Майчини или родилни петна при новородено

  • 10 067
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 631
Все пак е доста успокояващо, че повечето петна, за които вие знаете са изчезнали!!! Rolling Eyes
Много ви благодаря, че се отзовахте!!!  bouquet

Моргана, какви са тези "хемангиоми" и "петна портвайн"? Или в онази статия пише за тях, но не искам да я препрочитам!?  Naughty
Да, на Вили петната са на вратлето, на клепача, и между веждите, но минава и към челото по-нагоре, както и на целия палец на едната ръчичка.

# 16
  • Мнения: 809
И Стефчо имаше на челцето и клепача, но сега няма абсолютно нищо. Към първата годинка изчезнаха напълно. Не се притеснявай, ще изчезнат!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 477
Хемангиомите са също дефекти на капилярите, но петната са червени и издути и могат да се появат на всякъде по тялото. Препоръчва се да не се закачат поне до третата година на детето, после има лазерна корекция, която е успешна. Часто от хемангиомите търпят обратно развитие и изчезват.
Петната "портвайн" са наситено розови до тъмнолилави, гладки - също могат да се появат навсякъде по тялото. Корекцията е също както при хемангиомите. Изчаква се поне 3 годишна възраст на детето.
При вас мисля, че са точно като нашите петна, които изчезват с времето. Единствено тези в косата са останали, но доста избледнели. А и те са толкова нагоре вече, че и къса коса би ги скрила.
Виждам, че вие сте съвсем малки, така че просто изчакай. Поне едно 6-7 месеца ще се виждат петната, после само като се разплаче или се стопли много детето ще се виждат. Ако все пак толкова много се притесняваш направи консултация първо с педиатъра, а после можеш и на детски дерматолог да отидеш. В кожна клиника на МА има добра лекарка, но в момента ми избяга името от главата.

# 18
  • Мнения: 2 631
Моргана, благодаря ти за инфото! Flowers Bouquet
Вили и в косата има, но са по-пръснати и по-дребни, а и при наличието на другите - тези най-малко ме притесняват.
Дано си права, и нашите петна да са от тези, които изчезват сами!!!! newsm17 newsm17 newsm17

# 19
  • Мнения: 356
Синът ми имаше такива петна на челото,клепачите и тила.Изчезваха постепенно и към годинката нямаше и следа от тях.Малката също има на единия клепач,но вече изобщо не се притеснявам от това - с времето ще мине.Не ги мажа с нищо - не мисля,че има нужда.
Криси също имаше на единия клепач и между веждите.Спокойно ще изчезнат.На нея и изчезнаха към годинката.
  newsm10
 Hug  bouquet Hug

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 13:52 от mimeto80

# 20
  • София
  • Мнения: 3 787
Калоян се роди с доста голямо петно между очите.С времето избледняваше и сега вече не се вижда.Когато се ядоса или започне да се напъва да реве се забелязва леко,но съм сигурна,че ще изчезне.Спокойно

# 21
  • Мнения: 2 631
Вчера педиатърът ни идва на посещение и доста се ошашка, като видя петното й на палеца, което наистина е най-наситеното й петно - малиново-червено, гладко с кожата, разположено почти върху целия й палец на лявата ръчичка. Каза, че задължително ще правим консултация със специалист, дали това евентуално е хемангиом и ако е - какво лечение ще се предприеме. Това щяло да е през 2-я - 3-я месец. Останалите пента, според него, не били притеснителни.

Е, можете да си представите, в какво състояние съм от вчера насам... Все се моля, всичко да се размине...!!!!!!!!

Извинявам се, че тук пренасям притесненията и тревогите си!

# 22
до колкото знам е нешто често срештано,почти всички бебета се раждат с такива петна които изчезват.

# 23
  • Мнения: 4 978
Ето малко инфо за видовете родилни петна:
http://www.biberonbg.com/info/petna.htm

# 24
  • Мнения: 110
Али също има такива петна .Като буквата V на челцето и върху клепача .Докторите казаха ,че ще мине когато мястото между кожата и черепа се запълни с повече подкожна тъкан .А както пише в статиите ,че не е наследствено...........незнам ,ама и лелята  и дядото ( от рода на мъжа ми )са имали абсолютно същите петна .Дори се смяхме ,че това е белега по които се познава ,че бебето е от мъжа ми .За успокоение сега и двамата нямат нищо .

# 25
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
ЗДравейте ние също имаме петънце на вратлето но не е червено по скоро е кафяво но не прилича на бенка  мисля че дори не се роди снего или поне не съм забелязала  може би е било малко и не се е виждало .Асега колкото повече пораства и то расте.

# 26
  • Мнения: 61
Синът ми също се роди стакива петна,има на нослето,на едното клепаче и между веждите.Отначало бяха много ярки,но сега започнаха да избледняват постепенно.Аз също имам такова между веждите и само като се ядосам се появява,но бързо се скрива пак.Не се притеснявай   bouquet

# 27
дащери4ката ми беше като мартени4ка в главата като ми я показаха за парви пат.цялата в бяло и 4ервено,толкова силни петна 4е не можеш да я познаеш.като 4е щаркел я донесе. Laughing но сега си е много хубави4ка.белите се отмиха до 1 седмица,но от 4ервените си има доста следи и до сега.лекарката ми каза 4е ще из4езнат до 1 година ,но не.все още са си там, но по бледи.явно ангельт здраво ни е целунал. аз ли4но не им се притеснявам,4е и аз си имам две под о4ите,но се виждат само когато ми е топло.това доколкото ми е известно е по 4есто срещано при светлите кожи.
минават , но при някои трябва доста време Grinning

# 28
  • Мнения: 2 631
Междувременно направихме консултация със специалист, който каза че действително петната по главата са майчини и не представлявали проблем - очаквало се да изчезнат.
Но петното на пръстчето ни представлява кавернозен хемангиом, за който предписа лечение след 6-я й месец.

Скоро имаше такава тема тук "хемангиоми". Който се интересува - може да прочете там по-подробно.

Общи условия

Активация на акаунт