Game of Thrones 28 - Bad things are coming...

  • 38 390
  • 782
  •   1
Отговори
# 765
  • Вестерос
  • Мнения: 38 277
Явно гледаме с различни очи, а предполагах че сте дъвкали това още първи сезон...
Санса наистина моли на колене да не убиват баща й, унижава се и е готова да се ожени за психарчето и да направи каквото й кажат, нищо че вече чиждаше какъв е, само и само да не го убият, а Аря просто избяга. Санса беше сама на сцената, когато убиха баща й. Не знаеше че Аря също гледа. И оттам насетне беше сама, заставяна да гледа главата на баща си всеки ден. Нямаше никакви новини от брат си, майка си, никой. Беше сама всяка ужасяваща секунда, ден и нощ.
Аря просто имаше късмет и избяга. Иначе наистина щеше да покрещи и да я убият. И толкоз.
Иначе и на мен Аря винаги ми е била любимка, а Санса ме е дразнила. Просто около Аря се случваха интересни неща, както и около Бран. Неочаквани, магически, нестандартни, приключения. А около Санса- дворцови интриги- скука. Но точно егоистка- не, не мисля че Санса е егоистка.
+ 1

А като Хрътката я преби и ѝ разкъса дрехите пред другите? А като Хрътката ѝ се натискаше? Та тя беше готова да се ожени за сакатия наследник на Планински Рай само и само да се разкара от КЧ. Като убиха майка ѝ и братята ѝ тя си мислеше, че е сама  и беше приела съдбата си. Не вярваше кой знае колко на Донтос и после на Кутрето , но се беше хванала за тях като удавник за сламка, което е нормална реакция.

# 766
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Цитат
Аря просто имаше късмет и избяга.

Хепи, дали беше просто късмет и дали беше просто бягство...? Доколкото си спомням Ед Старк май я търсеше постоянно с погледа си в тълпата, видя я кацнала на статуята и сякаш някак си се успокои, когато видя дивото си отроче момичето-момче как вече го няма... как не вижда как я разпознават, как не чува команди "Задръжте я!"... Един вид душата му ще почива в мир и този който я "отвлече" и поведе към вала си е изпълнил съвестно заръките на Едард. МОЛЯ ВИ, нали не смятате, че един случайно пръкнала се от тълпата черна врана я залови на път да направи поредната глупост, отряза и косата и натърти право в лицето и, че от тук нататък вече е Ари!? Така че, Аря не избяга, просто реши да отложи срещата със Смъртта и вида възможност за това, а докато се срещнат с Баш Великия една камара други нещица може да свърши. Като зачеркването на тоя нейн списък например. За това си трябва време, дадена и беше възможността. Що пък не... ХМ... И аз да бях и аз така бих постъпила. Една от най-любимите ми реплики е "Мъртъв няма как да отмъстиш"... само не помня къде я чух или прочетох.

# 767
  • Мнения: X
Какво ще спечели от секс с Кутрето? Мъжете се държат с обещание за секс, а не като им се пуснеш и станеш мината бройка... Виж, брак с Кутрето е друга работа. Но първо, че е женена за Тирион, второ - Кутрето не ѝ е по мярка, по-скоро Робин Арин може би. Twisted Evil

# 768
  • Мнения: 1 604
Тиф - ще кажеш, че Санса ти е сестра. Всеки има право да хареса или не някой.

# 769
  • Мнения: 1 460
Санса била страхлива. “The only time a man can be brave is when he is afraid.”- Нед Старк.
Стархливата Санса аха да убие Джофри,но Хрътката я усети и го предотврати.
Страхливата Санса му се подиграваше в очите.
Страливата Санса директно заяви на Джофри,че може Роб да й донесе неговата глава.
Страхливата Санса не коленичи пред Ланистър на сватбата си с Тирион.
Страхливата Санса остана в покоите си,а не прие предложението на Тирион да се премести в Кулата на Ръката,рискувайки Джофри по-лесно да я тормози.
Страхливата Санса заблуди всички,че е глуповато повърхностно момиченце,което всеки може да си подхвърля.Само Тирион я усети.

Санса била кифла,била самовлюбена,искала да е като Церсей,искала да е кралица.Ако смятате,че това е Санса и я осъждате,надявам се да осъждате със същата злост и Марджъри,която е всеобща любимка на зрителите.И да не забравяте,че кралица Мардж имаше цялата сила на Тирел зад гърба си,брат си (който в книгите е член на Кралската гвардия) и баба,която не отстъпва на Кутрето по сплетни.На Санса никой не й е преподавал лицемерие - нито Кейтлин,нито Нед,нито септата.

Писмото,с което Аря замерва Санса,е от Церсей.Санса го писа под диктовка,вярвайки,че така ще спаси баща си.Говорим за 11 годишно дете.В сериала е малко по-голяма,но ситуацията е същата.

Нед излъга пред множеството,че Джофри бил rightful king,за да спаси момичетата.Голям човек е,може да прецени какво да прави и да си носи отговорността.Обсъждали сме,че Кутрето е подшушнал на Джофри да екзекутира Нед.Санса няма как да го знае.Нито Церсей,нито Варис - никой не го очакваше.

