Сватба 2018

  • 63 123
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 378
Ох аз за кумовете съм малко традиционалист и искам да са семейство. Най-добрата ми приятелка се ожени тази година, та и двамата искаме да са те. Те обаче правят опити за бебе и аз като и бях споменала каза, че я притеснява да не се падне точно тогава да е бременна в последните месец и т.н., а тя е супер отговорна и няма да поеме ангажимент, ако е така. Лошото е, че аз много искам да са те. И мисля да ги каним ноември-декември, за да има поне някаква яснота Simple Smile))
А ако не са те, незнам...мойте приятелки не са омъжени останалите, а от на приятелите ми приятелите все ще е някой, който не ни е чак толкова близък. Та може и аз да си разчупа мисленето относно кумовете накрая Simple Smile

# 76
  • Мнения: 327
Ами има си защо да изчакваме. Както казах на майка ми и сестра ми им казах още на другия ден Grinning. Вчера казвам на мъжо ,че трябва да си изберем кум и кума ,а той ми вика не е ли много рамо. Не трябва ли да им кажем месец два преди сватбата.....Dizzy Face
Още не сме се спрели окончателно на кум и кума,но и това ще стане скоро.
В началото много искахме сестра ми и мъжа и да ни бъдат кумуве,но сестра му е много особена и веднага ще се нацупи.

# 77
  • Мнения: 1 378
Принципно ок ли е брат или сестра да са кумове? Аз също съм си го мислила, ама не знам защо съм в впечатление, че не може Sweat Smile Т.е. има ли някакви такива традиции и поверия, ясно че в днешно време всеки си прави всичко както иска, но принципно Sweat Smile

# 78
  • London, UK
  • Мнения: 301
Принципно за общината няма никакво значение кой ще ти е кум/кума, даже вече има много случаи в които двамата свидетели са от един и същи пол - две жени или двама мъже, НО ако искате църковен брак е малко по-сложно. Не съм сигурна, че църквата позволява роднини да кумуват. Може би ще трябва да проверите.

# 79
  • София
  • Мнения: 22 965
Доколкото знам, няма проблеми братя и сестри да кумуват.  Peace

# 80
  • Мнения: 327
Няма проблем в това,проверила съм Grinning

# 81
  • Мнения: 1 378
Супер, хубаво е да го знам Simple Smile)

# 82
  • Мнения: 319
Aз и брат ми бяхме кумове на сестра ни! Никакъв проблем не е имало.  bouquet

# 83
  • Мнения: 1 998
Аз съм чувала, че има църкви, в които не позволяват роднини да са кумове, затова смятам, че е най-добре като си изберете църкви и там да си зададете всички въпроси, които ви вълнуват.
За кумовете - аз преди бях категорична, че искам кумовете да са семейство, да имат брак, но когато се сгодихме и започнах да ги мисля вече по-реално нещата и се чудих кои да са ни кумове и осъзнах, че не ми е чак толкова важно да имат брак, исках поне да са двойка, че ако държах и на това да имат брак, съвсем нямаше да имам избор. Grinning По мое мнение, гледайте да изберете двама души /двойка или не/, които да ви зареждат положително и да ви създават настроение, защото вие четиримата ще сте основните лица в този ден и ще е хубаво за всички да виждат, че се забавлявате. Simple Smile

# 84
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Да, директното питане в конкретна църква е най-доброто и сигурно решение.
Подкрепям изцяло мнението на Sunflower.

Я кажете DJ-и избрахте ли си? Много ми трудно с избора. Никога не съм имала допир до такъв човек и дори не знам какво да търся. Дори не мога да предположа каква цена вървят, а от другата седмица ще звъня. Само да потвърдя ресторанта и датата и започвам.

# 85
  • Мнения: 2 504
Мисля, че си от София, ако не се лъжа и ти препоръчвам DJ Стоян Петров.
Професионалист, страхотно водене на ритуалите/водещ не ти трябва/, стегнато водене.
Страхотен човек, усмихнат, любезен,  на разположение за всякакви въпроси. Облечен елегантно, даже ме пита имаме ли тема или дрес код.
СТРАХОТЕН.
Забравих да спомена чалга не пуска и отказва ангажимент,ако се иска такава музика.
Кумата ми остана изумена понеже тя води сватби и ми каза:"Той върши моята работа."

# 86
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Благодаря, cloe. Проблемът при него ми е точно липсата на чалга. И за да не остана неразбрана, ще кажа, че нямам предвид якото пускане на чалга цяла нощ, ами онези сръбски и гръцки песни, които са известни и танцувални и дори и бабите и дядовците стават на тях. Голяма част от гостите ми ще са младите ни приятели от компанията ни и в късните часове (след 1 часа) ми се иска да има и малко сръбска музика.

Разбира се ще се чуя с него и ще ги обсъдим тези неща ако е съгласен. Но щом и ти го потвърждаваш се съмнявам да е съгласен с подобно условие.
Гледах неговите по-известни колеги Найден Найденов и Емил Ангелов. Може би ще се допитам и до тях.

# 87
  • София
  • Мнения: 22 965
Aз винаги съм била на мнението, че ако ДЖ е добър, не ти трябва водещ.

# 88
  • London, UK
  • Мнения: 301
Purple_Peanut пробвай и DJ Бедрос. Ние ще сме с него, още не е минала сватбата, но се срещнахме и много ми допадна. Също води сватбата, така че няма да имаш нужда от водещ. Не харесва чалга, но е по-склонен да пуска. Аз лично му казах, че не искам да има никаква, дори сръбска и гръцка, но щеше да е съгласен, ако бях поискала някое и друго парче. И е една идея по-евтин от Стоян Петров, което за мен наклони везните.

# 89
  • Мнения: 2 504
Виж Емил приятелят на Стоян.Той мисля,че гръцко пуска.
Най-добре се свържи с тях и питай.
Избереш ли един от двамата водещ не ти трябва.
А и да ти кажа никой не остава в ресторанта след 1 ч. Може да продължите празника на друго място,където има такава музика.

Общи условия

Активация на акаунт