодово пюре или бебешко мюсли с плодово пюре само леко го минавам с пасатора, че иначе му се мръщи.
Иначе беболина яде вече доста неща жълтък, заешко, телешко, пуешко, пилешко. От зеленчуците яде пъщарнак, тиква, царевица, тиквички, зелена чушка, грах, морков, картоф, батат, лук (скоро ще и давам целина,домат, карфиол, червена чушка и зелен фасул).
Плодовете са ни бедни като асортимент банан. ябълка, сини сливи и манго, а каши яде оризова, царевична, овесена и мюсли.


Иначе зъбки нямаме още венеца е много побелял, но уви на 10ти правим 8 месеца и нямаме нито един зъб в устата, ама здраве да има Simple Smile.
Има ли бебчета при които коликите да са се върнали от известно време много се напъва плаче, пръцка а бе все едно са си колики та се чудя сега дали да не взема един пробиотик, че наскоро разбрах че Био Гаята не е за бебета с АБКМ та съм загледала някакъв Провиотикс за деца някой има ли наблюдения?

А и възможно ли е от кисела да я боли много коремчето един път дадох за следобедна закуска е това дете се съдра цяла вечер и цяла нощ да пищи..

# 634
  • Мнения: 103
А кисело мляко нали не сте давали все още?
Защо? Аз дадох и нямаме никакви проблеми Simple Smile

# 635
  • Мнения: 307
Аа ами мислех, че е рано... а купуваш или правиш?

# 636
  • Мнения: 891
И чушка и домат дадох отдавна.Кисело мляко не съм....не съм се сетила още.Може сутринта да пробвам АМ със сухар ....вместо попара с май.Не знам и аз...само се чудя.Иначе има две зъбчета...отдолу двата най-отпред.Ама не иска да лази Grinning

# 637
  • София
  • Мнения: 1 609
Дарина, на 7 месеца и 20 дни е. Отчасти съм ползвала схема, т.е. консултирала съм се кое кога се препоръчва да се въведе, но не съм спазвала стриктно, а някои неща съм въвела по-рано по мое усмотрение; други неща не съм. Ето, например, тук дами са въвели телешко месо, аз пък него по-натам ще го там, защото така съм преценила, а те са преценили друго. Та тъй. Но на мен ми е второ дете и тоя мач вече е игран с дъщеря ми и много от нещата, които много ги мислех с нея, сега не ги мисля толкова или даже въобще Simple Smile.

Кисело мляко и аз не съм дала още. Може би ще го дам по-натам, само не знам къде да го вместя, защото аз пък не искам да се отбива. Аз вярвам в ползите от дългото кърмене и не искам да се отбива рано, ама съм в една ситуация хем сърби, хем боли. Каката я кърмих 2 години и 8 месеца, като изначалното намерение беше да я кърмя 1 година, от 1 до 1.5 беше компромис, от 1.5 до 2 беше досада и опит да я отбия (неуспешен), а след това до отбиването - примирение Simple Smile Тя беше много пристрастена и за нея кърмата не беше просто храна, а беше емоция, гушкане, успокояване и много други неща. Да, ама сега като гледам, за моя син кърмата си е баш храна и има ли манджа, той е доволен, дори и да не е кърма. Ако е сит, не търси сукане и лесно се успокоява и по други начини. Та това ми е измислената драма - хем е някак обнадеждаващо, че няма да ми рови из пазвата 3 години като кака си, хем ми е някак тъжно и мъчно, а и едно тъпо сестра му да съм кърмила почти 3 години, а него - 1 (например; ако река, и една няма да е).

# 638
  • Мнения: 980
Бууу, пробиотиците за абкм са Панда, Биокулт, ПроВиотик. Ние сме пили Панда 3 месеца. И при нас в началото на захранване имало колики. Една седмица давах Коликинд и са поотминали. Наблягай на тиква, много полезна за коремчета. Ще минат болките от нея.
Аз съм ввела повечето от зеленчуци, ориз, круша. Като започнах с пуешко, на бебето излязли едни пъпки по шията, корема. Спрях. Сега с заешко, обрина се и по сгъвките на ръцете, подмишници, крака. Пратих снимки на алерголога. Според него е милиария рубра, нещо като изпотяване, а не алергична реакция. Направо ще се гръмна с това захранване и пъпките. Tired Face През зима да се изпоти. През ноща постоянно се отвива и затова спи с ватирана пижамка. През деня пак голямо пълзене и се чудя дали се изпотява от физически "упражнения".
 🤔
Царевечна каша каква купувате? Нещо не мога да намеря чиста.
Вие самите как сте? При мен страшно ми боли гърба, мускулите от двете страни от гръбнака и опашката. Обривам се незнайно от какво, страшно уморена. Сутринта само кафето ме спасява. 🤗

Последна редакция: пн, 29 яну 2018, 18:22 от Karjala

# 639
  • Мнения: 103
Аа ами мислех, че е рано... а купуваш или правиш?
Купено, до 2% масленост и си правим попарки. Но това ни е яденето в 11часа. В 08 сутрин пие мляко, в 11 попара някаква или кус кус, в 14 пюре зеленчук с месо или зелвнчук със сирене (пак аз си правя), 17ч плодово пюре с извара или сметана и в 8 вечерта мляко и сън до другата сутрин. Нощно време не се храним и спим Wink

