Коя банка ползвате и какви такси ви удържат?

  • 141 581
  • 1 663
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 1 002
По принцип зависи и от банкомата на банката, колко му е максимума на теглене - за едни е 800, но съм попадал и на по - малки максимуми. Така че, ако позволява по - малко - ще имаш една транзакция теглене по - малко от 800. Но не знам дали още има такива банкомати. Гледай да са от по- новите. Чудя се дали да питам, ей така за майтап в чата, да видя дали пак ще ме прехвърлят на "колегите" и с тоя въпрос Simple Smile.

# 1 366
  • Мнения: 716
За повечето банкомати на Уникредит максимума на една транзакция е 2000 лв. Но се е случвало, особено около празници, да няма достатъчно банкноти от 50 и 100 лв. и тогава не разрешава да се изтеглят повече от 400 наведнъж. Така че се е налагало да тегля няколко пъти по 400. Интересно е какво ще отговорят в чата, мен също в началото на два пъти ми казваха, че ще предадат на колегите (по друг повод) и никой не се обаждаше след това. В темата намерих отговорите на въпросите си тогава, за което благодаря.

# 1 367
  • Мнения: 1 002
Е аз съм същия - нагоре е обсъждан чата, даже аз съм предаван на "колегите" още повече пъти. Сега си чакам обаждането от последния път, когато ми обещаха че ще звъннат първия раб. ден (днес) да ми обяснят нещо, което го разкостихме с форумните лъвове почти веднага, и аз благодаря!
П.П. Може да пействат линк в чата им към тая тема. А дори могат и леко да ни спонсорират, и да разкараме чата им, както ИИ-то ще ги изпържи.

# 1 368
  • Мнения: 363
Връщам се да ви споделя за вкарването на TBI картата на мъжа ми в Curve. Стана без абсолютно никакъв проблем, вкарвайки неговите данни и потвърждавайки картата с паролите. Пробвах я в магазина и си работеше без проблеми.

Понеже четох за проблема на потребителката с неправомерно изтеглени средства, ще споделя че ние ползваме Disposable (розовите) карти на Revolut. Супер удобно е, защото когато платиш тя автоматично сменя номерата си.

# 1 369
  • Мнения: 4
Аз да споделя все пак:
   От 29.04.2023г. до настоящия момент така и не се случват нещата при мен при заявяване на Неон. Така или иначе още на 3тия ден се отказах и такава сметка+карта категорично няма да откривам, но не е там въпроса. От време на време ей така за спорта проверявам в приложението им дали и кога ще ми бъде представен читав договор за подписване. Такова чудо досега не бях виждал.
   Между другото днес гледам приложението на УниКредит не работи. Наложи се през лаптопа да проверя дали са ми превели пенсията. Там пък вече се влиза освен с акаунт данните и с код, който изпращат като СМС на телефона. Споделям го просто за сведение.Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 май 2023, 13:51 от Ivan Ivanov 739706

# 1 370
  • Мнения: 54 474
А защо лихвата по Неон не е 3.50 месечно, ами 3.45, 3.43? Под 2000 не ми пада салдото.

# 1 371
  • Мнения: 1 002
А защо лихвата по Неон не е 3.50 месечно, ами 3.45, 3.43? Под 2000 не ми пада салдото.

Е моята е 3,35 лв. И аз не падах под 2000 и в двете сметки - касичка и картова. Да не говорим, че трябваше да има стотинки и от 0,15% над тези от 2000 лв. Аз го свързвах с това, че това е годишна лихва, и смятат на ден (щото така предполагам им е по-  лесно ако ти пада и под 2000 лв. салдото) колко са стояли в сметката. Април беше 30 дни. 2000*2,1% / 365 = 0,115 лв./ден. 0,115*30 = 3,45 лв. (колкото твоята лихва). Ама моята хем е по-  малко, хем няма ония стотинки. Е не ми се разправя. Ако си спомняш говорехме че ме интересува да няма проблем с депозитните.

# 1 372
  • Мнения: 363
Ако не ме лъже паметта, не дължим ли данък върху лихвата? Имам смътен спомен че в някоя от предишните ми банки имаше ред лихва и ред данък, ама беше доста отдавна, та може би бъркам

# 1 373
  • Мнения: 68 703
Вече не, отпадна...

# 1 374
  • Мнения: 1 002
Беше 10%, после 8%, сега отпадна. преди 2-3 год. Дано не се връща вече. По принцип като отделна позиция го дават. Не е данъка. Но не е и някаква грешка човешка. Просто всичко е автоматизирано и няма как да греши щото всичко друго ще се изпообърка. Явно не всичко е изяснено докрай.

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 10:23 от Seiko7075

# 1 375
  • Мнения: 120
Не мага да преведа пари в Револют от Виза картата от ТиБиАй. Револют отхвърля превода.
И двете банки твърдят, че проблема не е при тях. Имали ли сте такъв проблем?

# 1 376
  • Мнения: 5 259
Не мага да преведа пари в Револют от Виза картата от ТиБиАй. Револют отхвърля превода.
И двете банки твърдят, че проблема не е при тях. Имали ли сте такъв проблем?
Последно днес заредих сметката си в Revolut с карта Neon Visa без проблем. Проблем досега съм нямал.

# 1 377
  • Мнения: 1 460
Не мага да преведа пари в Револют от Виза картата от ТиБиАй. Револют отхвърля превода.
И двете банки твърдят, че проблема не е при тях. Имали ли сте такъв проблем?

Аз нямам проблеми - и от Неон към Револют, и от Револют към Неон.
Иначе може да се пусне и Sepa превод, пак пристигат веднага в Револют /но се губи малка сума от превалутиране/.

# 1 378
  • Мнения: 120
Като копирам IBAN на сметката в Револют в мобилното приложение и ми дава грешен номер на сметката и превод не може да се извърши. Може ли да ми напишете как нареждате превода от ТиБиАй към Револют чрез мобилното приложение .

# 1 379
  • Мнения: 1 460
Отива се на Валутен превод и там се посочва сметката в Револют /ако избирате Превод в лева няма да стане, тъй като iban на Револют не е български/.

Общи условия

Активация на акаунт