Колко често каните гости вкъщи?

  • 147 688
  • 2 819
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 2 444
По повод последните постове за емигрантите - от моята рода буквално само аз и семейството ми сме в Бг. Периода от 15 юли до 30 август е посветен на такива срещи. ВИНАГИ НАВЪН. От сутрешно кафе до кръчма вечер. Формата е различен - аз сама, аз с деца, аз с ММ, ту ла фами.
Напасваме срещите по наш избор, възможно е отклонение с децата, защото обичат да си поспиват, но не е проблем братовчедчето да си намери друга компания в заведението.

И конкретно по темата - миналата година в нас имаше гости два пъти - родителите ми на моя имен ден, поканени нарочно на вечеря и едни братовчеди, поканено инцидентно преди коледните празници на обяд, за да им дадем подаръците за другата рода.
Тази година - един път гости - същите братовчеди на обяд, поканени, за да хапнем агнешки бут, който ми донесоха изненадващо и трябваше да се наготви, а нас само аз ям агнешко.
Дори днес се уговаряхме по приятелски за септемврийските празници да се съберем в един хубав хотел и да се видим една моя компания приятелки с мъжете и децата.

# 811
  • Мнения: 14 654
Аз да попитам, ако вие имате очевидно невъзпитани приятели, чия е вината?

Те не са невъзпитани, напротив - много свестни хора са си, само че изобщо не се усещат. Убедена съм, че с най-добри чувства правят всичко, както го правят, само че не си дават сметка как е за нас. И все ни канят и ние да идем, което никога не правим, защото само ми липсва, когато отида в друга държава, да си губя времето в гости с познати, вместо да имам волна програма. Изобщо не им звъня, дори да минаваме през техния град, ясно ми е, че ще е натоварващо и за двете страни - за нас да ги сместим в прогрмата, за тях - да отделят време от обичайното си ежедневие. 300 пъти предпочитам да си платя хотел, вместо да се натрисам у познати, да се прескачаме един друг и да се съобразяваме кога да излизаме и кога да се прибираме.

# 812
  • Мнения: X
Аз пък все повече имигранти чувам, че не искат и за ваканция да се прибират в БГ и вместо това отиват на почивка на някое хубаво място, а роднините и приятелите им идват при тях на гости. Хем и по-евтино от прибиране в Родината излиза, хем никой никого не натоварва и не си губи времето. Така че дишайте дълбоко, накрая ще спрат да идват, децата им пък съвсем.

# 813
  • Мнения: 1 267
И аз да се включа по темата за емигрантите. Защото имам приятели, които са ми мили и ми липсват, а и аз на тях, които се пръснаха по света. Никой от тях не мие и не чисти, професионалното им развитие навън просто се оказа по-добро. Обикновено се прибират август, като тайфата предварително сме се разбрали и си отиваме някъде всички за ден - два. И тези, които сме си тук и тези, които не са. Но пък първата ми братовчедка поизми някоя и друга чиния и имаше наглостта да ми изясни как американците ни превъзхождат и как си губя живота тука. Казах и, че благодаря аз ще си проектирам тука, а тя да си мие навън - кой за каквото е учил.

# 814
  • MI
  • Мнения: 11 868
Янечек, хубаво добри чувства, но аз на моите приятели казвам поне 10на дни предварително че си идвам, така намираме лесно удобно и за двете страни време. Какво е това да се изтърсиш на някого защото минаваш покрай него, нищо че не сте се виждали една година?! НЕ го разбирам, честно. Ами може да си има други ангажименти човека.

А иначе може пък наистина да се радват да им гостуваш или поне да вечеряте заедно. И дори да се чувстват пренебрегнати че не си им се обадила. Аз в това отношение съм малко сръдлива, въпреки че не показвам - очаквам поне 2 часа да ми отделят като минават от тук. Simple Smile

# 815
  • Мнения: X
Какво миене, какви професии, нищо не разбрах.



А иначе може пък наистина да се радват да им гостуваш или поне да вечеряте заедно. И дори да се чувстват пренебрегнати че не си им се обадила. Аз в това отношение съм малко сръдлива, въпреки че не показвам - очаквам поне 2 часа да ми отделят като минават от тук. Simple Smile

Аз точно за сръдливите се сетих. Еми трудно можеш да се обадиш на всеки, който евентуално ще се разсърди ако не го направиш, а пък може и да не искаш в крайна сметка. Sweat Smile

# 816
  • Мнения: 1 267
Какво миене, какви професии, нищо не разбрах.


Опитах се да кажа, че хората са различни. Някой ги чакаш да се приберат, а други - не.

# 817
  • Мнения: 22 036
Аз пък все повече имигранти чувам, че не искат и за ваканция да се прибират в БГ и вместо това отиват на почивка на някое хубаво място, а роднините и приятелите им идват при тях на гости. Хем и по-евтино от прибиране в Родината излиза, хем никой никого не натоварва и не си губи времето. Така че дишайте дълбоко, накрая ще спрат да идват, децата им пък съвсем.

