Мама Натура - изпитани хомеопатични решения за здравето на най-малките

  • 125 713
  • 616
  •   1
Отговори
# 270
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Извинете, но не виждам Вашия текст, а само цитата! Може би техническа грешка някаква, но реших да обърна внимание! Embarassed

# 271
  • Мнения: 144
Скрит текст:
Скрит текст:
И аз благодаря за отговорите за солите! Снощи късно прочетох поста и нямах възможност да реагирам със сол 4, но днес вече давам и двете!
Само не разбрах - да продължа на всеки час по едно от двете 8 пъти дневно през целия зимен сезон, така ли? Или да намаля дозата? И това е за добър имунитет?

Не, комбинацията за солите е за лечение. Пишете ни как е детето и след това ще започнете комбинацията за имунитет. Засега давате по този начин.

Дайте повече информация за детето. Зъби, други проблеми, какво трябва да се лекува?
Детето определено се повлия от солите. Температура няма от повече от 24 часа вече. Продължава да е неспокоен обаче, особено нощем, както и да няма апетит и да отказва твърда храна, което е необичайно за него.

Благодаря за вниманието!

Продължете още 2 дни така и ни пишете за следващите действия.


Здравейте! Смятам, че успешно преборихме вируса с препоръчаната от Вас терапия със сол 3 и 4, личният лекар потвърди, че гърлото вече е спокойно! Как да продължим?
Освен това по-рано препоръчахте соли 2,5,7 за зъбоникнене и неспокоен сън. Каква е дозировката? Бебето е на годинка без дни!

Опишете всички проблеми и трудности, пред които минава бебето.

# 272
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
На първо място отказва да се храни както преди с твърда храна. Иска само да се кърми. Заспива трудно и за дневен, и за нощен сън, буди се често, на час най-много. Иска да суче нон-стоп. Често както суче, се извива на дъга назад и започва да плаче силно. Попръцква доста в последните дни, най-често докато суче. Давам му пробиотик.
Неспокойният сън с кратки интервали на пробуждане и желанието му да суче непрекъснато за успокоение ме притесняват най-много. Лично аз ги отдавам на зъбоникнене, но по никакъв начин не разпознавам по венците дали съм права.

# 273
  • Мнения: 144
На първо място отказва да се храни както преди с твърда храна. Иска само да се кърми. Заспива трудно и за дневен, и за нощен сън, буди се често, на час най-много. Иска да суче нон-стоп. Често както суче, се извива на дъга назад и започва да плаче силно. Попръцква доста в последните дни, най-често докато суче. Давам му пробиотик.
Неспокойният сън с кратки интервали на пробуждане и желанието му да суче непрекъснато за успокоение ме притесняват най-много. Лично аз ги отдавам на зъбоникнене, но по никакъв начин не разпознавам по венците дали съм права.

№2, №5, №7 соли на DHU и Дентокинд и Гастрокинд.

# 274
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Да, това ми казахте и предния път.трябваше да уточним в каква дозировка! 😊

# 275
  • Мнения: 144
Да, това ми казахте и предния път.трябваше да уточним в каква дозировка! 😊
Гастрокинд и Дентокинд по 8 таблетки от всяко, давате ги заедно да си ги смуче и хруска. Солите сутрин №5, на обяд №2, вечер №7 по 3 таблетки от всяка на ден. Напомняме, че дозировката и резултат от лечението има само със соли, купени от българска аптека, те да имат логото на DHU. Давайте така поне 2 месеца.

# 276
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Да, аз солите и дентокинд ги имам вече. Само гастрокинд нямам. Благодаря!

А, Гастрокинд и Дентокинд по 8 таблетки наведнъж или през час по едно от двете?!

Последна редакция: нд, 22 окт 2017, 23:14 от elleni

# 277
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Позволявам си да отговоря-по 1 таблетка през час,примерно на всеки кръгъл час-в 7,8,9,10....Не по 8 наведнъж.8 таблетки за 8 часа.Аз съм давала на сина си,а Гастрокинд го ползвам и аз,помага много.

# 278
  • Мнения: 144
Да, аз солите и дентокинд ги имам вече. Само гастрокинд нямам. Благодаря!

А, Гастрокинд и Дентокинд по 8 таблетки наведнъж или през час по едно от двете?!
Давате Гастрокинд и Дентокинд по таблетка от всяко, заедно на всеки час 8 пъти на ден. Никога не се дава цялата дневна доза накуп, защото в хомеопатията се цели да се дават чести стимули на тялото. Това става на интервали, често. Ако дадете всичко накуп за деня, това е равносилно на 1 доза.

