Колко често каните гости вкъщи?

  • 147 589
  • 2 819
  •   1
Отговори
# 795
  • Sofia
  • Мнения: 15 575
Никакви ключове не давам аз.

# 796
  • Варна
  • Мнения: 36 748
Колкото повече напредва темата толкова повече неща виждам, които съм си спестила понеже не каня гости. То ключове, то обуване и събуване, ползване на тоалетни... Тя дебела била работата.

# 797
  • Мнения: 22 036
А ти защо се съобразяваш с тях? Казваш, че не ти е удобно и не се виждаш.
Много са ми интересни такива хора, хем се дразнят, хем си го причиняват, а после мрънкат и изкарват другите хора виновни.
Аз не очаквам да ме посрещат, когато се прибирам в БГ. Повечето ми приятели знаят, че се прибирам и сами изказват желание да се видим. Не съм забелязала да са ни се променили чак пък толкова животите и да няма какво да си кажем.

# 798
  • MI
  • Мнения: 11 868
Все повече напира в мен обяснение в любов към роднини и приятели след тази тема. Joy
 
Ключове само на най-близките. То друг и не стои достатъчно дълго, че да му трябват.

# 799
  • Мнения: 2 323

Тези дни си мислех , за българите емигранти дето всяко лято се "връщат" в Бг да се видим. Ужасно много се навъдиха. Чак почнаха да ме дразнят. Някои са приятели , някои са роднини. Ама, то е през 2 дни лятото, все "трябва да се видя с еди кой си", щото той точно сега си бил дошъл. ThinkingThinkingИскал да се весели и обикаля, ама то на мен не ми е до това сега. Ама искал да се наприказва, и да си излее всичко там дето има - независимо "колко бил успял", "или колко му е тежко", "или колко сме зле в Бг" или какъвто си има репертоар. С някои от тях дори незнам точно какво да си говоря. Толкова различни животи и стандарти имаме. С времето сме се отдалечили и позабравили.

Отклони поканата тогава. На хората времето им е ценно, когато се прибират. За да са ти го отделили, значи си им приоритет. Ако не се чувстваш по същия начин - кажи им го и ги освободи от моралното задължение. Ще са ти благодарни, че си им спестила време, а на себе си - очевидно неприятна комуникация.

# 800
  • Мнения: 22 036
А после кого ще коментира Simple Smile.

# 801
  • Мнения: 2 323
Хах, нали. До това опираме все, за съжаление. Умението да се комуникира правилно не е вродено.

Последна редакция: вт, 08 авг 2017, 15:06 от bambinnah

# 802
  • Мнения: 22 036
Така е. Хубаво е хората да се учат да казват "Не", но на някои просто им е по-интересно така.

# 803
  • Мнения: 474
Сега в петък пристига моя приятелка от гимназията с дъщеря си - да я записват тук студентка. Ще ми гостуват цял месец - чакам ги с огромно нетърпение. Давам им ключ за в къщи, ключ от колата и са свободни да правят каквото си искат. Взела съм и малко ваканция, но повечето време ще сме на работа. И о, ужас, даже и ще готвят, доколкото ги познавам. Това ми е една от най-близките приятелки - изобщо не се притеснявам от нея - знам, че ще си изкарамр супер.

# 804
  • София
  • Мнения: 6 015
Ееее, айде купища емигранти се включиха да се сопват. Казвам мое мнение за моите купища емигранти приятели , роднини. Може вие да сте Ок. И да ви чакат всички с нетърпение и жадни за контакт с вас. Може в мен да си е проблема.  Не ангажирам никой. Беше по темата гости. И по - точно че лятото се навъждат много гости и през 2 дни едва ли не , трябва да се занимавам с някой новодошъл. И защо пък трябва да ги отрязвам ?, само щото ми става натоварено в точно определен момент, Ами няма как. Ясно е. Айде със здраве !

# 805
  • Мнения: 22 036
Нямам идея как се "навъждат" гости. Моите си ги навъждам сама. Просто съм виждала хора, които с кеф се виждат с някой "емигрант" само с цел да разпитват и после да клюкарят.
Ако ти не ги каниш, не виждам как ще ти се натресат.

# 806
  • Мнения: 14 654
Може в мен да си е проблема.  Не ангажирам никой.

Може и в теб да си е проблемът, но по-скоро не е, защото напълно споделям всичко, което написа по въпроса със завръщащите се в родината за ваканцията, идентични са и моите впечатления. Не стига че звънят в деня, в който те са си планирали да те навестят, понеже им е гъста програмта и се очаква да ги посрещаш с дитирамби, защото те нали веднъж годишно само могат да наминат, ами и се започват едни бездънно тъпи разовори кое как е тук, пък как там не е така и въобще, добре че се били махнали. На мен миналото лято вече ми писна от едни и мисля, че им беше последното гостуване в нас, приех ги, но с неохота и сигурно си е проличало, нямах абсолютно нищо приготвено, мм пък си запали цигара, а те очакваха да не пуши заради детето им. Сори, ама вкъщи човек може да си прави, каквото иска, те не били знаели, че е пропушил - ами да сте питали, какво ми кашляте изненадано!
Ако допреди 10 години е имало какво да си кажем, то вече не е така, отдалечили сме се много и единствените теми са някакви стари истории и общи познати.

# 807
  • Мнения: 22 475
Аз също в 90% от случаите не съм ок с прибралите се за по 2седмици.
Решили, че за това време ще обикалят роднини, приятели и познати. И хоп, тази вечер тук, онази вечер там...тук ги нагостят, там ги посрещнат със софрите и за тях разходи никакви.
После се започва нескончаемото оплакване какво било мизерно, бедно и т.н. и т.н. и то от хора, които там чистят хорските мизерии и са от 1-2г.
Не ми се слушат простотии и това лято вече отказах 2такива предложения "ама да се видим".

# 808
  • MI
  • Мнения: 11 868
Аз да попитам, ако вие имате очевидно невъзпитани приятели, чия е вината? Като не ви е приятно, откажете - не е толкова трудно. Няма да сте нитопървите, нито последните които са прекратили приятлество или не поддържат връзки с роднини. Все едно някой, който живее навън да започне да се оплаква от кандидат екскурзианти. Ами, всеки да е мислил като си е подбирал средата.

# 809
  • Мнения: 22 036
Ами това е начина, отказвайте. Аз не си представям да се натреса на някой.
Обикновено ме канят или се виждаме на вън, но винаги е според тяхното време, защото аз съм в отпуска и няма нужда да се съобразявам с работа и ангажименти.
Виждам се с близки хора, с които поддържам контакт, така че разговорите ни не са сведени до как е тук и там.
Виждам се и със съученици и колеги от университета, с които поддържам по-ограничени контакти, но обикновено се заформя среща с всички, които сме се върнали и с тези, които са в БГ. Няма напрежение и драми.
Не разбирам как ви се изсипват без вие да сте ги поканили.

Общи условия

Активация на акаунт