Полип в матката; хормонален дисбаланс

  • 37 444
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Може, това са мои наблюдения
Въпреки че съм чела за подобни факти в медицински статии
При мен няма как да се докаже какво е било преди, но знам, че симптомите почнах да ги получавам около година след абортите. А преди това ги нямах
Разсъждавайки така съвсем лаишки, при мен беше кухо яйце, не просто аборт, така че полипът как причинява това?

Важното е да се следим редовно
Макар че прехвалена гинеколожка в БГ не видя нищо, а само месец след нея тук всичко си видяха и директно ме планираха за операция

# 16
  • ES
  • Мнения: 2 172
....

Наличието на полип в матката повишава риска от рак /моля обърнете внимание, че повишава, а не създава - всеки има риск/ а хормоните също повишават този риск и една спирала може да забави откриването му.
Ей от това най ме е страх.
Имах болезнена менструация този път, от години не съм имала. От хапчетата ли ще е, от полипа ли...

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 231
Аз от две години получавам извънматочно кървене или контактно. Лятото един гинеколог имаше съмнение за полип, но след цикъл не видя нищо на ехографа. Последните два месеца не съм кървяла, но ми се иска да отида при друг специалист. Ако може да ми препоръчате някой в Плевен или София, нали там са най- добрите гинеколози.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Доколкото знам, за да се види полип, прегледът трябва да е в определени дни след цикъла и лекарят да разполага с добра апаратура. Виждам, че си от Бс /или поне така пише  Simple Smile/, може да пробваш при д-р Калчева. При мен само тя видя един малък полип преди време, другите двама, при които ходих на същите дни след цикъл може би просто нямаха добър ехограф /иначе са добри лекари/. Вече ако има нещо притеснително тогава ходи в Плевен или София.
Лятото колпоскоп правиха ли ти? Цитонамазката каква група е? Други изследвания?

# 19
  • Мнения: 88
Yannni, кога е поледната ви цитонамазка?

Как така единият лекат вижда полип 5 или 12 мм., а другият нищо?

При лечение с Примолут нор трябва да се следят гърдите на 6 месеца. Направиха ли ви преглед?

Простете параноята ми, не искам да ви плаша, но нещо в лечението ви не е както трябва! Ако от вас изпадат съсиреци /вие ги мислите за полипа/ трябва незабавно да действате. Ако имате рак на матката, който НЕ се установява с цитонамазка, ще имате такива съсиреци и обилно кървене, междинни кървенета, кървене след секс. Хормоните сериозно биха влошили нещата.
Полипа се вижда само в първите дни след цикъл и то при добра техника. Полип с размер 12 мм. трябва незабавно да се премахне, тъй като може да стане канцерогенен. Полип с бърз растеж пък още повече изисква спешност.

НЯма какво да чакате и да го умувате как можела да има втори , трети. То тоя може да направи беля - първо с него се оправете.

Моля ви потърсете трето лекарско мнение! Моля ви!  Hug

Благодаря за отговора. Наистина ме уплашихте малко. Първият доктор като ме гледа с ехограф и не намери нищо - това беше в началото на моите оплаквания за кръв извън менструационния период - това беше преди две години и половина. Прегледът ми при другата лекарка беше след две години - ноември 2016. От тогава пия Примолут. И полипът варира - става по-голям/по-малък... Съсиреци има - да. Отделно има и полип - бяла тъкан, която по заръка на лекарката съхраних в някакво шишенце със спирт, което тя ми даде и изпрати в лаборатория. Изследваха тъканта - със сигурност полип, без ракови клетки.

Цитонамазка ми взе тази лекарка още в началото като почна да ме изследва (ноемрви 2016), именно за да провери за рак, но нямаше.

На гърдите какво трябва да се следи точно?

Имам косопад, който очевидно е обвързан с целия този казус полип/хормонален дисбаланс. Косопадът започна преди около две години и от два три месеца е нещо страшно - имам гъста коса и какви коси падат... Направо се чудя как имам коса още. Но факт - имам за щастие (: Взех си хранителна добавка "Коса кожа, нокти" и отделно един френски лосион за скалп Creastine и сякаш започва да дава ефект (1-2 седмици ползване).

Мисля да си направя вече хистероскопия като съм решила да бъде при д-р Божидар Славчев, който е доста хвален. Февруари ходих и при него на преглед. Каза полип. Каза хистероскопия. Така че имам и трето мнение. 700 лв ще ми струва.

