параноичка ли съм / продължение на: бъдещият ми съпруг "поддържа" друга жена

  • 17 621
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 502
A за какво се пусна тази тема?

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Абсолютно си противоречи, но хората дружно й викат "Браво", неясно за какво.
Нищо чудно и авторката да се окаже опуцана в главата нещо....

Оле цвиля като кон, офиса ечи Joy

# 32
  • Испания
  • Мнения: 37 503


Абсолютно си противоречи, но хората дружно й викат "Браво", неясно за какво.
Нищо чудно и авторката да се окаже опуцана в главата нещо....

Оле цвиля като кон, офиса ечи Joy

Ей сега ще ви каже, че не сте прегръщани като малки.

# 33
  • Мнения: 90
Темата е за следното. След като станаха тия неща с договора започнах да губя доверие в него или по-скоро да се питам дали не иска да се ожени за мен заради материален интерес. Дори си мислех, че го пуска тоя номер с договора, за да ме изпита дали аз го обичам и с договор и без, т.к. приятелката от чужбина му е била казала, че ако го обичам истински, ще се подпиша. След това той започна без да иска да се издава, че съгласува с майка си много повече отколкото според мен е здравословно една здрава и права жена да се меси в парите и в живота на синът си. И започна да ме човърка... още преди да пусна първата тема.

Все пак - мъж, който иска семейство, не би поставил като най-важно: режим на разделност. Не знам кой ползва тази възможност на закона, но се съмнявам да са щастливо семейство. Накрая толкова не му вярвах, че след една негова реплика на тънки сметки в една напълно романтична ситуация и зачеркнах всичко: гражданското, сватбата, заминаването в чужбина с него, връзката, каквито и да е контакти. Направо се плаша от категоричността си.

За мен това е основно -  или има любов или няма и ако няма - и взаимоотношения няма. Като се добавят тайните, лъжите, маминка - и вече става кашата пълна. Едно да беше - да го преглътнеш, ама като на всичкото отгоре ти изпращат и факсове от чужбина, през годеникът ти, че трябва да се изповядаш и да четеш Библията повече - вече съвсем прикипява. Така че, въпросът ми е: възможно ли е до такава степен да загубиш доверие в някой, че да го зачеркнеш от живота си напълно.

Последна редакция: чт, 17 авг 2017, 23:12 от Mandosiel

# 34
  • Мнения: 736
 ДА! Доверие се губи бързо но дълго време се възвръща / не знам дали е възможно дори, не съм чувала за такива случаи/.
 Доверието е голям дар в отношенията между двама души и е много ама много важно за да просъществува каквото и да е било.

# 35
  • Мнения: 1 698
Мандозиел, разкажи какви са били тези тънки сметки, направени в романтична ситуация. И кой ти изпраща факсове по годеника ти, че трябва да се изповядаш и да чете редовно Библията?
Иначе е съвсем нормално да изгубиш доверие, дори и  при половината, което си описала. Това с идеята на маминка за брачния договор си е класика. Но в предишната тема пък пишеше, че предложението за този договор е на подпомаганото семейство.

# 36
  • here and now
  • Мнения: 4 327
Свекървата на моя близка срещна измамничка именно в църквата. Персоната така я е "обработила", че им останаха само имотите, ни стотинка ни грам злато оставила вкъщи.

# 37
  • Мнения: 90
Приятелката от чужбина му била казала, че трябва да постя на Богородичните пости. И двамата трябвало, нали сме християни, но понеже аз не постя, аз съм имала повечв нужда от това. Да се изповядаме преди брака го каза приятелят, който се подвизава като свещеник, но не е. Не ми е ясно как се издържа, но обикаля много из Европа и спи при добри миряни като бившият ми. За него приятялката в чужбина била казала, че той най- вероятно е високопоставен член на таен християнски орден.

Той беше казал, че ако не се изповедем преди брака - до 7мо поколение ще иузкупуват децата ни греховете.

А за тънките сметки - разбрали сме се за дейт найт. И няма и час преди срещата  - аз вече се оправям да излуизам - и той започва да ми говори за договора за ресторанта - да видел дали и неговото име е на договора.. да се не мине горкият.

Няколко дена преди това сутринта, точно когато бързам за работа пак така се пробва: уж кумът искал пълният списък на гостите ми .. за ергенското парти. За какво му трябваше тоя списък - не знам, но няма да е за добро.

Последна редакция: сб, 19 авг 2017, 06:08 от Mandosiel

# 38
  • Мнения: 3 142
Последно - Сватба ще има ли?

# 39
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
А въпросния ти бивш годеник, как рагира след като му обяви, че сватба няма да има и се разделяте?
А майка му как реагира?
А "приятелката", която той издържа?

# 40
  • Мнения: 2 502
Категорично ,не е добре ,който и да било да си вре носа в семейни отношения-родители,бивши,приятели,религиозни и аз не знам какви да ги нарека и т.н.И без друго ,е достатъчно трудно самите партньори да се наместят един към друг.За религията-ако единият е много набожен,а на другият му е все тая ,настъпват конфликти,които нямат връзка с действителсността .Сори,ама Бог няма да реши никой житейски проблем,пък който иска да чака нещо от Бога.А и да ти се внушават някакви вини за нещо напълно имагинерно,е далеч от реала ,в който живеем.

