Сватба 2018

  • 63 094
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 378
Да и аз на моя все това му повтарям 😃 Все му казвах, че не искам да се жени за мене само защото съм бременна 😂 Или пъл да съм бременна на сватбата и т.н. малко съм си традиционалист за доста от нещата Simple Smile
И мен никой не ми е задавал подобни въпроси, само ме питаха ще има ли сватжа като казах, че сме де сгодили Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 998
Да, аз също искам опитите за бебе да започнат след сватбата. Иначе и на мен всичко около сватбата ми се вижда доста скъпо. Чувала съм, че и за грим и прическа за булка вземат по-скъпо, отколкото просто за официални грим и прическа.

# 62
  • София, България
  • Мнения: 3 590
И аз казах точно същото. Първо сватбата и ако ще на следващия ден почваме работа за бебето. Не подлежи на обсъждане! Grinning

Казахме на родителите. Реагираха, както очаквах. Майките ни се зарадвах, баща ми малко по-резервирано. Blush Бъдещата свекърва каза, че тайно се е надявала на подобна новина. Много е готина, пу пу. Много я обичам! 

За фотографите нямам намерение да търся нещо сууупер професионално. Ще мина с някакъв среден вариант. Надявам се 800-900 лв да ни оправят. Видео няма да имаме. За сега най-важното и спешно ни е ресторант, фотограф и диджей.

# 63
  • Мнения: 319
Аз се чудех защо другата тема замря, а то защото вече има за 2018.

Разписвам се с датата 7 юли 2018. Доста съм напред с подготовката, имам запазени и капарирани: церемониалчик(която ще е и водещ), диджей, сватбена агенция, фолклорна група, саксофонист, фотографи, видеозаснемане и разбира се локация.  bouquet

Искам да ви кажа, че не е рано, ако знаете с кого искате да работите. Фотографът, който аз исках да снима на сватбата ни беше вече ангажиран за нашата дата, още през май, 14 месеца по-рано. Но всяко зло за добро. Попаднах на най-милите и невероятни фотографи, истински професионалисти. Нямам търпение да са част от празника ни.  Hug

Да си направим един списък с датите в първия пост в темата, какво ще кажете?

Също да ви питам някой гледа ли "Моята мечтана сватба", формата, който "На кафе" направиха? На мен всичко ми се видя хаотично, супер стерилно с тези живи включвания в ефира, и за да е реалити ефекта и всичко да е в реално време, кой знае гостите на различните сватби как са чакали да ги включат. Не бих се подложила на такова нещо.  Joy



# 64
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Аз не съм го гледала....
но пък съм изумена как някои хора успяват да организират сватба за 2-3 месеца. В смисъл ЕВАЛА. Но как си намират ресторанти, фотографи, диджеи, часове за обредните зали, църквите?!?!

Бях на сватба преди две години, организирана точно за Два месеца от булката и беше на страхотно ниво!

# 65
  • Мнения: 1 998
Здравейте момичета, аз също гледах този проект на На кафе. Имаше неща, които ми харесаха, но и такива, които не ми харесаха, Това с живите включвания на мен ми беше малко досадно, та представям си на гостите там. Видях, че младоженците много се радваха на всичко, но това не беше МОЯТА мечтана сватба Grinning важното е, че те бяха щастливи.
За датите на първата страничка и аз си го мислех, но чаках да се съберем малко повече, сега вече ще ги напиша да им се радваме Simple Smile
За организацията и аз не мисля, че е рано, даже много ме е яд, че още нямаме диджей и видеооператор, но това е задача на мъжа ми и аз само напомням от време на време, но резултат още няма Grinning чакам си, няма да се ядосвам.
И аз съм виждала сватби, организирани за 2 месеца и да си призная, не ми харесват. Скоро видях една такава сватба и всичко ми изглеждаше все едно сватбата е преди 15+ години, но с по-добро качество на снимките и видеото. В крайна сметка всяка булка си преценява как да процедира с организацията на този ден и пак казвам, най-важното е младоженците да са щастливи, кой каквото ще да си мисли.

*Опитах да редактирам първата страница, за да добавя датите, но ми изписва, че не мога да коригирам мнението, след изтичане на времето за редакция...

Последна редакция: нд, 06 авг 2017, 12:44 от Sunflower92

# 66
  • Мнения: 319

*Опитах да редактирам първата страница, за да добавя датите, но ми изписва, че не мога да коригирам мнението, след изтичане на времето за редакция...

E, нищо, така както сме се запътили, скоро ще има и втора тема, та там можем със списък!  bouquet

Другото за проекта на "На кафе", те направиха церемонията, рязането на тортата и изненадите още преди обяд...заради живите вклювания. Та се чудя какво ще да правят през целия ден та чак до вечерта... Вижда ми се огромно протачване на нещата. Чудя се и в колко са станали, за да са готови толкова рано.

