"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 32

  • 52 458
  • 752
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 129
Цикъла ми напоследък от 27-28 дневен се удължи на 34-33-30 дневен. При 32 дневен цикъл има ли шанс ову-то да е на 24 ден?
Съжалявам за въпроса ако се струва тъп и е на неподходящото място...

С тестове за О ли засече на 24-ти ден или?
Попринцип си усещам ОВУ-то всеки месец. Интересното, е че усетих Ову на 16 ден и на 24...

# 376
  • Мнения: 1 472
Цикъла ми напоследък от 27-28 дневен се удължи на 34-33-30 дневен. При 32 дневен цикъл има ли шанс ову-то да е на 24 ден?
Съжалявам за въпроса ако се струва тъп и е на неподходящото място...

С тестове за О ли засече на 24-ти ден или?
Попринцип си усещам ОВУ-то всеки месец. Интересното, е че усетих Ову на 16 ден и на 24...

Възможно е да си имала два доминантни фоликула респ. две овулации (на мен ми се е случвало, но след стимулация с Клостилбегит).....на следващия цикъл най-добре се виж на Ехограф, за да не се чудиш - аз също съм с по-късна овулация (около 18-тия ден) и ходя след 10-тия ден от цикъла и се вижда доминантния фоликул и по размера му горе-долу прогнозират кога ще е овулацията, макар че най-точно с фоликулометрия ще ти е засекат, но изисква по-често ходене при док. в дните около ОВУ.


# 377
  • Мнения: 129
Благодаря ти мила!

# 378
  • Мнения: 10
Здравейте ,

Този месец бебеправихме, последният ми цикъл беше на 10.08 , О беше на 21-24.08 , трябва да ми дойде на 07.09.
Толкова искам да разбера дали е станало , че днес си направих тест- отрицателен , наясно съм , че е рано и едва ли е отчело правилно , но все пак съм във филма Simple Smile Кога най- рано мога да направя тест и да съм сигурна, че резултата е актуален Simple Smile
Аз си направих тест 5 дни преди очакваната дата и ми отчете. Зависи от теста.

# 379
  • Мнения: 394
Здравейте ,

Този месец бебеправихме, последният ми цикъл беше на 10.08 , О беше на 21-24.08 , трябва да ми дойде на 07.09.
Толкова искам да разбера дали е станало , че днес си направих тест- отрицателен , наясно съм , че е рано и едва ли е отчело правилно , но все пак съм във филма Simple Smile Кога най- рано мога да направя тест и да съм сигурна, че резултата е актуален Simple Smile
Аз си направих тест 5 дни преди очакваната дата и ми отчете. Зависи от теста.
Е тя вече трябва да има яснота по въпроса....

# 380
  • Мнения: 5
Здравейте на всички! Не знам дали съм бременна.. моля изкажете мнение.. Правим оппити за бебе от година насам, имам един спонтанен аборт февруари месец. И се надявам че чудото може сега да е станало отново.. закъснява ми с 3 дена, имам бодежи в яйчниците, спазми, нетърпимост към някои миризми, доста болезнени гърди и уголемени.. днес получих и розово зацапване. Направих тест на първия ден от закъснението но е отрицателен.. беше със сутрешна урина.
Според вас има ли бременност и дали всичко е наред щом сега имам розово течение.?

# 381
  • Мнения: 394
Здравейте на всички! Не знам дали съм бременна.. моля изкажете мнение.. Правим оппити за бебе от година насам, имам един спонтанен аборт февруари месец. И се надявам че чудото може сега да е станало отново.. закъснява ми с 3 дена, имам бодежи в яйчниците, спазми, нетърпимост към някои миризми, доста болезнени гърди и уголемени.. днес получих и розово зацапване. Направих тест на първия ден от закъснението но е отрицателен.. беше със сутрешна урина.
Според вас има ли бременност и дали всичко е наред щом сега имам розово течение.?
Може да има кървене при имплантация или около датата на цикъла.Може да си имала късна овулация.......

# 382
  • Мнения: 3 105
Здравейте на всички! Не знам дали съм бременна.. моля изкажете мнение.. Правим оппити за бебе от година насам, имам един спонтанен аборт февруари месец. И се надявам че чудото може сега да е станало отново.. закъснява ми с 3 дена, имам бодежи в яйчниците, спазми, нетърпимост към някои миризми, доста болезнени гърди и уголемени.. днес получих и розово зацапване. Направих тест на първия ден от закъснението но е отрицателен.. беше със сутрешна урина.
Според вас има ли бременност и дали всичко е наред щом сега имам розово течение.?

Всичко е наред. Розовото теченеможе да е и начало на цикъла. До един ден ще си сигурна, дали е така. Ако не е направи отново тест.

