Малки деца убийци

  • 20 506
  • 206
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 30 802
Забравих да питам къде хипотетично ще се развива действието. В смисъл дали ще шамари българче, което ръчка с пръчка коте или австралийче, което тормози котило тасманийски дяволи или нещо такова.

Що ли не си представям Даун да ошамарва австралийче...

# 136
  • София
  • Мнения: 62 595
тасманийските дяволи са толкова гресивни от бебета, че по-скоро те могат да наранят някое дете и едва ли на някое австралийче ще му хрумне да тормози точно това животно.

Според мен никъде никого няма да шамари. Но в нашенски форум може да се говори за шамарене и ритници за разлика от чужбински цивилизован.   И не става въпрос за Даун в момента, а изобщо. "Там" са достатъчно дисциплинирани не заради друго, а защото не искат неприятности.

# 137
  • Мнения: 30 802
Те като бебета още са в торбата на майката, ама примерно ако детето е по-ербап, може да ръчка кенгуру с пръчка. Ама то самото кенгуру ще си го подреди хубаво де...

И аз говоря за изобщо. Цайтгайст някакъв...

# 138
  • София
  • Мнения: 62 595
Само приказки на кръчмарския принцип. Мохитото и тя така, като я питах какво го чака човек, ако ошамари канадче. И тя взе да истерясва и да се прави на дръж ми шапката. Изобщо, когато задам конкретни въпроси, след като видят, че не искам отговор на въпрос, който не съм задала, а на този, който съм задала, и тутакси насреща ми истерии започват. А въпросите са прости с прости отговори. Кой казва, че в учебниците пишели грешни неща - в повечето случаи хората не отговарят на конкретния въпрос, а започват да въртят и да сучат и да отговарят на въпроси, който не са зададени. Не бях го забелязала, докато не ми се наби в очите и ушите след като го прочетох. Обаче си е баш вярно.

# 139
  • Мнения: 21 467
А, ами аз, например, ше се развикам, и като взема една пръчка...  То само ще си избяга. Ако не избяга, значи работата е дебела,или са няколко над 13-14 , тогава ще се обадя на 112,  ще ги снимам, ще крещя, може още някой да ме подкрепи, абе все има как да отпъдя дете/деца. Абсурд да гледам, или да отмина, ще ги разгоня сигурация.
Наѝ ми се иска да му издърпам ухото, но нали казахте, че не може.
Ското до жалбата - нали трябва родител да я подаде тая жалба, ще ми се да видя родител, дето ще подаде жалба срещу мен, че съм спряла детето му да убие коте, или куче, особено ако животното е нещо увредено вече. До никаква жалба няма да се стигне, щото и детето му няма да мине без поне публичност и някакви негативи.

Последна редакция: нд, 13 авг 2017, 19:34 от Iris04

# 140
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, то ако реши човек, може да дърпа каквото си иска, но да си има едно наум какви последствия може да има за него. За енти път казвам, че обикновено родителите на такива деца са достатъчно нагли и неприятни, за да са готови на всичко да обърнат нещата срещу този, който им е пипнал детето с пръст дори. На когото му се рискова, ако ще да дърпа уши, да шамари и да раздава ритници. Аз също бих се развикала да се маха, бих привлякла вниманието на други възрастни, за да се стресне и да избяга.

# 141
  • Мнения: 21 467
Не вярвам да обърнат нещата, дори да се опитат. Обществото е чувствително към изтезаване на животни от деца, защото всеки го вижда като бъдещ сериен убиец.
Ако посегнеш на дете, защото е ударило твоето може и да имаш неприятности, ама защото убива куче, едва ли има родител, дето въобще ще тръгне да подава жалба.
Разбира се, по никакъв начин не бих навредила трайно на детето, каквото и да прави, то си е дете.

# 142
  • Мнения: X
Не вярвам да обърнат нещата, дори да се опитат. Обществото е чувствително към изтезаване на животни от деца, защото всеки го вижда като бъдещ сериен убиец.
Ако посегнеш на дете, защото е ударило твоето може и да имаш неприятности, ама защото убива куче, едва ли има родител, дето въобще ще тръгне да подава жалба.
Разбира се, по никакъв начин не бих навредила трайно на детето, каквото и да прави, то си е дете.

 Не е нужно да подават жалба. Стига ти някой съсед да ти има зъб, и винаги да се притесняваш какво ще ти направи. Най-малкото ще дойде да те ошамари после той. Комшийските отмъщения могат да ти отровят живота и нервите.

