Приятелят ми прекалява с алкохола

  • 11 412
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
   Здравейте, пиша тази тема най-вече защото искам да не губя обективна представа за ситуацията и проблема, който има в нашата връзка. Нали се сещате, той се е напил, станали са някакви проблеми, изтрезнява, извинява се, и тук е критичният момент в който аз мога да омекна, простя и забравя, защото го обичам, и скоро да имаме пак такава ситуация.
  Та, моят иначе прекрасен приятел, обича да се напива. Не само да си пийва, ами да изпива по половин-една бутилка уиски, това се случва в разни клубове, барове и т.н. Той може да си позволи да пие колкото и каквото иска, което също го стимулира. Понякога сме с компания, понякога само двамата, но това което никога не се променя е че аз съм трезва(аз не обичам да съм неадекватна и се пазя) и аз отговарям за това да го прибера и той да не си загуби нищо. Когато излезе без мен, ме е страх не на шега, защото си е губил телефона и се е прибирал с белези и рани.
  Досега, въпреки тези ужасни деструктивни уикенд навици, не е имало ексцесии. Всъщност се радвам че се случи нещо,преди два дни за да се замислим и двамата. Бяхме на море, на готино място, много приятели, един идва друг си отива, доста добре си прекарвахме, но на втория ден той вече повръщаше и продължаваше да пие, въпреки че не беше изтрезнял от предната вечер и така дойде един момент, в който всички ме съветваха да го прибирам, той крещя, обижда разни непознати, също и мен и това което преобърна всичко е че ме удари.
   Аз съм виждала насилие от мъже, и съм решила повече да не си губя времето с боклуци, които ме унижават.
   Ние нямаме гаранция, че това няма да се повтори. Той може пак да се напие до безсъзнание(а той се напива всеки уикенд почти), и аз не мога, няма как да предвидя отношението му. Да не говорим че е унизителна гледка да прибираш мъжа си в такова състояние, все едно е луд или болен.
   Това което измислих като стратегия е:
   - да не излизам с него на места, където има условия да се напие много тежко;
   - ако все пак стана свидетел на подобно поведение отново, да поискам физическа помощ от хората наоколо;
   - ако го видя че се напива и отказва да спре, просто да си тръгвам;


Аз му заявих че не искам да излизам с него вече, със сигурност не и по барове. Без значение че това може да направи връзката ни по-скучна, по-добре така. Ако не можем да имаме връзка без пиянски вечери, по-добре да нямаме. Не искам да се задълбочават нещата, да имаме деца и чак тогава да се усетя колко съм сгрешила.
Още от древността се знае какво се случва ако имаш връзка с пияница, всеки познава поне няколко възрастни жени, напатили се от такива съпрузи.
  Та още веднъж защо пускам темата-защото искам нещо да ме държи будна и адекватна, а не да заспя след извиненията му.  
 Ще ми се и аз да можех да му бия шамари, но за жалост не мога да ударя никой, когото обичам.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 727
Ще бъда директна. Защо не разгледаш като възможна стратегия да се обърнеш и да си заминеш от живота му?

# 2
  • София
  • Мнения: 28 767
   
Скрит текст:
Здравейте, пиша тази тема най-вече защото искам да не губя обективна представа за ситуацията и проблема, който има в нашата връзка. Нали се сещате, той се е напил, станали са някакви проблеми, изтрезнява, извинява се, и тук е критичният момент в който аз мога да омекна, простя и забравя, защото го обичам, и скоро да имаме пак такава ситуация.
  Та, моят иначе прекрасен приятел, обича да се напива. Не само да си пийва, ами да изпива по половин-една бутилка уиски, това се случва в разни клубове, барове и т.н. Той може да си позволи да пие колкото и каквото иска, което също го стимулира. Понякога сме с компания, понякога само двамата, но това което никога не се променя е че аз съм трезва(аз не обичам да съм неадекватна и се пазя) и аз отговарям за това да го прибера и той да не си загуби нищо. Когато излезе без мен, ме е страх не на шега, защото си е губил телефона и се е прибирал с белези и рани.
  Досега, въпреки тези ужасни деструктивни уикенд навици, не е имало ексцесии. Всъщност се радвам че се случи нещо,преди два дни за да се замислим и двамата. Бяхме на море, на готино място, много приятели, един идва друг си отива, доста добре си прекарвахме, но на втория ден той вече повръщаше и продължаваше да пие, въпреки че не беше изтрезнял от предната вечер и така дойде един момент, в който всички ме съветваха да го прибирам, той крещя, обижда разни непознати, също и мен и това което преобърна всичко е че ме удари.
   Аз съм виждала насилие от мъже, и съм решила повече да не си губя времето с боклуци, които ме унижават.
   Ние нямаме гаранция, че това няма да се повтори. Той може пак да се напие до безсъзнание(а той се напива всеки уикенд почти), и аз не мога, няма как да предвидя отношението му. Да не говорим че е унизителна гледка да прибираш мъжа си в такова състояние, все едно е луд или болен.
   Това което измислих като стратегия е:
   - да не излизам с него на места, където има условия да се напие много тежко;
   - ако все пак стана свидетел на подобно поведение отново, да поискам физическа помощ от хората наоколо;
   - ако го видя че се напива и отказва да спре, просто да си тръгвам;


