Алтернативни продукти за дамска хигиена 7

  • 71 767
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 518
Здравейте отново. Видях, че Me Luna се продава по аптеките и мисля от тях да си взема. Някой да има оплаквания от тях?

# 91
  • Мнения: 4 611
Аз ползвам тази марка,  нямам оплаквания. Тази менструация за пръв път почти цялата я изкарах с чашката. Единствено като я вадя  малко ме боли на входа, но предполагам е временно?  Не знам.

# 92
  • Мнения: 4 518
Благодаря за бързия отговор Simple Smile

# 93
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
И аз съм тях. Никакви проблеми. Персонално ме дразнеше дръжката и на първата я отрязах. За това втората която взех преди три седмици е без нищо (загубих първата)

# 94
  • София
  • Мнения: 20 084
И от мен глас за Мелуна. Ползвам меките.

# 95
  • Мнения: 4 518
Вече си купих, само за размера не съм много сигурна. В Интернет пишеше, че съм за Л, но на мен ми изглежда огромна. Също така мислех, че след като е сгъна или както се казва и я пусна, тя трябва да се върне в нормалната си форма, но не става точно така. Както и да е, след малко мисля да се пробвам, защото предпочитам първия път да не е по време на менструация.

# 96
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Ще ти е по-трудно.

# 97
  • Мнения: 4 518
Стана или поне предполагам, защото не я усещах. Пораздвижих се, пуснах прахосмукачка и я махнах. За ноктите, за жалост, сте прави... Много благодаря на всички.

# 98
  • Мнения: 2 988
Включвам се, за да докладвам. Купих си чашка Мелуна днес и явно се справям с поставянето й след като по превръзката няма нищо. Усещам я само в началото, а после не. Имам малко затруднения при ваденето, но май и с това бързо ще свикна. След няколко дни ще докладвам дали съм доволна от покупката.

# 99
  • Мнения: 5 820
Включвам се, за да докладвам. Купих си чашка Мелуна днес и явно се справям с поставянето й след като по превръзката няма нищо. Усещам я само в началото, а после не. Имам малко затруднения при ваденето, но май и с това бързо ще свикна. След няколко дни ще докладвам дали съм доволна от покупката.

   Какъв размер менструалната чашка си купихте и мека или твърда чашка?

# 100
  • Мнения: 2 988
Чашката е размер М. Мисля, че е от по-твърдия тип и дръжка, а не с топче. Мислех да си взема размер Л, но добре, че в аптеката имаше само С и М. М ми е добре. Висока съм 157см и съм раждала веднъж със секцио. Уточнявам, защото доколкото разбрах това има значение.

# 101
  • Мнения: 4 518
Момичета, помагайте...
От вчера я използвам тази чашка (Мелуна) и нещо изобщо не се справям. Боли ме, но не съм сигурна, че е от нея, по принцип си ме боли. Когато я купих си я сложих и нищо не усещах, сега определено не е същото.
Също така не съм я сложила правилно, защото протича, но пък и вътре има доста. Това какво означава? Не се е отворила ли?
Има ли шанс и двете неща да са причинени от това, че ми е голяма. Взех си Л, защото съм на 25, не съм раждала и съм висока 166 (не знам дали има значение). В сайта пишеше, че съм за Л...
Ще се побъркам вече, слагах я 100 пъти и не успявам, а няма кой знае колко място за местене.
Дали да не си взема С или да продължавам да опитвам?

# 102
  • Мнения: 5 820
   Тука имаше една статия за мерене на шийката на матката и ако беше до първото, второто или третото кокалче на пръста, си еди-кой си размер менструална чашка. Не мога да намеря тази статия. Днес я търсих.

