параноичка ли съм / продължение на: бъдещият ми съпруг "поддържа" друга жена

  • 17 617
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 698
Така е, затова писах по-горе. Когато приятелката ми беше наета за адвокат на тези три измамени семейства, тя отиде в онази секта, за да събере свидетели и да говори с други пострадали. Беше направила доста дълъг списък на измамени хора. Най-леко отървалите се бяха завлечени с по 10 000, но това беше преди 10-тина години. Едно младо момче, сирак, но с някакви наследствени имоти й споделило, че и той е бил навиван и склоняван от такива братя бизнесмени да стане инвеститор в бизнеса им, но не се е поддал. Та такава е таргет групата там - сираци, но все пак с някакви имоти, разведени, овдовели, хора със семейни, личностни и здравословни проблеми, самотни млади хора без половинки, но отдадени на кариерата си и с добри доходи, възрастни самотни хора, чийто деца са починали, в чужбина са или не се интересуват от тях. Същото момче й споделило, че въпросните братя бизнесмени са поне третите измамници в същата секта. Другите, вихрили се преди тях, в момента, в който е станало напечено, се изнесли в САЩ или в чужбина. Единият от тях - също пастор, също с три деца продължил да прилага схемата сред българите в САЩ, които посещавали подобни организации и секти. Накрая попаднал на някакви американски измамници, които се оказали по-изпечени от него и му прибрали откраднатите с толкова труд пари. Той си е намерил майстора, но и парите на хората, които са му повярвали са отишли при по-големите мошеници.
Мандозиел, това с преспиването у разни братя миряни, отдадени на делото си е класика. Една позната,, минала през тези среди ми сподели, че така у нея са дошли да преспят едно семейство и забравило да си тръгне три месеца. Даже и детенце си заченали през това време.
И как човекът се прави на свещеник, но всъщност не е?

# 46
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 854
Затова и от сега нататък ще се подвизавам като атеистка.
За това ли отиде на Крибул?! Mr. Green Там се ходи с вяра. Всеки си избира в какво.

Човек, ако няма акъл за 5 пари и е склонен да му се промива мозъка - не само фанатично вярващи ще го налазят, ами и всякакви видове използвачи и манипулатори. Така, че се замисли ти с какво ги провокираш.

# 47
  • Мнения: 90
Всеки е уязвим в един или друг момент от живота. Ето сега - в село Крибул съм - да търся лек за моите страхове покрай тая сватба, но като гледам турски магии за леене на куршум, цигански магии за откупване на грехове и за измолване на по-добра съдба, а пред вратата на бабата - скандали, разправии, циркове, кълнене, хулене. Решив в първия момент, че там за дошли хора с много ниска култура и си я показват, а то после разбрах, че и бабата увиквала, и родата й увиквала. Точно Карбовски ги похвали до небето с репортажа си. Една жена я вкараха бабата и семейството й в болница вчера с виковете си. Те викаха, викаха и накрая на жената й станало толкова зле, че мъжът й си я събра и я заведе в болница. Направо атеистка ставам и както каза Натака - каже ли някой Господ и хоп: бягам с 200, че или пари ще искат или по друг начин да ме използват.

Човек, ако няма акъл за 5 пари и е склонен да му се промива мозъка - не само фанатично вярващи ще го налазят, ами и всякакви видове използвачи и манипулатори. Така, че се замисли ти с какво ги провокираш.

Колко бързо съдиш и сочиш с пръст. В Крибул бързо ще се впишеш в обстановката. Не съм сигурна дали идват хора с вяра тука или че бабата и родата й са с вяра. Аз видях повече такива с бесове, които си търсят на кой да крещят, кой да сочат с пръст, кой друг да им е виновен, на кой да се оплачат. Въобще нямаше да се притесня от хората, които са отишли там ако на ден първи не видях що за стока за баба Юлия и семейството й.

Изпращам ти малко сърчица и виртуални прегръдки Heartpulse Revolving HeartsTwo HeartsSparkling Heart  Да си имаш.

Последна редакция: вт, 22 авг 2017, 19:02 от Mandosiel

# 48
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Не става въпрос нито за вяра, нито за атеизъм. А за акъл, който /колкото и малко да е/ трябва да е на мястото си.

# 49
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 854
Колко бързо съдиш и сочиш с пръст. В Крибул бързо ще се впишеш в обстановката.
Каза ти и също бързо ме посочи с пръст каква съм Laughing Аз никога няма да ида да се редя на опашка. Нито при бабата, нито пред заведение, дори и в банка. В темата за Крибул съм писала, че ходя при друга жена и си спестявам всички драми по висене, записване, блъскане и т.н. Благодаря, че ме принизяваш до нивото на неграмотни, скандалджии и цигани Laughing Отдавам го афектираното ти състояние, което пречи на трезвата ти преценка.

Колкото до страховете и всички останали психически последстия от историята ти с този мъж...сори, но ще намеся Всевишния като ти напомня приказката "Помогни си сам, за да ти помогне Господ".  Спасението и отговорите няма да ти дойдат отвън на готово. Първо сама направи разбор на случилото се, прецени къде са били твоите пропуски, защото се е стигнало до тук. И когато теглиш чертата и вземеш поуките - тогава ходи на святи/енергийни места да търсиш пречистване и покой.