Аз му заявих че не искам да излизам с него вече, със сигурност не и по барове. Без значение че това може да направи връзката ни по-скучна, по-добре така. Ако не можем да имаме връзка без пиянски вечери, по-добре да нямаме. Не искам да се задълбочават нещата, да имаме деца и чак тогава да се усетя колко съм сгрешила.
Още от древността се знае какво се случва ако имаш връзка с пияница, всеки познава поне няколко възрастни жени, напатили се от такива съпрузи.
  Та още веднъж защо пускам темата-защото искам нещо да ме държи будна и адекватна, а не да заспя след извиненията му.   
 Ще ми се и аз да можех да му бия шамари, но за жалост не мога да ударя никой, когото обичам.
Ще бъда директна. Защо не разгледаш като възможна стратегия да се обърнеш и да си заминеш от живота му?
Четеш ми мислите.
Имам същия въпрос към авторката.

# 3
  • Мнения: 625

  Та още веднъж защо пускам темата-защото искам нещо да ме държи будна и адекватна, а не да заспя след извиненията му.  


Събуди се!!!
След няколко години няма да е само през уикендите, а ще ти е ежедневие.

Последна редакция: нд, 13 авг 2017, 18:41 от Arizona`

# 4
  • София
  • Мнения: 966
Не се занимавай да мислиш стратегии. Щом ти е посегнал веднъж, пак ще го направи. На какво се надяваш? Това , че ще излиза и ще пиянства без теб, как ще промени нещата? Той има проблем с пиенето и ако не го осъзнава, ти нищо не можеш да промениш. Има два варианта - седиш и търпиш или си продължаваш живота без него.

# 5
  • Мнения: 4 518
Аз бих си тръгнала без да се замисля. Ако имам везна с лошите и добрите страни на тази връзка, колкото и хубави неща да ми дава този човек (не говоря за материални неща), пак няма как да наклонят везните. За жалост най-вероятно няма да послушаш нито мен, нито другите, които ще те посъветват същото... В този случай купи си спрей за самозащита, струва под 10лв., пръскай го ако ти посяга. И пиян ще си спомня действието от спрея. Ех големи мъже, няма що.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Тази тема ми звучи абсолютно неадекватно. Пързалка някаква ли е? Ако не е, присъединявам се към въпроса на HighSpeed.

# 7
  • София
  • Мнения: 163
     Ние нямаме гаранция, че това няма да се повтори.
Абсолютно сигурно е,че ще се повтори.Най-важното е да не прибързваш да имаш дете от такъв човек.Защото в момента имаш път назад,но ако се появи дете става много по-сложно.

# 8
  • Мнения: 4 622
Здравей. Искам само да ти кажа, че според мен наистина трябва да се разделиш с този човек. Разбирам, че го обичаш, не искаш да променяш начина си на живот досега и т.н но щом има агресивно пиянство не бива да си с него. Дори да не се напиваше всяка седмица, ами веднъж годишно. Защото и веднъж да се напие и да те пребие лошо - и един път е достатъчен или да те осакати, или да те убие даже. Знам, че звучи прекалено крайно, но така смятам аз. Трябва да се пазиш и в никакъв случай дете от такъв човек. Много добре си помисли. Ако имаше дъщеря, който е с човек като него какво щеше да й кажеш? Както би се погрижила за евентуалната си дъщеря, защо не се погрижиш така и за себе си?

# 9
  • Мнения: X
Алкохолици, наркомани, биячи и хазардници не стават за връзка. От предишни постове видях, че имаш и дете - не се занимавай с хора, тръгнали към деградация. За какви деца да мислиш въобще с този мъж? Утре може да те пребие, убие или той да претрепе някого или себе си. Превърнала си се доброволно в болногледачка и служителка в изтрезвително. Но не, ти ще мислиш стратегии как да не те бият занапред... вместо да си вдигнеш чукалата.

# 10
  • Мнения: 3 031
  Здравейте, пиша тази тема най-вече защото искам да не губя обективна представа за ситуацията и проблема, който има в нашата връзка. Нали се сещате, той се е напил, станали са някакви проблеми, изтрезнява, извинява се, и тук е критичният момент в който аз мога да омекна, простя и забравя, защото го обичам, и скоро да имаме пак такава ситуация.
   - да не излизам с него на места, където има условия да се напие много тежко;
   - ако все пак стана свидетел на подобно поведение отново, да поискам физическа помощ от хората наоколо;
   - ако го видя че се напива и отказва да спре, просто да си тръгвам;
1. Ако някой е пристрастен към пиенето и не може да се спре, ще намери къде да се напие, т.е. да постигне нужното за него ниво на концентрация на алкохол в тялото.

2. Ако стане агресивен и поискате помощ - като зная колко сме отзивчиви към чуждите проблеми... А, и кой би искал да се разправя и бие с пиян човек.

3. И като си тръгнете - какво става - той се донапива, сбива, прибира се при вас и може пак да последва словесна или физическа агресия.

Това с извиненията е до един момент, а и какво от това - ще изчезне ли обидата ви, болката, унижението, ще го прегърнете, целунете и ще си легнете с него.... И, след известно време - отново същото. И с такъв човек ще създавате семейство, ще планирате, създавате и ще се грижите за деца?

За мен, в такава ситуация, няма любов, трябва да има себе-уважение.

# 11
  • София
  • Мнения: 24 839
 
  Та още веднъж защо пускам темата-защото искам нещо да ме държи будна и адекватна, а не да заспя след извиненията му.  
 Ще ми се и аз да можех да му бия шамари, но за жалост не мога да ударя никой, когото обичам.

Не бой се, той ще те събуди- ще се върне една хубава вечер пак пиян, но някой ще го е ядосал навън или ти ще го ядосаш и ще те награби.

Не схващаш, че последното изпълнение вече е признак на делириум, както не схващаш и че не спре ли рязко с алкохола веднага, утре ще е късно.
Как можа да му поставяш разни тъпи условия как и кога да излиза, а за алкохола- нищо?

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Не разбирам какво правиш с този пияница.Да го влачиш пиян по улиците,да те излага пред хората,да не можеш да отидеш на заведение и на всичкото отгоре и да те удря?Е как може да  обичаш някой ,който ти причинява всичко това?Ти това ли заслужаваш?
Нямаш ли достойнство и себеуважение?
Бягай момиче.Животът е кратък,има и нормални мъже.

# 13
  • Мнения: 31
На хора със зависимости не може да се разчита. Прекаляването с алкохола показва по-дълбоки проблеми. Прекъснете връзката докато е време.

# 14
  • Мнения: 690
Интересно ме е да попитам авторката от колко време е в тази връзка. Просто ми е интересно как това определено време го търпи този. И то не само да си пийва, а да се напива до безсъзнание и то всеки уикенд.Недей да градиш стратегии, а сериозно се замисли дали виждаш живота си с такъв човек, защото малко са хората, които се променят. А и ако той наистина държи на теб, би се отказал от този си вреден навик.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 727
Авторката се изживява като майка Тереза, сигурно щото "го обича". И крои някакви планове ама тия планове са сметки без кръчмаря. На човека всичко си му е наред, що да си дава зор да се променя? А тя си мисли, че ще го спаси. Много ще тегли с него, ако не си поотвори очите още сега.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 998
Губиш си времето и усилията. Като почне сьвсем да те излага, може и да ти писне.

# 17
  • Мнения: 11 402
Не ти трябва този човек. Той все повече и по-упорито ще потъва и затъва, докато стигне нивото на ожулените и подпухнали пияници. Да, жалко за човека. Ти виждаш ли се съпруга на такъв? А майка на такъв? Алкохолизма е наследствен ...

# 18
  • Мнения: 10 075
 
   Това което измислих като стратегия е:
   - да не излизам с него на места, където има условия да се напие много тежко;
   - ако все пак стана свидетел на подобно поведение отново, да поискам физическа помощ от хората наоколо;
   - ако го видя че се напива и отказва да спре, просто да си тръгвам;

От тази стратегия нищо няма да сработи, т.е. да го промени.
Правилната е  беш и далеч от този индивид.

# 19
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Авторке, звучиш ми като човек, чиято глава го слуша, гъвкав е и може да си позволи експерименти, защото умее да излезе навреме от тях. За мен големият въпрос е свързан с теб. Какво е онова, което изследваш у себе си чрез тази връзка, питам се. Иначе не се притеснявам истински за теб, знам, че се повтарям, но не звучиш като човек, който ще си остави магарето в калта, само като временно позациклила в урок, който към този момент е труден за разплитане.
Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 17 851
Аз пък ще кажа на авторката да се излекува. Ако приключи тази връзка навреме, да си даде време да преосмисли настройката си. Направи ми впечатление, че каза, че е виждала насилие от мъже. Явно привличаш подобни токсични индивиди с поведението си и изживяването си като спасител. Поправи това на първо място. За мен разковничето и респективно истинско дългосрочно решение (а не само за сегашната връзка) е това.
Успех

# 21
  • Мнения: X
  Здравейте,
Скрит текст:
пиша тази тема най-вече защото искам да не губя обективна представа за ситуацията и проблема, който има в нашата връзка. Нали се сещате, той се е напил, станали са някакви проблеми, изтрезнява, извинява се, и тук е критичният момент в който аз мога да омекна, простя и забравя, защото го обичам, и скоро да имаме пак такава ситуация.
  Та, моят иначе прекрасен приятел, обича да се напива. Не само да си пийва, ами да изпива по половин-една бутилка уиски, това се случва в разни клубове, барове и т.н. Той може да си позволи да пие колкото и каквото иска, което също го стимулира. Понякога сме с компания, понякога само двамата, но това което никога не се променя е че аз съм трезва(аз не обичам да съм неадекватна и се пазя) и аз отговарям за това да го прибера и той да не си загуби нищо. Когато излезе без мен, ме е страх не на шега, защото си е губил телефона и се е прибирал с белези и рани.
  Досега, въпреки тези ужасни деструктивни уикенд навици, не е имало ексцесии. Всъщност се радвам че се случи нещо,преди два дни за да се замислим и двамата. Бяхме на море, на готино място, много приятели, един идва друг си отива, доста добре си прекарвахме, но на втория ден той вече повръщаше и продължаваше да пие, въпреки че не беше изтрезнял от предната вечер и така дойде един момент, в който всички ме съветваха да го прибирам, той крещя, обижда разни непознати, също и мен и това което преобърна всичко е че ме удари.
   Аз съм виждала насилие от мъже, и съм решила повече да не си губя времето с боклуци, които ме унижават.
   Ние нямаме гаранция, че това няма да се повтори. Той може пак да се напие до безсъзнание(а той се напива всеки уикенд почти), и аз не мога, няма как да предвидя отношението му. Да не говорим че е унизителна гледка да прибираш мъжа си в такова състояние, все едно е луд или болен.
   Това което измислих като стратегия е:
   - да не излизам с него на места, където има условия да се напие много тежко;
   - ако все пак стана свидетел на подобно поведение отново, да поискам физическа помощ от хората наоколо;
   - ако го видя че се напива и отказва да спре, просто да си тръгвам;


