Приятелят ми прекалява с алкохола

  • 11 406
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Авторката се изживява като майка Тереза, сигурно щото "го обича". И крои някакви планове ама тия планове са сметки без кръчмаря. На човека всичко си му е наред, що да си дава зор да се променя? А тя си мисли, че ще го спаси. Много ще тегли с него, ако не си поотвори очите още сега.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 992
Губиш си времето и усилията. Като почне сьвсем да те излага, може и да ти писне.

# 17
  • Мнения: 11 358
Не ти трябва този човек. Той все повече и по-упорито ще потъва и затъва, докато стигне нивото на ожулените и подпухнали пияници. Да, жалко за човека. Ти виждаш ли се съпруга на такъв? А майка на такъв? Алкохолизма е наследствен ...

# 18
  • Мнения: 10 064
 
   Това което измислих като стратегия е:
   - да не излизам с него на места, където има условия да се напие много тежко;
   - ако все пак стана свидетел на подобно поведение отново, да поискам физическа помощ от хората наоколо;
   - ако го видя че се напива и отказва да спре, просто да си тръгвам;

От тази стратегия нищо няма да сработи, т.е. да го промени.
Правилната е  беш и далеч от този индивид.

# 19
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Авторке, звучиш ми като човек, чиято глава го слуша, гъвкав е и може да си позволи експерименти, защото умее да излезе навреме от тях. За мен големият въпрос е свързан с теб. Какво е онова, което изследваш у себе си чрез тази връзка, питам се. Иначе не се притеснявам истински за теб, знам, че се повтарям, но не звучиш като човек, който ще си остави магарето в калта, само като временно позациклила в урок, който към този момент е труден за разплитане.
Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз пък ще кажа на авторката да се излекува. Ако приключи тази връзка навреме, да си даде време да преосмисли настройката си. Направи ми впечатление, че каза, че е виждала насилие от мъже. Явно привличаш подобни токсични индивиди с поведението си и изживяването си като спасител. Поправи това на първо място. За мен разковничето и респективно истинско дългосрочно решение (а не само за сегашната връзка) е това.
Успех

# 21
  • Мнения: X
  Здравейте,
Скрит текст:
пиша тази тема най-вече защото искам да не губя обективна представа за ситуацията и проблема, който има в нашата връзка. Нали се сещате, той се е напил, станали са някакви проблеми, изтрезнява, извинява се, и тук е критичният момент в който аз мога да омекна, простя и забравя, защото го обичам, и скоро да имаме пак такава ситуация.
  Та, моят иначе прекрасен приятел, обича да се напива. Не само да си пийва, ами да изпива по половин-една бутилка уиски, това се случва в разни клубове, барове и т.н. Той може да си позволи да пие колкото и каквото иска, което също го стимулира. Понякога сме с компания, понякога само двамата, но това което никога не се променя е че аз съм трезва(аз не обичам да съм неадекватна и се пазя) и аз отговарям за това да го прибера и той да не си загуби нищо. Когато излезе без мен, ме е страх не на шега, защото си е губил телефона и се е прибирал с белези и рани.
  Досега, въпреки тези ужасни деструктивни уикенд навици, не е имало ексцесии. Всъщност се радвам че се случи нещо,преди два дни за да се замислим и двамата. Бяхме на море, на готино място, много приятели, един идва друг си отива, доста добре си прекарвахме, но на втория ден той вече повръщаше и продължаваше да пие, въпреки че не беше изтрезнял от предната вечер и така дойде един момент, в който всички ме съветваха да го прибирам, той крещя, обижда разни непознати, също и мен и това което преобърна всичко е че ме удари.
   Аз съм виждала насилие от мъже, и съм решила повече да не си губя времето с боклуци, които ме унижават.
   Ние нямаме гаранция, че това няма да се повтори. Той може пак да се напие до безсъзнание(а той се напива всеки уикенд почти), и аз не мога, няма как да предвидя отношението му. Да не говорим че е унизителна гледка да прибираш мъжа си в такова състояние, все едно е луд или болен.
   Това което измислих като стратегия е:
   - да не излизам с него на места, където има условия да се напие много тежко;
   - ако все пак стана свидетел на подобно поведение отново, да поискам физическа помощ от хората наоколо;
   - ако го видя че се напива и отказва да спре, просто да си тръгвам;