# 640
  • Мнения: 891
Karjala,не се чувствам уморена.Трудно ми е доста ,защото по цял дин сме сами-чистене,пране,готвене....едвам намирам време и аз да хапна.А когато таткото е дежурен 24 часа...е тогава е купон Grinning Последно време много се върти през ноща...отдавам го на зъбки.Иначе спи...но в просъница мрънка и се върти и аз ставам да й дам бибката и едно ставане през 1 час.Но поне не е будна.Иначе си става 7 и 30.В 8 и 30 хапва мляко...в 12 пюре,в 3 каша с плодово пюре.В 6 и 9 мляко и довиждане към кревата.Тогава миене...вечеря...къпане.И то сутринта дошла и пак отначало Grinning

И един малко по-различен въпрос.Иска ми се да имам още едно детензе и да не са с голяма разлика.Има ли тук момичета с деца с малка разлика да изкажат мнение.Както нямам акъл...още от сега почваме опитите(с мъничката стана след година и полавина опити и след две неуспешни бременности ).Открихме проблема де.Та искам още сега,но не знам дали ще успея да се справям.

# 641
  • Мнения: 34
Дарина, на 7 месеца и 20 дни е. Отчасти съм ползвала схема, т.е. консултирала съм се кое кога се препоръчва да се въведе, но не съм спазвала стриктно, а някои неща съм въвела по-рано по мое усмотрение; други неща не съм. Ето, например, тук дами са въвели телешко месо, аз пък него по-натам ще го там, защото така съм преценила, а те са преценили друго. Та тъй. Но на мен ми е второ дете и тоя мач вече е игран с дъщеря ми и много от нещата, които много ги мислех с нея, сега не ги мисля толкова или даже въобще Simple Smile.

Кисело мляко и аз не съм дала още. Може би ще го дам по-натам, само не знам къде да го вместя, защото аз пък не искам да се отбива. Аз вярвам в ползите от дългото кърмене и не искам да се отбива рано, ама съм в една ситуация хем сърби, хем боли. Каката я кърмих 2 години и 8 месеца, като изначалното намерение беше да я кърмя 1 година, от 1 до 1.5 беше компромис, от 1.5 до 2 беше досада и опит да я отбия (неуспешен), а след това до отбиването - примирение Simple Smile Тя беше много пристрастена и за нея кърмата не беше просто храна, а беше емоция, гушкане, успокояване и много други неща. Да, ама сега като гледам, за моя син кърмата си е баш храна и има ли манджа, той е доволен, дори и да не е кърма. Ако е сит, не търси сукане и лесно се успокоява и по други начини. Та това ми е измислената драма - хем е някак обнадеждаващо, че няма да ми рови из пазвата 3 години като кака си, хем ми е някак тъжно и мъчно, а и едно тъпо сестра му да съм кърмила почти 3 години, а него - 1 (например; ако река, и една няма да е).
Ти имаш опит тогава и си по смела,но пък наистина трябва да се действа по смело. Аз по 3 пъти премислям преди да дам храна,да не я дам рано или пък съм закъсняла,въобще си е цяла наука това хранене. Аз започнах от вчера да и давам четвъртинка жълтък и плодови пюрета, от другата седмица мисля и малко месни да и дам. Едно време дали така са ни мислили с какво да ни захранят като сега или каквото е имало Grinning
При нас малката суче и като е готова се пуска и се дърпа да ходи към играчките,а преди това се изнервя и няма търпение да я взема и да започне да я храня и не знам при нас как е,не мога да определя дали като храна ме вижда или се успокоява...

# 642
  • Мнения: 103
Цвете...и ние го обмисляме, но моя докт каза да изчакам 2 год. Че няма да са 2 няма...надявам се де...мъжът ми и брат му имат 1 год разлика, свекърва ми вика "давай докато си набрала инерция да мкнава наведнъж и е най-лесно" Simple Smile

# 643
  • Мнения: 34
И на мен много ми се иска да си имаме още едно детенце и да не са с голяма разлика,но ММ много не му се иска толкова скоро и дори се чуди за второ и не знам как ще се разберем Grinning
На нас лекарката също ни каза да се чака 2 год. особено ако първото е родено секцио.

# 644
  • Мнения: 891
Секцио родих  защото 3 месеца преди да забременея имах коремна операция за извънматочна бременност.А тогава са открили нещо на пикочния мехур,та оперираха и него.Бях цъфнала и вързала Grinning Доктора каза,че.по учебник са 2 год като срок....но и 1 год било достатъчно.Много искам три деца....просто се чудя как ще се справям сама...особено ако се наложи да лежа Grinning

Иначе за захранването съм смела.Давам всичко...в началото въвеждах стриктно по 3 дни.Вече на два приема го броя въведено.Като родих,това захранване ми се виждаше толкова сложно...бях луднала кое как и кога и по колко.Сега ми е смешна как съм се притеснявала.Има една група във фейса за хранене на бебета...една приятелка ме добяви да се забавлявам.Как на по годинка и кусур са децата,а дамите се питат-Олее може ли грах да дам....олее кисело.мляко ли даваш Grinning Joy Де ни ми се обидите.Просто на мен ми е смешно.Не казвам,че.моето е правилното.

Общи условия

Активация на акаунт