Морско свинче и котка

  • 1 811
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте, мами! Искам да попитам: възможно ли е съжителството между морско свинче и котка в домашни условия. Синът ми има морско свинче от декември месец (то сега е на 9 месеца). Та сега имаме възможност да си вземем коте на 2 месеца и половина, но се протеснявам да не би котката да нападне или (в най-лошия случай) да убие свинчето. Когато има някого вкъщи, не е проблем, но когато ни няма, планирам да оставя свинчето в една стая и да я заключа, котката просто да няма достъп дотам. Но когато спим сега лятото, всички врати са отворени и предполагам,  че синковецът ще иска и двете животни да нощуват при него, та лесно може да стане белята. Ако някой има наблюдения или разбира от тези неща, моля да остави съвет по-долу, а и всеки, който иска да помогне.
Благодаря!

Последна редакция: пн, 14 авг 2017, 11:45 от Монтис

# 1
  • София
  • Мнения: 622
Зависи от конкретните животни, макар че, ако котето свикне от бебе със свинчето, има шанс да се получат нещата. Със сигурност обаче не бива да се събират без надзор, колкото и спокойни да ви изглеждат един до друг. Не се знае кога ловните инстинкти на котето ще се задействат. Не съм имала свинче и коте заедно, само поотделно, а в момента комбинацията е две котки с едно кученце. Е, едната го приема, но другата иска да го изяде и ги разделям и пазя кутрето :/ Та гаранция няма никога- зависи от животинката.

# 2
  • Мнения: 676
Имала съм вкъщи котка и гълъб едновременно и не е имало проблем. Не бяха израснали заедно, просто първите няколко дни се карах на котката като го дебне, един-два пъти се наложи и да я понашляпам. След това всичко си дойде по местата, даже съм ги оставяла сами за около половин час. Просто котката трябва да знае, че не бива да закача свинчето - как ще ѝ обясните си е ваша работа.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 536
Аз съм имала котка и хамстер. Един път опитахме да ги "запознаем". Котката си е котка.
Свинчето няма ли си терариум?

# 4
  • София
  • Мнения: 8 348
Имала съм вкъщи котка и гълъб едновременно и не е имало проблем. Не бяха израснали заедно, просто първите няколко дни се карах на котката като го дебне, един-два пъти се наложи и да я понашляпам. След това всичко си дойде по местата, даже съм ги оставяла сами за около половин час. Просто котката трябва да знае, че не бива да закача свинчето - как ще ѝ обясните си е ваша работа.

аз вече година обяснявам на Сиси, че не трябва да събаря неща отвисоко
явно не ме бива

наскоро обсъждахме темата май
зависи си от котката
имала съм хамстери и папагали
със сиамец
ще потърся снимката как хамстера му лази по главата, а на него не му пука хич
на папагалите нула внимание
по същото време имах и немска овчарка
много беше целеустремена в опитите си да изяде папагалите, хамстера по-малко

# 5
  • София
  • Мнения: 38 536
Между другото, аз имам йорки и папагал - разбират се чудесно. По-точно играят на гоненица и събарянка винаги като пусна папагала. Но все пак папагала си владее "горния етаж", а кучето е на "долния". С котките нещата са по-различни - те могат да ходят почти навсякъде. А горкото свинче няма особени опции за бягство.

# 6
  • Мнения: 57
Аз съм имала котка и хамстер. Един път опитахме да ги "запознаем". Котката си е котка.
Свинчето няма ли си терариум?

Free Agent, свинчето е в клетка, на която не разчитам много, защото котката от раз може да влезе там безпроблемно. Затова изобщо не разчитам на клетката да пази Доналд (така се казва свинчето).

# 7
  • София
  • Мнения: 38 536
Аз мисля че на първо време ще е разумно да купите терариум.
Нашият хамстер имаше аквариум и то пъхнат в специален шкаф, така че котката нямаше как да го докопа.

# 8
  • Мнения: 5 018
Аз съм имала котка и хамстер. Един път опитахме да ги "запознаем". Котката си е котка.
Свинчето няма ли си терариум?

Free Agent, свинчето е в клетка, на която не разчитам много, защото котката от раз може да влезе там безпроблемно. Затова изобщо не разчитам на клетката да пази Доналд (така се казва свинчето).

Вземи си стабилна клетка, в която котката да не може да влезе и която не може да бутне.  Peace Или, ако се налага, укрепи съществуващата със свински опашки.

Иначе аз съм гледала котка и свинче, но котката ми беше голяма бъзла и заобикаляше клетката отдалеч. Свинчето ми пък беше едро, любопитно и без капка инстинкт за самосъхранение и много искаше да си контактува с нея, но тя милата бягаше като попарена.

И досега пазя ясен спомен как котанка бяга на заден ход, наежена, и се пързаля и боксува върху паркета в опит да избяга, когато веднъж сама си отвори вратата, влезе в кухнята и завари свинчето на разходка, а той тръгна бързо след нея, за да я подуши. Все едно дяволът я подгони Laughing

Ако котето е бебе, а свинчето е вече възрастно, съотношението на сили би било в полза на свинчето поне първите няколко месеца. Дотогава вероятно ще имаш време да го научиш, че Доналд не е за ядене, и в комбинация със стабилна/стабилизирана клетка, ще можеш да ги гледаш заедно.

Аз мисля че на първо време ще е разумно да купите терариум.
Нашият хамстер имаше аквариум и то пъхнат в специален шкаф, така че котката нямаше как да го докопа.

Свинчетата са много различни от хамстерите и никога не бива да живеят в аквариум или терариум, трябва им много проветриво място. Да не говорим, че не си представям как някой би могъл да обслужва аквариум с размер 120 на 60 на 50 (какъвто е абсолютният минимум за размер на клетка за едно свинче, често се ползват и по-големи). Свинчетата са големи и имат нужда от несравнимо повече пространство от хамстер, дори когато се вземе предвид разликата в големините им.

Последна редакция: сб, 19 авг 2017, 10:03 от Макарон

Общи условия

Активация на акаунт