Аз му заявих че не искам да излизам с него вече, със сигурност не и по барове. Без значение че това може да направи връзката ни по-скучна, по-добре така. Ако не можем да имаме връзка без пиянски вечери, по-добре да нямаме. Не искам да се задълбочават нещата, да имаме деца и чак тогава да се усетя колко съм сгрешила.
Още от древността се знае какво се случва ако имаш връзка с пияница, всеки познава поне няколко възрастни жени, напатили се от такива съпрузи.
  Та още веднъж защо пускам темата-защото искам нещо да ме държи будна и адекватна, а не да заспя след извиненията му.  
 Ще ми се и аз да можех да му бия шамари, но за жалост не мога да ударя никой, когото обичам.
Съжалявам, но аз отказвам да повярвам, че има чаааак толкова тъпи хора/жени.
Изобщо не вярвам, че някой съвсем доброволно и по собствена воля, а не по принуда, иска да стои при/до такъв пияндурник, че и насилник.

Ако все пак е вярно и съществуват такива жени, ами .....
"Всеки сам кове съдбата си!".
Да ти е честито, дето се казва.

# 22
  • Мнения: 3 789
Не ми се искаше, ама ти прегледах мненията.
Момиче, ти имаш дете! Имаш и здравословни проблеми!
Първо, че стресът, който ти докарва пияницата може да те доведе до много по-лошо здравословно състояние. Второ, не те ли е страх, че утре може да посегне на детето ти? Да му даде такъв пример? Да го подкара по лош път?
Това не е нормално просто.
Една майка гледа на първо място себе си, на второ детето си, и след това всичко останало.
Мъже бол!
Отърви се от него докато е време, после ще съжаляваш-и за себе си, и за детето.

Не мога да повярвам колко безотговорни хора има...безотговорни най-вече към самите себе си..
Тъжна история.

# 23
  • Мнения: 18 530
Не мога да повярвам, че жена, която има дете е способна да излиза с такъв пияница...защо и за какво??

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Най-вероятно са й втълпили, че с "ремарке" няма много шансове за читав мъж и тя сега търпи тоя щот го има. Хич няма да е първият такъв случай.

Авторке, да ме извиняваш, ако греша, не ми е цел да те обидя. Но аз също имам дете и ако то съжителства с подобен индивид (даже няма да го нарека мъж), значи е дошло време да се усъмня в психическото си здраве. Да кажем, че при някакво умопомрачение може и да реша, че си струва да бъда боксова круша, но дори и минималната вероятност дъщеря ми да стане свидетел на такива неща, не дай боже да е потърпевша, за мен е тотално неприемлива. А ти с твоите стратегии баш натам си тръгнала.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Най-вероятно са й втълпили, че с "ремарке" няма много шансове за читав мъж и тя сега търпи тоя щот го има.
Или го търпи по финансови съображения.

# 26
  • Мнения: 18 530
Има достатъчно много мъже, навити на жени с деца и изобщо не е задължително да пият постоянно. Плюс това какво значи "има възможност постоянно да се напива". Значи има много средства, които пръска безразборно по барове и заведения, без да работи, което е друг съмнителен лично за мен момент...

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Както вече другите са ти казали, най-добрата стратегия е да прекратиш на време тази връзка.
Ако много държиш на него, преди да се решиш на раздяла му постави условие - ти или бутилката. Един вид му дай шанс. Обаче още при първото му напиване след това си отивай, няма какво да чакаш.

# 28
  • Мнения: 14 081
Вместо да бяга далеч от този индивид, тя стратегии мисли. Ще отида на почивка с мъжа си, а той 24 часа ще е пиян. Ще излизам вечер с него, за да му пазя вещите и да го прибирам до вкъщи. И за капак ще ми удрят шамари. Не искам да съм груба, затова ще преглътна това, което ми иде да напиша. Съвет няма да дам, защото няма да се вслуша. Авторката не вижда никакъв проблем в поведението на отявления пияница, а просто иска да я научим да му се "сърди" по-дълго време.

# 29
  • Мнения: 318
Никога не съм разбирала как някой по своя воля ще е с подобно същество (то за мен конкретния пример не е мъж). Както и другите по-рано ти казаха- бягай от него докато все още можеш, защото никога не се знае дали това милото няма да прекали с възпитателна цел и в най-добрия случай да те осакати.
За мен, проблемът е в главата на самата авторка, която отказва да приеме истината, че той няма да се промени, защото тя така иска. Такива хора ако сами не стигнат до изводите и не поискат промяната- не я и чакай. И що за глупост е мислене на подобни стратегии? Започвам да си мисля, че сред причините за тях е и финансовият интерес, щом се отбелязва, че има средства да води подобен начин на живот, но за мен и това не е оправдание- работа- бол, мъже, които не виждат проблем да си с дете- също.

Общи условия

Активация на акаунт