ЮЛЧЕТА 2017 г.

  • 52 648
  • 418
  •   1
Отговори
# 210
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
Ние също борим дермтит. По кофемчето и гърдите кожата е суха и лющеща се. Ходихме при д- р Николаева в Кожния център в Кв. Гоце Делчев. Изписа ни на Ла рош шампоан за миене и крем Липобаза. Ако това не помогне,  кортикостероиди,  засега уж помагат пък ще видим. Иначе днес момчето ми става на 5 месеца Simple Smile

# 211
  • Мнения: 304
Руми, и нашата принцеса стана на 5 месеца на 28-ми ❤ дано го израстат този дерматит, много е неприятно, освен че детето се мъчи, на нас ни бърка и захранването 😕

# 212
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
Бяхме на консултация днес,  7900 гр. И 70 см е нашето момче. Иначе ние си го захранваме въпреки дерматита. От кремчето почти се успокои кожата, дано премине. Иначе той самият не е показвал признаци,  че го сърби или дразни кожата. От няколко дни прави опити и да сяда вече Simple Smile
А вие излизате ли с бебчетата сега в тези студове? Simple Smile

# 213
  • Сливен
  • Мнения: 4 065
Ние в момента сме навън.Иначе има мераци да стои полуизправен,но не иска да се обръща по корем.Правил и опити,но обикновено с рев,стига донякъде и спира.

# 214
  • Мнения: 154
Да се отчетем и ние, 7600 и 65 см на четири месеца станахме:)
Нашето момче започна да се набира от леглото да се изправя до седнало положение, има още път дотам, но скоро ще се случи. Обръщаме се само ако му дам пръст за който да се хване. Сам стига само до странично положение. Сега правим упражнения, за да му подпомогна в ориентацията как да се обръща. В петък сме на ортопед, профилактичен.
Нямам търпение вече да захранвам Simple Smile))

# 215
  • Сливен
  • Мнения: 4 065
Мандаринче,на 5 месеца искаш са кажеш ,нали?

# 216
  • Мнения: 291
Здравейте, не съм писала откакто Димитър се роди, но вкъщи е пълна лудница с бебе на 4.5 месеца и кака на 2 години и 1 месец. По цял ден тичам след каката и пазя бебето от нея. Дава му солети, дърпа го, хвърля играчки по него, започна да пие даже и адаптирано мляко. Пуснах я на ясла,но ходи 2 дни, разболя се и зарази бебето. Димитър направи бронхит и изкарахме 11 дни в болница. Сега я спрях от ясла и се гледаме, но е много трудно.
Иначе Митко вече е добре, доста е голям. Вчера бяхме на консултация и тежи 8200, 68 см. Започна да се обръща от 2 седмици и като цяло е спокойно бебе.

# 217
  • Мнения: 154
Нее. Ние на 17ти Ноември направихме четири месеца. Сега 17ти Декември почваме петия месец.

# 218
  • Сливен
  • Мнения: 4 065
Мандаринче,много сте големи.Ние на 4 мес. бяхме 63см,6500.

# 219
  • Мнения: 411
Аз мислех,че сядането е към шестия месец.Браво на Мандаринченото бебе Grinning Моят малкият направи 4м на 25 .11 и вчера се обърна от гръб по корем и от тогава само да го оставя по гръб и се завърта,но успявА само на едната страна.На консултацията му сложиха втори прием на "Синфлорикс"и "Ротарикс".Тежи 7000гр и е 66см.Постоянно си вдига главата и иска да се изправя.Много се кефи когато го вдигна и си стъпи на крачетата,аз го придържам ест.,но гледам да не го държа много дълго в тази поза.
Даниел и моето бебче се казва Димитър-aдашче ,наборче Grinning Направо незнам как насмогваш с двете деца,няма ли някоя баба,която да помага от време на време?
Руми,можеш ли да кажеш с няколко думи как става схемата със захранвАнето?Четох в нета,но мн взех да се обърквам..
А,да кажа за петънцето-педиатърката каза да изчакаме до 6м и ако не се махне тогав да го водим на дерматолог,но ще се махне дори да се наложи лекарска намеса.Няма да остане завинаги,от което мн ми олекна Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 ное 2017, 23:27 от Miroslava^

# 220
  • Мнения: 291
Да, Мирослава адаши,ако не се лъжа и термина ни беше на една и съща дата - 20 Юли. Моят Димитър се роди на 13 Юли.
Момичета относно захранването, ви препоръчвам системата на Маги Пашова. Аз имам книгата,но и онлайн можете да намерите много информация. Аз мисля да започна захранването след Нова година.

# 221
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
Оо за захранването има тооолкова много различни информации и мнения и книги и системи,  май всяка майк по различен начин го прави. Аз лично се водя от педиатъра,  а и от детето. Почнахме от четвъртия месец с пюре от плодове...ябълки,  банан , тиква. Нашето момче е лакомия и яде всичко Grinning сега от петия месец почвам с картоф и пащърнак. Не ангажирам никой разбира се с вижданията си, но аз не карам по книга, водя си се по детето. Първия път му дадох пюре от тиква, изяде си пръстите и проблем с акането нямаме. Засега съм заместила едно хранене с плодово пюре, от днес ще работим за заместване на още едно със зеленчуково пюре.

Последна редакция: пт, 01 дек 2017, 11:32 от rumigetova

# 222
  • Мнения: 411
Даниел,и аз мисля след НГ.Незнам обаче кое хранене с колко се замества..не са ми ясни тия неща.Иначе малкия нещо не ака като хората.Прави го на 2-3 дни,понякога и на 4.Педиатърката му изписа "Лактулоза",но въпреки това днес е 3 ден и още не е акал.Каза,че нямало нужда да го водя на гастро,но на мен не ми се вижда ок.На смесено хранене е -от 5 хранения 2,3 са на кърма.
Руми,аз мислех че се започва със зеленчуци?Или няма значение.

# 223
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
Мира,  всеки различно действа. Принципно казват,  че е добре да се почне със зеленчуци, понеже ако почнеш с плодове, може бебето да свикне да му е сладко и после да не иска зеленчуците. На нас педиатъра ни каза да почнем с плодове. Иначе аз лично действах така....приготвям пюрето и на храненет,,  което му е около 11ч. Започнах да давам първо по една две лъжички пюре и после АМ,  като всеки ден увеличавам пюрето,  намалявам АМ,  докато не го заместихме изцяло. Примерно 60 гр. Пюре, 120 мляко и така. Всяко бебе наистина е различно,  нашият Краси много обича да яде с лъжичката,  даже сам ми дърпа ръката към устата си. И не е за подценяване,  че откакто яде пюре, забравихме за запек Simple Smile

# 224
  • Мнения: 291
И ние имаме проблем с изхождането и от 2 месеца пие Лактулоза, но при нас помага. Предписаха ни 2 пъти на ден по 5 мл, но аз давам по веднъж на ден и е ок. Проблемът би трябвало да отшуми след като ги захрани.
Относно захранването, по добре е първо да се въведат зеленчуците и после плодовете. Първото заместено хранене е обедното. След зеленчуците плодовете и после кашите (започва се с безглутенови), но всеки си преценява за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт