Приятелят ми прекалява с алкохола

  • 11 420
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 24 839
Всъщност, тя и не иска той да се променя, а измисля стратегии как тя да се приспособи към порока му.
Което е отвратително- тази жена става опасна за детето си.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 201
Явно човекът е финансово привлекателен, още в първия пост се споменава.

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 576
Заравяне на главата в пясъка. Нищо друго не планира да направи авторката. Той да пие, тя да не е свидетел на ексцесиите му. Чудесна стратегия. Докато не започне с битовия алкохолизъм пред очите й, ще не ще.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Има неща, които не знам защо жените приемат и търпят. Алкохолизъм, насилие, това са все неща, от които веднага да се бяга. И аз самата съм имала проблеми с неособено добро отношение на мъжа ми към мен, но насилие и алкохол не бих приела. Защото това не се променя и не търпи подобрение.

# 34
  • Мнения: 18
Уаааау, колко мнения! Момичета, благодаря ви за всички мнения, за това че ме понахокахте, аз не очаквах толкова хора да се изкажат. Да, прави сте, определено привличам токсични връзки, мислех че това вече е приключило, но явно съм яко заблудена. Ние сме заедно от година и половина, детето ми харесва приятелят ми, разбира се то не го е виждало пиян. Той наистина има пари, но когато се запознахме беше пък безработен. Ние се разбрахме,засега сме заедно, наистина при следващия такъв случай ест. си отивам. Но има едно нещо което наистина ми е трудно да приема-че това може всъщност да се повтори след много, много време, когато нещата са сериозни и да бъде по-трудно.
Той сега се е депресирал, и се чуди какво да прави със себе си, защото се осъзна че е жалка картинка. Но доста често това е временно,опита е показал.

Аз разбира се не споменавам нито едно от добрите му качества, но разбира се всеки подобен човек, ако има жена да себе си, все има добри качества нали така? Които държат жената -"ама той еди си кво"...
Много ми е тъжно че стана така...
Май ще трябва да се разделим, ама да видим кога.

# 35
  • Мнения: 4 628
Не отлагай, губиш си времето.

# 36
  • Мнения: 690
Уаааау, колко мнения! Момичета, благодаря ви за всички мнения, за това че ме понахокахте, аз не очаквах толкова хора да се изкажат. Да, прави сте, определено привличам токсични връзки, мислех че това вече е приключило, но явно съм яко заблудена. Ние сме заедно от година и половина, детето ми харесва приятелят ми, разбира се то не го е виждало пиян. Той наистина има пари, но когато се запознахме беше пък безработен. Ние се разбрахме,засега сме заедно, наистина при следващия такъв случай ест. си отивам. Но има едно нещо което наистина ми е трудно да приема-че това може всъщност да се повтори след много, много време, когато нещата са сериозни и да бъде по-трудно.
Той сега се е депресирал, и се чуди какво да прави със себе си, защото се осъзна че е жалка картинка. Но доста често това е временно,опита е показал.

Аз разбира се не споменавам нито едно от добрите му качества, но разбира се всеки подобен човек, ако има жена да себе си, все има добри качества нали така? Които държат жената -"ама той еди си кво"...
Много ми е тъжно че стана така...
Май ще трябва да се разделим, ама да видим кога.

Казваш при следващия такъв случай си отиваш. Ама кой случай- да се напие или да ти посегне?

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
А следващият случай няма да се забави.Не е нужно да се чудиш дали няма да сте "тръгнали"сериозно!Момиче осъзнай се!Свършиха ли мъжете,та се примиряваш с алкохолици?Аз се чудя защо мъж със златни ръце и добро сърце стои сам,а то било защото жените предпочитат пияниците и лошите момчета.Имала съм връзка с такъв,добре че се осъзнах навреме.Какво ме накара да прогледна-представих си живота с него и дете.Как се прибира от работа и остава в къщи да пие.А аз се прибирам изморена от работа,отивам да взема детето от градина и се прибираме натоварени с покупки(пияницата да плюска щото той не може да отиде до магазина сам).Пред входната врата се оказва че ключа е в ключалката и ние не можем да влезем.(това е реална ситуация случваща се непрекъснато като се напие,та не е измислица).И се налага да стоим на стълбището часове докато той се събуди от пиянския си сън за да ни отвори .Представих си как аверите с които е пил по баровете ми го носят през ноща на парцал пиян и ми го оставят да се грижа за него,а аз да съм на работа следващата сутрин,и дете на градина.Това ме накара да се събудя и прогледна това ли искам да е живота ми.Зарязах го,а сега се чудя какво толкова съм намирала в него та да го търпя.Замисли се и ти какъв живот те очаква ако останеш с него.Най малкото никаква помощ в домакинството и детето,остави хвърлянето на пари.

# 38
  • Мнения: 94
Дано се промени, но когато става въпрос за алкохол, домашно насилие или хазарт не се сещам за случай в който да е имало положителна промяна. Не говоря генерално, а за мои близки и познати.

# 39
  • Мнения: 30 802
Обзалагам се с 99% вероятност, че е някакъв батка-кифльоч, с татуировки, малко едричък с елементи на фитнес трениране, гледа лошо...абе изобщо се чудя как жена може да хареса точно тая порода гуляйджия. Сигурно щото нормалните мъже са й скучни...

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
Обзалагам се с 99% вероятност, че е някакъв батка-кифльоч, с татуировки, малко едричък с елементи на фитнес трениране, гледа лошо...абе изобщо се чудя как жена може да хареса точно тая порода гуляйджия. Сигурно щото нормалните мъже са й скучни...

Глупости.
Може да е слаб и елегантен, да работи с костюм, да е шеф дори.
И да дави комплексите си в алкохола.
Той не е гуляйджия- те не стават алкохолици, защото пият за кеф, не за загуба на съзнание.
Той си е алкохолик, опитващ се да компенсира дефицитите си.

# 41
  • Мнения: 46 597
Цитат
Той сега се е депресирал, и се чуди какво да прави със себе си, защото се осъзна че е жалка картинка. Но доста често това е временно,опита е показал.
Познавам човек с подобен проблем, който успя да изплува и вече сигурно минаха над 20 г. през които успява да се контролира, но няма какво да се лъжем, такива хора са единици.
Още повече, че вече е опитвал и резултатът е лош.
Трябва много воля, много. Ти си го познаваш и си наясно има ли я, но описаното не са добре нещата. Ако не видиш сериозни действия, не си губи времето...

# 42
  • Мнения: 1 698
Има пари, но е бил безработен. Вероятно тези пари не са изкаран от него, а си ги има по наследство, затова може да си позволи да се напива. Иначе не виждам как става за работа на другия ден.
Губиш си времето с този човек, а и вредиш на детето си. В този подфорум има тема, в която се опитвахме да помогнем на мъж с алкохолна зависимост да се погледне от страни и да се осъзнае. Не успяхме.

# 43
  • София
  • Мнения: 24 839
Има пари, но е бил безработен. Вероятно тези пари не са изкаран от него, а си ги има по наследство, затова може да си позволи да се напива. Иначе не виждам как става за работа на другия ден.
Губиш си времето с този човек, а и вредиш на детето си.

Не четете, ей!
Написа го жената- работи, изкарва добри пари и пие до безсъзнание само през уикенда.
Досега не е изпадал в делириум и не я е бил.
Вече е минал стъпка напред- направил го е.
Следващата е или- или.
Или отива на психиатър- психолог и изпълнява всичко едно към едно,
или почва да пие всяка вечер, а после- от сутринта.
За боя си е ясно..........

# 44
  • Мнения: 2 039
С прискърбие установявам,писаното в литературата е вярно и определен тип жени привличат определен тип мъже.Авторката споделя,че има опит с мъже насилници т. е. не я удрят за първи път.Отгоре на всичко има дете за което е отговорна и трябва да бъде още по внимателна с връзките си.Тя се натриса на някакъв пияница,че и мисли за още деца.Ако темата не  е пързалка,какво да посъветваш човек без капка здрав разум??

Общи условия

Активация на акаунт