Кога започнахте с първите покупки за бебчо?

  • 1 774
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 335
аз със първото бебче нищо не купих предварително но сега с второто бебче започнах от края на 7 месец.

# 31
  • Мнения: 1 427
В началото на 7-мия.

# 32
  • Мнения: 1 403
В края на 8 месец си напазарих вси4ко  Party

# 33
  • Мнения: 5 577
Започнах след като бебето се роди, и излязохме живи и здрави от болницата.

Не искам да съм параноичка, но така смятам е правилно.

Един чофт ританки имах преди това, защото се падаха почивни дни (но ги купих ден преди да ида да раждам).

Дори легълцето и количката не бяха готови, само дадох настъвления кое и как.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 688
започнах да пазарувам като започна да ми личи корема,към 4ти месец
и до края вече имах всичко
Дрешките бяха изпрани и подредени, легълцето и количката готови...Simple SmileНе съм слушала бабите които казваха да не пазарувам предварително!

# 35
  • Мнения: 648
Напазарих основни неща- дрешки, като бях в средата на 8 месец, легълце, количка и по- едри аксесоари тати купи след като беба се роди Peace
Бяхме разгледали и набелязали кое какво Grinning

# 36
Пазарувам от 6-7 месец. Вече не помня. Всичко съм си купила вече и съм страшно доволна, че така стана. Не се знае по-късните месеци какви изненади ще има и може и да не остане време. Аз примерно влязох в болница за седмица и се притесних, че ще родя, а дрешките на бебо не са изпрани..... А ако не бях ги купила - тогава треска щеше да ме тресе. Пазарувай си, щом ти се иска.

# 37
  • Мнения: 4 621
В края на осмия - началото на деветия купих всичко необходимо Laughing
Според мен 6 месец е още раничко, но ако имаш голямо желание - пазарувай Hug Hug Hug

# 38
  • Мнения: 379
Щом имаш желание пазарувай. аз купих някои неща в 8 месец, и още в 9 месец

# 39
  • Мнения: 567
Започнах от 6мес да купувам разни нещица, които ми харесват, но всичко накупихме в началото на 9мес. Изпрах и изгладих всички дрешки и на следващия ден ме прибраха в болницата Wink

# 40
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Количката купих в шестия месец,всичко друго започнап да купувам сега -почти в деветия съм.Като ти се пазарува си пазарувай на воля и от сърце!И за бюджета е по-добре!

# 41
  • Мнения: 2 242
Започнах в 5-ти, като най-важните неща имах до 7-ми месец, с идеята, че всичко се случва. И наистина- Зори се роди по-рано, но с 24 дни. Добре че вече бях подготвена  Peace

# 42
  • Мнения: 296
В пети и изобщо не съжалявам ,че съм започнала толкова рано.Единствено,което бих те посъветвала е да не купуваш дрешки ,които ти харесват като дизайн,защото обикновено са трудни за обличане. Купувай такива,които се закопчават отпред отгоре до долу. Че аз си бях накупила разни красиви нещица и вдигах температура, докато го облека, я главичката да не смачкам,я ръчичка да не изкълча и т.н, абе то си е казано "не питай старило,а патило" Crazy

# 43
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
По-добре преди да започнеш с покупките си направи списък, като се консултираш с някоя по-скорошна мама и горе-долу се придържай към него. Казвам горе-долу, защото трудно се издържа - днес видиш нещо сладичко, утре - още по-сладко и накрая се оказва, че няма да успееш да облечеш и половината накупени дрехи. Към седмия месец може да купиш по-големите неща, ако има къде да ги държиш - ваничка, креватче, количка, както и одеалце, хавлийка, една-две бархетени и три-четири тензухени пелени (аз ги използвах главно за постилане на стол или канапе и за слагане в/у дрехите на този, който държеше бебето) и комплектчето за изписване. Имай предвид, че новородените не се нуждаят от много дрешки, почват да се цапат повече след 5-6 месец, а и без това всички роднини подаряват след раждането. За сметка на това може отрано да почнеш да се позапасяваш с памперси, че те са си доста голямо перо.

# 44
  • Мнения: 120
По-добре преди да започнеш с покупките си направи списък, като се консултираш с някоя по-скорошна мама и горе-долу се придържай към него. Казвам горе-долу, защото трудно се издържа - днес видиш нещо сладичко, утре - още по-сладко и накрая се оказва, че няма да успееш да облечеш и половината накупени дрехи. Към седмия месец може да купиш по-големите неща, ако има къде да ги държиш - ваничка, креватче, количка, както и одеалце, хавлийка, една-две бархетени и три-четири тензухени пелени (аз ги използвах главно за постилане на стол или канапе и за слагане в/у дрехите на този, който държеше бебето) и комплектчето за изписване. Имай предвид, че новородените не се нуждаят от много дрешки, почват да се цапат повече след 5-6 месец, а и без това всички роднини подаряват след раждането. За сметка на това може отрано да почнеш да се позапасяваш с памперси, че те са си доста голямо перо.
Абсолютно подкрепям. Аз постъпих по същия начин. Сега обаче ще се въздържа от големи покупки, защото имам повечето от необходимите неща от по-голямото си дете.

Общи условия

Активация на акаунт