Грижи за косата - Тема 99

  • 49 349
  • 357
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 467
до колкото знам дпш се ползва веднъж в месеца, винаги ми пресушава косата и след него слагам най-богатата маска, която имам + добри количесва олио-финиш
според мен зависи от дпш, доколкото знам този на Лакме е доста агресивен и пресушава косата и скалпа
със моя на Label М нямам такива проблеми, отдавна косата ми не е била толкова хубава

# 301
  • Мнения: 36 088
моят е такъв, старичък е, но е продукт, кой не се хаби бързо и сигурно ще го ползвам още доста пъти докато свърши

Скрит текст:

# 302
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
На Лейбъл М ДПШ е чудесен - не оплита и не изсушава (поне аз не усещам). В момента съм с този на Медисютикълс,  но Лейбъл М, повече ми допада.  

Последна редакция: ср, 06 дек 2017, 23:22 от *dreamer*

# 303
  • Варна
  • Мнения: 7 716
О, не мисля да я товаря повече така, но се поувлякох нещо този път, надявам се от един- два пъти да не съм й навредила. Попринцип ми се иска да открия такива продукти от които само ш+б/м и нещо леко за накрая да е достатъчно за добрия й вид. А да попитам, ако ползвам маска вместо балсам, дали ще е грешно или да ползвам маска през няколко измивания ?

 Да не те разочаровам,но  като гледам смело си нагазила в дебрите на профи козметиката,а там с три продукта не става  Laughing. Имаш нужда поне от една протеинова и една хидратираща серия плюс една две балансирани,които редуваш и комбинираш в зависимост от нуждите на косата. Твоята коса няма нужда от силни продукти.

# 304
  • Мнения: 5 158
Изясни ми се за какво е дпш, благодаря ви Amisuy и bubanka  bouquet
Ще пробвам на моята коса как ще бъде, но първо трябва да си избера кой да си купя. И да имам предвид, че е добре веднъж в месеца, а не на всяко миене, че имам навика да ползвам един шампоан докато свърши...

# 305
  • София
  • Мнения: 4 729
Много се извинявам ,но може ли за тези които не са разбрали и нямат време да се ровят да повторите  какво значи дпш ,а защо не е хубаво да.се ползва един шампоан докато свърши ?

# 306
  • Мнения: 6 264
ДПШ -дълбоко почистващ шампоан

# 307
  • Мнения: 1 602
Добавяли ли сте етерично или базово масло към готова маска за коса за подсилване на ефекта?

# 308
  • Варна
  • Мнения: 7 716
 В маска си е малко рисково тъй като след това не се мие с шампоан и няма гаранция,че няма да утежни т.е. не се знае дали маслото ще се отмие.

# 309
  • Мнения: X
О, не мисля да я товаря повече така, но се поувлякох нещо този път, надявам се от един- два пъти да не съм й навредила. Попринцип ми се иска да открия такива продукти от които само ш+б/м и нещо леко за накрая да е достатъчно за добрия й вид. А да попитам, ако ползвам маска вместо балсам, дали ще е грешно или да ползвам маска през няколко измивания ?

 Да не те разочаровам,но  като гледам смело си нагазила в дебрите на профи козметиката,а там с три продукта не става  Laughing. Имаш нужда поне от една протеинова и една хидратираща серия плюс една две балансирани,които редуваш и комбинираш в зависимост от нуждите на косата. Твоята коса няма нужда от силни продукти.
Ахам, май нагазих точно там и то както е тръгнало затъвам Grinning Уж само нещо по-хубав да си потърся, а се озовах с повече от очакваното. Лошото е, че искам още и още. Но ще си взема като за последно само нещо хидратиращо и спирам докато не изразходя всичко. За капак от любопитство в момента чета темите за професионалните серии иии това се отразява на лакомията ми. Но ще си чета и ще се въздържам от покупки и следващия път вече ще съм и формирана какво горе-долу да търся за да не харча парички на сляпо Blush

# 310
  • Варна
  • Мнения: 7 716
 Хахах а добре дошла  Joy. Надявам се си прочела заглавния пост на профи темата  Wink.
 
 Не купувай чисто хидратираща серия...пак казвам профи козметиката е силна,а твоята коса е здрава. Вземи да кажем еластисайзъра на Кингсли и толкова. Той ще ти даде екстремна хидратация при нужда. Комбинирай след това с епруваж или олиесета макар,че за твоята коса тая серия на Олиесета е силна....
 
 

# 311
  • Мнения: 36 088
Добавяли ли сте етерично или базово масло към готова маска за коса за подсилване на ефекта?

да, когато косата ми е била в лошо състояние, маската ми е била слаба и съм добавяла малко количество
като цяло предпочитам да направя преуош маска с масла и глицерин, не да 'оправям' готови продукти
и когато добавям нещо, то е в дозата за измиването, не в пълната с продукт кутия

# 312
  • Мнения: X
Здравейте пак Simple Smile Отново влизам с досадно въпросче, мислех да пиша направо в профи темата, но честно казано още нямам смелост да се включа там, само си ги чета Simple Smile Та въпроса ми е, двустъпковия протеин на Афоджи дали ще стане за моята коса, купих си малката дозичка, но на нея пиша, че не е подходяща за здрава и леко суха коса и сега ме е страх да го пробвам. Иначе да кажа, доста съм доволна от top-ten на Lakme Hug Също май и от комбинацията на противокосопадния им шампоан в съчетание с маската на Епруваж. А снощи пробвах Макадамия ultra rich ш+б, нещо не стана точно както очаквах, доста фризита и разхвърчаване, може би си права Принцеса, че косата ми не иска чиста хидрадация.

# 313
  • Варна
  • Мнения: 7 716
 Принцесата рядко говори на изуст  Wink Hug. Пак повтарям КОСАТА ТИ Е ЗДРАВА и не третирана. За какъв...ти е Афроджи  newsm78 Laughing. Това е продукт за възстановяване на третирана коса.

 Ползвай си противокосопадния шампоан с балсама на макадамия следващия път и виж какво ще се получи. Косата иска баланс. Противокосопадния шампоан/мързи ме да се връщам да търся кой беше  Laughing/ е протеинов след него можеш да ползваш всичко. Както хидратиращия рич така и маската на Епруваж. 

 Аз снощи направих за 3-ти път терапия ColorpHlex . Много,много си харесвам косата в момента. Ползвам системата вече трети месец при боядисване и по една терапия. Имам чувството,че с всеки изминал път структурата на косата се променя към по-добро. Проблемът обаче е,че повечето блондински продукти,които ползвам от години вече са ми тежки та май ще се наложи да наводня темата за размените  Laughing. Като една видна мишка съм се запасявала на намаления с по цели големи маски  ooooh!.

# 314
  • Мнения: 892
Освен това няма да стигне малката доза за нейната дължина и гъстота. А и няма да има кой знае какъв ефект, иначе няма да навреди, с хубаво хидратиране след това.

Общи условия

Активация на акаунт