Какво ще направите ако мъжа ви бие детето ви?

  • 70 651
  • 1 292
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 3 774
Ох, Лъки, имам едни близки роднини в Балчик с две вили за гости. За момент ме хвана параноята...

# 841
  • Мнения: 25 750
Ох, Лъки, имам едни близки роднини в Балчик с две вили за гости. За момент ме хвана параноята...
Споко, има много вили във, и край Балчик...пък и там се работи само лятото, нашият Вик едва ли ще го огрее за работа там. Ще си наляга парцалките у дъртия, дават му се пари без да си мръдне пръста...

# 842
  • Мнения: 3 774
Ох, Лъки, имам едни близки роднини в Балчик с две вили за гости. За момент ме хвана параноята...
Споко, има много вили във, и край Балчик...пък и там се работи само лятото, нашият Вик едва ли ще го огрее за работа там. Ще си наляга парцалките у дъртия, дават му се пари без да си мръдне пръста...

Права си, права си, ама роднината ми и син има и таман си представих как му довежда снаха от другия вид.Grin Щото той Викс няма да отиде там да работи. Да не е луд да търпи капризите на туристи и да е зает 24/7 през целия сезон.

# 843
  • Мнения: 563
Хич не ти е ясно, защото "Коса" е готин филм с хубава музика, ама сегашната система няма нищо общо с предишната- никой не те кара насила да влизаш в казармата и не те праща насила да ставаш пушечно месо.
Против какво се бориш ти, че хич не става ясно?
- против образователната система?
- против вечерния час за непълнолетни, които не са отговорни пред закона, каквато и простотия да извършат?
- против поддържането на чистота вкъщи?

Въобще не е ясно, предполагам и на теб самия!

Само едно не можеш да схванеш- системата те прави с равни права и задължения с другите, а не еднакъв с тях.
С кого да си еднакъв, е единствено твое решение.

На този етап, ти си решил да си еднакъв с най- долната прослойка на обществото.

Против кво се боря?Против насилието ,и домашното и тва на улицата и навсякъде,аз съм защитавал и жените ама май за някои не си е струвало.Против дискриминацята ,ти виждаш ли се кво казваш -"Най долните от обществото",ей против тва се боря ти с кво си по горна от мене?Тва че аз съм друг  човек ме прави по долен ли?И  ме дразни тва че трябва да уча неща които не ми трябват и тва дето ти ме караш да правя неща които не харесвам за сметка на такива които искам ,що ?Щото няква система била такава,щото некви си хора казали че трябва да е така!Ами ок ей ти и мюслитата ,те пък казват че трябва да носиш фереже и да не се звериш на мъж щото ще те пребият ,ок ли си с тая система?

# 844
  • Мнения: X

Против кво се боря?Против насилието ,и домашното и тва на улицата и навсякъде,аз съм защитавал и жените ама май за някои не си е струвало.Против дискриминацята ,ти виждаш ли се кво казваш -"Най долните от обществото",ей против тва се боря ти с кво си по горна от мене?Тва че аз съм друг  човек ме прави по долен ли?И  ме дразни тва че трябва да уча неща които не ми трябват и тва дето ти ме караш да правя неща които не харесвам за сметка на такива които искам ,що ?Щото няква система била такава,щото некви си хора казали че трябва да е така!Ами ок ей ти и мюслитата ,те пък казват че трябва да носиш фереже и да не се звериш на мъж щото ще те пребият ,ок ли си с тая система?

Някои системи са по-добри от други, а нашата в момента е най-добрата от всички налични, макар че има много дефекти. Като не искаш система, отивай в джунглата на Амазонка и там си ловувай сам храната. Щом си в някакво човешко общество, ще има система. Системата - хубава или лоша - е това, което ти осигурява кинтите в джоба, храната на масата и покрива над главата. Като не ти харесва - свободен си да я напуснеш. Ако й нарушаваш правилата, тя те смазва. Ако искаш да я събориш, ще има да почакаш. Системата може да се събори, но не от сам човек, и ако на нейно място не дойде друга система, настава масов хаос, страдание, мизерия и смърт. Въпросът е, който не харесва настоящата система, има ли готова работеща и по-добра алтернатива? Анархистите не се славят с много акъл, но ядат като всички други - най-често парите на мама и тате, дето се трудят като пчелички в системата.
Няма система, в която да не се налага младите да учат, а възрастните да им казват какво да правят. Във всяка една система се налага да се трудиш, за да получаваш някакви блага. Нашата система в момента ти дава най-много възможности и най-голяма свобода в сравнение с всички останали съществуващи в света.

Кой си ти, че да решаваш кое ти трябва да учиш и кое - не?

Последна редакция: нд, 20 авг 2017, 08:17 от Анонимен

# 845
  • София
  • Мнения: 24 839

Против кво се боря?Против насилието ,и домашното и тва на улицата и навсякъде,аз съм защитавал и жените ама май за някои не си е струвало.Против дискриминацята ,ти виждаш ли се кво казваш -"Най долните от обществото",ей против тва се боря ти с кво си по горна от мене?Тва че аз съм друг  човек ме прави по долен ли?И  ме дразни тва че трябва да уча неща които не ми трябват и тва дето ти ме караш да правя неща които не харесвам за сметка на такива които искам ,що ?Щото няква система била такава,щото некви си хора казали че трябва да е така!Ами ок ей ти и мюслитата ,те пък казват че трябва да носиш фереже и да не се звериш на мъж щото ще те пребият ,ок ли си с тая система?

