Алтернативни продукти за дамска хигиена 7

  • 71 865
  • 753
  •   1
Отговори
# 150
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
Относно проблемите с отварянето на чашката ето едно мое старо мнение:

Цитат
Не знам дали сте пробвали като я слагате да я "засмуквате" леко Laughing , т.е. обратното на напъването при изваждане. Може би си внушавам, но така сякаш по-бързо ми се намества. Не помня къде, но някъде гледах за начините на сгъване и беше обяснено, че колкото повече въздух остава в чашката, толкова по-бързо се разгъва. Обяснявам си го така - повечето въздух упражнява по-голямо налягане върху стените на чашката, което спомага за бързото разгъване. Надявам се, че не пиша глупости. Laughing Аз я сгъвам по въпросния начин, който оставя най-много въздух в чашката. Натискам ръба надолу и после съединявам краищата. Вкарвам малко повече от половината, пускам и засмуквам. Такъв вакуум ми се получава, че няма мърдане.

Уточнявам, че въпросният начин е този от клипа по-горе, понеже може да не се разбере от обяснението. Също така вече не я вкарвам до половината, а само колкото да влезе. Съединените краища ги слагам един върху друг и така защипани (нещо като фунийка) като влязат, където им е мястото, няма мърдане. Леко отпускам натиска и сплесканата чашка се издува, но няма шанс да излезе заради защипаните краища. Леко, без да стискам (за да не изкарам въздуха) я напътствам и завъртам така, че защипаните краища да се озоват назад (при вкарването са настрани). Има опасност чашката да се разтвори напълно, преди да влезе цялата, което е леко неприятно, но с опита вече не ми се случват такива инциденти.Joy Така написано сигурно изглежда сложно, но всъщност става за секунди. Усещам и чувам вакуума и не ми се налага да проверявам. Никога не съм имала протичания. С чашка лейдикъп съм голямата.

# 151
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте!
Използвам менструална чашка от два месеца и съм супер доволна. Усещането за чистота и сушинка е уникално. В началото бях предубедена, после си казах,че ако тази джаджа ще ми улесни живота,тогава защо пък не ?! Първия път не я намествах добре и ме дразнеше,но втория цикъл два дена схванах как се чувствам удобно и се родих!
Само че незнам защо махах чшката за през нощта и слагах обикновенна превръзка. Та въпроса ми към вас е вие спите ли с чашките през нощта и дали в хоризонтално положение всъщност течността се излива в чашката?!

# 152
  • Варна
  • Мнения: 1 759
И за през нощта е супер удобна. Преди с превръзка си беше мъчение, само лежах скована да не би да мръдна и да изцапам навсякъде. С чашка си се въртя и спя както си искам, дори и по корем. Разбира се, че се излива в чашата, къде да отиде иначе. Пробвай и за през нощта и няма да се върнеш към превръзките изобщо.

# 153
  • Мнения: 2 988
Още първата вечер след като я купих спах с чашката. Нямах проблеми, но себеше вдигнала малко по-високо. Не знам дали е обичайно.

# 154
  • Мнения: 5 852
   Според мене не трябва да се излива течността в каквато и положение да е тялото. Все пак се образува вакум и този вакум пречи на изтичането на течността вътре в нея!

# 155
  • Мнения: 2 890

 Усещането за чистота и сушинка е уникално. +1 ей това и аз мен е уникално яко, особено за летния период Yum

Само че незнам защо махах чшката за през нощта и слагах обикновенна превръзка. Та въпроса ми към вас е вие спите ли с чашките през нощта и дали в хоризонтално положение всъщност течността се излива в чашката?!
аз също първите 3 месеца си ползвах превръзки, този път се престаршх и спах една нощ с нея, на сутринта мисля беше до половината пълна, но после за няма и 2 часа се напълни Hushed
И при мен мен сякаш последния ден ми се качва по-нагоре, дали цервикса ми се качи, нз дали не говоря глупости, но сякаш почна и да се мърда, абе малко ме поядоса, но пък си изкарах с нея и ежедневни превръзки за по-сигурно и спокойно усещане.

# 156
  • Мнения: 1 165
Днес ми пристигна чашката ог Китай  Grinning
Много ми хареса всичко ,кутийка ,опаковка ...има си и ного хубава розова торбичка за съхранение и самата чашка ми се вижда на външен вид качествена.....ще видим Simple Smile
Обаче сега като е в ръцете ми ме хвана страх да я пробвам  Embarassed имам чувството ,че няма да се справя или по  скоро ме е страх от някой гаф ,да не си остане вътре...
Може ли да се пробва когато не сме вцикъл или е по трудно ?

