Game of Thrones 28 - Bad things are coming...

  • 38 405
  • 782
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Никакво обучение не е завършила. Тя НЕ е безлика. Влага чувства, безликите-не.

Кифла може да наречеш Санса , ако се държи така като е над 20, а тя беше в първи сезон на 13! Каква кифла ви гони? Масово момиченцата харесват хубави неща, правят се да са красиви, мечтаят да са кралици и принцеси и се захласват по русокоси момченца.

Че тя си е права, заради нея победиха. За Аря и Джон нямаше да отидат рицарите от долината. Кутрето чрез Робин командва. Кутрето цял живот е бил влюбен в майка им, цял живот. Санса мяза на нея, иска и нея. Но тя не му се е слагала!

Тиф, няма как да не се съглася. Всеки един абзац от поста ти споделям, едно малко уточнение имам към началото на втория. От съвсееееем ранна детска възраст си проличават кифличките. Учили са ме да шия, да плета, да бродирам, да тъка, да рисувам, да меся хляб, да точа баници, да готвя... абсолютно всичко усвоих, даже в някои отношения си надминах учителите. Интересът ми обаче винаги е бил другаде. Не спирах да преравям на майка ми счетоводните документи (тогава още всичко на ръка попълваха) - цифри, сметки, таблички, изравнявания, корекции и пак цифри, и пак цифри КЕФФФФ!... както и на баща ми, на дядо ми и на вуйчо ми шкафовете с инструменти - поялници, кабели, крушки, клеми, платки, пирони, клещи и още кабели, и още кабели и всички налични инструменти, с които да ги правиш каквото си искаш... еееееххххх пак КЕФФФФ!

Първото късо съединение, което предизвиках беше още във втори клас почти под носа на нищо неподозиращата ми майчица, която радвайки се, че съм се умълчала и кротнала в съседната стая си бъркаше супата на котлона в блаженство и изведнъж ПААААТ! Нещо изгърмя и контакта почерня. Бях гледала дядо ми как прави коледни лампички за тяхната елхата, реших и аз да направя за нашата. Grinning А първата ми и единствена кукла барби още на втория ден беше подложена на дисекция, разрязах гумената обвивка на краката и - интересно ми беше механизмът вътре къв точно е, че така могат да и се прегъват краката в коленете и да си остават на позицията, на която ти си решил. После и уших една дълга рокля, за да не види майка ми каква беля съм свършила от едното нищо и никакво любопитство, после почнах на себе си дрехи да шия.

Така че... от същността си никой не може да избяга и тя му е вродена, а не наложена чрез възпитателни някви методи. А на Санса същността е на светлинни години от моята примерно или нечия друга. И не е мразен образ, а просто дразнещ ама много дразнещ. Така сме ние малко по-различните дразним се на тия, които се вписват чудесно във всяка една подадена им кристална пантофка и то без да протестират или да се запитат "Тия гъбаркат ли се с мен, при първия ритник и ще се счупи!?"

# 751
  • Мнения: 928
Ако Церсей е любимка на сценаристите, то смятам че те се провалиха. В сериала образа й е доста плосък- злобна женица, която се опитва да спечели вниманието на баща си и да е хитра като него. И дотам. Ако някой намира в нея нещо повече, то със сигурност е чел книгите Simple Smile
Не мога да се съглася. Това, което описваш, е точно образът в книгите. По-точно от четвърта книга, където имаме глави от нейната гледна точка. Абсолютно зла и ненормална жена, която се мисли за Тивин с пола, докато върши глупост след глупост. В сериала, понеже е любимка на продуцентите, от първи сезон още вкарват някакви по-меки черти и опитват да я докарат до по-сив герой, но не им се получава особено.

# 752
  • Вестерос
  • Мнения: 38 363
Това не я прави кифла. Извинете, но и аз като дете исках да съм принцеса, бях малка кокона, слагах си детски лак за нокти, исках да имам хубави дрехи и да съм с прическа, но това не ме прави кифла и съм много далеч от кифлите. Това са нормални мимически неща. Не казвам, че няма и изключения, ето Аря е изключение.  Ако сте чели Гордост и предразсъдъци голямата сестра на главната Лизи си прилича доста със Санса от 1,2 сезон, миловидни, каквото им кажат го правят, мечтаят а хубави неща, да са харесвани и т.н. При Санса е по-застъпено донякъде, защото имаме повече нейни разсъждения, а на Джейн нямаме нейната гледна точка.

За Церсей съм съгласна, че ѝ вкараха мили черти, да ѝ съчувстваш- това, че била родила от Робърт , но умряло.Пълна тъпотия.

# 753
  • Варна
  • Мнения: 1 234
Вчера ми попадна едно меме от обезглавяването на Нед как Санса реве и пищи не го убивайте, докато стражите я държат, а Аря се крие зад статуята...аз вече не го помних тоя момент
та Аря не беше права....
Нед се съгласи да се закълне, за да предпази Санса и Аря (не помня някой дали му каза, че Аря е зачезнала). Та кой баща би постъпил по друг начин в такава ситуация?

Санса се съгласи да напише писмото, за да пощадят баща й - беше все още наивна и вярваше на Церсей и Джофата. Тя лично отиде и падна на колене пред целия двор, за да моли за живота на баща й - някой помни ли го това? После се научи да живее покрай психопат, дори доста успешно се справяше с настроенията му.
Какво би направила Аря на нейно място? Ще му се накрещи, ще му лепне един шамар и щеше да е мъртва, преди да каже "Уинтър ис комин". И двете сестри преживяха ужасии и всяка се справи с ужасиите както можа. Но нито Санса щеше да оцелее в ситуацията на Аря, нито Аря - в ситуацията на Санса.

# 754
  • Мнения: X
Joy Spirit Crusher, знаех си аз, че краставите магарета се подушват. Аз не мога ни да шия, ни да плета, но знаех всички видове пистолетчета и се научих на покер още на 8 годинки.(вече не го помня, хазарта ми е чужд). После открих женствеността, барбитата (при мен бяха за украса на секцията) и женските игри, ама момчетата ми останаха по-забавни Grinning Баланса го намерих след 20 и няколко години чак Grinning

Та, да - Санса не е мразена, просто дразнеща до степен, че ти идва да и врътнеш един...да ти олекне просто Grinning

Дано някой не се обиди от хумора ми, но аз обичам този сериал и все пак ... това е филм Grinning А това, че не сме чели тези книги, далеч не значи, че не четем Wink

А да и по повод русокосите момченца - никога не съм харесвала руси мъже ( освен Съли от д-р Куйн лечителката Joy )

С maskara съм съгласна за това, че всяка е оцеляла както може. А дали би оцеляла на мястото на другата, това никой не знае. Хората са учудващо адаптивни като се наложи Nerd

# 755
  • Мнения: 143
Вчера ми попадна едно меме от обезглавяването на Нед как Санса реве и пищи не го убивайте, докато стражите я държат, а Аря се крие зад статуята...аз вече не го помних тоя момент
та Аря не беше права....

Но преди това заради Санса, Нед се призна за предател. Нед не се подчини на Церсей, заради подозренията от писмото, което се оказа игра на Кутрето и лелята. После писмото с което бе поканен Роб, за да бъде и той обезглавен. Да, реве Санса. Момента в който разбира, че нейната няма да я бъде. Обичаше баща си, това никой не го оспорва.
Нед се призна за предател поради други негови си причини и Санса няма нищо общо. От момента на залавянето му до обезглавяването Нед и Санса не са се виждали изобщо. Санса само помоли Джофри баща й да бъде помилван, но не е участвала в решението на Нед да се признае за предател. Там дълги разговори Нед имаше с Варис, който го уговаряше Нед да отстъпи и за да защити дъщерите си.
Старк се противопостави на Церсей защото разбра, че децата й не са от Робърт, а от Джейми. Писмото на Петир и Лиза само го накараха да се съгласи да стане Ръка и да разплете на място дали наистина Ланистър са убили Джон Арин. Това обаче изобщо не беше коментирано от Нед и Церсей.