Аз му заявих че не искам да излизам с него вече, със сигурност не и по барове. Без значение че това може да направи връзката ни по-скучна, по-добре така. Ако не можем да имаме връзка без пиянски вечери, по-добре да нямаме. Не искам да се задълбочават нещата, да имаме деца и чак тогава да се усетя колко съм сгрешила.
Още от древността се знае какво се случва ако имаш връзка с пияница, всеки познава поне няколко възрастни жени, напатили се от такива съпрузи.
  Та още веднъж защо пускам темата-защото искам нещо да ме държи будна и адекватна, а не да заспя след извиненията му.  
 Ще ми се и аз да можех да му бия шамари, но за жалост не мога да ударя никой, когото обичам.
Съжалявам, но аз отказвам да повярвам, че има чаааак толкова тъпи хора/жени.
Изобщо не вярвам, че някой съвсем доброволно и по собствена воля, а не по принуда, иска да стои при/до такъв пияндурник, че и насилник.

Ако все пак е вярно и съществуват такива жени, ами .....
"Всеки сам кове съдбата си!".
Да ти е честито, дето се казва.

# 22
  • Мнения: 3 797
Не ми се искаше, ама ти прегледах мненията.
Момиче, ти имаш дете! Имаш и здравословни проблеми!
Първо, че стресът, който ти докарва пияницата може да те доведе до много по-лошо здравословно състояние. Второ, не те ли е страх, че утре може да посегне на детето ти? Да му даде такъв пример? Да го подкара по лош път?
Това не е нормално просто.
Една майка гледа на първо място себе си, на второ детето си, и след това всичко останало.
Мъже бол!
Отърви се от него докато е време, после ще съжаляваш-и за себе си, и за детето.

Не мога да повярвам колко безотговорни хора има...безотговорни най-вече към самите себе си..
Тъжна история.

# 23
  • Мнения: 18 717
Не мога да повярвам, че жена, която има дете е способна да излиза с такъв пияница...защо и за какво??

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 727
Най-вероятно са й втълпили, че с "ремарке" няма много шансове за читав мъж и тя сега търпи тоя щот го има. Хич няма да е първият такъв случай.

Авторке, да ме извиняваш, ако греша, не ми е цел да те обидя. Но аз също имам дете и ако то съжителства с подобен индивид (даже няма да го нарека мъж), значи е дошло време да се усъмня в психическото си здраве. Да кажем, че при някакво умопомрачение може и да реша, че си струва да бъда боксова круша, но дори и минималната вероятност дъщеря ми да стане свидетел на такива неща, не дай боже да е потърпевша, за мен е тотално неприемлива. А ти с твоите стратегии баш натам си тръгнала.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Най-вероятно са й втълпили, че с "ремарке" няма много шансове за читав мъж и тя сега търпи тоя щот го има.
Или го търпи по финансови съображения.

# 26
  • Мнения: 18 717
Има достатъчно много мъже, навити на жени с деца и изобщо не е задължително да пият постоянно. Плюс това какво значи "има възможност постоянно да се напива". Значи има много средства, които пръска безразборно по барове и заведения, без да работи, което е друг съмнителен лично за мен момент...

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Както вече другите са ти казали, най-добрата стратегия е да прекратиш на време тази връзка.
Ако много държиш на него, преди да се решиш на раздяла му постави условие - ти или бутилката. Един вид му дай шанс. Обаче още при първото му напиване след това си отивай, няма какво да чакаш.

# 28
  • Мнения: 14 144
Вместо да бяга далеч от този индивид, тя стратегии мисли. Ще отида на почивка с мъжа си, а той 24 часа ще е пиян. Ще излизам вечер с него, за да му пазя вещите и да го прибирам до вкъщи. И за капак ще ми удрят шамари. Не искам да съм груба, затова ще преглътна това, което ми иде да напиша. Съвет няма да дам, защото няма да се вслуша. Авторката не вижда никакъв проблем в поведението на отявления пияница, а просто иска да я научим да му се "сърди" по-дълго време.

# 29
  • Мнения: 318
Никога не съм разбирала как някой по своя воля ще е с подобно същество (то за мен конкретния пример не е мъж). Както и другите по-рано ти казаха- бягай от него докато все още можеш, защото никога не се знае дали това милото няма да прекали с възпитателна цел и в най-добрия случай да те осакати.
За мен, проблемът е в главата на самата авторка, която отказва да приеме истината, че той няма да се промени, защото тя така иска. Такива хора ако сами не стигнат до изводите и не поискат промяната- не я и чакай. И що за глупост е мислене на подобни стратегии? Започвам да си мисля, че сред причините за тях е и финансовият интерес, щом се отбелязва, че има средства да води подобен начин на живот, но за мен и това не е оправдание- работа- бол, мъже, които не виждат проблем да си с дете- също.

# 30
  • София
  • Мнения: 24 839
Всъщност, тя и не иска той да се променя, а измисля стратегии как тя да се приспособи към порока му.
Което е отвратително- тази жена става опасна за детето си.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 176
Явно човекът е финансово привлекателен, още в първия пост се споменава.

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Заравяне на главата в пясъка. Нищо друго не планира да направи авторката. Той да пие, тя да не е свидетел на ексцесиите му. Чудесна стратегия. Докато не започне с битовия алкохолизъм пред очите й, ще не ще.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Има неща, които не знам защо жените приемат и търпят. Алкохолизъм, насилие, това са все неща, от които веднага да се бяга. И аз самата съм имала проблеми с неособено добро отношение на мъжа ми към мен, но насилие и алкохол не бих приела. Защото това не се променя и не търпи подобрение.

# 34
  • Мнения: 18
Уаааау, колко мнения! Момичета, благодаря ви за всички мнения, за това че ме понахокахте, аз не очаквах толкова хора да се изкажат. Да, прави сте, определено привличам токсични връзки, мислех че това вече е приключило, но явно съм яко заблудена. Ние сме заедно от година и половина, детето ми харесва приятелят ми, разбира се то не го е виждало пиян. Той наистина има пари, но когато се запознахме беше пък безработен. Ние се разбрахме,засега сме заедно, наистина при следващия такъв случай ест. си отивам. Но има едно нещо което наистина ми е трудно да приема-че това може всъщност да се повтори след много, много време, когато нещата са сериозни и да бъде по-трудно.
Той сега се е депресирал, и се чуди какво да прави със себе си, защото се осъзна че е жалка картинка. Но доста често това е временно,опита е показал.

Аз разбира се не споменавам нито едно от добрите му качества, но разбира се всеки подобен човек, ако има жена да себе си, все има добри качества нали така? Които държат жената -"ама той еди си кво"...
Много ми е тъжно че стана така...
Май ще трябва да се разделим, ама да видим кога.

# 35
  • Мнения: 4 622
Не отлагай, губиш си времето.

# 36
  • Мнения: 690
Уаааау, колко мнения! Момичета, благодаря ви за всички мнения, за това че ме понахокахте, аз не очаквах толкова хора да се изкажат. Да, прави сте, определено привличам токсични връзки, мислех че това вече е приключило, но явно съм яко заблудена. Ние сме заедно от година и половина, детето ми харесва приятелят ми, разбира се то не го е виждало пиян. Той наистина има пари, но когато се запознахме беше пък безработен. Ние се разбрахме,засега сме заедно, наистина при следващия такъв случай ест. си отивам. Но има едно нещо което наистина ми е трудно да приема-че това може всъщност да се повтори след много, много време, когато нещата са сериозни и да бъде по-трудно.
Той сега се е депресирал, и се чуди какво да прави със себе си, защото се осъзна че е жалка картинка. Но доста често това е временно,опита е показал.

Аз разбира се не споменавам нито едно от добрите му качества, но разбира се всеки подобен човек, ако има жена да себе си, все има добри качества нали така? Които държат жената -"ама той еди си кво"...
Много ми е тъжно че стана така...
Май ще трябва да се разделим, ама да видим кога.

Казваш при следващия такъв случай си отиваш. Ама кой случай- да се напие или да ти посегне?

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
А следващият случай няма да се забави.Не е нужно да се чудиш дали няма да сте "тръгнали"сериозно!Момиче осъзнай се!Свършиха ли мъжете,та се примиряваш с алкохолици?Аз се чудя защо мъж със златни ръце и добро сърце стои сам,а то било защото жените предпочитат пияниците и лошите момчета.Имала съм връзка с такъв,добре че се осъзнах навреме.Какво ме накара да прогледна-представих си живота с него и дете.Как се прибира от работа и остава в къщи да пие.А аз се прибирам изморена от работа,отивам да взема детето от градина и се прибираме натоварени с покупки(пияницата да плюска щото той не може да отиде до магазина сам).Пред входната врата се оказва че ключа е в ключалката и ние не можем да влезем.(това е реална ситуация случваща се непрекъснато като се напие,та не е измислица).И се налага да стоим на стълбището часове докато той се събуди от пиянския си сън за да ни отвори .Представих си как аверите с които е пил по баровете ми го носят през ноща на парцал пиян и ми го оставят да се грижа за него,а аз да съм на работа следващата сутрин,и дете на градина.Това ме накара да се събудя и прогледна това ли искам да е живота ми.Зарязах го,а сега се чудя какво толкова съм намирала в него та да го търпя.Замисли се и ти какъв живот те очаква ако останеш с него.Най малкото никаква помощ в домакинството и детето,остави хвърлянето на пари.

# 38
  • Мнения: 94
Дано се промени, но когато става въпрос за алкохол, домашно насилие или хазарт не се сещам за случай в който да е имало положителна промяна. Не говоря генерално, а за мои близки и познати.

# 39
  • Мнения: 30 802
Обзалагам се с 99% вероятност, че е някакъв батка-кифльоч, с татуировки, малко едричък с елементи на фитнес трениране, гледа лошо...абе изобщо се чудя как жена може да хареса точно тая порода гуляйджия. Сигурно щото нормалните мъже са й скучни...

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
Обзалагам се с 99% вероятност, че е някакъв батка-кифльоч, с татуировки, малко едричък с елементи на фитнес трениране, гледа лошо...абе изобщо се чудя как жена може да хареса точно тая порода гуляйджия. Сигурно щото нормалните мъже са й скучни...

Глупости.
Може да е слаб и елегантен, да работи с костюм, да е шеф дори.
И да дави комплексите си в алкохола.
Той не е гуляйджия- те не стават алкохолици, защото пият за кеф, не за загуба на съзнание.
Той си е алкохолик, опитващ се да компенсира дефицитите си.

# 41
  • Мнения: 46 560
Цитат
Той сега се е депресирал, и се чуди какво да прави със себе си, защото се осъзна че е жалка картинка. Но доста често това е временно,опита е показал.
Познавам човек с подобен проблем, който успя да изплува и вече сигурно минаха над 20 г. през които успява да се контролира, но няма какво да се лъжем, такива хора са единици.
Още повече, че вече е опитвал и резултатът е лош.
Трябва много воля, много. Ти си го познаваш и си наясно има ли я, но описаното не са добре нещата. Ако не видиш сериозни действия, не си губи времето...

# 42
  • Мнения: 1 698
Има пари, но е бил безработен. Вероятно тези пари не са изкаран от него, а си ги има по наследство, затова може да си позволи да се напива. Иначе не виждам как става за работа на другия ден.
Губиш си времето с този човек, а и вредиш на детето си. В този подфорум има тема, в която се опитвахме да помогнем на мъж с алкохолна зависимост да се погледне от страни и да се осъзнае. Не успяхме.

# 43
  • София
  • Мнения: 24 839
Има пари, но е бил безработен. Вероятно тези пари не са изкаран от него, а си ги има по наследство, затова може да си позволи да се напива. Иначе не виждам как става за работа на другия ден.
Губиш си времето с този човек, а и вредиш на детето си.

Не четете, ей!
Написа го жената- работи, изкарва добри пари и пие до безсъзнание само през уикенда.
Досега не е изпадал в делириум и не я е бил.
Вече е минал стъпка напред- направил го е.
Следващата е или- или.
Или отива на психиатър- психолог и изпълнява всичко едно към едно,
или почва да пие всяка вечер, а после- от сутринта.
За боя си е ясно..........

# 44
  • Мнения: 2 039
С прискърбие установявам,писаното в литературата е вярно и определен тип жени привличат определен тип мъже.Авторката споделя,че има опит с мъже насилници т. е. не я удрят за първи път.Отгоре на всичко има дете за което е отговорна и трябва да бъде още по внимателна с връзките си.Тя се натриса на някакъв пияница,че и мисли за още деца.Ако темата не  е пързалка,какво да посъветваш човек без капка здрав разум??

# 45
  • Мнения: 18
Добър вечер, дами.
Може ли да питам какво е тема-пързалка? Наистина не знам. Какъв е приятеля ми-да, всъщност той ходи и с махмурлук на работа понякога, и работи много без значение как се чувства, той е агресивно амбициозен, защото обича парите. Сутрин преди работа, и вечер, след, пак продължава да работи, преглеждайки разни неща, отговаряйки на партньори и т.н.
И всъщност не, няма никакво наследство всичко е постигнал сам, издигайки се от нулата, знам защото познавам семейството му и днес той ги подкрепя финансово.
Малко напомня за пича от 9 седмици и половина, ако сте го гледали, с тази разлика че моя човек има много приятели-мъже, жени, българи, чужденци, всякакви.
Държи се супер готино с детето ми, ако детето ми не одобрява някого, той е аут. И още мога да изброявам.
Аз съм преживяла изнасилване, това имам предвид под насилие, и когато бях много малка и още по-тъпа, имах гадже който ме е удрял няколко пъти.

Не го оправдавам или нещо, но ако извадим алкохола той си заслужава. Заради това не съм го оставила още.
Също аз нямах намерение да се обвързвам дори, в началото няколко месеца бяхме само сексуални партньори, и не съм търсила качества, нужни за създаване и поддържане на семейство. Ама, се пообвързахме нещо.
Чак сега осъзнавам, благодарение на тази дискусия тук, колко грешно е било от моя страна да бъда ок да го прибирам когато е пиян, прощавайки му всеки път, без въобще да се замислям че това води до още по-голямо пиянство.

# 46
  • Мнения: 18 717
Как се изкарват пари с махмурлук за мен е мистерия... отдавна не ми се е случвало, но помня, че ако съм пила повечко предната вечер, после едвам гледам...Хем говоря за бира или вино. Каква работа, какви амбиции, който работи пие вечер чаша две-вино или бира и това е.

# 47
  • Мнения: 2 616
Най-голямата заблуда за една жена е да си мисли, че може да промени един мъж!  Grinning Grinning Grinning  Казали са какво мислят по въпроса толкова жени по-горе, а ако кажа аз колко такива жени знам - отровили са живота си с пияндурници и мъже, дето уж ги "обичали" и си играят на спасяванки. Sunglasses Някои са си съсипали целия живот, други все пак са успели да се измъкнат навреме, но има ли и дете от този мъж, става още по-трудно за жената да вземе решение, особено ако е с официален брак. Sunglasses Да не кажа какви родители има понякога, които вместо да подкрепят дъщеря си в проблемна връзка, я държат в блатото.  Sunglasses

# 48
  • София
  • Мнения: 24 839
Защо намесваш родителите- за да се намери друг виновен ли?
Както не са могли да я спрат, когато е решила да се жени за пияндурника, така не могат и да я спрат да се махне от него.

# 49
  • Мнения: 46 560
Най-голямата заблуда за една жена е да си мисли, че може да промени един мъж!  Grinning Grinning Grinning 
Не. Най-голямата заблуда е, че който и да е човек, независимо от пола, може да промени партньора си.

# 50
  • Мнения: 18
Е, разделихме се, поне така предполагам. Честно казано, на мен май ще ми бъде по-трудно да приема раздялата. За щастие скоро започва учебната година и ще бъда доста заета с малкия Simple Smile
Изморих се вече от тия връзки, винаги нова връзка, 1-2 години и край.
Детето ми не е от този човек.

# 51
  • Мнения: 30 802
Ами много ясно, по принцип така се държат с жените с деца. Защото знаят, че няма много да ги гониш- вече сме се реализирали биологично. Та май си забелязала, че се навъртат доста хищници, използват те известно време и те оставят.

Или карай без мъж, или директно си поставяй изискванията и ако ти говори само за "ще видим", пускай го сам да си гледа. В крайна сметка емоциите ти не са за един ден, защо са ти тия негативни връзки? Уж за забавление, ама наистина ли е забавно и приятно? Както чета, не съвсем...

# 52
  • Мнения: 2 617
Е, разделихме се, поне така предполагам. Честно казано, на мен май ще ми бъде по-трудно да приема раздялата. За щастие скоро започва учебната година и ще бъда доста заета с малкия Simple Smile
Изморих се вече от тия връзки, винаги нова връзка, 1-2 години и край.
Детето ми не е от този човек.

Изморила си се, а трябва ли задължително да си все "във връзка"?!

# 53
  • Мнения: 690
На някои хора им е трудно да са сами. Въпреки че по добре сам, от колкото с неподходящ човек. Много късмет и дано скоро да намериш щастието. Понякога то те чака зад ъгъла.

# 54
  • Мнения: 2 617
На някои хора им е трудно да са сами. Въпреки че по добре сам, от колкото с неподходящ човек. Много късмет и дано скоро да намериш щастието. Понякога то те чака зад ъгъла.

По-скоро не са се научили първо да са добре със себе си.

# 55
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Аз мисля,че мъже,които злоупотребяват с алкохол,наркотици,които се занимават с хазарт, не стават изобщо за сериозна връзка ,за брак да не говорим....
Авторке,изобщо не чакай да се напие и да те пребие втори път,защото може да е много по-лошо от първия.
Мисли за себе си и за детето.

# 56
  • Мнения: X
Скрит текст:
Е, разделихме се, поне така предполагам. Честно казано, на мен май ще ми бъде по-трудно да приема раздялата. За щастие скоро започва учебната година и ще бъда доста заета с малкия Simple Smile
Изморих се вече от тия връзки, винаги нова връзка, 1-2 години и край.
Скрит текст:
Детето ми не е от този човек.
А защо изобщо допускаш гадна връзка да се развива?
Този например, едва ли се е напил за пръв път чак след няколко месеца връзка....още след първата пиянска история забраявш за него.

Скрит текст:
Имах едно такова гадже, ако изобщо може да се нарече така, защото излязохме точно 4 пъти.На 4-я с още 3-4 човека, той се напи, взе да говори несвързано, да дреме на масата...и до там бяхме.Стана ми едно такова гадно, мина ми мисълта "Е, как ще го гледам такъв, като се напие?".....Защото мъж, който се напива, едва ли го прави веднъж в живота и край....ще му се случва перманентно.Дори да не е алкохолик, няколко напивания месечно, с години наред, не мога да понеса.
Същото се отнася за всеки друг недостатък....направи ли веднъж нещо, което ти е гадно/неприемливо/обидно, със сигурност ще има и втори, и трети, и пореден път.
Зарязвам още след първия път.
Най-вероятно този ми егоизъм ми е спестил доста токсични връзки с продължение и стотици гадни моменти.

# 57
  • Мнения: 1 698
Авторке, Амур правилно те е посъветвала. Ще добавя и аз, че насилник /физически, емоционален, сексуален и икономически/, както и човек със зависимости /алкохол, наркотици, хазарт, членство в секти или отдаден на странни религиозни течения и култове/ не може да се спаси, освен ако сам не осъзнае проблема си и не потърси помощ. В противен случай единственият полезен ход е да бягаш от него. Ако не го направиш, ще затънеш и ти - здравословно, психически, финансово. А още по-страшното е, че от това ще страдат и децата ти - твои от предишна връзка или общи.
Писала си, че си преживяла изнасилване и връзка с човек, който ти е посягал, сама се нарече по-горе "тъпа". Според мен имаш доста сериозни проблеми със собствената си самооценка. Моят съвет е да потърсиш психологическа и психотерапевтична помощ. Тя ще ти помогне за в бъдеще да избягваш подобни токсични връзки.
Успех!

