Как да постъпя?

  • 11 193
  • 157
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 12 473
Basila,
Много хубав пост.
И си много права.
Но.. малко хора в бизнеса го разбират.
Аз не стм в интелектуалната сфера, но правя точно като теб.

# 151
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е, в темата за какво не давате пари, имаше доста крайни мнения, че за консултации не трябва да се плаща. Същите се полагат на клиента, защото не е крава за доене.

# 152
  • Мнения: 20 400
Excuse me, благодаря. В някои случаи и при някои услуги е наложително, хубаво правиш. Simple Smile

Е, в темата за какво не давате пари, имаше доста крайни мнения, че за консултации не трябва да се плаща. Същите се полагат на клиента, защото не е крава за доене.
Съгласна, не бива да се издевателства над клиента, но зависи от професията, сферата, нишата. При мен сферата е специфична, касае много индивидуални проучвания, анализи, създаване на стратегии за нишата на всеки клиент отделно. Няма как да им го дам като безплатна консултация. Консултирам безплатно само дългосрочни клиенти и частично като начало на проект. Иначе - не, това означава самоубийство в моя бизнес. При търговията е различно, там безплатната консултация може да създаде лоялни клиенти.

# 153
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Никой не говори за издевателство. Мисля като теб и не работя на особено различен принцип, но професионалната консултация не е безплатна услуга.

# 154
  • Мнения: 20 400
но професионалната консултация не е безплатна услуга.
Hands Thumbsup Определено. И в тази връзка замесването на Кафе с Канела с безплатни постоянни включвания в семейния им бизнес, който пък не е точно семеен само, щом участват още двама партньори, си е за мен чисто възползване. 1, 2, айде 3 пъти да дадеш помощ ок, да подкрепиш съпруг, семейната кауза, но оттам насетне си е тегав ангажимент.

# 155
  • Мнения: 615
Може би мъжът не е искал да влиза в конфронтация със съдружниците си, искайки извършените услуги от жена му да бъдат заплатени, но е можел просто да преразпредели печалбата за съответния срок, като го оправдае с труда на жена си.

Човек трябва да умее да лавира и дипломатично да отстоява позицията си. В тези среди е много трудно да си казваш нещата директно и да очакваш хората да се съобразяват с тях, не са и длъжни по принцип и всичко, което ги свързва са общи интереси, които много бързо могат да бъдат изгубени.

Оставам с впечатлението, че мъжът на Канела просто трудно защитава позицията си, независимо от подхода, а да не намериш начин трудът на собствената ти жена да бъде заплатен, по един или друг начин, след като до голяма степен зависи от теб, ми е леко неуважително.

# 156
  • Мнения: 4 518
Здравейте, той само за пълнеж ли иска да сте там или се нуждае от подкрепа. Аз бих отишла, ако се нуждае от мен.
За пълнеж да си хване някой от улицата....

# 157
  • Мнения: 22 534
През цялата тема се чудя...
Каква нужда от подкрепа може да има един човек, отивайки на семинар, обучение?!?

Не отива зъб да му вадят, нито на сложна операция, нито ще катери Хималаите.

Да не говорим пък за групичка мъже, в чужда страна, на семинар....
Ама моля ви...освен подкрепа за обикаляне на барове и др. заведения да изпитват нужда...не виждам какво друго.

Общи условия

Активация на акаунт