Алтернативни продукти за дамска хигиена 7

  • 71 845
  • 753
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 29 763
Как към гърба?!?....Аз се опитвам да я слагам нагоре с отвора

# 166
  • Мнения: 4 518
Как към гърба?!?....Аз се опитвам да я слагам нагоре с отвора
И аз миналия път така правех, но май трябва да се избутва с отвора към опашката (края на гръбначния стълб).

# 167
  • Мнения: 29 763
Как към гърба?!?....Аз се опитвам да я слагам нагоре с отвора
И аз миналия път така правех, но май трябва да се избутва с отвора към опашката (края на гръбначния стълб).

Съвсем се замаях.... Crazy

Снощи се опитвах 2-3 пъти и не успях. Мислех, че е добре, но след малко пропусне, а като я извадя, виждам, че е била леко сгъната.  Tired Confused
Не се справям определено с поставянето. Довечера пак ще опитам....не мога да схвана как е правилно. Гледах клипчета, уж е ок, но всъщност не е. Да не би нещо размера да не  е ОК? Взела съм си Мелуна М.  newsm78

# 168
  • Мнения: 4 518
Аз съм със същата чашка и дори когато съм сигурна, че се е отворила, пак пропуска. Затова мисля, че просто посоката бъркам.
Ще пробвам и ще кажа.

# 169
  • Мнения: 1 291
И аз съм нова с чашките. За да се отвори, след като е влязла, леко припомпвам дъното, чува се нещо като пльокване. След това хващам полека дъното без да стискам и я завъртам . Казват, че ако не може да се завърти, е направила вакуум.

Моята чашка ми е голяма. От клипчето на lila, където са сравнени четири вида чашки видях един трик, за да стане по-малка: чашката се обръща отвътре-навън. Така остава без дръжка и релеф за захващане, но аз лично много бързо свикнах без дръжка. Ако искаш опитай с този номер да провериш да не ти е голям този размер и затова да имаш проблеми.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 1 753
Завърта се, когато има вакуум. Без вакуум пак се върти, но по-различно някак и се усеща, че не е разтворена. Не можеш да я извадиш с дърпане, ако има вакуум.

# 171
  • Мнения: X
Аз съм със същата чашка и дори когато съм сигурна, че се е отворила, пак пропуска. Затова мисля, че просто посоката бъркам.
Ще пробвам и ще кажа.

Ами когато стоиш в изправено положение вагината не е право нагоре, а е почти перпендикулярна със земята и сочи към опашната кост. Но ако успяваш да пъхнеш чашата, то определено си нацелила правилната посока.
Съвсем нормално е да е прегъната, там не е куха тръба, а по-скоро джоб, който се отваря, само ако има нещо в него Wink и ако мускулите ти са по-здравички, по-мека чаша няма да стои съвсем отворена.
Може и да ти е прекалено голяма, ако цервиксът ти е много ниско, или той да виси в чашата и тя да се пълни по-бързо.
Моята също стои доста прегъната, даже като я извадя е деформирана и чак след края на цикъла ми си възвръща формата.

# 172
  • Мнения: 4 518
Sad
Не знам....по мое мнение не ми е голяма, но от къде да знам, не е като да имам база за сравнение.
Дори и да има няколко капчици вътре, пак протича и виждам, че е изцапана и отвън.
Нямам представа какъв е проблемът, но няма да се отказвам и ще пробвам различни начини докато стане.

# 173
  • София
  • Мнения: 20 183
Обаче сега като е в ръцете ми ме хвана страх да я пробвам  Embarassed имам чувството ,че няма да се справя или по  скоро ме е страх от някой гаф ,да не си остане вътре...
Може ли да се пробва когато не сме вцикъл или е по трудно ?
Артемис, няма нищо страшно, няма как да остане вътре.  Grinning Само я намокри преди да я пробваш, че на сухо е по-трудно.  Peace

И аз не се справям със слагането, но имам теория и ще я пробвам когато ми дойде. Теорията ми е, че заради годините слагане на тампони слагам чашката да сочи нагоре, а от някъде (вече изгледах и четох толкова много, че наистина не знам) знам, че тя трябва да сочи към гърба.
Така или иначе ще го пробвам, но някой опитен, ако може, да си каже мнението.
Да, чашката трябва да се поставя в посока към гърба, а не нагоре. За да си сигурна, че се е разтворила, може да обходиш с пръст около нея горе към ръба. Завъртането на дъното също помага.

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 14:31 от Reinа

# 174
  • Мнения: X
Sad
Не знам....по мое мнение не ми е голяма, но от къде да знам, не е като да имам база за сравнение.
Дори и да има няколко капчици вътре, пак протича и виждам, че е изцапана и отвън.
Нямам представа какъв е проблемът, но няма да се отказвам и ще пробвам различни начини докато стане.

Ако тече отвън, а вътре има само няколко капки, значи или я слагаш прекалено навътре и цервиксът ти остава отстрани или просто самата чаша е прекалено дълга и ръбът и по-високо от цервикса ти, или както казах по-горе, мускулите ти са прекалено силни и ти трябва по-твърда.
На първата ми Мелуна още първия ден и отрязах цялата дръжка, а втората я взех направо без и ми е идеална.

# 175
  • София
  • Мнения: 120
Мина ми тоя цикъл и издържах само един ден с чашката. Поставих я супер и ми беше.много удобна,но на следващите дни колкото и навътре да се опитвах да я пъхна,просто тя не се разтваряше и първо че ми пропускаше и второ някакси дръжката ми идва почти на входа на влагалището и ацки,ужасно много ме дразни. А като седна и дръжката ми опре направо полудявам и не я издържам. Сега си мисля за следващия месец да я режа дръжката + това да се опитам да направя вакум и да я слагам ккато трябва. А какво е това с клякането, някой беше споменал по-горе?

# 176
  • Мнения: 4 518
Аз да се похваля, че днес усетих, че чашката се отвори, така че май я сложих правилно най-накрая. Използвах начина на сгъване, което прилича на розичка.

# 177
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, случи ми се нещо странно. МЦто ми навремето беше много болезнено. Откакто родих преди 9 год не ме е боляло почти изобщо. Случва се да го усетя леко, но дори не мога да го нарека болка. И то в първите 1-2 дни само. А днес (4ти ден) ме заболя страшно много. В продължение на 1ч болката се усилваше постоянно, докато стана нетърпима. Накрая започна чак да ми се гади от болка. Махнах чашката, беше пълна 2/3, но беше протекла доста. Направих си едно мускулно но-шпа и ми мина, но се чудя какво беше това...  newsm78
Дали е било от чашаката, дали се е препълнила и за това да е протекла (преди случката съм я носила около 4ч и в момента не би трябвало да е много обилен).... Или пък е нещо друго, несвързано с чашката? На някого случвало ли му се е такова нещо?  newsm78

# 178
  • София
  • Мнения: 20 183
Мен така ме заболява внезапно, когато има по-големи съсиреци. Тогава и ми пропуска чашата.  Blush Peace

# 179
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ми не забелязах съсиреци като я изпразвах, но си признавам че не съм гледала внимателно.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт