КГБ = Клуб на Готините Баби - 181.

  • 58 467
  • 740
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 16 046
Чакаме и се надяваме на нощната смяна.
Какво за капсули - не разбрах?
Здравке, важното е препарата да е обезмаслител. Може и да не е Мелио, на Медикс също е хубаво.
А с това за прозорци успешно се  чистят кухненски шкафове от следи от пръсти.
Янке, като писа за вар - трябва да намеря гасена или обикновена вар и да изпратя на Ани.
След успешните 3 буркана лютеница ще прави и някакво извънземно сладко.
Ходих след работа по строителните магазини около нас - варта се продава в кофички, като латекса. Нямало вече суха, на прах. Хммммммм
Та няма как да се топят плодове в нея май. Може и глупости да пиша. Дано се изкажат вещите кулинарки.

# 571
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз пък се изложих с последния килим  Embarassed Така и не заваля  Joy Joy Joy
Май ще ми се наложи утре да го изпера. Еееейййй, мълзела си е мързел.
Иначе нищо не правя, освен, че къщата ми е ужасно посещаема напоследък. Гости, гости, чак вече ми се приисква да не отключвам портата.
Е да, ама ми звънят по телефона и няма как да не им отговоря. Иначе ще помислят, че сме умрели.
Градината трябва да чистя вече, ама нЪл ви казах че ме мързи, та как ще го направя незная...
Божке леее, колко бех работна, пъргава, скоклива... и ся кво ???

# 572
  • Мнения: 18 570
Какви фуги чистите моля?Банските повече варовик задържат от масла.Сапун и варовик имам и  мацам с такива препарати.Даже  листерина чисти  крановете от варовик,но трябва е редовно,натрупан не може.
Айша за сладко от смокини ли  и трябва- става и  син камък във водата да възврат,колкото царевично зърно-също  не позволява  разкъсване и развиране.Но   се заварява и  изхвърля ,после повторно заварява с чиста вода.Иначе за друго- варта вероятно има инструкции  за приготвяне-да стане течна   или някаква там,не съм срещала на прах,то какво ли има по нас.Сега се появяват разни неща,дет другаде от десетилетия  има.
За  съдомиялна съм пас,нито място имам ,нито желание.Чиста бабичка вредна съм.То  рядко имам  повече чинии-утре например ще има,гости се очакват за часове,друг път повече.
Гледам един фантастичен филм,че всичко прекъснах заради него да не ме отвлича-Седем сестри се казва,фантастика,по време бъдещо,само по едно дете разрешават,но пък от ГМО се родили седем ,майката изпуснали и дядото ги отглежда,излизат по един ден седмично навън,след 30 години ги откриват и трепят.но  ми стана як зор и прекъснах.Не  че не е възможно такова бъдеще.Имам още час и половина ,страх ме  е, а трудно се отвори ,непознат ми до сега сайт.Наложи се да стана фен ,може би това помогна да виждам.
Килимите не съм почвала и няма-пролетта минах пранетата,зимата на дърва чисто няма да остане  дълго.само тупалка ,но  дюли  и туршии   я отложила.
Взех още дюли ,за нещо като сладко-стържа пълня буркани дюли и захар ,притискам плътно,затварям ,варя дълго  и става ...пробвано мързеливо.Може един кг да направя традиционен. но не се знае. След варенето изглеждаше рядко ,като изстина се сгъсти  и  е  ок на вид.Минаба година правих.Не  помня коя  беше ,кога имаше евтини дюли.Сега по 1.70 намерих,биват и  по 2.30 ,че  и  повече.
И чакам зелето.Нищо няма да правя повече,но всяка заповед е предпоследна.
Прочела съм ви. Говорихме си наум.
Да  вървя при филма.Със страх.
Целият живот е една лъжа ,ще сдъвча и тази фантастика.

# 573
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296
 Леле, Хули и аз тази сутрин за това се бях сетила! Свекърът ни вдигаше по тъмно, че като стигнем до царевицата да разсветва \ малко поне да се вижда \ и да копаем докъм 10, че започва да се сгорещява времето. После - в къщи - работа, колкото искаш! Надвечер - на бостана, после - в градината! Малеее, колко много работа съм свършвала!!! И като прибавя и 3 кози \ които аз доях със свекъра \ + 20-30 кокошки, десетина пуйки и още толкова юрдечки...Ама имахме с тенекиите сирене \козе\ и яйца....да не казвам колко буркана правехме есенно време от пилешко и пуешко! За свинското няма да казвам, че гледахме по двойки. Шопарът се коли по Коледа, а свинята - 40 дена, след като роди - към март! Прасенцата се продават и се купуват две от различни места - мъжко и женско! И...с начале!

 Айша, нали в миялната се слагат едни капсули \ демек тяхното веро!\. Та Здравка ги "изми", че лепнеха и те се стопиха Joy А колкото до варта - аз знам, че само зелено домати се слага във вар за 24 часа, преди да се сложи в 3 литрови буркани! За други зеленчуци, а още по-малко за плодове не съм чувала да се слагат във вар!
Борянке и аз обичам фентъзитата. Дори в момента гледам по Диема Царят на скорпионите!

