ЮЛЧЕТА 2017 г.

  • 52 698
  • 418
  •   1
Отговори
# 165
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
И аз смятам,  че няма излишна ваксина. За ротавируса,  обаче нашшия педиатър каза да изчакаме,  да минат другите ваксини до 6 м.,  защото щял много да се натовари. Иначе нашия Краси вече навърши 4 м и много говори,  смее се,  радва се като татко му се прибере вечер,  много играе на активната гимнастика и с играчката над леглото му. Не може обаче още да се обръща по корем, когато ние го обърнем, държи главата,  но сам да се завърти, не успява.

# 166
  • Мнения: 304
Руми, ротавирусната се дават и трите приема преди навършване на 6м. Питай пак педиатъра .

И аз смятам,  че няма излишна ваксина. За ротавируса,  обаче нашшия педиатър каза да изчакаме,  да минат другите ваксини до 6 м.,  защото щял много да се натовари. Иначе нашия Краси вече навърши 4 м и много говори,  смее се,  радва се като татко му се прибере вечер,  много играе на активната гимнастика и с играчката над леглото му. Не може обаче още да се обръща по корем, когато ние го обърнем, държи главата,  но сам да се завърти, не успява.

# 167
  • Мнения: 296
Аз знам, че най добрия имунен отговор е ако се даде 1 ви прием около 3ти месец. Има 2 ваксини Ротарикс, която е с 2 приема и друга, на която не помня името и ме мързи да проверя 😁, тя е с 3 приема. Но така или иначе всички приеми трябва да са до 6ти месец.

# 168
  • Мнения: 304
Ротатек е с 3 приема

# 169
  • Мнения: 411
Моето момче мина първия прием на ротавирусната.Изоставаме малко с другите ваксини-разделихме приемите,a и с този антибиотик,който пи съвсем се отложиха нещата.За сега има по един прием от "Хексацима" и "Синфлорикс".Иначе малкия вече си вдига торса,когато е по корем,лапа си ръцете,смее се с глас и рита като малко пони хаха.Чат-пат успява да се обърне по корем,когато е легнал на страни.От както се е родил е пораснал с 12см и е удвоил теглото си(роден е на 25.07).
Мамите с момчета:до къде я докарахте с пишлетата?

# 170
  • Мнения: 6
Здравей те . Имат ли още вашите бебета колики? моята беба е на 18,07 .От месец не й давам нищо обаче е много неспокойна и много трудно заспива.  спи по 30 мин и се събужда .После едвам час и половина изкарва и пак плаче за сън. Така сме цял ден. И в количката много плаче,все се носим

# 171
  • Сливен
  • Мнения: 4 089
Още имаме,но са една идея сякаш по-слаби.Миналата седмица бяха ужасни.Утре сме на контролен преглед и ваксини,дано да минат по-леко от предните пъти.

# 172
  • Мнения: 154
Ние с пишлето сме до никъде.. съвсем малко се е показало. Сега съм почнала на всяка смяна на памперс полекичка да видим дали ще има резултат...

Ние още не сме се преобръщали сами, но усещам че ще е скоро. Иначе голям глад го гони... вече яде 180 по пет пъти на ден. И уСещам как и това не му стига.. но не смятам скоро да увеличавам...

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 168
И ние сме още с колики - тази нощ не сме мигнали, не реве, както в началото, но мрънка, коремчето и ври и пръцка ли пръцка. Заспива и след малко се буди. Взех и на Хип и млякото и чая "Комфорт", но нито едното иска да пие, нито другото. Изплюва старателно с малката устичка по какъвто и начин да й давам - с лъжичка, с шише и т.н. Тази нощ даже реших да й сложа малко захар в чая, за да пие, пийна малко, но ефект кой знае какъв няма.

# 174
  • Мнения: 411
Мандаринче,в кои часове се падат храненията?
За коликите давам 2 пъти "Био гая", два пъти "Абоколикен" и 2 пъти нищо не давам.За сега е добре,обаче вчера и днес голямо цирикане беше цяяял ден.Плюнчи се,започна да си лапа палеца и си маха бибата,стана неспокоен..дали започват да го мъчат зъбите? Не е ли рано? Той е на 3м и половина още.

# 175
  • София
  • Мнения: 736
Здравейте момичета!
Моята бебка също започна да лапа ту пръста,  ту се опитва цялата ръка да напъха. За зъби нямам идея дали е време. Иначе си чакаме прегледа за да разберем как расте и ваксина ако е добре. Коликите почти спряха.

# 176
  • Мнения: 411
Аз днес го водих,сложиха му 2 прием на "Хексацима"-та и се оказа,че са зъбите..изписаха му "Дентокинд"таблетки и,ще кажа след няколко дни дали има ефект.Помня,че във форума имаше бебче с родилно петънце на челото.Как са там нещата,изчезва ли?

# 177
  • Бургас
  • Мнения: 168
Моето бебе беше с петно на челото и отзад на главата. На челото избледня почти, остана видим един кръвоносен съд, син, но се надявам да й се махне и той с времето. Отзад на главата си стои петното, но то не ме притеснява, все пак е момиче и ще има дълга коса.
Иначе и ние си пъхаме ръката в устата постоянно, цялата се опитва да я налапа. Не мога да повярвам, че толкова рано ще й излизат зъби, тя няма 4-ри месеца. Днес сменихме Биоамиката с Колйф и чакам да видя и аз какъв резултат ще има, че вече ми идва доста нагоре с тези колики толкова време. Давам й и Линекс Бейби. Чаят и млякото на ХИП си стоят така, не желае да ги вкуси.

# 178
  • Мнения: 411
И Димитър има петънце на челото и на врата..уж избледнява,ама незнам и аз.Преди,когато минех с пръст по петното си стоеше,а сега изчезва-явно се разсейва вече.
Относно "Колийф"-а при Димитър нямаше ефект,даже се запече.Дано помогне при вас Simple Smile

# 179
  • Мнения: 304
Persona, и моята Беба си дъвче постоянно ръцете, одеялцето и каквото докопа. Мъчат ги венците, но зъби може да поникнат след месеци. Точно поради този проблем с венците не можем да започнем захранване - много е кисела и не ще лъжичка 😕

Общи условия

Активация на акаунт