Бързи здравословни въпроси и отговори – 8

  • 43 619
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
Дали знаете нещо за пъпки появили се само по гърба Rolling Eyes Не знам с какво да третирам...имат и връхче,като младежки пъпки са...другаде по тялото няма.Като бяхме на море завяхнаха,на сега пак почват...има дори белези леки.

# 676
  • Мнения: 10 264
И аз съм с подобни пъпки от 2 месеца, само че от лакета до китките. Ходих на дерматолог, изписаха ми антибиотик за цял месец. Каза било фоликулит. Какъв фоликулит, аз през живота си пъпка съм нямала ни в младежките години, ни после, ни по време на цикъл. Ръце не бръсна също. Космите ми по ръцете са като мъх по-скоро, отколкото да са от тип черни и дебели. От къде се появи това чудо идея си нямам. Също пъпки като младежки с връх, страшно болезнени. Лакета ми се беше подул от една от тях. За 2-3 дена изчезват и пак избиват още по-злобни. По някое време и сърбеж се появява. Абе чудо – хем боли не мога да се пипна, хем ме присърбява. На дърти години и това патих и то само в тая част на ръцете. На друго място нямам. Също такива белези ми останаха, че добре че зима идва, че да не съм по къс ръкав. Много не приятно.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Одъртяваме, хормоните се побъркват ...

# 678
  • Мнения: X
Фоликулита е ад!Мажете се с Даверцин гел една седмица,всеки ден.Би трябвало да се махнат.Ако не-пак на дерматолог.

# 679
  • Мнения: 10 264
Абе мазах и аз с някакво за акне. Ама нищо, че и повече сякаш наизлизаха. И най ме е яд, като ми каже доктор, че не знае от какво е. Е че като не знае от какво е, как ме лекува не знам. На доксациклин съм аз за месец по 2 пъти на ден, за мазане нищо не ми даде. И малко се поуталожи работата и пак избиват пусти.

# 680
  • Мнения: X
Абе мазах и аз с някакво за акне. Ама нищо, че и повече сякаш наизлизаха. И най ме е яд, като ми каже доктор, че не знае от какво е. Е че като не знае от какво е, как ме лекува не знам. На доксациклин съм аз за месец по 2 пъти на ден. И малко се поуталожи работата и пак избиват пусти.
Много зависи с какво е мазано?пробвай Даверцин-а,не е скъп,6лева е.

# 681
  • Мнения: 10 264
PELLI  bouquet не съм в БГ, иначе бих пробвала. Имам гентамицин под ръка съм си носила, както и едно с Д...забравих му името за кожни пак. Ни едното, ни другото. Явно са за други проблеми. Моя мъж се маже с това с Д....покрай устата. При бръснене ли и аз не знам, нещо като пресъхнала кожа и изринато стои едно. С това Д... му минава. За кожни проблеми на него пишеше че било. Но мога да кажа да ми прати майка ми от БГ по нататък. Много ме съмнява, че от тоя антибиотик ще се оправя.

# 682
  • Мнения: X
PELLI  bouquet не съм в БГ, иначе бих пробвала. Имам гентамицин под ръка съм си носила, както и едно с Д...забравих му името за кожни пак. Ни едното, ни другото. Явно са за други проблеми. Моя мъж се маже с това с Д....покрай устата. При бръснене ли и аз не знам, нещо като пресъхнала кожа и изринато стои едно. С това Д... му минава. За кожни проблеми на него пишеше че било. Но мога да кажа да ми прати майка ми от БГ по нататък. Много ме съмнява, че от тоя антибиотик ще се оправя.
За мъжа ти-той получава фоликулит от бръсненето по лицето.Нека малко спре да се бръсне,да си вземе една машинка и да си маха брадата на 1мм. или по-малко,да се успокои кожата.Може да му вземеш Kerapil на компанията NOREVA,много ефикасен крем.
Гентамицина поне при мен правеше пъпките по-дълбоки и по-болезнени.Ако можеш намери Зинерит да се мажеш,но аз предпочитам Даверцин,защото не изсушава толкова.Също е антибиотик.Има и по-силно ако са ти много болезнено-сърбящи пъпките-Бактробан,това е маз,малко трудно се разнася,но е с много мощно и бързо действие.Най-много се мажи за 10дни и го спри.

# 683
  • Мнения: 10 264
Сетих се бе това с Д...беше Дипрогента. С него маже и се оправя. Та и аз с него мазах ама нищо.
Cerapil имаме колкото искаш при нас под път и над път. Еуцерин съм му взела и пак сработва, но трябва да се маже, а мъжете не обичат да се мажат, та от време на време се докарва с обрив. Но аз него не го мисля. Аз как се оказах с това чудо по ръцете много ми е любопитно. Нямам никаква идея от къде се взе. Ни се потя, ни се опирам някъде. На работа съм с дълъг ръкав, че от климатиците ми е студено. Та изключвам и от там да е да се опирам някъде. Ръце не бръсна,космите ми са от тип мъх, едва ли те са провокирали това чудо.

Иначе мога да питам доктора да ми изпише едно от тези които спомена, аз след месец имам час да види дали са ми минали. Гледам тоя Zinaryt го има и тук, но с рецепта.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2017, 18:43 от vici75

# 684
  • Мнения: X
Бактробан ти препоръчвам,ако намериш Simple Smile

# 685
  • Мнения: 16
Здравейте. От известно време (7-8 дни) всяка вечер ме сърби цялото тяло. Нямам обриви, само една голяма пъпка на врата, която предполагам е от някое насекомо.
През деня нищо ми няма, но вечерта като се прибера вкъщи и почва да ме сърби ужасно много навсякъде, вземам си душ - минава ми, и след час пак се почва. На какво може да се дължи това?

# 686
  • Мнения: X
На нервна почва, алергия или проблеми с кръвта. Пусни си пкк с деф. броене.

# 687
  • Мнения: X
Според мен е някакъв алерген, който ти е в къщата и който започва да те дразни, като се прибереш. Имаш ли саксии? Някои плесени живеят в почвата и могат да те дразнят. Или мухъл в наякое ъгълче, пък било то е зад гардероб. Възглавници с перушина или пух? Тук можем да се правим на гадатели колкото искаме, най-добре отиди на лекар. Ако е алергия може да те тестуват.

# 688
  • Мнения: 54 445
На нервна почва, алергия или проблеми с кръвта. Пусни си пкк с деф. броене.

Плюс изследвания за жлъчката.
Татко така го сърбеше цялото тяло, когато му се запушиха каналите.
Не помня от високият билирубин или уробилироген беше.

# 689
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Синът ми има алергия( според мен е сенна хрема)- когато започнат да цъфтят храсти, треви, дървета,започва да му се запушва носа, да му тече вода и да киха след ставане от сън и може да продължи часове. Така е вече няколко години.
Не съм го водила на лекар, искаха да му правят тестуване, но аз отказах. Давам му противоалергични или пръскам спрейове в носа. Тази година само един спрей изпръскахме, друго не му давах, но и досега си го има запушването, теча и кихането.
Въпросът ми е на какъв лекар бих могла да го заведа и да го лекувам?

Общи условия

Активация на акаунт