   Днес си мерих шийката на матката в клекнало положение. И ако наистина това, което докосвам е шийката на матаката, което е набъбнало и с гладка повърхност, ми е нисък цервиксът, защото успявам да я\го докосна. Измерих с линийка докъде влиза пръста ми и докосва шийката на матката - 2 см. или 20 мм. Естествено е, че го меря, когато съм в менструален цикъл и с най-дългия пръст на ръката си. Видях в таблицата за размер на менструална чашка с марка Ме Луна и показваше, че съм размер S или M. Но ми е доста обилно кръвотечението и не знам дали обемът на тези две менструални чашки ще бъдат подходящи за моя цикъл. Тази вечер ще измеря докъде стига пръста ми и с вдигнат крак на тоалетната чиния, тъй като прочетох, че така най-правилно се мери шийката на матката. Когато се мери в клекнало положение, цервиксът пада доста ниско.

Последна редакция: ср, 16 авг 2017, 16:58 от Jennifer_w

# 103
  • Мнения: 4 518
   Тука имаше една статия за мерене на шийката на матката и ако беше до първото, второто или третото кокалче на пръста, си еди-кой си размер менструална чашка. Не мога да намеря тази статия. Днес я търсих.

   Днес си мерих шийката на матката в клекнало положение. И ако наистина това, което докосвам е шийката на матаката, което е набъбнало и с гладка повърхност, ми е нисък цервиксът, защото успявам да я\го докосна. Измерих с линийка докъде влиза пръста ми и докосва шийката на матката - 2 см. или 20 мм. Естествено е, че го меря, когато съм в менструален цикъл и с най-дългия пръст на ръката си. Видях в таблицата за размер на менструална чашка с марка Ме Луна и показваше, че съм размер S или M. Но ми е доста обилно кръвотечението и не знам дали обемът на тези две менструални чашки ще бъдат подходящи за моя цикъл. Тази вечер ще измеря докъде стига пръста ми и с вдигнат крак на тоалетната чиния, тъй като прочетох, че така най-правилно се мери шийката на матката. Когато се мери в клекнало положение, цервиксът пада доста ниско.

Аз не съм го мерила, но е над чашката при мен, защото ако беше под нея, тя щеше да е празна...
Аз бих си взела по-малка, ще я изпразваш по-често в най-силните дни, но пък поне ще работи. Аз сега съжалявам, че не си взех по-малка....

# 104
  • Мнения: 5 820
   Тука имаше една статия за мерене на шийката на матката и ако беше до първото, второто или третото кокалче на пръста, си еди-кой си размер менструална чашка. Не мога да намеря тази статия. Днес я търсих.

   Днес си мерих шийката на матката в клекнало положение. И ако наистина това, което докосвам е шийката на матаката, което е набъбнало и с гладка повърхност, ми е нисък цервиксът, защото успявам да я\го докосна. Измерих с линийка докъде влиза пръста ми и докосва шийката на матката - 2 см. или 20 мм. Естествено е, че го меря, когато съм в менструален цикъл и с най-дългия пръст на ръката си. Видях в таблицата за размер на менструална чашка с марка Ме Луна и показваше, че съм размер S или M. Но ми е доста обилно кръвотечението и не знам дали обемът на тези две менструални чашки ще бъдат подходящи за моя цикъл. Тази вечер ще измеря докъде стига пръста ми и с вдигнат крак на тоалетната чиния, тъй като прочетох, че така най-правилно се мери шийката на матката. Когато се мери в клекнало положение, цервиксът пада доста ниско.

Аз не съм го мерила, но е над чашката при мен, защото ако беше под нея, тя щеше да е празна...
Аз бих си взела по-малка, ще я изпразваш по-често в най-силните дни, но пък поне ще работи. Аз сега съжалявам, че не си взех по-малка....

   Ако не се лъжа, вие сте за по-голям размер менструална чашка.

   Навила съм се вече да си купя такава менструална чашка до края на годината. Вече ми писнаха от тези превръзки и тампони и да давам луди пари за превръзки всеки месец. Всеки път се страхувам от тези тампони да не се развият бактерии или да внеса бактерии във влагалището си. Прочетох за тампоните ужасни неща. Гинекологът ми забрани да употребявам тампони, но без тях не мога, тъй като ми е много обилен менструалният цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт