"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 32

  • 48 550
  • 752
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 11 536
Добре, че не се поемат от здравната каса, че има доста, които висят пред кабинетите всяка седмица, да не кажа през ден - два.

# 616
  • Мнения: 394
Подкрепям. Peace За кръвен тест, който отчита най-рано от всички други тестове, изискването е да се направи най-рано на 11ти ден след О. Айде от мен да мине на 10ти. Тъй като имплантацията започва на 7ми ден след О и продължава до 10ти, т.е. имплантиран ембрион имаме чак на 10ти ден след ову, и чак от въпросния 10ти ден нивото на ЧХГ започва да се покачва значително и може да се отчете като бременност. Преди въпросният 10ти ден няма завършена имплантация и на практика бременност НЯМА. Какво да кажат американките например, като там за бременни се смятат чак след 3тия месец.
    А вие очаквате да сте бременни 5 дни преди цикъл, при положение че даже не знаете кога сте били в О, и кой ден след О ви е. Че тя яйцеклетката може още да е по тръбите, а вие се опитвате да я засечете при това с пиклив тест.
    За протокола, не винаги ЛФ е 14 дена. При някои може да е 10, 11, 12, - 16 дена. Така 5ти ден преди цикъл може да е и 9ти ден след О, но може да е и 6ти, 7ми, 8ми, -11ти.  
    Имайте малко търпение момичета. С това ранно тестване само се тормозите излишно.

Е как, на някои пикливите тестове са положителни 5 дни преди датата на цикъла.
За мен ли говориш,защото няколко пъти го споменах.Да отчете ми положителен 5 дни ПРЕДИ датата на МЦ и до ден днешен е така!Кое ти е чудното в случая?

# 617
  • София
  • Мнения: 11 536
Нещо не сте си сметнали правилно датите май Grinning

# 618
  • Мнения: 394
Нещо не сте си сметнали правилно датите май Grinning
Мислиш ли че след като сме решили да правим нещо не съм си водила и следила цикъла точно? Овулацията не съм я следила та ако е била рано странно ли е да отчете 5 дни по рано?Това което ми каза лекарката непосредствено след като ми свърши беше че овулацията ще ми е доста рано този месец.Та ако последния ми цикъл е бил 7 юли и сме почнали опити от 14юли мисля че не е толкова чудно че на 28 юли ми е отчел положителен било то и с блееееда черта.Как мислиш дали мога да смятам според теб?

# 619
  • Мнения: 25 852
До колкото знам - само 25-30 % е шанса да се забременее при улучена О и при двама напълно здрави партнъори. Имам една приятелка, която изобщо не искаше деца, не е ходила на аг от 12ти клас, правиха 1 път с мъжа й по негова инициатива и стана! Имам и друга която винаги е имала цикъл веднъж на 3 месеца с ПКЯ е, и тя не беше ходила по лекари изобщо..пробваха един месец на сляпо и пак стана.. Убедена съм, че си е Божа работа и просто е нужен подходящия момент. А кой е той не го решаваме ние май   Grinning
Права си. Става когато е писано...и при мен беше долу горе, докато обсъждахме, че искаме да имаме дете, се оказа че е станало веднага...И обратното, имам приятелка която иска второ, но и с термометър отзад да спи не става и не става (не е болна или друго, напълно добре си и е всичко).


# 620
  • София
  • Мнения: 11 536
Нещо не сте си сметнали правилно датите май Grinning
Мислиш ли че след като сме решили да правим нещо не съм си водила и следила цикъла точно? Овулацията не съм я следила та ако е била рано странно ли е да отчете 5 дни по рано?Това което ми каза лекарката непосредствено след като ми свърши беше че овулацията ще ми е доста рано този месец.Та ако последния ми цикъл е бил 7 юли и сме почнали опити от 14юли мисля че не е толкова чудно че на 28 юли ми е отчел положителен било то и с блееееда черта.Как мислиш дали мога да смятам според теб?

Ако овулацията ти е била 5 дни по-рано, то и началото на следващия цикъл се измества с 5 дни назад. Така че, един вид, теста не е отчел положителен резултат 5 дни преди датата на цикъла ти.

# 621
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
Много ми е неясно, защо постоянно се говори за правене на тестове само с 1-ва урина?Аз и с 2-те бременности съм си правила тестове следобед и винаги ми е показвал.Не се заяждам,просто ми е интересна темата Simple Smile


Защото хормонът на бременността ЧХГ, който се отчита от теста за бременност, е концентриран най-много в сутрешната урина. Разбира се, че може да се прави тест за бременност и следобед, и по всяко време, разбира се, че ще отчете и положителен резултат, но бременността ще е вече 5-6 г. с. Тук желанието е да се разбере възможно най-рано има ли или няма бременност, още в 4-та  Wink

# 622
  • Мнения: 25 852
Много ми е неясно, защо постоянно се говори за правене на тестове само с 1-ва урина?Аз и с 2-те бременности съм си правила тестове следобед и винаги ми е показвал.Не се заяждам,просто ми е интересна темата Simple Smile


Защото хормонът на бременността ЧХГ, който се отчита от теста за бременност, е концентриран най-много в сутрешната урина. Разбира се, че може да се прави тест за бременност и следобед, и по всяко време, разбира се, че ще отчете и положителен резултат, но бременността ще е вече 5-6 г. с. Тук желанието е да се разбере възможно най-рано има ли или няма бременност, още в 4-та  Wink
От там идват и разочарованията.

