Разлика в годините на децата.

  • 2 511
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 764
При нас разликата е 8 год.Също мисля,че и малката и голямата разлика имат своите предимства и недостатъци.Как се навивате да родите след година,бе хора? smile3511Не,че е лошо,ама много смелост се иска.Желая на всички здраве. newsm10

# 16
  • Мнения: 959
Между мойте има разлика от цели 12 години и не съжалявам изобщо за тази голяма разлика, защото :
1. няма ревност от страна на големия
2. нямат общи интереси и неща засега и съответно няма пререкания
3. баткото ми е помощник номер 1
4. толко време е чакал да има братче или сестриче, че сега е луд по него  Joy
5. времето и вниманието ми за децата е различно поради различната възраст и няма сърдити   no
6. гледам малкия и му се радвам по доста "по-зрял" начин тъй като съм попорастнала  hahaha
7. не на последно място аз се чувствам страшно добре след това позакъсняло майчинство  yes
мисля, че има още много предимства, но в момента на първо четене това се сещам  newsm78

А за малката разлика незнам винаги малко ме е плашела 

По-точно неможех да го кажа,при нас е абсолютно същото smile3521

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз имам дете на 2г. и 4м., а зълва ми има бебе на 9месеца. Докато бебето беше по-малко синът ми много му се радваше, целуваше го по бузките, сега му говори и пак много му се радва. Държи се много добре с бебето, дори му носи играчките, шишето с вода. Мисля, че няма да имате големи проблеми, но много зависи от децата.

# 18
  • Мнения: 683
И ние ще сме на 2г и 2м като дойде бебо. За сега ми е кротичка, слуша ме...  Praynig Уж аз я исках такава тази разлика, за да не даваме каката на ясли, ама сега като се задава човечето взех да се плаша...  Thinking
Все си мисля, че криво-ляво ще се справим. Дето вика една позната:"Не му мисли толкова, деца са се раждали и през войната и пак са пораснали"
Ама друго си е отстрани. Аз сега седя си и се притеснявам.  SickХубаво е така като виждам и други на моя хал...
Хаиде момичета, успех с дребосъците!  bouquet

# 19
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
При нас разликата (дай Боже всичко да мине добре) ще е 4 години. За ман тази разлика е идеалния вариант ако искаме повече от две деца и в същото време разликата да е достатъчно голяма за да не се затормозявам с излишни проблеми като ревност и т.н. Дъщеря ми вече разбира много добре какво ще се случи и го приема с огромен ентусиазъм и нетърпение .Разбира се обаче смятам, че то много си зависи от характера на по-голямото дете някой са по-хрисими и нямат проблеми с адаптирането към по-малкия член от семейството. И все пак ... със сестра ми имаме разлика 1 г. и 3 месеца и майка ми винаги ми е казвала, че тази малка разлика не е много удачна поради факта, че обикновено на уж каката или баткото, които всъщност са все още бебета им се налага да 'пораснат' изведнъж. Естествено по-голямото внимание отива към по-малкия и емоциите са доста неприятни както за децата така и за родителите. Мисля че тя е напълно права затова и не бързахме с второто бебче.  Но ако разликата все пак е малка всичко се преодолява не се притеснявай с повечко търпение,  обяснения и предпазни мерки ако се налага ще постигнеш добър резултат.

# 20
  • София
  • Мнения: 596
Всяка разлика си има своите предимства и  недостатъци, много е различно и специфично.
Между мен и брат ми разликата е 8 год. и само хубави спомени имам, както и в момента /аз съм по-голямата/. Като играчка и забавление ми е било, родителите ти имат доверие вече, оставяли са ни сами. Това са хубавите страни  Hug
Но ако за себи си трябва да преценявам, живот и здраве тъй като искаме и второ, ще сме с по-малка разлика, пък каквото стане  Peace Laughing

# 21
  • Мнения: 1 425
Момичета много ви благодаря за обнадеждаващите думи.
Nellie ще се възползвам от съветите ти, много ти благодаря   bouquet
Каката ще ходи на ясла, така че през деня ще е спокойно, а събота и неделя татко си е в къщи и ще се занимава с нея. За късмет имаме и баба наблизо. Дано само каката не е много агресивна и да стане малко по послушна  Mr. Green

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
2 год. и 10 мес. Според мен е супер! Когато се роди малката, голямата вече имаше известна самостоятелност, тръгна и на детска градина. В същото време разликата не е толкова голяма, че да нямат общи интереси и игри. Много хубаво си играят двете Grinning Мисля, че уцелихме оптималния вариант Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 145
По отношение на ревността трябва да ви кажа, че не винаги по - голямата разлика я премахва. Аз и брат ми имаме разлика от 5 години и тъй като аз съм по - голямата съм била изключително ревнива. Бях стигнала дотам, че повръщах в детската градина само поради причината, че аз съм там, а майка ми е в къщи с бебето. Тя самата признава, че дори се е страхувала да ме оставя насаме с него, за да не му направя нещо. След това изведнъж нещата се промениха и го заобичах страшно много. Според мен всичко е строго индивидуално, но личното ми мнение е, че разлика от порядъка на 4 до 6 години между децата е най - добра.

