Мама Натура - изпитани хомеопатични решения за здравето на най-малките

  • 125 702
  • 616
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 144
Здравейте! Благодаря много за наградата, тъкмо получих пратката  Simple Smile

Най-много благодаря за книжките за шуслеровите соли и цялата информация вътре!  bouquet от сърце благодаря!
Чудя се дали мога да намеря такива книжки за приятелка в някоя аптека във Варна?

Какви са тези книжки за Шуслеровите соли? Дали ги има по аптеките наистина?

Това се материали под формата на практични брошури за солите и начина им на ползвате, актуално за сезона. Можем и онлайн да ви пратим...

# 226
  • Мнения: 144
Здравейте,моето момиченце днес става на 3 месеца. От 2 седмици има проблем със съня. Вечер спи що-годе спокойно,но през деня е кошмар. Трудно заспива,дреме 10-15 минути и се буди,след половин час пак и се спи и пак същото. Следобед вече е много крива и много и се спи,но пак за по 10-15 мин. Не мога да приема,че толкова малко бебе няма нужда от продължителен сън през деня.
  Въпросът ми е,може ли да се дава Дормикинд на тримесечно бебе и дали въобще има смисъл да давам,при изложения по-горе проблем?
Да, Дормикинд ще реши много проблеми. Дава се по 4 пъти на ден по таблетка. Комбинирайте със Шуслерови соли на DHU №2, №5, №7. Те помагат за цялостно успокоение на организма, за растежа на костите, за доброто хранене на мозъка. Знаете ли за тях?

# 227
  • Мнения: 5 132
Скрит текст:
Здравейте! Благодаря много за наградата, тъкмо получих пратката  Simple Smile

Най-много благодаря за книжките за шуслеровите соли и цялата информация вътре!  bouquet от сърце благодаря!
Чудя се дали мога да намеря такива книжки за приятелка в някоя аптека във Варна?

Какви са тези книжки за Шуслеровите соли? Дали ги има по аптеките наистина?

Това се материали под формата на практични брошури за солите и начина им на ползвате, актуално за сезона. Можем и онлайн да ви пратим...


Мога ли да помоля да ми изпратите брошурите? Благодаря Ви предварително  bouquet

Честито на спечелилите  Hug

Последна редакция: сб, 21 окт 2017, 10:30 от bubanka

# 228
  • Мнения: 144
Скрит текст:
Здравейте! Благодаря много за наградата, тъкмо получих пратката  Simple Smile

Най-много благодаря за книжките за шуслеровите соли и цялата информация вътре!  bouquet от сърце благодаря!
Чудя се дали мога да намеря такива книжки за приятелка в някоя аптека във Варна?

Какви са тези книжки за Шуслеровите соли? Дали ги има по аптеките наистина?

Това се материали под формата на практични брошури за солите и начина им на ползвате, актуално за сезона. Можем и онлайн да ви пратим...


Мога ли да помоля да ми изпратите брошурите? Благодаря Ви предварително  bouquet

Честито на спечелилите  Hug

Дайте мейл на лични.

Последна редакция: сб, 21 окт 2017, 10:30 от bubanka

# 229
  • Мнения: 144
Растеж и развитие на бебето през месец II



Развитие на бебето

При всеки контролен преглед педиатърът ще измерва ръста и теглото на бебето, а също и обиколката на главата, и гръдната му обиколка. Лекарите използват специални формули за проверка как детето наддава на тегло и расте. За периода от 0 до 6 месеца формулата е: m 0 (масата при раждане) + N (месеци) х 600 г.

Пример: Бебе родено с тегло 3 кг при навършването на 2 месеца трябва да бъде приблизително 4,200 г (3 кг + 2 х 600 г = 4,200 г).

Ръст - през 2-ия месец бебето наддава на ръст до 2-3 см над ръста за първия месец. Може да се изчисли също по следната формула (от 0-12 месеца): L 0 (ръст при раждане) + 2 х N (месецът, в който е бебето).

Какво умее бебето?

На 2 месеца новороденото държи главата си изправена, взето на ръце. По време на бодърстване то е спокойно. Когато му говори възрастен, се усмихва и следи с поглед движещ се пред него предмет. Обръща главата по посока на гласа ти и издава тихи, гърлени звуци. Започва да се усмихва на хората около себе си, обръща внимание на лицата им. Може да задържи главата си изправена при поставяне по корем.

Защо плаче бебето?

Единственият начин на новороденото да комуникира с вас е посредством плача. Някои кърмачета плачат повече от другите и по-трудно могат да бъдат успокоени – те се нуждаят съответно от повече внимание.

Водеща причина за плача на бебето е гладът. Трудно е да си представите колко е малко бебешкото коремче и как може да се изпразни изненадващо бързо, дори ако сте го хранили скоро. Ако не обърнете внимание на плачещото, гладно бебе, ще ви е нужно много по-дълго време да го успокоите. Затова не го залъгвайте с чай или вода в опит непременно да спазвате графика за хранене.  

Възможно е някаква болка, дори и много слаба, да провокира плач. Ако не можете да разберете какъв е източникът на болката, опитайте да гушнете и да полюлеете бебето, за да го успокоите.

Малкото може да усеща дискомфорт и затова да плаче. Причината може да е мокра/изцапана пелена, ръбче на дреха, което го дразни, стегнати чорапки. Може да му е прекалено топло или студено. Провете всичко това.

Може да се чувства самотно. Доскоро то е било сгушено на топло и удобно място за цели 9 месеца. Някои бебета се нуждаят от повече внимание от други, но всяко мъниче, оставено без компания за прекалено дълго, започва да се чувства неспокойно. Не е нужно постоянно да го люлеете и да му пеете. Достатъчно е да спи наблизо до мама (дори да е в шумна стая), да лежи в кошарата наблизо, докато вършите свои задачи, или да го носите в слинг например. Прекалено много светлина, шумове, игра, възрастни наоколо – това са свръхстимули, които лесно могат да разстроят чувствителното бебе. За да го успокоите, го пренесете в по-спокойна, по-тъмна стая.

Грижа за облеклото на бебето

Избирайте дрехи от памучна материя, без ръбове. Обличайте бебето двуслойно през лятото и трислойно през зимата. Прането с подходящи препарати и гладенето на всички дрешки продължава и през втория месец, тъй като бебешката кожа е много нежна и деликатна, въпреки че вече е адаптирана към външната среда.

* Тези статии имат за цел да информират за грижите за детето през първата година от живота му, както и да предложат природни средства за решението на проблемите, свързани с детското здраве, без да заменят консултацията с лекаря и съветите на специалиста.

Последна редакция: пн, 30 окт 2017, 17:18 от Редактор**

# 230
  • Мнения: 173
Здравейте,моето момиченце днес става на 3 месеца. От 2 седмици има проблем със съня. Вечер спи що-годе спокойно,но през деня е кошмар. Трудно заспива,дреме 10-15 минути и се буди,след половин час пак и се спи и пак същото. Следобед вече е много крива и много и се спи,но пак за по 10-15 мин. Не мога да приема,че толкова малко бебе няма нужда от продължителен сън през деня.
  Въпросът ми е,може ли да се дава Дормикинд на тримесечно бебе и дали въобще има смисъл да давам,при изложения по-горе проблем?
Да, Дормикинд ще реши много проблеми. Дава се по 4 пъти на ден по таблетка. Комбинирайте със Шуслерови соли на DHU №2, №5, №7. Те помагат за цялостно успокоение на организма, за растежа на костите, за доброто хранене на мозъка. Знаете ли за тях?
Здравейте,
Чувала съм за тези соли,но не съм се задълбочавала в информацията,тъй като ми попада само под формата на коментари. От къде мога да получа подробна информация?

# 231
  • Мнения: 144
Здравейте,моето момиченце днес става на 3 месеца. От 2 седмици има проблем със съня. Вечер спи що-годе спокойно,но през деня е кошмар. Трудно заспива,дреме 10-15 минути и се буди,след половин час пак и се спи и пак същото. Следобед вече е много крива и много и се спи,но пак за по 10-15 мин. Не мога да приема,че толкова малко бебе няма нужда от продължителен сън през деня.
  Въпросът ми е,може ли да се дава Дормикинд на тримесечно бебе и дали въобще има смисъл да давам,при изложения по-горе проблем?
Да, Дормикинд ще реши много проблеми. Дава се по 4 пъти на ден по таблетка. Комбинирайте със Шуслерови соли на DHU №2, №5, №7. Те помагат за цялостно успокоение на организма, за растежа на костите, за доброто хранене на мозъка. Знаете ли за тях?
Здравейте,
Чувала съм за тези соли,но не съм се задълбочавала в информацията,тъй като ми попада само под формата на коментари. От къде мога да получа подробна информация?

На сайта www.istoriizazdrave.bg има пълна информация. Следете и страницата на солите, където можете да задавате въпроси. https://www.facebook.com/schusslersalts.bg/

# 232
  • София
  • Мнения: 9 551
Здравейте!
Може ли да давам и в какво количество на 4-годишно дете Гастрокинд при оплаквания от болки в корема без налични други оплаквания ? Целта е моментно облекчаване на болката. Не става въпрос за чести или остри болки, а за моментно стомашно неразположение, което не ми се иска да туширам с лекарства от рода на Но шпа. Ако това има значение, детето е с ръст 98 см и тегло 16 кг.
Предварително благодаря! Simple Smile

# 233
  • Мнения: 144
Здравейте!
Може ли да давам и в какво количество на 4-годишно дете Гастрокинд при оплаквания от болки в корема без налични други оплаквания ? Целта е моментно облекчаване на болката. Не става въпрос за чести или остри болки, а за моментно стомашно неразположение, което не ми се иска да туширам с лекарства от рода на Но шпа. Ако това има значение, детето е с ръст 98 см и тегло 16 кг.
Предварително благодаря! Simple Smile

Детето е много емоционално, нали? Често ли го боли коремчето?

