Нашите кухни - 70

  • 100 603
  • 750
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 3 092
merianna благодаря Flowers Hibiscus

Относно котлоните - идеята с котлон-единичка в шкафа, за всеки случай, ми се струва много оригинална и практична Hands V

# 436
  • Мнения: 175
merianna благодаря Flowers Hibiscus

Относно котлоните - идеята с котлон-единичка в шкафа, за всеки случай, ми се струва много оригинална и практична Hands V
Да, Мандаринка, и на мен много ми допада. Все още обаче не съм взела решение. От вчера обаче клоня към двойката. Като е тръгнало всичко да се разваля и пералнята да не остане по-назад. Двойката котлони ще ми спести и някой лев, за да помисля за пералня. Все още се чудя, дали две големи тенджери няма да си пречат.

# 437
  • Мнения: 814
И за първата и втората ми кухня, в рамките на 10 г, и за момент не съм се чудела дали ще са 2 или 4 котлона. Против два съм, не толкова, че няма да ги използвам едновременно и 4-те котлона, ами поради факта, че ми стои грозно само с 2 котлона (изглежда ми като нещо отрязано), и ако решиш да преместиш някъде врящата тенджера и тиган, къде ще ги сложиш, трябва да  си си приготвил предварително дъска, върху която да ги сложиш, а при 4етворката само ги побутваш в някоя посока, и при 4-ката имаш различни размери на котлоните, решаваш кой да ползваш в зависимост от размера на съда.

# 438
  • Русе
  • Мнения: 319
Двойка котлони е компромис, в случай, че мястото е много ограничено.
Ползвах двойка 5 години, но съм ползвала предимно 1 котлон. При ползване на 2- винаги ми се засичат съдовете. "Големия" котлон е само 19 см., а малкия- 16 см. Разстоянието между тях е само 2 см, което значи, че или се ползват само съдове с посочените диаметри, или се засичат- и единия винаги отива встрани от центъра. Не знам дали различните модели двойки са с такива размери, но според мен- тези размери не са добре за нормално домакинство. Ще бъдат идеални за живеещ сам студент/ерген Simple Smile)
След 5-годишния ми опит с двойка- сега взех четворка с доста по големи котлони с разширяема зона. Все още не съм ги въвела в употреба за съжаление.

# 439
  • Мнения: 175
Благодаря, момичета за мненията ви. Добри гледни точки. Ще ги имам предвид.

# 440
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз също съм "за 4-ка" поради горните описания - иглежда ми по-завършено, не се засичат съдове и само избутваш тиган/тенджера настрани, даже от фурната като си вадя тава пак на керамичния плот я мятам /ако няма загрят котлон де/.

# 441
  • Countryside
  • Мнения: 11 655
В момента съм с двойка котлони(нямам място) и се дразня като готвя няколко неща. А и място няма за по-големи тенджери. Сега с чиста съвест си взех 4ка.
Моят съвет е ако има място на плота си вземете 4ка. Да, обикновено се ползват 2 котлона, но е по-удобно и не се чудиш къде да слагаш тенджерите да изстиват, ако готвиш няколко неща.

# 442
  • Мнения: 5 234
Сега харесах 2 ка индукцион тека, но новия модел - с флекси зони. Надявам се, че е читав.

# 443
  • София
  • Мнения: 1 037
Аз съм си набелязала ето тази 3-ка индукционни на бош - https://www.tehnomix.bg/uredi-za-vgrazhdane/plotove-vgrazhdane/i … sch-puj-611-bb-1e .

# 444
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Привет, и аз да "цопна" тук със зов за помощ Simple Smile
Започнала съм да правя 2 кухни, та......
1. първата - препоръчайте ми мебелист за изработване на кухня за София - проекта ми е почти готов.
2. втората -
   2.1. печката е с газови котлони и се пада в ъгъл, като котлоните са точно в ъгъла - проекта е с термоплот. Смятате ли, че термоплота ще издържи на нагряването от газовите котлони? .... Другия вариант е плочки, но ако термоплота издържа като че ли го предпочитам  newsm78
   2.2. според вас горен шкаф широч. 60см. и височ. 104см. ще бъде ли много голям за ежедневно ползване?