# 24
  • Мнения: 20
При нас разликата е 1година и 3 месеца. Гледах ги сама първите 3 месеца. Едното в количката другото върху количката. Големият беше на година и половина като го дадох на ясла. Нямаше ревност, защото беше много малък. Сега си мисли,че сестра му винаги е била с нас и въобще не помни кога се е появила. Сега си мислиме да си родиме още 1, а мъжът ми казва" трябваше да го направим преди 3 години сега с тази голяма разлика какво ще ги правим newsm78

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Мисля си, че трябва постепенно да я подготвиш за бебето и да й обясниш по начин, който ще разбере. Моят син е на 2 год и 2 мес и бих казала, че много се радва на бебетата - имам предвид отстрани, но иначе ако си имаме едно в къщи ....... newsm78
Аз съм била на 2 год. и 3 мес. , когато се е родила сестра ми и майка казва, че съм била много внимателна и съм пазела тишина бебето да спи.
Аз лично искам децата ми / за сега е едно / да имат по-голяма разлика - да речем 3 год.
Но и при вас е добре - дъщеря ти вече започва да осъзнава нещата по-ясно и  то с всеки изминал ден Laughing

# 26
  • Мнения: 1 866
Разликата между децата ми ще бъде 2 години и 1 месец. Според мен няма такова понятие като идеална разлика. Идеалният момент да се роди следващото дете е моментът, в който родителите му го искат и са готови да го приемат. А ревността между братя и сестри винаги я има. От психологическа гледна точка тя е едно нормално явление и може да се изрази на всички възрасти : на 1, 2,4 или 50 години. Тя зависи от характера и темперамента на всеки. Родителите могат естествено да направят така тя да стане по-голяма или по-малка.

Радвам се че има и други мами тук, които имат същите вълнения и въпроси като мен, ще обменяме опит.  Hug

# 27
  • Мнения: 109
Каката ще ходи на ясла, така че през деня ще е спокойно, а събота и неделя татко си е в къщи и ще се занимава с нея. За късмет имаме и баба наблизо. Дано само каката не е много агресивна и да стане малко по послушна  Mr. Green

Не знам дали точно това няма да породи проблеми newsm78

Да кажа как беше при нас. Моите са с година и осем месеца разлика. Както каза едно майче - малкото отгоре в количката, голямото отдолу Mr. Green Нямаше никакви проблеми, докато си бяхме вкъщи. Но като тръгна каката на детска градина, малийййй! Уж тръгна с желание, 3 дни ходи без да се разплаче (дори бях обидена и си поплаквах ooooh!) и после като се пооочна!!! Изглежда се усети, че се е минала - тя на градина, а брат й у дома с мен Mr. Green Отделно,че нещо не се беше харесала с едната от учителките. После се разболя, после пак и в крайна сметка си остана у дома до следващата есен. Тогава вече всичко беше ОК!

А иначе, трудничко е с малка разлика, но децата са си добре, заедно порастват, другарчета са си и в игрите, и в училище, та и сега в купоните Laughing А пък като порастнат наведнъж, после наведнъж ще ти се махат от главата Mr. Green Да не е много хубаво тъкмо избуташ едното бебе, станало човече, и айдеее, пак наново се почва Sick Или като при моя приятелка  - с едното учеше геометрия и пишеше теми по литература, а с другото се завираше да играе под масата! (шегичка Sunglasses)
И двата варианта си имат и добри и лоши страни, важното е, че всяко дете, когато и да дойде, е добре дошло! Така че не се тревожи излишно и си чакайте попълнението с радост. Пък като дойде, ще се справите, къде ще ходите Hug

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 12:57 от valentina.l

# 28
  • Мнения: 535
При нас разликата е 4г.и 4 месеца,сега тепърва ни предстои да видим как ще се разбират!  Joy

# 29
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Разликата на моите е 5г и 19 дни. За сега е много добре, надявам се да е така и за напред.

Общи условия

Активация на акаунт