Моята церемония решихме да почва в 18.00, та тези сватби в 10 сутринта ми се виждат много странни...  Thinking

# 67
  • Мнения: 1 998

*Опитах да редактирам първата страница, за да добавя датите, но ми изписва, че не мога да коригирам мнението, след изтичане на времето за редакция...

E, нищо, така както сме се запътили, скоро ще има и втора тема, та там можем със списък!  bouquet

Другото за проекта на "На кафе", те направиха церемонията, рязането на тортата и изненадите още преди обяд...заради живите вклювания. Та се чудя какво ще да правят през целия ден та чак до вечерта... Вижда ми се огромно протачване на нещата. Чудя се и в колко са станали, за да са готови толкова рано.

Моята церемония решихме да почва в 18.00, та тези сватби в 10 сутринта ми се виждат много странни...  Thinking

Да, и аз си мислех, че бързо ще стигнем до нова тема и там ще ги напишем.

За проекта - след това явно само са танцували на спокойствие без камери, но и мен не ми допада това, че всичко се случи много набързо заради предаването.

Ние няма да имаме изнесен ритуал, та мисля към 14.00-14.30 да сме в ритуалната зала, след това 15.00-15.30 в църквата, после да отидем някъде за фотосесия, а гостите към 17 и нещо да отидат в хотела да си починат, да пият по кафе, докато ни изчакат и към 18ч да започва купонът. Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 22 950
Момичета добре са ви заблудили Grinning Всички сватби в " На кафе" са предварително заснети и мисля, че даже са били в различни дни. Все пак две от сватбите бяха на едно и също място. Просто така са ги монтирали нещата за зрителите. Иначе аз си мислех, че ще им организират и ттржеството в ресторанта, ама не са им стигнали средствата явно Grinning

# 69
  • Мнения: 1 998
Аз да и кажа честно се учудих, че излъчването на сватбите беше на 28.07, а на една от сватбите /мисля, че на горската/ видях някъде да пише 27.07.
А сега във фейсбук открих Роси и Еди с морската сватба, по снимките и коментарите виждам, че тяхната е била на 21.07.

# 70
  • Мнения: 519
Да ви кажа, момичета, фотографът и халките са единственото, за което не ми се свидят толкова пари. За всичко друго бих се стискала - роклята ще я нося веднъж само, храната ще се изяде и ще се забрави, за украсата никак не ми пука, обаче снимките ще си ги гледаме цял живот.

Плашите ме обаче с тия резервации година по-рано. Ние дата не сме избрали още, не държим на конкретен ден, но явно не е зле да преслушам кой от професионалистите кога е свободен.

# 71
  • Мнения: 198
Привет момичета и честито на всички бъдещи булки Simple Smile
Не искам да всявам паника, но наистина не е лошо да се оглеждате вече сериозно за ресторант, фотограф/видео и ди джей. Нашата сватба беше тази година и още 2016 започнах да търся фотограф, много от най-желаните имена вече бяха заети за нашата дата. Същата мъка беше и с видеото. За ресторантите е много субективно, тъй като всеки има различни представи, но по-хубавите локации по морето например също се запазват от доста по-рано. Та с други думи дерзайте и успешна подготовка на всички Simple Smile

# 72
  • Мнения: 327
Точно това обсъждах снощи с мъжлето,че е време да запазим най-важните неща. Другата седмица най-накрая сме почивка и ще отидем малко на море и като се върнем вече почваме с организацията. Питах го вече няма ли да кажем на техните ,все пак и те да се подготвят от рано и пак отговора беше като се върнем от морето. Набелязала съм си няколко ресторанта,ще ги обиколим. Нямам търпение вече Grinning

# 73
  • Мнения: 1 378
Как се сдържате да не кажете Grinning Аз още на следващия ден бях разказала на всички близки Sweat Smile Само за нашите си потраях един ден, понеже щях да ги виждам и не исках по телефона Sweat Smile Ама повече от 2-3 дни не бих издържала Simple Smile

# 74
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Казвайте, бре, то от това по-хубаво няма. Мен почнаха да ме заливат с въпроси! Какво сме решили, кога сме решили, къде сме решили, ама защо нищо не сме решили?!?! Grin

Ние се сблъскахме с леки проблеми относно ресторанта, който искам и свободните дати, но като станат нещата ще се похваля с дата.

Момичета, имам въпрос: Може ли в Петък да се прави църковен брак? И под "може ли" имам в предвид, има ли църкви, които го позволяват? Има ли момичета от 2017, които са се женили в Петък да споделят личен опит?


Ох забравих да се похваля май, вече имаме кума! Heart Eyes Съгласи се веднага и отпаднаха всичките ми притеснения! Написах й едно страхотно стихотворение, което измислих сама. Сега остана да поканим бъдещия (надявам се) кум.

Общи условия

Активация на акаунт