# 623
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
Нещо не сте си сметнали правилно датите май Grinning
Мислиш ли че след като сме решили да правим нещо не съм си водила и следила цикъла точно? Овулацията не съм я следила та ако е била рано странно ли е да отчете 5 дни по рано?Това което ми каза лекарката непосредствено след като ми свърши беше че овулацията ще ми е доста рано този месец.Та ако последния ми цикъл е бил 7 юли и сме почнали опити от 14юли мисля че не е толкова чудно че на 28 юли ми е отчел положителен било то и с блееееда черта.Как мислиш дали мога да смятам според теб?

Смяташ, но не особено правилно  Wink Няма как да се предрече кога ще настъпи овулацията - първо, второ, ти смяташ 14 дни от О до следващ цикъл. Дори и тогава да е била О и толкова дълга да е лутеалната ти фаза, това прави 14-5=9 т.е. на 9-тия ден да ти е отчел теста. Освен да е била някаква изпарителна чертичка.. не е сигурен резултат от подобно тестване. Освен това, при относително здрава жена с относително редовен МЦ, лутеалната фаза всеки месец трае еднакво. Например 14 дни. Това знаеш ли го със сигурност или го предполагаш? Щото може и да е 10. Или 16 дни. Смятането/пресмятането на базата на предполагаеми, а не на доказани данни като цяло е неточно  Wink

# 624
  • Мнения: 394




Ето ги тестовете по дати пазя си ги цикъла трябваше да ми дойде на 2.08. и не знам нужно ли е да доказвам повече.Разбира се чертите са избледнели малко с времето а и камерата знаете малко заличава но се виждат достатъчно добре.

# 625
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
Пробваме от този месец т.е за пръв път.Зная че не се получава от първия път при всеки.,но толкова силно го искаме че съм се вманиачила направо.

Момент  Naughty изминал е почти месец и ти си вманиачена. Ами, ако трябва да изминат няколко?!  Rolling Eyes

# 626
  • Мнения: 25 852
Пробваме от този месец т.е за пръв път.Зная че не се получава от първия път при всеки.,но толкова силно го искаме че съм се вманиачила направо.

Момент  Naughty изминал е почти месец и ти си вманиачена. Ами, ако трябва да изминат няколко?!  Rolling Eyes
Ами, ако измине година, какво правим? Директно на психиатър ли?
Хайде по спокойно. Hug

# 627
  • Мнения: 6 937
Разбира се, че е възможно да отчете положителен тест 5 дни преди менструация. Аз си видях първата много бледа черта 6-7 дни преди цикъл. И не, овулацията ми не е била рано, даже малко по-късно отколкото я изкарваше календара. Знам точно кога съм забременяла, защото имахме само един опит. Бледата черта ми излезе на 6-тия ден след него.
Не, това не означава, че трябва да се тествате седмица преди цикъл. Аз смятам, че съм била напълно луда да го правя тогава, но толкова ми е бил акълът. С втората бременност също много исках да знам, но бях наясно, че от постоянно тестване няма смисъл и си направих точно три теста. Един пърия месец отрицателен. Един на втория месец невалиден. След невалидния повторих и беше положителен. Невалидния и положителния бяха на датата на цикъла ми и ги направих само защото нямах обичайното за мен зацапване по това време, тоест очаквах закъснение със сигурност, категорично не исках да правя по-рано.

# 628
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
Знам точно кога съм забременяла, защото имахме само един опит. Бледата черта ми излезе на 6-тия ден след него.

А кога, казваш, се е имплантирало човечето? След теста?  Mr. Green
Нали ти е известно, че едва след имплантиране (процес от около 2-3 дни, започваш към 7-я след оплождането) на зиготата към маточната стена започва отделянето на ЧХГ, който се отчита от ТзБ?

пп. Бледа чертичка може да е имало. Изпарителна, например. Така че и бледите чертички вече не са критерий за бременност. Особено пък на 6-ти ден от половия акт.  ooooh!

# 629
  • Мнения: 6 937
Знам точно кога съм забременяла, защото имахме само един опит. Бледата черта ми излезе на 6-тия ден след него.

А кога, казваш, се е имплантирало човечето? След теста?  Mr. Green
Ако искаш вярвай. Имплантация може да има и на 4-5 ден след овулация. Чертата беше много бледа, но розова. В следващите дни започна да потъмнява.
В крайна сметка тестовете Престо се продават по два в опаковка и пише единия да го направиш 7 дни след контакта. Да, и за мен е безумно рано и при повечето няма да отчете нищо, но пък при някои си е напълно възможно да отчете положително.

Общи условия

Активация на акаунт