Но и трябва да направя предварителни изследвания на кръв и т.н. и при положение, че не се осигурявам здравно, се чудя къде и колко ще струват: 1.кръвна група + резус фактор; 2.ПКК; 3. фибриноген. Ако някой има идея и ме осветли, ще съм благодарна.

Здравейте,

Какво се случи след почти две години? Направихте ли си хистероскопия, ако да при кого? Доволни ли сте?
Събирам информация, тъй като аз също имам полип на матката, потвърден от 2 гинеколога.
В момента пробвам с билки, бабина рецепта и тинктура, хич не ми се ще операция, та безкръвна и да е.
Благодаря предварително,

# 20
  • Мнения: 4 708


Здравейте,

Какво се случи след почти две години? Направихте ли си хистероскопия, ако да при кого? Доволни ли сте?
Събирам информация, тъй като аз също имам полип на матката, потвърден от 2 гинеколога.
В момента пробвам с билки, бабина рецепта и тинктура, хич не ми се ще операция, та безкръвна и да е.
Благодаря предварително,
Преди не помня колко, но около 2-3 години ми махнаха полипа, и оттогава няма нищо. Цялата манипулация /защото за мен това не беше операция/ ми отне 30мин и 200лв.  Сутринта я направиха след обяд си отидох у нас. Не е страшно. А преди това с хапчета, нищо не стана.

# 21
  • Мнения: 184
Мога да ти кажа съвсем простичък метод: много вода, зеленолистни сокове, цвекло+моркови, зеле на сок, спорт така че да се потиш много и гледаш да се храниш по здравословно. И аз имах полип, но изчезна когато спрях за известно време млечните продукти. Вземи си лентички за ph от аптеката и ако ти е ниско значи имаш ацидоза (ацидозата е състояние, при което се намалява концентрацията на алкални съединения в кръвта, а се повишава киселинността) и трябва да вземеш мерки навреме. Успех!

# 22
  • вкъщи
  • Мнения: 2 462
На мен ми премахнаха полип в матката, на шийката и абразио правиха. Нищо страшно не е.

# 23
  • Мнения: 2 721
А има ли болки след процедурата? Предстои ми пробен кюретаж , заради 7мм полип. Отделно имам удебеляване на шийката на матката (12мм на 5ден след като ми свърши менструалното кървене) и ме викат в първия ден на следващия МЦ, за да ме изчистят и премахнат полипа.
ПП оказа се, че заради това удебеляване имам по дълго кървене и последните няколко месеца ми идва през 15-20макс дни.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 951
__MM’s ,  какви симптоми имаш от полипа?
И тези, които са минали манипулацията, с пълна упойка се прави, нали? След абразиото има ли дълго време кървене?

# 25
  • Мнения: 2 721
Дълго менструално кървене, от нормалното 5-6дни стигна до 8-9 и от първия до последния ден много обилно,силни болки по време на МЦ, като преди това- почти 2г след раждането нямах никакви болки. Ужасни бодежи в матката преди да ми дойде цикъла и всъщност нещото заради което на първо място отидох на преглед по рано от 6 месечния контролен беше това, че последните 3месеца ми идваше през много малък интервал от време, дори и по 2пъти в месеца. Разлика от цикъл до цикъл е от 15до 20 дни максимум, при нормални 28-30 преди това.
Отделно имам операция на гърдата и при контролния преглед година след това се видя , че има ново по-малко образувание, което се оказа, че е свързано с полипа, но го разбрах, чак след прегледа при АГ..

# 26
  • Мнения: 4 708
А има ли болки след процедурата? Не
Същата история беше и при мен. Имах чувството, че съм в цикъл цял месец. Първият път опитаха да го махнат с абразио, абсолютно никакъв ефект. Та втори път хистеро как там се водеше и край.

# 27
  • Мнения: 2 721
А ще споделиш ли каква е разликата между двете процедури? 
И благодаря за отговора!!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 951
Aз, без да съм си правила нито една от двете процедури, само от прочетено и казано от лекарите, мога да кажа, че при абразиото се прави остъргване на сляпо на лигавицата на матката, докато при хистероскопията в матката се вкарва миникамера, с която се прави оглед и се маха полипът. Съответно този метод е по-щадящ.

# 29
  • Мнения: 4 708
А ще споделиш ли каква е разликата между двете процедури? 
И благодаря за отговора!!
В първият случай кюртаж на сляпо, ако нацелят полипа добре, в държавна болница без пари. Вторият случай оглеждат отвътре матката с камера, виждат къде е полипа и го махат, не го поема касата и се плаща. И двата метода са с пълна упойка.

Общи условия

Активация на акаунт