# 234
  • София
  • Мнения: 9 551
Здравейте!
Може ли да давам и в какво количество на 4-годишно дете Гастрокинд при оплаквания от болки в корема без налични други оплаквания ? Целта е моментно облекчаване на болката. Не става въпрос за чести или остри болки, а за моментно стомашно неразположение, което не ми се иска да туширам с лекарства от рода на Но шпа. Ако това има значение, детето е с ръст 98 см и тегло 16 кг.
Предварително благодаря! Simple Smile

Детето е много емоционално, нали? Често ли го боли коремчето?


Да. Емоционална е. Simple Smile Не я боли често, обикновено минава без да давам нищо, но два-три пъти се е налагало да търся варианти за обезболяване, а не ми се иска да е Но Шпа и т.н.

# 235
  • Мнения: 144
Трябва преди всичко да разберете кога и защо реагира така, защото проблемът е чисто емоционален, не е свързан най-вероятно с някакви смущения. Трябва да успокоите психиката на детето. Затова ви трябват соли на DHU  №2, №5, №7.



Здравейте!
Може ли да давам и в какво количество на 4-годишно дете Гастрокинд при оплаквания от болки в корема без налични други оплаквания ? Целта е моментно облекчаване на болката. Не става въпрос за чести или остри болки, а за моментно стомашно неразположение, което не ми се иска да туширам с лекарства от рода на Но шпа. Ако това има значение, детето е с ръст 98 см и тегло 16 кг.
Предварително благодаря! Simple Smile

Детето е много емоционално, нали? Често ли го боли коремчето?


Да. Емоционална е. Simple Smile Не я боли често, обикновено минава без да давам нищо, но два-три пъти се е налагало да търся варианти за обезболяване, а не ми се иска да е Но Шпа и т.н.
Здравейте!
Може ли да давам и в какво количество на 4-годишно дете Гастрокинд при оплаквания от болки в корема без налични други оплаквания ? Целта е моментно облекчаване на болката. Не става въпрос за чести или остри болки, а за моментно стомашно неразположение, което не ми се иска да туширам с лекарства от рода на Но шпа. Ако това има значение, детето е с ръст 98 см и тегло 16 кг.
Предварително благодаря! Simple Smile

Детето е много емоционално, нали? Често ли го боли коремчето?


Да. Емоционална е. Simple Smile Не я боли често, обикновено минава без да давам нищо, но два-три пъти се е налагало да търся варианти за обезболяване, а не ми се иска да е Но Шпа и т.н.

# 236
  • София
  • Мнения: 9 551
Благодаря! Simple Smile

Трябва преди всичко да разберете кога и защо реагира така, защото проблемът е чисто емоционален, не е свързан най-вероятно с някакви смущения. Трябва да успокоите психиката на детето. Затова ви трябват соли на DHU  №2, №5, №7.



Здравейте!
Може ли да давам и в какво количество на 4-годишно дете Гастрокинд при оплаквания от болки в корема без налични други оплаквания ? Целта е моментно облекчаване на болката. Не става въпрос за чести или остри болки, а за моментно стомашно неразположение, което не ми се иска да туширам с лекарства от рода на Но шпа. Ако това има значение, детето е с ръст 98 см и тегло 16 кг.
Предварително благодаря! Simple Smile

Детето е много емоционално, нали? Често ли го боли коремчето?


Да. Емоционална е. Simple Smile Не я боли често, обикновено минава без да давам нищо, но два-три пъти се е налагало да търся варианти за обезболяване, а не ми се иска да е Но Шпа и т.н.
Здравейте!
Може ли да давам и в какво количество на 4-годишно дете Гастрокинд при оплаквания от болки в корема без налични други оплаквания ? Целта е моментно облекчаване на болката. Не става въпрос за чести или остри болки, а за моментно стомашно неразположение, което не ми се иска да туширам с лекарства от рода на Но шпа. Ако това има значение, детето е с ръст 98 см и тегло 16 кг.
Предварително благодаря! Simple Smile

Детето е много емоционално, нали? Често ли го боли коремчето?


Да. Емоционална е. Simple Smile Не я боли често, обикновено минава без да давам нищо, но два-три пъти се е налагало да търся варианти за обезболяване, а не ми се иска да е Но Шпа и т.н.

# 237
  • Мнения: 668
Здравейте имам бебе което след седмица ще стане на 6 месеца,но от раждането не спи спокойно през ноща по 100 пъти се буди.Може ли да давам дормикинд за успокояване на съня.

# 238
  • Мнения: 144
Здравейте имам бебе което след седмица ще стане на 6 месеца,но от раждането не спи спокойно през ноща по 100 пъти се буди.Може ли да давам дормикинд за успокояване на съня.
Да, добре е да започнете и Дентокинд. Към тях задължително Шуслерови соли №2 и №7 на DHU. Знаете ли как се дават?

# 239
  • Мнения: 668
Не знам не съм давала заедно може ли да давам дормикинд и дентокинд.Как се дават може ли информация.

Общи условия

Активация на акаунт