Аз ако нямах една останала роднина и някакви имоти и аз не бих се прибирала.

# 818
  • Мнения: 14 654
А иначе може пък наистина да се радват да им гостуваш или поне да вечеряте заедно. И дори да се чувстват пренебрегнати че не си им се обадила.

Как ще се почувстват пренебрегнати, когато изобщо не ги информирам за плановете си да пътувам? И във ФБ не заливам със снимки от екскурзии, та няма как някой да се засегне. То, ако тръгна да звъня на всички познати, пръснати по света, няма да видя свят, а само стари муцуни, с които дори не ми се иска да се виждам особено.

# 819
  • MI
  • Мнения: 11 868


Аз точно за сръдливите се сетих. Еми трудно можеш да се обадиш на всеки, който евентуално ще се разсърди ако не го направиш, а пък може и да не искаш в крайна сметка. Sweat Smile
Ахаха, вярно е. Ама аз само на най-близките се сърдя, пък и в крайна сметка нали поне ще им покажа някое заведение, което иначе не биха открили сами най-вероятно (ако няма време за гости). И за персонален гид се предлагам за най-близките, как да не се разсърдя ако не звъннат? Joy

Янечек, от ФБ или от усложливи общи приятели или роднини. Grinning

# 820
  • Мнения: 2 323
Ееее, айде купища емигранти се включиха да се сопват.


Аз лично не се сопнах, нито го приемам лично, защото не се разпознавам в никое от изброените от теб неща.
Не са ми толкова елементарни мотивите. Става въпрос за комуникация - предложих ти да си махнеш сливите от устата и да си изразиш недоволството пред правилните хора вместо да се тормозиш. Също както на въпросните емигранти бих предложила елементарно съобразяване и да не звънят по никое време и да очакват да си хвърлиш всичките ангажименти и да им опънеш червения килим. Много базова форма на уважение просто.
Иначе съм наясно какви са българските емигранти, наистина е досадно цялото сравнение тук-там и вирене на нос от чистачи.

# 821
  • Мнения: 25 883
Няма какво да се правят на засегнати емигрантите. И аз съм била на вън дълго време и знам, че като се прибера искам да видя най близки и приятели, но както казах това винаги на заведение...в удобно и за двете страни време.
Обаче сега виждам, че като се върнат хамериканците за 12 дни, и звънят в сряда вечер, че в четвъртък могат да минат да ни видят. Mr. Green вие може и да можете да казвате НЕ, обаче като са роднини и като се виждате през две години, аз не мога...
Аз пък все повече имигранти чувам, че не искат и за ваканция да се прибират в БГ и вместо това отиват на почивка на някое хубаво място, а роднините и приятелите им идват при тях на гости. Хем и по-евтино от прибиране в Родината излиза, хем никой никого не натоварва и не си губи времето. Така че дишайте дълбоко, накрая ще спрат да идват, децата им пък съвсем.

Аз ако нямах една останала роднина и някакви имоти и аз не бих се прибирала.
Ти не, ама има хора които си подържат връзка с приятели и обичат да се прибират до бг веднъж в годината, и хич не им дреме кой кога има време за тях.

# 822
  • Мнения: 22 036
Живеещите в Европа се прибират често. За мен е дълго и скъпо, а и съм ходила на доста места там и бих предпочела да отида в Япония, Щатите или Канада, Южна Америка. Просто отпуската е месец и не стига. Надявам се, в следващите години да си подредя нещата, така че да не ми се налага да ходя до БГ.

# 823
  • MI
  • Мнения: 11 868
Хубаво искат да си поддържат връзка с приятелите, но за да има приятелство трябва да има първо уважение. А да се обадиш предварително (поне седмица по-рано) и да предупредиш хората че ще се прибираш и би искал да ги видиш в удобно и за тях време е проява именно на уважение. Както и аз очаквам ако някой ще идва по възможност да ми каже няколко дена предварително, за да си освободя конкретната вечер например.

Даун, не е ли по-лесно вашите да ти гостуват някоя година? Предполагам само колко е изморителен целия този път, никога не съм летяла толкова надалеч...

# 824
  • Мнения: 22 036
Нелия, имам само една леля, която навърши 90 миналия месец. Нама как да ми гостува. Гостували са ми една приятелка, деверът ми и майката на моя приятелка. За деверът ми и приятелката ми платихме билетите, което също не е евтино, а и имам и имоти, за които трябва да се плаща, а още не мога да открия удобен начин да го правя по банков път. Да речем данъка ми е 300 лв, а таксата 30 евро.
Докато леля ми е жива, ще си ходя, после ще посетя другите места, които споменах.
Аз нямам против да ми идват на гости, но малко хора се навиват заради пътя и цените.

Общи условия

Активация на акаунт