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ехе, продължения, чудо. Направо вече на сезони станаха. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 90
Джулая, сори, прочетох ти мнението в другата тема и напълно го споделям. Камъкът си е камък. Който иска да отиде и да го обиколи може да го направи и след 16:00, както си писала, и да избегне цирковете и панаирите, около камъка и около бабата, които вече ми идват в повече. Учудвам се за колко различни неща могат да се вдигат скандал всеки ден. Даже обмислям третият път да отида с друга баба да обикалям и въобще да не се занимавам с безмислени разховори на тема кой какво и на кого бил казал и кой какво бил чул.

# 52
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 854
Джулая, сори, прочетох ти мнението в другата тема и напълно го споделям. Камъкът си е камък. Който иска да отиде и да го обиколи може да го направи и след 16:00, както си писала, и да избегне цирковете и панаирите, около камъка и около бабата, които вече ми идват в повече. Учудвам се за колко различни неща могат да се вдигат скандал всеки ден. Даже обмислям третият път да отида с друга баба да обикалям и въобще да не се занимавам с безмислени разховори на тема кой какво и на кого бил казал и кой какво бил чул.
Можеш да отидеш и на гроба на Преподобна Стойна, ако не го сметнеш за прекалено религиозно Wink Също действа успокояващо. Peace Но както казах - не се увличай само по тези неща и не очаквай всичко да се промени с магическа пръчица.

# 53
  • Мнения: 2 495
Mandosiel,ти скачаш от трън ,та на глог.Отскубни се от въпросния жених и остани малко със себе си да си събереш ума и психиката.Вярно,гадно е да ти пропадне сватбата ,но ти ако се ожениш ще се нахендриш на много по-големи проблеми, от които трудно ще се отскубнеш. Няма лошо да посетиш някое място ,дето уж помагало.Ама ,за какво в случая-никакви магии няма да направят от жениха коренно различен човек.Първо ,той е някакъв комбинатор -мошеник,второ-има цяла орда около него ,която също прави схеми ,трето-някакво съмнително семейство,което го манипулира и дои,четвърто -съмнения за секти,които са много опасни.
Много по-добре е за теб да отидеш при някоя приятелка,например или на почивка ,отколкото да участваш в някакви баталии около някакъв камък,които още по-вече те разбиват психически.
Уж,си пуснала тема да чуеш съвети от странични хора,а правиш неща ,които ще те забият в други неприятности.
Или споделяй в темата за да получиш помощ ,или я заключи . Пускаш инфо на час по лъжичка и изобщо не може да се сглоби цялата картинка.

# 54
  • Мнения: 90
На Огняново съм с приятели до края на седмицата именно, за да си почина от стресът покрай погрешният избор на жених, а не за пропадналите пари по сватбата.

Карбовски го беше похвалил много тоя камък и решихме да ходим и ние да обикаляме, но аз лично не за да се връщам към миналто, ами от една страна от любопитство - тракийско светилище, тракийски ритуали, а от друга - да прекъсна още повече каквото и са е имало с бившия и дано повече не се повтаря. Презаписах се вчера за леенето на куршум (всеки ден в 19 правят нов списък), но пак имаше скандали и реших вместо днес да стоя да чакам в негативна среда да ми дойде ред ще си вися на басейна с приятелите и ще си говорим за хубави неща. Пък и като ми обясниха, че тия леения на куршум нямат нищо общо с тракийски ритуали - още повече се отказах.

Мерси за съветите лиола. Колкото и странно да е - някои неща ми трябва да ги чуя, прочета и преосмисля по няколко пъти, за да си взема урока напълно и повече да не попадам в такива капани.

Ще я оставя още малко отворена тази тема и като се почувствам още по-добре ще я затворя с благодарност към всички включили се.

Последна редакция: ср, 23 авг 2017, 11:30 от Mandosiel

# 55
  • Мнения: 36 005
От религия на магии и суеверия ли скачаш?

# 56
  • Варна
  • Мнения: 10 493
От религия на магии и суеверия ли скачаш?

Joy
Направо предлагам в паранормалното да прехвърлиш темата  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 57
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 854
тракийско светилище, тракийски ритуали,.....Пък и като ми обясниха, че тия леения на куршум нямат нищо общо с тракийски ритуали
Юхууу Crazy Как реши, че бабите помакини правят древни тракийски ритуали?! Които по-скоро би трябвало да са свързани с жертвоприношения, отколкото с провиране през камъни и рецитиране на мюсюлмански молитви?! И за леенето на куршум не е много ясно къде са корените. Общо взето май си склонна да се доверяваш сляпо на всичко, а после ох, въх, защо така стана, аз защо повярвах. Позамисли се над това.

# 58
  • у дома...
  • Мнения: 3 085
Вместо да ти леят куршум и какви ли не още неща, една две беседи с психоаналитик биха ти свършили по-добра работа. Или щото всички ходят в Крибул и е модерно, дай и ти!

# 59
  • Мнения: 2 495
Гледах при Карбовски за тая баба,беше много убедителен.Истината е ,че много мъка има .Може би ,човек сам си "развързва"късмета повярвайки си.

Общи условия

Активация на акаунт