Голямата тема за малките масла - 18

  • 84 013
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Мдааа, днес забърсах и едно ЯЧРМ extra dark. 😁 Ще си го добавям в маските за коса да видим ще се разберем ли с него. Косата ми се възстановява бавно след косопад по неизяснени досега причини и след ежедневни грижи с де квото има похвалено. Толкова съм ги събрала, че почасов график имат за слагане, че да не ги объркам. Лошото е, че и да ми порасне и сгъсти косата, няма и да разбера от какво е, че да го повторя😁. За лицето съм по-пестелива откъм грижи, нямам толкова нужда, въпреки че съм 40+. Наследство от мама🙂.С по-леките масла ми е добре. Пробвах маслена с обикновено рициново, трудно се разнася, не разпъвах много да не стана на шарпей, но след избърсване с топлата кърпа просто кожата ми я чувствах много хидратирана, дори не нанесох крем и сутринта беше абсолютно без никакви следи от мазно или обратното пък -сухо. Реших да не е инцидентно нещо и пак го направих и резултатът пак беше същия, че и го затрудних, понеже бях недоспала след нощна смяна. Благодаря за всички хубави неща, които споделяте🌸

# 706
  • Мнения: 2 843
Някой ползал ли е точно това арганово масло https://www.alteyaorganics.bg/bio-products/bio-masla/veg-oils/%D … D0%BB%D0%BE-50ml/ Какво ви е мнението?

Преди малко го ползвах - първото ми впечатление е, че не мирише на нищо. Не знам дали така трябва да бъде, просто се зачудих, понеже повечето масла на Алтея имат отчетливата миризма на онова, от което са произведени.

# 707
  • Мнения: 953
Ще си повторя въпроса, който май е глупав, но все пак... Писах и на Алтея Органикс да ги питам, но не ми върнаха отговор.
Поръчах ето това масло от тях: https://www.alteyaorganics.bg/bio-products/bio-masla/veg-oils/%D … 0%BA%D0%B0%D0%BE/

но ми е интересно освен за косметични цели, дали може да се ползва и за консумация. Студенопресовано е.

# 708
  • Мнения: 1 953
Каая, аз питах за моето кокосово от Алтея и отговорът беше "да". Ползвала съм какаово масло, не от Алтея, за правене на бонбони.

# 709
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Здрвейте.
Колко често правите маска с ЯЧРМ? Само по дължините ли нансяте или и по скалпа?
Аз мажа веднъж седмично основно в скалпа ,но косата ми е къса и се омазва и тя цялата.Зачудих се, дали не е много често? Попаднах на мнение,че честото ползване на масла,можело да предизвикат косопад. Thinking
Правя различни комбинаций от масла,но не слагам нищо друго(като яйце,алкохол,мед,мляко и други такива типични за домашните маски),а само масла.Дали не греша?

# 710
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Здрвейте.
Колко често правите маска с ЯЧРМ? Само по дължините ли нансяте или и по скалпа?
Аз мажа веднъж седмично основно в скалпа ,но косата ми е къса и се омазва и тя цялата.Зачудих се, дали не е много често? Попаднах на мнение,че честото ползване на масла,можело да предизвикат косопад. Thinking
Правя различни комбинаций от масла,но не слагам нищо друго(като яйце,алкохол,мед,мляко и други такива типични за домашните маски),а само масла.Дали не греша?
И аз се вълнувам от същия въпрос🙂. Също като теб не слагам нищо друго освен масла, само понякога малко мед. Харесвам ефекта от него.

# 711
  • Мнения: 18 542
Аз правя маслени маски когато имам време и не ме мързи. Понякога е преди няколко миенета подред, понякога веднъж на няколко седмици. Мажа основно скалпа. Пада повече коса, заради всичкото масажиране и триене на кожата на главата, не защото маслото предизвиква косопад.
По дължините слагам рядко и то само в смес с глицерин. Не че има причина, просто косата ми е дълга, а нямам нужда от особено подхранване на дължините.

# 712
  • ES
  • Мнения: 2 172
ЯЧРМ слагам в корените и завивам с найлон. После цялата ми коса е омазнена, но не мисля да е проблем, даже напротив. Нали се слага на полусуха коса в краищата за да не изглеждат цъфтящи.

# 713
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Благодаря. bouquet

# 714
  • Мнения: 408
Някой купувал ли си е масла от Турция и какви?

# 715
  • Варна
  • Мнения: 10 633
Ако не бъркам в тази тема някой беше написал лек за афти в устата?
Върнах 10 страници назад, но не го намерих.
Може ли  да помоля съфорумката, която  го написа, пак да го сподели?

# 716
  • София
  • Мнения: 3 180
Напоследък не съм си взимала никакви нови масла. Сякаш разбрах кои ми действат добре и спрях да експериментирам.
Но наскоро попаднах на един стелаж на карамфилово масло. Искам да попитам тези от вас, които са го ползвали, дали е силно като аромат като това от чаено дърво и канела, примерно.

Карамфиловото е доста силно, но за афти в устата и други разни такива е супер, минават за няколко часа...

Натискаш бутонче още-отпечатай и после с контрол +F се появява прозорче за търсене. Пишеш ключова дума и готово. Не е нужно да четеш всички страници

# 717
  • Мнения: 39 673
Ваготил, гранофорин(от земеделската аптека). Анафтин- не го бива.
Солкосерил- добри отзиви, не съм го ползвала.

# 718
  • Мнения: 1 422
Някой ползал ли е точно това арганово масло https://www.alteyaorganics.bg/bio-products/bio-masla/veg-oils/%D … D0%BB%D0%BE-50ml/ Какво ви е мнението?

Момента ползвам точно този, но не мога да давам отзиви защото нямам база за сравнение, единственото което забелязах е че на дъното на шишенцето се получава утайка като го държа в хладилник, не знам защо.

# 719
  • Мнения: 10 214
Сода за хляб при афти. Минава от едно нанасяне, рядко да се наложи да се повтори, ако афтата е много голяма и дълбока.

Общи условия

Активация на акаунт