Коя банка ползвате и какви такси ви удържат?

  • 172 963
  • 1 663
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 152
Благодаря за споделената информация.
Нямах представа за предлаганите услуги от УниКредит . Може би ще се възползвам.

# 556
  • София
  • Мнения: 10 960
Могат ли да ти взимат такса за вноска на гише по вноска за кредит (титуляра, а и поръчителя е вносителя) ЦКБ?

# 557
  • София
  • Мнения: 4 803
Могат ли да ти взимат такса за вноска на гише по вноска за кредит (титуляра, а и поръчителя е вносителя) ЦКБ?
Да, Раздел II, чл.1, т.1 - https://www.ccbank.bg/bg/files/1333-tarifa-na-bankata-za-fiziche … ot-09-08-2021.pdf

# 558
  • Мнения: 2 659
Да, могат. Дори някои банки увеличиха таксите за внасяне в брой на гише на 4-5 лв. дори в собствена сметка
По-добре да се внася чрез електронното банкиране.

# 559
  • Мнения: 19 333
ЦКБ има ли банкомати, които позволяват вноски? Ползвай ги. Аз така внасям, но съм към ОББ.

# 560
  • София
  • Мнения: 10 960
ЦКБ има ли банкомати, които позволяват вноски? Ползвай ги. Аз така внасям, но съм към ОББ.
имат...но не са ми в района.

# 561
  • Пловдив
  • Мнения: 46 969
По повод написаното ...
Звънна ли са от Уникредит на баща ми, че вече няма да ума срочен депозит. Трябва да са в сметка или не разбрах, но ще има всеки месец такса и така реално ще се изяде част от сумата. Та съм в чуденка какво да ги посъветвам?
Видях трите варианта Simple Smile ама ми се ще и друг избор.

# 562
  • Мнения: 6 987
По повод написаното ...
Звънна ли са от Уникредит на баща ми, че вече няма да ума срочен депозит. Трябва да са в сметка или не разбрах, но ще има всеки месец такса и така реално ще се изяде част от сумата. Та съм в чуденка какво да ги посъветвам?
Видях трите варианта Simple Smile ама ми се ще и друг избор.
Какви са вариантите? Какво искаш да стане с парите? Искаш ли да се съхраняват в банка без такса, но и без лихва? Или какво?

# 563
  • Пловдив
  • Мнения: 46 969
Ами май е по-безболезнено без лихва, но в банката...инак у дома не е ок, дори и за малка сума.
Да, искам да си стоят в банката.

# 564
  • София
  • Мнения: 10 960
За 2.50лв на месец ли се чудите? Не разбрах 3те опции какви са..

# 565
  • Мнения: 6 987
Ами май е по-безболезнено без лихва, но в банката...инак у дома не е ок, дори и за малка сума.
Да, искам да си стоят в банката.
В TBI Bank без такса. Има два варианта - разплащателна или депозитна сметка(с мизерна лихва, но я има). И двата вида сметки са без месечни или годишни такси, нито за внасян или теглене - до 5000лв. Таксите и лихвите https://tbibank.bg/dokumenti
TBI Bank се свързва само с кредити и някак повечето си мислят, че е компания за потребителски кредити, но си е напълно лицензирана банка. Парите на всеки клиент са гарантирани до 196 000лв, както при всяка друга банка.

# 566
  • Мнения: 2 154
Ами май е по-безболезнено без лихва, но в банката...инак у дома не е ок, дори и за малка сума.
Да, искам да си стоят в банката.

Може да погледнете и Инвестбанк, предлагат онлайн депозит, без такси за откриване и обслужване. Дори има и някаква лихва - https://ibank.bg/deposit/

# 567
  • Мнения: 20 078
ЦКБ имат все още депозити с нищожни лихви, но все още без такси.

# 568
  • Пловдив
  • Мнения: 46 969
Благодаря ви!

п.п. Трите опции ги има споменати от потребител на предната или по-предната страница Simple Smile

# 569
  • Мнения: 8 392
Банките в момента са свърх ликвидни, т.е. разполагат с големи суми на които всеки месец плащат лихва на БНБ.  Де факто в момента банките не искат вашите пари защото им е скъпо да ги държат, това е причината да се премахнат почти всички депозити и таксите да се вдигат постоянно като някои банки почват да въвеждат и отрицателни лихви.

Точно този отказ на банките от депозитите и високите такси кара хората да инвестират в недвижимо имущество, примерно...

Вариантите ако човек има нещо спестено са

1.Държи ги в банката където инфлацията, таксите и отрицателните лихви леко ги изяждат.
2.Бурканбанк под дюшека, никаква доходност и лесно може да се разделиш с тях.
3. Инвестиция в имоти, акции, фондове и каквото се сетите.
Това са причините за отказ на банките да държат депозити на клиентите си и възможните варианти.
Като към точка 1 може да се прибавят :  разплащателни сметки, различни видове, различни валути, набирателни, специални сметки и т. н., взависимост коя банката ще се избере.

Общи условия

Активация на акаунт