Коя банка ползвате и какви такси ви удържат?

  • 145 931
  • 1 663
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 54 644
Да не би ти да си направил нещо, да ти се добавят? Касичката е с отделна сметка. Трябва да имаш превод към собствена сметка?
Ето моето съобщение какво е
Скрит текст:

# 1 321
  • Мнения: 1 033
Моето е същото - но е - 3,35 лв. Защо толкова - не знам. Винаги съм поддържал над 2000 лв. целия месец. И в картовата сметка се получи лихвата. 3,45 лв. е годишната лихва от 2,10%, върху 2000 лв., разделена на 365 дни и умножена по 30 (дните на април). Че малко се чудих що е толкова, а не примерно като годишната, разделена на 12 месеца за месечна. Другите ми пари в касичката не са олихвявани (то излиза 25 ст. може би толкова не се и отчита). Нищо не съм задавал. Може в офиса нещо да са направили ... не знам.
Аз моите ги държа в картовата сметка, въпреки че не ми се иска, за да се олихвява. Поне така пише в приложената снимка от често задавани въпроси в TBI сайта. Deva - при теб в касичката ли са тези пари за олихвяване? Може би затова са ти са се появили там средствата от лихвата.

Последна редакция: пн, 01 май 2023, 09:39 от Seiko7075

# 1 322
  • Мнения: 54 644
Не, Сейко. В сметката на касичката имам само лихвите до момента. Сметката за олихвяване е по карта Неон, там държа 2000 лв., заради лихвата,  другите пари ми са в спестовна сметка, тя е с 0.15% лихва.

# 1 323
  • Мнения: 1 033
Не, Сейко. В сметката на касичката имам само лихвите до момента. Сметката за олихвяване е по карта Неон, там държа 2000 лв., заради лихвата,  другите пари ми са в спестовна сметка, тя е с 0.15% лихва.

Ами не знам, няма кой знае какво значение, че да се разспедва. Не са милиони. Имат си много други неразбории. Дано депозита, който направих, двугодишен, да си е нормално олихвяването, че там разчитам повече.

# 1 324
  • Мнения: 54 644
Нормално е за депозитите. Там имам доста опит.

# 1 325
  • Мнения: 121
Лихвата се добавя директно в касичката, която е с различен IBAN от разплащателната сметка.

# 1 326
  • Мнения: 54 644
И при мен е така.

# 1 327
  • Мнения: 1 033
То тая тема си стана на TBI. Та гледам пак са вдигнали лихвите по депозитите (то е очаквано, очаквам и други банки да вдигат. Е не е 3% за 3 год. но е 2,8%. 2,3% за 2 год.
За USD - 3% (за 1, 2, 3 год.). Предполагам има общо с доходността на американските ценни книжа, лихви и т.н.

Последна редакция: ср, 03 май 2023, 11:27 от Seiko7075

# 1 328
  • Мнения: 5 289
Вчера и аз установих, че лихвата ми е в касичка, която няма опция да разбия. Но то са някакви стотинки засега. Мен ме е яд, че в Алианц имам 1.10 поддръжка сметка, 2 пъти по 30 ст. за някакъв си пакет, 6 лв.  за смс известяване, и при теглене от банкомат вече са го направили 1 % от сумата, а не както беше преди - 30 ст., независимо от сумата Persevere Много се дразня, ако не е, че ТБИ нямат овърдрафт, да съм я закрила Sad
Аз тегленето го реших като тегля с Curve, така до 400 лв. на месец не ми взима такса.

# 1 329
  • Мнения: 1 033
Само аз значи си получих лихвата в Картовата сметка. Започвам да си мисля, че е от това че и Касичката ми е с повечко средства, и явно е решило да ми олихвява  сумата от касичката, съответно прехвърля лихвата в другата сметка. ЩЕ си направя още една касичка, празна, да видя другия месец къде ще пусне невероятния доход. Джина, няма нужда да чупиш касичката. При чупенето май се равнява на изцяло изсипване в Картовата. Просто иди на изтегли и преведи колкото ти е необходимо.

Последна редакция: чт, 04 май 2023, 18:52 от Seiko7075

# 1 330
  • Мнения: 4
Вчера и аз установих, че лихвата ми е в касичка, която няма опция да разбия. Но то са някакви стотинки засега. Мен ме е яд, че в Алианц имам 1.10 поддръжка сметка, 2 пъти по 30 ст. за някакъв си пакет, 6 лв.  за смс известяване, и при теглене от банкомат вече са го направили 1 % от сумата, а не както беше преди - 30 ст., независимо от сумата Persevere Много се дразня, ако не е, че ТБИ нямат овърдрафт, да съм я закрила Sad
Аз тегленето го реших като тегля с Curve, така до 400 лв. на месец не ми взима такса.
  Странно. Как така няма опция да разбиете? Принципно тази "касичка" е пълна тъпотия и ако не се "разбива" след всяко постъпване на средства в нея за мен е напълно безмислена.
   Днес (на 6тия ден) най-накрая приложението ми показа екрана с Общите условия, последвани от Договора за Неон. Е да де, ма пак - Не. Личните ми данни в договора некоректно нанесени. В постоянен и в настоящ адрес е изписано грешно №13№13, вместо №13. Отделно от това е изписано Известия чрез СМС - Да. Пак напоителен чат. Пак тъпи изявления - Ма Вие "заявете", после ще коригираме адреса. Какво има да заявявам? Пише си на българси език - Подпиши договора.
   Трудничко, но пък няма да се отказваме я. Като сме се хванали на хорото ще го играем до край. Или ще ги науча да си вършат работата или ще си остана само с 5 годиншите депозити с 3% годишна лихва от миналата година. За едни 6-7лв/месец няма смисъл да си разваля човек спокойствието и да си създава излишни проблеми и то точно с разплащателна сметка + карта - нещо, което всеки ползва ежедневно по няколко пъти.

Последна редакция: пт, 05 май 2023, 08:54 от Ivan Ivanov 739706

# 1 331
  • Мнения: 13 166
При мен точно тая част с подписването стана бързо, за разлика от човека заради който питах преди няколко седмици.
Но вчера видях че адресът ми е някаква смешка в приложението и на мен - вместо провилния град има населено място което не съм чувала.
Освен това, като ми доставиха картата, на документа в плика първото дето пише е че до 30 дни настоящата ми карта Мастъркард ще бъде деактивирана и ще имам Виза на найно място. Хубаво, ама аз Виза си имам и сега...

# 1 332
  • Мнения: 54 644
Какво ви пречи касичката, че да я разбивате? По 3.45 на месец не са ми нужни да си ги тегля.
Дебитната карта изобщо не я ползвам. Т.е. ползвам я само за зареждане на Револют. Иначе не плащам с нея.
Стои си с 2000 салдо и толкова.
Единственото, което ме дразни е, че новата версия на банкирането е ужасна и трябва да плащам битови сметки през приложението.
Ето сега се ядосвам с тази сметка към А1, която по тяхна вина се плати 2 пъти миналия месец. Искам да я вкарам в приложението, пише, че вече има такава сметка, а аз не я виждам?!
То наистина я имаше, но бях я изтрила и искам наново да я вкарам. Не може.

# 1 333
  • Мнения: 384
Не е нужно да се чупи касичката, може да се изтеглят парите, част или цялата сума и касичката да си остане.

# 1 334
  • Мнения: 1 033
И сега като обновиха приложението на TBI, защо вече не си виждам депозита? Преди под НЕОН-а се виждаше еврова сметка и при следващото натискане - депозита. Вече не се вижда...

Общи условия

Активация на акаунт