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 22:47 от Янче-то

# 574
  • Мнения: 5 346
Здравейте!
Не мога по-рано и пак  по къснините.
Здравче, нямаш проблем. Мога да ти купя лампи. Само обясни подробно точно какви и дай адрес.
Вода нямахме 3 дни.  В голямата къща има хидрофор и той ни спаси положението. За пиене  винаги сме купували или наливали минерална. 
Благодаря за споделеното за съдомиялните. Когато правихме кухнята в "старческия ни дом" , оставихме шкаф за вградена  съдомиялна, ама все отлагах. Сега ме навихте. Пари имам, място имам, само не знам дали ще я ползвам. Имам хлебопекарна. В началото мерак, всеки ден хляб правех. Сега не помня откога не съм я пускала.
Чудя се защо и аз вече  си правя оглушки  за  пране на  килим, за миене на  прозорец и подобни. Ами от егенето ще да е. Ама няма как.
Сега отивам да почета една интересна книга, в която главната героиня е болна от   Алцхаймер. Малее! Бая признаци забелязвам и у мен.
Лека нощ и ви пожелавам утре всички да сте с по-малко домашни дейности и повече приятни занимания.

 


 

# 575
  • Мнения: 2 001
Айша,варова вода се ползва при направата на рачел-сладко от тиква.
Мммм.
Сещам се и за сини сливи,когато се ползват цели за сладко.Е без костилката де.Вадеше се с вретено.
Мисля,че из готварския форум пишеше вместо вар да се ползва сода бикарбонат,но не помня точто как беше!

Днес два часа се борих с едно агнешко шкембе.Аз ли съм наивна,че все още вярвам на изписаното по етикети?
Уж изчистен комплект за дроб сърмо.Пише де.
Майко мила-добре,че овреме го видях.
Не мисля,че скоро ще купя .Ама агнешка супа ,та агнешка.
Утре ще си я ядат.😂

Танче,Кари-къде сте?😍😍

# 576
  • Мнения: 18 570

Честит празник с кафета,дедите отвоювали независимост да може ни е да сме зависими от какво ли не....Не  са били  идеални,но не можем дза ги стигнем,големи са!

Да  готвя за гостите,стига съм философствала...

# 577
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296

 Добро утро и от мен!
Тази сутрин първо пържих мекици, изпратих детето при дядо й  дойде да я вземе  и чак сега остана време да ви нагледам. Пък и половин чаша кафе още ме чака hahaha Взех си от Борянка - я с какви красиви рози го е сервирала Hug За не пиещите кафе - чай:

                     

 ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

# 578
  • София
  • Мнения: 16 046
Добър вечер и честит празник!  bg bg bg
Затишието продължава, дано не е пред буря.
Но пък и всеки си има работа - кой със скъпи гости, кой по Европата, кой се мота из ветровита София като мене. Навън вече ми мирише на зима. А уж есента идва тази вечер в 23.30 ч. Добре дошла, нали с всеки изминал нейн ден ще се приближаваме към пролет 2018!  smile3521
Разработих се вечерно - 20 печени чушки за фризера, салата и наденички за вечеря и телешко варено се готви за утре. Последното само дано не си го ям сама. Уж и Пл. искаше, но ме упълномощи да го правя сама, примързя го. Знчи е по мой вкус - с едро нарязани зеленчуци.  Party
Той  си оправя колата през деня, надухало го яко при майстора. Сега е изпружен пред тв и завит до устата.

# 579
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 019
Вярно е голямо затишие. Аз в момента приспива малката. Отново сме на вилата. Решихме,  че в неделя се прибираме окончателно и ще идваме само през уикенда. Прибраха се всички от ваканциите и на Владая и Княжево стават страхотни задръствания. А пък и като гледам доматите ми вече приключват. Днес сложих последните буркани. Останаха още за салатка и приключваме с тях.


# 580
  • София
  • Мнения: 16 046
Пипилота, ако правите трушии може да ползваш зелените домати за тях.
Само виж кой ти дава съвети за зимнина ....

# 581
  • Мнения: 1 563
Добро утро мили приятелки !
Само се обаждам ,че съм на село и не мога да пиша много.
Имаме и работа,като се прибера ще се отчета .
Хубав ден на всички !
Прегръдки !

# 582
  • тук и там
  • Мнения: 312
Добро утро!
Вчера не можах да достигна до комп.Още от сутринта в градината.Към обяд ми се обадиха приятелки за сбор на женско парти.Зарязах всичко и до 7 ч. вечерта.Ама либето иска компания вечерта,та наново.Днес студено и ветровито,ще оправям в къщи.
Луси,дано времето при вас е добро,та си свършите всичко запланувано.
На всички хубав ден кой както си го е планувал.
Изпих си вече кафето,но ще направя и за вас.

# 583
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 019
Aisha, имам много хубава рецепта за туршия от зелени романчета, чесън и копър, но те не останаха много. Мисля да ги обера и да ги оставя да се зачервят. А тази година мисля да правя само царска туршия. Това най-го ядем.

# 584
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296

 Добро утро в неделя!
Бре, вчера само трима са писали за цял ден! Такова чудо никога не е било! То и аз не съм Embarassed Аз все пак да сервирам кафе, пък който желае да си вземе:

               

Общи условия

Активация на акаунт