# 41
  • Мнения: 1 698
Авторке, никой няма право да ти нарежда какви религиозни дейности или ритуали да извършваш, освен ако ти не си напълно убедена и не изпитваш вътрешна потребност за това. И още веднъж ти казваме да бягаш от тези хора. Уж си отменила сватбата, а на мен ми изглежда като да си я отложила само.
Вече споменах, че моя близка позната беше за малко адвокат на едни хора, измамени от лидери в евангелска общност. Измамата беше доста крупна. "Братята" бизнесмени имаха уж легален бизнес - издателска и медийна дейност, но всичко е било за парлама. Предлагат на хората от църквата, че ако инвестират в техния бизнес пари, инвеститорите ще получават лихва, по-голяма от тази на банките. Измамените бяха теглили огромни кредити от няколко банки, като за обезпечение бяха ипотекирали един тристаен панелен апартамент в средно добър софийски квартал, вила в хубава вилна зона в София и имот в провинциално градче с добри цени на имотите. Това бяха жилищата на три семейства - бабата и дядото, двамата семейни синове, единият с три деца /също част от църквата/, другият с едно. "Братята" бяха изплатили един, най-много дава пъти лихвата,след това бизнесът им фалира, а на завлечените банките започнаха да им изземват жилищата. Страшното е, че жертвите сами се отказаха от защита. Единственият имот, включен в активите на фалиралата фирма, от която мажеше да се търси някакво обезпечение беше възбранен, защото спрямо него беше вписана ипотека от друг "брат" адвокат. Така само той си получи парите. С неговата ипотека практически другите нямаше с какво да се удовлетворят след фалита на фирмата. Очевидно, че още в началото бизнесмените и адвоката са били комбина. Другите пострадаха и загубиха всичко. Нямаше осъдени. Единият от братята бизнесмени беше помощник пастор във въпросната организация, сега се занимава с нервно-лингвистично програмиране и пак промива хорските глави срещу заплащане. Разхожда се спокойно в близкия до нас парк /съкварталец ми е/ и няма изгледи някой да му търси отговорност. Той също има три деца, а съпругата му очевидно не работи друго, освен да му помага в "бизнеса". Според приятелката ми е успял навреме да излезе от кашата чист и невредим. Другият "брат" се покри, но чух, че си бил много добре и си живеел живота. Друга позната адвокат, която има семеен произход в тези среди питала измамените / а те били много, просто тези три семейства бяха едни от многото/ как така са дали пари и имоти на хора, без да видят каквито и да е документи. Те й отговорили, че са техни братя и духовни водачи и затова им вярвали. Тя на майтап ги питала, защо не дадат пари на нея, а те й отговорили, че тя не им е сестра и не посещава църквата и затова. Според нея измамата е била документарно доста изпипана. Подобни общества са прекрасно място, където изамниците могат да се вихрят с пълна сила - много хора, събрани на едно място, наивни, доверчиви. Хората в сектите са с емоционални и социални дефицити, но не непременно са малоимотни, бедни или необразовани. Има хора с доста добро образование, професии, с нелоши доходи и прилично имотно състояние. Там намират морална, емоционална, духовна подкрепа, а от тях се иска материална такава и отдаденост. Такива измами ги има по целия свят в подобни общества, даже в САЩ си е нещо обичайно. Когато прогледнат измамените не могат да получат особена закрила от закона, понеже сами са давали дарения доброволно, никой не ги е насилвал и практически не могат да си искат парите обратно.
Мислех, че подобни измама ги има само в сектантските общества, докато не чух, че един православен свещеник извъртял подобна схема на свои колеги, които и до днес тичат да работят всяка Задушница по гробищата, за да изплатят дълговете си.
Авторке, също така, подобни религиозни мошеници се лепят на жени, възпитавани в религиозен дух и лоялни към религиозните ценности. Такива жени са по-наивни, с по-малък житейски опит, не са излизали с много мъже, възпитавани са да прощават, състрадават, помагат, спасяват, да отвръщат на лошото с добро. И са идеални жертви на домашни насилници и измамници, както и на властни мъже, за които жената следва да се покорява на мъжа иначе извършва грях.
Пиша ти го всичкото това, за да се осъзнаеш и да бягаш далече. Отказала си сватбата, скъсвай контакти с тези хора и край, а не приемай нарежданията им как и какво да правиш.
И се замислям сериозно дали да пиша повече в тази тема.

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 16:09 от Nataka

# 42
  • Мнения: 90
Nataka, настръхнах направо. Косите ми се изправиха. С този мъж съм скъсала всякакъв контакт. Надявам се само да не попадна отново на такъв. Затова и от сега нататък ще се подвизавам като атеистка. Да не ми се лепят такива, които да се чудят как да ми измъкнат залъка от устата.

# 43
  • Мнения: 1 698
Мандозиел, вярата и личните ти убеждения са си само твоя работа. Просто занапред бъди много внимателна. Ще цитирам Мартин Карбовски от едно негово предаване преди години, в което интервюираше жена, пострадала от секта. Интервюираната споделяше, че е била обект на финансова, емоционална и сексуална злоупотреба. Та Карбовски по този повод каза: "Когато някой ми заговори за Господ, започвам да си пазя портмонето и дупето". Не е много цензурно, но е истина. Не съм негова почитателка, но в този случай е прав.
Този съвет си го давам и лично на себе си. Имам нужда.

# 44
  • Мнения: 822
Натака и най-вече акъла. от него се почва, яко промиване. За жалост, обекти обикновено са прекалено млади и неопитни или уязвими хора.

Общи условия

Активация на акаунт