Нашите кухни - 70

  • 100 503
  • 750
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 6 296
Мивката под плот не мисля, че се вижда по-малко от всяка друга и ако е съчетана с цвета на плота става като излята съвсем.
Имах такава на Тека и доста лесно се надра. Не беше от най-скъпите, но гранитните мивки определено са по-красиви и запазват вида си дълго време.
Нямам проблем с новата Шок и изменения по вида ѝ за момента.
Успех

# 496
  • Мнения: 1 695
Мивката под плот се разгръща в пълната си прелест едва, когато отидеш до нея и погледнеш в нея, иначе поне при мен изобщо не се вижда, седя си на дивана на 2 м.от мивката, нарочно поглеждам към нея, и това, което се вижда е трисантиметровият борд от гранита, но не и лъскавата стомана на мивката. Наистина ако ще е под плот не си заслужават парите скъпите гранитни мивки, виж сега ако е с отцедник е много по- красиво да е гранитна мивката спор няма, понеже стои много красиво частта, която е на самият плот. Това е мое мнение и споделям от опит.

# 497
  • Мнения: 40 997
Наистина ако ще е под плот не си заслужават парите скъпите гранитни мивки,

Не можеш да обобщаваш така. Разликата в цената колко е? 100 лева, 200 лева? За много хора с мерак и естетически усет спестяването на тази сума изобщо не е адекватно на това после десетилетия да те дразни мивката. То по твоята логика не си струват и вградените фурни и плотове, не си струват и тоалетните със скрити тръбички и казанчета, не си струват естествените материали и т.н.

# 498
  • Мнения: 6 296
Напълно съм на мнението на Черерна станция от личен опит.
Иначе аз до колкото разбрах жената си е решила за гранитна, само за марката се чуди и къде да види.
То от всякъде си струва 100- 200 лв отгоре пред алпакато Тека. Залепят ли я под плота край, махане няма. Не е като при горните хващаш и хвърлях.
Като хвана да я мия едната е като нова след 4 месеца употреба, а другата на втория ден беше с драскотините, на 5-та година без всякакъв блясък и задържаше мръсотия. 2 дни да не се хвана да я търкам, а само да изплакна с вода обилно и почернява. Сега я махам с кеф и ще сложа тази ама над плота

# 499
  • Мнения: 1 695
Наистина ако ще е под плот не си заслужават парите скъпите гранитни мивки,

Не можеш да обобщаваш така. Разликата в цената колко е? 100 лева, 200 лева? За много хора с мерак и естетически усет спестяването на тази сума изобщо не е адекватно на това после десетилетия да те дразни мивката. То по твоята логика не си струват и вградените фурни и плотове, не си струват и тоалетните със скрити тръбички и казанчета, не си струват естествените материали и т.н.

Черна станция, не се опитвай да мислиш какво си струва и какво не по моята логика, защото не мислиш в правилната посока!😋

# 500
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
При рязането на плота са направили мънички дупки на едно място Rage , влязло е вода и леко се е надуло. Как и с какво да се запълнят?

# 501
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
При рязането на плота са направили мънички дупки на едно място Rage , влязло е вода и леко се е надуло. Как и с какво да се запълнят?

# 502
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
http://gubra-bg.com/korektori/37-voschen-korektor.html

Това го има в почти всеки мебелен магазин и дори на малко по-евтина цена, избирайте според цвета на плота.

# 503
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Благодаря!
Само да питам още един въпрос - мивката е иноксова, хваната е с нейното си оплътнение (което не е било много добре) и със силикон. С какво може да се оплътни още, защото резултатът сега не е много добър..

# 504
  • Мнения: 6 296
Уплътняване със силикон при свейи си върши много добра работа. Много хубаво е оформен и при почистване не се задига и разлепва на конци. 6-та години си кара вече и тя както грам не пази и се леят води не е мръднал термоплота.

# 505
  • Мнения: 71
Здравейте!

Предварително се извинявам, че задавам въпросите си и в темата за кухните, но предполагам, че тук ще получа повече отговори, които в същото време ще помогнат и на други потребители. Предстои ми обзавеждане на детска стая. Сигурното е , че ще е в бял цвят. Но  Crazy

От мебелната фирма ни предлагат следните възможности за избор на материал:

1) всичко ПДЧ;
2) корпус ПДЧ, вратички, етажерки, всички видими части, бюро, контейнер и т.н от МДФ лак гланц с кант 1мм.
3) корпус ПДЧ, вратички, етажерки, всички видими части, бюро, контейнер и т.н от МДФ лак гланц - боя, тук цената е с 30 % по висока.


Какво ви е мнението за мебели МДФ лак, с кант 1мм. ?
Ще изглежда ли добре, ако всички мебели са от бяло ПДЧ /легло, бюро, контейнер, етажерки по "секцията", а само вратичките са  - МДФ лак глнц с кант, или МДФ лак гланц - боя  Rolling Eyes ???

Ако се абстрахираме от по-високата цена, кое да предпочета МДФ лак с кант, или МДФ лак - боя, гланц?

Последна редакция: нд, 01 окт 2017, 13:15 от nadin4e

# 506
  • Мнения: 799
Здравейте!

Предварително се извинявам, че задавам въпросите си и в темата за кухните, но предполагам, че тук ще получа повече отговори, които в същото време ще помогнат и на други потребители. Предстои ми обзавеждане на детска стая. Сигурното е , че ще е в бял цвят. Но  Crazy

От мебелната фирма ни предлагат следните възможности за избор на материал:

1) всичко ПДЧ;
2) корпус ПДЧ, вратички, етажерки, всички видими части, бюро, контейнер и т.н от МДФ лак гланц с кант 1мм.
3) корпус ПДЧ, вратички, етажерки, всички видими части, бюро, контейнер и т.н от МДФ лак гланц - боя, тук цената е с 30 % по висока.


Какво ви е мнението за мебели МДФ лак, с кант 1мм. ?
Ще изглежда ли добре, ако всички мебели са от бяло ПДЧ /легло, бюро, контейнер, етажерки по "секцията", а само вратичките са  - МДФ лак глнц с кант, или МДФ лак гланц - боя  Rolling Eyes ???

Ако се абстрахираме от по-високата цена, кое да предпочета МДФ лак с кант, или МДФ лак - боя, гланц?

Не ви съветвам да се спирате на вариант 3. Първата ми кухня беше с вратички МДФ и гланц боя, изглежда страхотно, но ако се изпусне вилица или нож, остава веднага резка, а и защо да давате повече пари. При вас предполагам, че детето едва ли няма да хвърля играчки примерно или ще пази .
На мен цялото обзавеждане в бяло ми изглежда прекалено, някак си болнично и стерилно, бих избрала някой по свеж цвят за някоя друга вратичка на шкаф или само чекмедже от шкаф.
Ние сега ще правим детската стая, но дъщеря ми е тийнеджър и си е избрала бяло и розово с един профил Версаче , леле мале , с едни камъни е, как ми циганее, а не мога да я разубедя  Laughing

# 507
  • София
  • Мнения: 966
Здравейте, можете ли да ми препоръчате фирма за изработка на кухня. Да работят качествено и да си спазват сроковете. Надявам се да се събера в бюджет от 3000, знам че не е много, но това е положението. За София става въпрос.

# 508
  • Мнения: 5 234
Някой има ли отзиви за този смесител:
https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=3772
Благодаря предварително!

# 509
  • София
  • Мнения: 813
Някой има ли отзиви за този смесител:
https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=3772
Благодаря предварително!
+1

Общи условия

Активация на акаунт