# 383
  • Мнения: 5 468
Любовче, тестът вече щеше да е положителен, ако имаше бременност. Редки са случаите, при които жена с редовен цикъл е бременна, но тестът й е отрицателен след закъснението. В голяма част от случаите тестовете отчитат 2-3 дни преди датата на М, което означава, че дори при малко по-късна овулация, в деня на закъснението трябва да отчете. Зацапването сигурно е менструацията ти. Тук само се дават напразни надежди с тази късна овулация и т.н. Някой, все, трябва да е реалист. Успех и скоро може да се замислите за изследвания:smile:

# 384
  • Мнения: 394
Любовче, тестът вече щеше да е положителен, ако имаше бременност. Редки са случаите, при които жена с редовен цикъл е бременна, но тестът й е отрицателен след закъснението. В голяма част от случаите тестовете отчитат 2-3 дни преди датата на М, което означава, че дори при малко по-късна овулация, в деня на закъснението трябва да отчете. Зацапването сигурно е менструацията ти. Тук само се дават напразни надежди с тази късна овулация и т.н. Някой, все, трябва да е реалист. Успех и скоро може да се замислите за изследвания:smile:
Надежда винаги трябва да има!На някой тестовете им отчитат и след 4-5дни закъснение.А зацапването може да е по много причини.Аз като споделих тук че съм направил теста 5дни преди закъснението всички ме нахокаха че се правил няколко дни след закъснение.Просто дадох мнение,не мисля че е напразна надежда.Дори и малък да е процента аз бил се надявала.

# 385
  • 2860 км северно от Екватора
  • Мнения: 29 170
Здравейте на всички! Не знам дали съм бременна.. моля изкажете мнение.. Правим оппити за бебе от година насам, имам един спонтанен аборт февруари месец. И се надявам че чудото може сега да е станало отново.. закъснява ми с 3 дена, имам бодежи в яйчниците, спазми, нетърпимост към някои миризми, доста болезнени гърди и уголемени.. днес получих и розово зацапване. Направих тест на първия ден от закъснението но е отрицателен.. беше със сутрешна урина.
Според вас има ли бременност и дали всичко е наред щом сега имам розово течение.?
Отрицателен тест след закъснение, + МЦ ти е дошъл...
освен да ти пожелая късмет другия месец, друго не знам. Thinking

# 386
  • Мнения: 150
Здравейте! Имам въпрос. Цикълът трябваше да ми дойде на 08.09,днес направих тест билийв про и беше отрицателен. Има ли някакъв вариант да съм бременна?

# 387
  • 2860 км северно от Екватора
  • Мнения: 29 170
Здравейте! Имам въпрос. Цикълът трябваше да ми дойде на 08.09,днес направих тест билийв про и беше отрицателен. Има ли някакъв вариант да съм бременна?
Има вариант да направиш друг тест, за да си сигурна.

# 388
  • Мнения: 5 468
Любовче, тестът вече щеше да е положителен, ако имаше бременност. Редки са случаите, при които жена с редовен цикъл е бременна, но тестът й е отрицателен след закъснението. В голяма част от случаите тестовете отчитат 2-3 дни преди датата на М, което означава, че дори при малко по-късна овулация, в деня на закъснението трябва да отчете. Зацапването сигурно е менструацията ти. Тук само се дават напразни надежди с тази късна овулация и т.н. Някой, все, трябва да е реалист. Успех и скоро може да се замислите за изследвания:smile:
Надежда винаги трябва да има!На някой тестовете им отчитат и след 4-5дни закъснение.А зацапването може да е по много причини.Аз като споделих тук че съм направил теста 5дни преди закъснението всички ме нахокаха че се правил няколко дни след закъснение.Просто дадох мнение,не мисля че е напразна надежда.Дори и малък да е процента аз бил се надявала.

Да, на някои им отчита по-късно, но е рядкост. Тук в темата на всички с отрицателни тестове след закъснение им се отговаря "може да е късна овулация" и накрая излиза, че просто не са бременни. Скоро не съм видяла някоя, на която тестът й е отрицателен в първия ден на закъснението, да се е оказала бременна. Причината е адски проста-съвременните тестове са много чувствителни. Прекрасно знам какво е да чакаш всеки месец с надежда и разбрах едно-самонавиването само влошава положението, защото после разочарованието е голямо. Затова трябва да се отговаря на запитванията реалистично, а не да се дават напразни надежди. А тук, реалистично погледнато, тестът е отрицателен, а на дамата вероятно й идва менструацията.Hands V

Последна редакция: сб, 09 сеп 2017, 23:39 от Happy_mommy

# 389
  • Мнения: 2
Здравейте на всички!!!
С моя мъж започнахме опити преди 4-5 месеца.Понеже не можех да определя точна дата на овулацията,нещата не се получиха.Миналия месец отидох на гинеколог.Той ми каза,че всичко ми е наред и спокойно може да си продължаваме опитите за бебче и най-добрия начин да определя овулацията си е като следя календара.Така и направих.На 14.08 беше първия ми ден от цикъла.Овулацията ми трябва да е била около 28.08.Една седмица след това всяка сутрин започнаха болки ниско в корема и кръста,които продължават и до сега.По принцип имам болки в гърдите в седмицата преди цикъл,но този път не усещам и грам напрежение.На мен ми идва на всеки 28-30 ден.Мисля да изчакам още ден-два преди да си направя тест(мъжът ми не иска да избързваме,защото не иска да се разочароваме).Но въпросът ми е-Има ли проблем,ако ме боли корема да не предприема нищо!Благодаря ви!!! 🤗🤗🤗

Общи условия

Активация на акаунт