Аз се виждам какво казвам, ама ти не можеш да си извадиш главата от задника и затова все си мислиш, че говоря на гея, а не на човека Виктор!
Щото, с какъв пол си лягаш, мен не ме интересува, а се опитвам да ти кажа, че си лягаш с боклуци, които чукат непълнолетни, че си се врял при дъртаци от които сега трябва да те пази чукача на непълнолетни.
Затова ти казвам, че се уеднаквяваш с утайките, а не защото орентацията ти е различна.

Що се отнася до това, че все се дразниш от нещо, ами не е признак на зрялост отникъде, щом вече и пълнолетен не се сещаш, че можеш да избереш какво да учиш като професионален интерес и какво да ти остане за обща култура.
Разбира се, ако знаеш значението на словосъчетанието.

А, като се пениш толкова, че си бил защитавал жени на улицата, да ти идва на ума, че само с юмруци тая работа не става, а в белите страни има законодателство, което е разписало какви наказания се полагат за насилие- не само над жени, а над всеки човек?
И че спазването на тези закони би предотвратило в много по- голяма степен насилието, отколкото да ходим на тумби по улиците- като циганите или скинарите и да раздаваме собствено правосъдие?
Ако беше седял малко в часовете по история, щеше да научиш, че хората са стигнали до днешната система и разделение на властите чрез опита си през вековете, тръгвайки от максимата " око за око, зъб за зъб".
Само че, на теб и историята сигурно е сред излишните неща, та затова си решил, че като се държиш като пещерен човек, си голям герой.

ПП. Питаш с какво съм по- горна от теб ли?
С това, че от 17 годишна си изкарвам сама хляба, че съм работила, гледала дете и учила висше едновременно и съм постигнала независимост и възможности да си правя кефа, без да чакам някой да ми подхвърли стотинки.

# 846
  • Мнения: 19
Аз мисля че това не е редно и трябва да поговорите с мъжът ви и да се разберете!Това според мен не е нормално!

# 847
  • Мнения: X
Аз мисля че това не е редно и трябва да поговорите с мъжът ви и да се разберете!Това според мен не е нормално!

Кой с кой мъж да поговори?
Авторът с Гризлито ли?
И кое е нередното? Joy

# 848
  • Мнения: 25 750
Аз мисля че това не е редно и трябва да поговорите с мъжът ви и да се разберете!Това според мен не е нормално!
А аз мисля, че не е нормално в тема с 63 страници да се чете заглавието и да се дава отговор, ни в клин, ни в ръкав.

# 849
  • София
  • Мнения: 19 249
Ами то с това покъртително заглавие...
И чак после се разбра (не благодарение на автора, а на бдителната бг мамма), че "детето" е пергиш на 18 години, не стига че е лекенце, ами и с хомосексуална ориентация, с баща военен, комуто детенцето се дърви и той му отговаря с колана, но го издържа
И е от малък град, ако не бъркам...

# 850
  • Мнения: 563
Ами то с това покъртително заглавие...
И чак после се разбра (не благодарение на автора, а на бдителната бг мамма), че "детето" е пергиш на 18 години, не стига че е лекенце, ами и с хомосексуална ориентация, с баща военен, комуто детенцето се дърви и той му отговаря с колана, но го издържа
И е от малък град, ако не бъркам...

Сещаш ли се че преди да стана на 18 съм бил и на 14 и на 15 и беше същата работа?Мноо е яко а, да отговаряш с колан на собствения си син,и да е гей и къвто и да е така ли?И то за неща които почти всяко лапе прави,обаче тях не ги бият щото имат свестни родители.Тва да искарваш боя нормален е най ненормалното нещо дето съм чувал досега!Квото и да съм направил едно е наказание без комп или тел или затворен в стаята и нещо такова,друго е спукване от бой.Който го е преживял тва и казва че не му пречело после в живота не го вярвам!
И нали видях как действа скапаната система,идват две куки нещастни ,нещо измрънкаха там на дъртия а и на него не му млъкна ченето и тва беше,и все едно нищо не е станало!И как да не съм против тая система която трябва да ме защитава а тя ме прецаква!

# 851
  • Мнения: 7 690
Ай, млъкни вече. Страшно малко ти е боя, остави, че никой не ти вярва на измишльотините.

# 852
  • Мнения: 563
Кой си ти, че да решаваш кое ти трябва да учиш и кое - не?
Ми аз съм тоя който си избира сам интересите и искам да уча само тва което ме интересува мене,а не хиляди тъпотии физики астрономии,аритметични прогресии дето ти правят мозъка на мелница само и от целия шит не можеш да запомниш и тва което ти харесва.Мисля че материала просто е прекалено мноо и кой го решава тва?Некви тъпаци дето даже учебниците не могат да си оправят и бяха писали БАЛгария!

# 853
  • Мнения: 7 690
Не си си извадил медицинско, защото никой не те пребива от бой и нищо не можеш да докажеш. Затова и си опрял до БГ-мама, където да си фантазираш на воля и просиш съжаление, но пак удари на камък.

Не ми трябва височайшото ти благоговение, че да коментирам простотиите и измислиците ти.

# 854
  • Мнения: 563
Аха точно тва ще взема да си фантазирам ти не се ли чуваш че ставаш смешна?Фантазирал съм си че съм в Акапулко примерно,е тва е фантазия  и не искам съжаление,ти не скива ли кво съм питал,другите хора как се държат с децата си,ама тебе кво ти пука,като не те интересува не съм те вързал тука!

Общи условия

Активация на акаунт