Действа ли кокосовото масло?

  • 26 424
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 158
На мен кокосовото масло не ми действаше - хем попиваше супер бавно, хем след половин час пак ме засърбяваше. Ползвам на Палмърс тъми бътър и съм много доволна Simple Smile

# 31
  • Мнения: 188
Аз съм фен на маслото от карите. Много по-хидратиращо е от кокосовото и не оставя мазен слой. Е, разбира се, необходимо му е време да попие в кожата, но пък си заслужава 5-те минути чакане 😁 Най-важно е да се запази еластичността на кожата, а карите се справят невероятно добре с тази задача. 

# 32
  • Мнения: 440
Aз зa сегa съм доволнa. В 6-ти месец съм нямa порaжения. Редувaм го с Икaров, но не съм зaложилa сaмо нa кокосово, a съм си нaпрaвилa еднa комбинaция.

# 33
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 766
Препоръчвам какаовото масло.

# 34
  • Мнения: 11
Аз пък горещо препоръчвам свинската мас.Качих близо 30 кг по време на бременноста,а нямам нито една стрия.Сега се мажа ежедневно с кокосово масло,но усещам,че не хидратира така добре ,както свинската мас.

# 35
  • София
  • Мнения: 63
В началото ползвах маслото на Икаров за стрии и ми вършеше добра, работа, но попиваше много бавно и имаше силен аромат, който не допадаше на ММ. От около 2 месеца минах на кокосово масло, пак на Икаров, което при мен попива по-бързо и предимството е, че няма аромат. Засега аз не виждам стрии, освен една в долната част на корема, която не виждам добре, защото съм в 9ти месец, но имайки предвид, че съм предразположена още от пубертета, мисля че засега резултатът е добър. Но наистина си е строго индивидуално, пък и според мен по-важното е да се мажеш с нещо редовно въобще, а не толкова какво ще е мазилото.

# 36
  • Мнения: 188
Мами, имайте предвид, че маслата на Икаров са далеч от понятието натурално. И все пак, да, наистина най-важното е кожата да е хидратирана. Щом кожата е хидратирана и се запази еластичността ѝ - стриите са преборени 😉

# 37
  • Мнения: 174
Препоръчвам с две ръце кокосовото масло-мирише прекрасно и хидратира/омекотява сухата кожа.От пубертета имам стрии, но от бременността не. Ползвах го не само за корема,а дори и за лице. Особенно след баня се чувствах много добре като се намажа цялата,а за попиването- слага се не много, над 25-26 градуса се втечнява, така че лятото може да стои в хладилник и да се взима по малко, на мен в твърдо състояние ми беше по-лесно да нанасям не големи количества.

# 38
  • Мнения: 415
С първата си бременност бях с маслото на Икаров.Много бях доволна!Нямах и една цепнатина!С втората бременност,обаче,миризмата му ни ме понасяше.Караше ме да повръщам и си взех кокосово масло.Мазах се от 3-я до 7-я месец.После пак си минах на Икаров.Пак нямам стрии.Кокосово масло има много лек,дори едва доловим,но приятен мириз.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 494
Аз с нищо специално не съм се мазала. И пак нямам нито една стрия. Мисля, че е до кожа, а не до това с какво мажете и с какво не. Приятелка се маза с какви ли не мазила още от самото начало на бременността, включително и кокосово масло, е - нацепи се.

# 40
  • Мнения: 15 035
И аз това казах в началото още. Мазах се с какво ли не, включително и с кокосово масло и съм стабилно нацепена.

# 41
  • Мнения: 188
Разбира се, че е до типа кожа, но не е вярно, че само от това зависи. Някои хора са по-предразположени от други, но това не означава автоматично, че няма какво да се направи по въпроса. Да се мажеш с “какво ли не” също не е решение. Важно е да има постоянство. Съставките на мазилото също са много важни. Има масла, които лесно попиват, структурата им е близа до тази на естествения себум и още куп други фактори, които влияят на ефективността.
Всяка мама е индивидуална и уникална. Важно е да пробва масла, докато намери това, което ѝ действа добре. И тези мами, които са по-предразположени нека не се надяват, че с едно намазване на ден ще спасят положението.

# 42
  • Мнения: 440
А кога започнаха да ви се появяват стриите?

# 43
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
А кога започнаха да ви се появяват стриите?

Аз нямам,но на приятелките ми се появиха последния месец.

# 44
  • Мнения: 440
Ужас...Значи е рано да се успокоявам Grinning

Общи условия

Активация на акаунт