# 58
  • Мнения: 18
Благодаря на всички!

# 59
  • Мнения: 94
И в други теми съм писала, че алкохолизмът е труден за преборване и няма голяма надежда според мен. искрено се надявам, че греша, но опитът и наблюденията ми сочат друго. Успех.

# 60
  • Мнения: 710
Махай се! Не само, че няма да спре, но и ще здълбочи. Пример - бившият ми мъж. който от 1 година е и безработен. Разбирам те, че е трудно да си сама. Аз съм така от 3 години, но е по-добре отколкото с някой който ти къса нервите. Успех!

# 61
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Най-голямата заблуда за една жена е да си мисли, че може да промени един мъж!  Grinning Grinning Grinning 
Не. Най-голямата заблуда е, че който и да е човек, независимо от пола, може да промени партньора си.


Абе айде да не обобщаваме. Аз, например, с един прост ултиматум успях да окажа ММ от пиенето и да го бутна нагоре по баира, за да не се пуска надолу, накъдето беше поел! Говоря за преди около 25 години, когато бяхме още тийнейджъри, той пиеше и се биеше всяка вечер, повръщаше, пак пиеше и се биеше! Оттогава не е изпил сигурно и литър твърд алкохол сумарно. Не знам дали се е променил, сигурно не.

# 62
  • София
  • Мнения: 24 839

Абе айде да не обобщаваме. Аз, например, с един прост ултиматум успях да окажа ММ от пиенето и да го бутна нагоре по баира, за да не се пуска надолу, накъдето беше поел! Говоря за преди около 25 години, когато бяхме още тийнейджъри, той пиеше и се биеше всяка вечер, повръщаше, пак пиеше и се биеше! Оттогава не е изпил сигурно и литър твърд алкохол сумарно. Не знам дали се е променил, сигурно не.

"Един прост ултиматум" ако не свърши работа, трябва да бягат без да се обръщат назад!
А, при авторката нещата са минали тази фаза.

# 63
  • Мнения: 46 560
Напиванията в тийн годините са различни от тези на алкохолиците, при вторите има зависимост, която е от съвсем друг характер.

# 64
  • София
  • Мнения: 24 839
Напиванията в тийн годините са различни от тези на алкохолиците, при вторите има зависимост, която е от съвсем друг характер.
Авторката не говори за тийн, а за пълнолетен индивид.
Тийновете се смятат за герои и да им поставя гаджето ултиматум, е безсмислено.
Пък и гаджето няма да го направи- не е достатъчно зряло, за да се усети какво става.

# 65
  • Мнения: 46 560
Коментирах сравнението на Тарталета, при тях е станало лесно, защото не е бил алкохолик, а малко по-буен тийн.

Аз, например, с един прост ултиматум успях да окажа ММ от пиенето и да го бутна нагоре по баира, за да не се пуска надолу, накъдето беше поел! Говоря за преди около 25 години, когато бяхме още тийнейджъри...

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
А аз пък коментирах изказването, че никой никого не може да промени. Ама може, при желание от двете страни.

# 67
  • Мнения: 46 560
Говорех за възрастни хора с изграден характер.
За тийнове - да Hands Plus1

# 68
  • Мнения: 140
Бягай на далеч от такива  ако не желаеш един ден да се събудиш остаряла с мъж до себе си който няма да те уважава, ще те обижда , удря и неуважава и по този начин , ще си изкарва комплексите върху теб.Баща му предполагам , се държи по същия начин с майка му или греша?

# 69
  • Мнения: 1 698
Бебу, ще се събуди остаряла, ако не я заколи или пребие след някое свое напиване.

# 70
  • Мнения: 3 704
Явно човекът е финансово привлекателен, още в първия пост се споменава.
Това вече е дилема, как да оставиш такъв мъж? Съвсем отделен е въпроса откъде му идват парите?

# 71
  • София
  • Мнения: 70
Явно човекът е финансово привлекателен, още в първия пост се споменава.
Това вече е дилема, как да оставиш такъв мъж? Съвсем отделен е въпроса откъде му идват парите?

В такава ситуация парите може да са най-коварното нещо, защото ако момичето остане при приятеля си просто заради едни пари и времето лека полека си мине, дойдат семейните отговорности, то тогава драмата ще е жестока Sad

# 72
  • Мнения: 7 006
А аз пък коментирах изказването, че никой никого не може да промени. Ама може, при желание от двете страни.
Пиенето е като болест с която хората се борят.Млад е бил,не е имал проблем с алкохола,навреме се е спрял.
Ако организмът му вече е привикнал и прави кризите на алкохолиците,знаеш кога ще стане с един ултиматум..Не,че човекът не прави кво ли не от любов към близките си,но има вещества които се оказват по силни от човешката воля и любов.
Виждала съм го с очите си.И не е просто до желанието да не посяга,а е нужно лечение за организма



Съвет на авторката мога да дам такъв.
Прекрати всякакви контакти с този мъж.

Общи условия

Активация на акаунт