# 143
  • Мнения: 3 884
Не вярвам да обърнат нещата, дори да се опитат. Обществото е чувствително към изтезаване на животни от деца, защото всеки го вижда като бъдещ сериен убиец.
Ако посегнеш на дете, защото е ударило твоето може и да имаш неприятности, ама защото убива куче, едва ли има родител, дето въобще ще тръгне да подава жалба.
Разбира се, по никакъв начин не бих навредила трайно на детето, каквото и да прави, то си е дете.


На обществото са му много притъпени сетивата, улисано в ежедневие. Не само на нашето, ами и на чужбинските общества, гледаме го вече доста време. А и доста често жертвата я изкарват виновна, и хората гледат да подминат, за да не станат жертва просто.
Имахме в недалечното минало ситуация на младеж (ученик!) с автомобил, каращ с мръсна газ пред училището с цел да остави девойка-гадже (ученичка!) на училище. Гъзар, гъзар, на интересен да се направи, ок, обаче да скачаш с колата на тротоара, където вървят и първолаците в този момент и да стане белята не е ок. Та тръгна един баща да се разправя и се спря рязко, защото онзи налетя. И бащата се спря не от страх, че онзи ще го набие, а че ще го съдят после, че той-възрастния не се е озаптил и не се е спрял. Човекът си сложи ръцете зад гърба, за да не му шибне един. А му е шибнал, а са го изтипосали и в медиите как "баща наби ученик".

# 144
  • Мнения: 9 706
Аз не разбрах, 10 годишният и публиката му сами ли са били на площадката?

# 145
  • Мнения: 15 220
Аз не разбрах, 10 годишният и публиката му сами ли са били на площадката?
Сигурно и журналиста "написал новината" е бил там. ...полицията се е самосезирала след публикация в медиите.
Родителите, на които е било разказано вероятно са замълчали.

То бива скалъпяване, но чак толкова ...

# 146
  • Варна
  • Мнения: 709
Всичко това е много тъжно. Още докато четях ми стана тъжно за10 год. дете. Нямаме идея какво трябва да е преживяло това дете за да е способно на такава жестокост.
Спомням си думи на баща ми, който твърдеше, че децата са жестоки и склонни да нараняват малки животинки. Може би точно като дете е бил свидетел и беше потресен от това. Покойник е вече. Беше 44 набор. Този вид жестокост не е нищо ново. Никое дете не е седяло в ТВУ за подобно нещо. До преди тридесетина години никой не взимаше на сериозно "правата" на животните. Но пък сме все по-грамотни в съвременния свят и сме на ясно, че подобен тип поведенчески отклонения са породени от страшни преживявания в семейството. Те дори може да не са толкова ужасяващи, но в главата на детето да СА.
Това е нашата отговорност като родители да сме любящи и строги. И да не допускаме света на детето ни да се превърне в кошмар, в който да изригва срущу беззащитните и крехки създания... защото пресъздава страховити фантазии или преживелици.

# 147
  • Мнения: 94
Големият ми син е на 10 години. Съгласна съм, че за да убие животно детето вече си е рецидивист. Никога не съм приемала тезата за това как децата са деца и има логично и приемливо обяснение за всяка тяхна постъпка. Виждала съм момче 4 клас, което се бие с другите деца с ярост и злоба, която далеч не би трябвало да е присъща на крехката му възраст. Когато споделих на една приятелка, че въпросното дете до 20 годишен сигурно ще е убил вече някой, тя каза, че реагирам остро.

# 148
  • Мнения: 9 152
Не, не е остро, а правдиво. И аз съм виждала такава ярост и злоба. Плащеща. Мен , зряла жена , ме е било страх -да разтървя такива биещи се момчета.....Чувствам се беззащитна,  слаба и тотално застрашена.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 709
Дами, много бързо го осъдихте това дете. Замислихте ли се за причините за агресията? Ние възрастните сме виновни за поведението на децата. Децата не моат да бъдат отговорни. Съвсем не е случайно това, че отоворнността се увеличава с възрастта и става пълна /при нормално здрави умствено хора/ след 18 год.
Вие убедени ли сте, че отглеждате децата си по начин, който да ги предпазва от агресивни прояви. Никога не им крещите, не ги шляпате, не се карате на висок тон със съпруга си, не ги обиждате, не ги подценявате... Списъкът е много дълъг с поведение на възрастните, което може да доведе до агресия у децата. Включително и свръх протектирането. Ами ако това дете е жертва на сексуално насилие у дома? И това е неговият начин да отмъсти, понеже не може да нарани баща си?
Тук говорим, че трябва веднага да се намесят социални грижи, и трябва сериозна работа на психолози, а не да осъдим детето на затвор.
И да поясним, че рецидив означава повече от веднъж. Детето може никога преди това да не е наранявало.

Общи условия

Активация на акаунт