# 157
  • Мнения: 2 988
На мен ми е по-лесно като съм в цикъл. Когато не съм веднъж не мога да я поставя както трябва.

И да докладвам. Сега карам втори цикъл с чашка Мелуна класик и съм страшно доволна. Спя с нея, нямам проблеми при ваденето и слагането и определено не съжалявам за покупката. Май от следващия месец окончателно ще забравя за превръзките.

# 158
  • Мнения: X
по  скоро ме е страх от някой гаф ,да не си остане вътре...
Може ли да се пробва когато не сме вцикъл или е по трудно ?

Не се притеснявай, няма как да си остане вътре, там не е бездънна яма, че да падне и да се загуби.

По принцип може да я пробваш когато си искаш, но по-лесно става, когато си в цикъл.

# 159
  • Мнения: 2 890
Днес ми пристигна чашката ог Китай  Grinning
Много ми хареса всичко ,кутийка ,опаковка ...има си и ного хубава розова торбичка за съхранение и самата чашка ми се вижда на външен вид качествена.....ще видим Simple Smile
Обаче сега като е в ръцете ми ме хвана страх да я пробвам  Embarassed имам чувството ,че няма да се справя или по  скоро ме е страх от някой гаф ,да не си остане вътре...
Може ли да се пробва когато не сме вцикъл или е по трудно ?
Честито!
Дано да се разберете, стискам палци Simple Smile
В началото е малко страшно, странно, но като се свикне ти е супер свежо с нея в тези дни !
Ти коя си поръча? Аз също съм с китайска, само дето беше по-малкия размер и си поръчах по-голямата, пристихна и тя, но не съм я ползвала още.
Последния път когато бях в цикъл предпоследния ден, ми се стори, че тази малката чаша, й е малко по-свободно там, от 1-2 ден :/

# 160
  • Мнения: 375
И аз да се похваля, че вече изкарах един цикъл с чашката и се влюбих. Сега се опитвам да убедя всички жени, които познавам за това колко прекрасно е усещането. И аз да си призная като я хванах в ръцете си първия път и се подвоумих, но в крайна сметка цикъла ми ме изненада на морето, няколко дена преди да си тръгнем. Мераците ми да съм на плажа бяха по големи от страха, а и за какво я бях помъкнала ако няма да я ползвам. Е просто си беше супер за плажа! Аз или извадих късмет или от всичката информация, която изгледах и изчетох за слагане и махане се справих от първият път.  Blush  Преспах с нея няколко пъти, но все още се приспособявам. Повече тампон няма да сложа, а скоро и превръзките ще откажа сигурно.

# 161
  • Мнения: 1 165
Благодаря за съветите  Hug
Аз взех малкия размер ,да видя как щe е и после ще купувам пак стига да се справя  Simple Smile

Ето това взех
Aneer Lady Menstrual Cup For Women Menstrual Care Feminine Hygiene Diva Cup Silicone Copa Menstrual Coupe Menstruelle Copo Vagin
 http://s.aliexpress.com/BrAvUR3Q
(from AliExpress Android)

Ако не се отваря довечера  ще снимам и ще покажа  ,че сега съм само с таблет.

Хубав ден на всички.

# 162
  • Мнения: 29 918
Аз все още не се справям с поставянето.  Confused Cry Слагам я, според мен е отворена, обаче се оказва, че е прегъната. Сигурно нещо не правя правилно... newsm78 Tired

# 163
  • Мнения: 2 890
Скрит текст:
Благодаря за съветите  Hug
Аз взех малкия размер ,да видя как щe е и после ще купувам пак стига да се справя  Simple Smile

Ето това взех
Aneer Lady Menstrual Cup For Women Menstrual Care Feminine Hygiene Diva Cup Silicone Copa Menstrual Coupe Menstruelle Copo Vagin
 http://s.aliexpress.com/BrAvUR3Q
(from AliExpress Android)

Ако не се отваря довечера  ще снимам и ще покажа  ,че сега съм само с таблет.

Хубав ден на всички.
Същата е моята, и сега втората ми и тя е такава, но голямата и безцветна Simple Smile

Аз все още не се справям с поставянето.  Confused Cry Слагам я, според мен е отворена, обаче се оказва, че е прегъната. Сигурно нещо не правя правилно... newsm78 Tired

Аз я поставям по начина описан преди 5-10 страници, не помня кой беше описал в легнало положение, но аз я поставям клекнала, пак го написа дамата хубаво, като децата и после 2-3 пъти бързо клякам и ставам и повечето случаи е ок, ако не бързам и не съм напрегната ...

# 164
  • Мнения: 4 518
И аз не се справям със слагането, но имам теория и ще я пробвам когато ми дойде. Теорията ми е, че заради годините слагане на тампони слагам чашката да сочи нагоре, а от някъде (вече изгледах и четох толкова много, че наистина не знам) знам, че тя трябва да сочи към гърба.
Така или иначе ще го пробвам, но някой опитен, ако може, да си каже мнението.

Общи условия

Активация на акаунт