# 279
  • Мнения: 144
Сън и активности на бебето през месец II



Сънят на бебето

Повечето бебета продължават да се събуждат на всеки два до четири часа и през деня, и през нощта. Към шестата седмица от живота си около четвърт от новородените могат да прекарат в сън по 5-6 часа наведнъж, като някои го правят денем, а други нощем. Увеличава се и времето, прекарано в будуване. Средно бебето на два месеца спи около 16 часа на ден, но това се отнася само за някои деца (част от мъничетата ще спят едва по 12 часа, а други сънливци могат да проспят дори по 20 ч.).

Какви са причините за неспокойния сън?

Когато бебето е неспокойно и се буди често през нощта и плаче, това може да е заради глад, жажда или да го мъчат колики. Реагирайте спрямо причината за неспокойството, като най-важното е да създадете атмосфера на близост на малкото – гушнете го в ръце, полюлейте го, за да се успокои, нека светлината да е приглушена, говорете му и му пейте тихо. При наличие на колики можете да се справите с помощта на някои ефективни техники.

Има и природни хомеопатични решения, които подкрепят съня на бебето в тези периоди! Комплексният хомеопатичен препарат Дормикинд от серията Мама Натура помага при неспокоен сън и често събуждане, при нощен плач или безпокойство, при повишена възбудимост и раздразнителност.

Хайде да си поиграем!

Бебето все още не може да си играе самичко, затова мама е неговата любима играчка!
Ето няколко предложения за лесни игри и занимания, с които можете да подпомогнете развитието на бебето:

-   Сложете малкото по коремче на леглото или на постелка за игра. Насърчавайте го да повдига главата си като поставите пред него (на около 25 см разстояние) ярки играчки. Говорете му и играйте с играчките. Бебето бързо ще се измори и може да не пожелае да стои дълго време по този начин, но това е чудесно упражнение за него!
-   Седнете в люлеещ се стол или в удобен фотьойл и сложете бебето на коленете си. Полюшвайте го леко, докато му пеете или му четете.
-   Говорете и пейте на бебето си, докато вършите ежедневните си занимания, а също и по време на хранене, обличане и къпане.
-   Реагирайте и му се радвайте, когато произнася звуци – можете понякога да ги имитирате.

* Тези статии имат за цел да информират за грижите за детето през първата година от живота му, както и да предложат природни средства за решението на проблемите, свързани с детското здраве, без да заменят консултацията с лекаря и съветите на специалиста.

# 280
  • Мнения: 677
Пишете, като ги имате, за да уточним дозировката.


Здравейте! Искам да попитам за детето с трудна концентрация и проявите на агресия - кои шуслерови соли да купя... Мога да давам сутрин и вечер,защото ходи на градина по цял ден.

# 281
  • Мнения: 144
Пишете, като ги имате, за да уточним дозировката.


Здравейте! Искам да попитам за детето с трудна концентрация и проявите на агресия - кои шуслерови соли да купя... Мога да давам сутрин и вечер,защото ходи на градина по цял ден.
Какви са точно проблемите? Дайте подробна информация...

# 282
  • Мнения: 677
Пишете, като ги имате, за да уточним дозировката.

На 6 години и 10месеца е, по принцип е с трудна концентрация и по-активен,не е хиперактивен, трудно задържа внимание,по-бавните неща го изнервят, има прояви и на агресия от скоро. Пие киндинорм, искам и още нещо,да мога малко в пътя да го вкарам. В един сайт четох за сиптоми-трудна концентрация,нервност, изблици изненадващи за комбинация с номер 2,5,7


Здравейте! Искам да попитам за детето с трудна концентрация и проявите на агресия - кои шуслерови соли да купя... Мога да давам сутрин и вечер,защото ходи на градина по цял ден.
Какви са точно проблемите? Дайте подробна информация...

# 283
  • Мнения: 668
Здравейте кърмачка съм бебето ми е на 6 месеца от днеска имам болки в гърлото и запушен нос.Започнах да взимам сол 3 и 4 стават ли при кърмачки и дозировката ще можели да ми кажете.

# 284
  • Мнения: 144
Здравейте кърмачка съм бебето ми е на 6 месеца от днеска имам болки в гърлото и запушен нос.Започнах да взимам сол 3 и 4 стават ли при кърмачки и дозировката ще можели да ми кажете.
Здравейте, Солите имат ли логото на DHU, купени от българска аптека? Трябва ви задължително Тонзилотрен веднага.

Общи условия

Активация на акаунт