# 756
  • Мнения: X
Церсей не беше ли съгласна Нед да бъде пощаден и изпратен на Вала, а Джофри ги изненада неприятно като на своя глава заповяда екзекуцията? Тъй че и Церсей си беше изненадана... или това беше само в книгите? Така че защо Санса да е наивна, че им е повярвала, че ще спаси баща си.

Ех, много ми е мил този момент в книгите, първи шок, че главен герой може да умре. Mr. Green

# 757
  • Мнения: 143
И Варис и Церсей и Пицел, всичи очакваха Нед да бъде пощаден и да облече черното. Просто Джофри реши друго, според мен след шушукане от Петир.

# 758
  • Вестерос
  • Мнения: 38 363
Естествено, че се забравя , че Санса молеше пред двора да пощадят баща ѝ, нали е долна егоистка, която иска да е кралица на всяка цена  Scream

# 759
  • Мнения: 3 691
Санса се съгласи да напише писмото, за да пощадят баща й - беше все още наивна и вярваше на Церсей и Джофата. Тя лично отиде и падна на колене пред целия двор, за да моли за живота на баща й - някой помни ли го това? После се научи да живее покрай психопат, дори доста успешно се справяше с настроенията му.
Какво би направила Аря на нейно място? Ще му се накрещи, ще му лепне един шамар и щеше да е мъртва, преди да каже "Уинтър ис комин". И двете сестри преживяха ужасии и всяка се справи с ужасиите както можа. Но нито Санса щеше да оцелее в ситуацията на Аря, нито Аря - в ситуацията на Санса.
То Санса освен да моли и се задоволява/подчинява с отреденото и от други място, друго не съм забелязала да прави. Ако имаше поне малко акъл в главата, досега да е из*укала Белиш и наистина да стане нещо повече от пешка, която всички разиграват.

# 760
  • Мнения: X
Леле, как се палите Grinning Санса, че е егоистка, такава е, ама все пак това не значи, че не обича баща си и другите роднини. Никой не казва, че е зла или би рискувала живота на роднините си, за да стане кралица. Казваме, че е наивна и колкото и да се развива, на фона на това, което преживя нищо не е научила за хората Grinning

# 761
  • Мнения: 48 060
Явно гледаме с различни очи, а предполагах че сте дъвкали това още първи сезон...
Санса наистина моли на колене да не убиват баща й, унижава се и е готова да се ожени за психарчето и да направи каквото й кажат, нищо че вече чиждаше какъв е, само и само да не го убият, а Аря просто избяга. Санса беше сама на сцената, когато убиха баща й. Не знаеше че Аря също гледа. И оттам насетне беше сама, заставяна да гледа главата на баща си всеки ден. Нямаше никакви новини от брат си, майка си, никой. Беше сама всяка ужасяваща секунда, ден и нощ.
Аря просто имаше късмет и избяга. Иначе наистина щеше да покрещи и да я убият. И толкоз.
Иначе и на мен Аря винаги ми е била любимка, а Санса ме е дразнила. Просто около Аря се случваха интересни неща, както и около Бран. Неочаквани, магически, нестандартни, приключения. А около Санса- дворцови интриги- скука. Но точно егоистка- не, не мисля че Санса е егоистка.

# 762
  • Мнения: 3 691
То до излизането на S07E07 какво друго ни остава.Hands Metal

# 763
  • Мнения: X
О, на мен не ми пречи. Хубаво е да има мнения и дори да се спори ^_^

# 764
  • Вестерос
  • Мнения: 38 363
Да паля се , защото са нелепеци.

Защо за изчуква Кутрето? Тя не е курва, моля ви се!
Чакам доказателство защо е егоистка според вас?

Общи условия

Активация на акаунт