Благодаря  bouquet
P.S. Чета темата редовно и ми е изключително полезна.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2017, 00:21 от velmar333

# 445
  • Мнения: 41 936
Няма голям шкаф, колкото голям ти позволява мястото, все ще влезе в употреба, просто вътре ще има три рафта, а не два и най-гпрният ще е за неща, които се ползват рядко и се свалят със стол или стълбичка. 
За горен кухненски шкаф ограничена е само дълбочината, защото при много дълбок шкаф ще си удряш главата като се навеждаш над плота, но другите две дименсии са според мястото.
За другите неща нямам опит.

# 446
  • В друг свят...
  • Мнения: 128
Здравейте, в магазин за техника ми казаха, че може котлоните да са ...как да се изразя- "вкопани" в плота, т.е да са на едно ниво, да е равно. Аз малко немога да си представя как е възможно, затова пак се допитвам тук. Някой виждал ли е?
Също така имам и дилема между гранит и техн. камък. Имам спомен, че четох по въпроса, но беше доста теми назад и не мога да го намеря.

# 447
  • Мнения: 41 936
Здравейте, в магазин за техника ми казаха, че може котлоните да са ...как да се изразя- "вкопани" в плота, т.е да са на едно ниво, да е равно. Аз малко не мога да си представя как е възможно, затова пак се допитвам тук. Някой виждал ли е?
Също така имам и дилема между гранит и техн. камък. Имам спомен, че четох по въпроса, но беше доста теми назад и не мога да го намеря.

Принципно всичко е възможно, стига майсторът на плотове да има техниката и опита да го направи. На теория след като изреже монтажния отвор и сложи в него плота трябва да очертае контура на плочата и после да го издълбае 3-4 мм, колкото е плочата, за да хлътне в плота. Дали ще може обаче и дали ще го направи точно не знам. Трябва си техника и технология, предполагам. И ми се струва, че това може само при плот от камък (естествен или технически). Един съвет от мен - ако майсторът НЕ ГО Е ПРАВИЛ ПРЕДИ недей да рискуваш да се учи на твоята кухня. По-лесна опция е керамична плоча с фасетиран ръб.

Гранитът отива на по-рустикални и класически кухни, докато техническият камък е за по-модерни, макар че и на масивни шкафове съм виждала да стои много добре. Мисля, че гранитът е по-устойчив, но то си зависи и от вида на камъка. Камъкът пък може да има скрит дефект и да се счупи. Наистина здрави са само класическите гранити, а тези като мрамор или друг камък, са по-слаби, докато при техническия камък всичко е еднакво и цветът е само естетика.

# 448
  • В друг свят...
  • Мнения: 128
Благодаря, Черна станция!
Фасетиран значи скосен нали? Аз малко съм скептична към плочите без кант (но може счупената, която съм виждала да е била евтинджос).
За пплотовете ме интересува усточивост на оцветяване, както и топлина на гранита и камъка. Може ли да се поставят горещи съдове?

# 449
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Благодаря, Черна станция!
Фасетиран значи скосен нали? Аз малко съм скептична към плочите без кант (но може счупената, която съм виждала да е била евтинджос).
За пплотовете ме интересува усточивост на оцветяване, както и топлина на гранита и камъка. Може ли да се поставят горещи съдове?
По принцип гранитът е по-твърд и здрав материал. В техническия камък има вложени смоли, които не са издръжливи на много високи температури. Най-добре е да се посъветвате в магазин за различните стоки. Важен е и производителят и серията, от която сте харесали цвят. Аз съм с технически камък и в магазина ми показаха различни варианти, техническият камък не е един вид. Обикновено по-издръжлив технически означава повече пари и вероятно наличие на по-едри частици. Жената ми обясни, че постигането на еднороден цвят означава раздробяване на фин прах на основните съставки и наличието на повече смола, която да ги обедини. Съответно се компрометират някои качества. Не до притеснителна степен, но все пак е фактор при избор.
Оцветяване от какво ви притеснява? От да каем кафе и червено вино или потъмняване от гореща тенджера?

Общи условия

Активация на акаунт