Санса е плюта,щото бродирала и пеела песнички,докато Аря размятала мечове.Сега Санса пак е плюта,щото не бродирала и не плетяла терлици,а видиш ли - смеела да управлява собтвените си земи и наследство.Аря пак си размята мечове.

Имам въпрос - след като Санса винаги е била уникално тъпа кифла,а Аря очевидно е толкова борбена,находчива и умна -защо никой не обвинява Аря,че не поръча на Джакен Тивин,Джофри и Церсей?

# 770
  • Вестерос
  • Мнения: 38 277
Не е женена за Тирион, те говорят сега да му се пусне. Сега е вдовица Болтън .

Няколко пъти съм писала кои са ми любимците, Санса не е сред тях. Но не приемам критиката с голи думи, че е егоистка без подкрепа от сериала/книгата, че е така. Простото хейтене по Санса супер ме дразнят. Да всеки харесва различни персонажи и има ест право за това. Но много от нещата, които се изкоментираха последните страници са нелепици.

Ирена! Добре  че се появи! Blue Heart

# 771
  • Мнения: X
Не е женена за Тирион, те говорят сега да му се пусне. Сега е вдовица Болтън

Как да не е женена за Тирион, Тирион се оказа официално жив, вторият ѝ брак би следвало да е двуженство, т.е. нелегален. Или са я развели и съм пропуснала? Има ли развод по тези земи?

# 772
  • Русе
  • Мнения: 11 922
Не е женена за Тирион, те говорят сега да му се пусне. Сега е вдовица Болтън .

  Санса е омъжена за Тирион.

# 773
  • Вестерос
  • Мнения: 38 277
сериал-Бракът на Санса беше Анулиран преди да се омъжи за Рамзи. Правите ли разлика? Сега е вдовица на Рамзи,
книга- още е женена(амбърова поправка- омъжена) за Тирион.

# 774
  • Мнения: X
Бракът на Санса беше Анулиран преди да се омъжи за Рамзи. Правите ли разлика?

Забравила съм. В такъв случай си права, вдовица на Болтън е. Peace

# 775
  • Вестерос
  • Мнения: 38 277
Иначе нямаше как да я омъжат за изверга, при положение, че Тирион не беше обявен за умрял и от там Санса да е вдовицата му. При седемте няма двуженство, при старите богове не съм сигурна, Таргариан са многоженци- причината аз да мислех, че Регар и Лиана са се оженили, но без да му е анулиран брака с Елия. С анулирането на брака с Елия, децата му стават незаконни и Джон стана единствен негов наследник.

# 776
# 777
  • Мнения: 5 112
Аз не видях неегоистичната Санса да препуска срещу стрелите на Рамзи, за да спаси Рикон, напротив, видях я да отписва брат си. Т.е. да отписва единствения жив роднина (поне единствения за който знае че е жив) и единствения, който може да има по-силна претенция от нейната за ЗХ.
Санса има доста тесен кръгозор, поне както ни е представена в сериала. И наистина създава впечатление за повърхностна и до някъде егоистична. А рицарите на Долината ги повика, според мен, не заради общото благо на Севера, или заради честта на семейството си, или за да спаси Рикон, или за да не умре Джон в битката, извика ги (пак според мен), за да отмъсти за себе си на Рамзи. Рамзи не го задържаха рицарите на Долината, задържа го Джон. Ако не беше Джон с Вун-Вун, Рамзи можеше и да избяга, въпреки рицарите.
Така както ни е представена Санса в сериала не е особено симпатична и дълбока натура. А ако се окаже, че двете с Аря наистина са в конфликт под палката на Кутрето, Санса ще излезе точно смотана кифла. Кутрето толкова пъти я прецака, толкова пъти видя игрите му, да се даде още веднъж да я наиграе... shame - ding-ding - shame - ding-ding...
А Аря за мен, както е представена в сериала, е просто недодялана и все още изразява себе си като дете - има емоциите на възрастен, но изразните средства не и стигат. И беше права за едно - какво би казала Лиана Мормон за писмото на Санса... Според мен Аря разсъждава и действа като севернячка, а Санса се оправдава като южнячка...

# 778
  • София
  • Мнения: 27 250
Май е време за нова тема  Grinning

Някой бе питал за горските чада. В сериала бяха избити до крак, не остана нито едно за съжаление. Това никога няма да го простя на ДиД.

за Церсей. Да, тя е доказана любимка на ДиД и сериалната Церсей няма нищо общо с книжната. Много по-мека и чувствена са я направила, истинска мъченица на моменти. В книгата е абсолютно чудовище в пола.

Относно заформилия се невероятен спор за Аря и Санса нека и аз да се изкажа. На мен и двете са ми любимки. И в книгите и в сериала, Аря повече (бтв: но аз съм си заклет Старкист).
Ще бъда максимално кратък и безпристрастен.
Санса не е кифла, нейния образ се разви най-много, не е предала баща си и обича сестра си.
Аря не е психопат и все още си има своята лична мисия (списъкът не е изпълнен) и също обича сестра си. Това което ни поднасят в сериала е крайно нелогично и или е партенка/постановка или е ужасяващата некадърност на ДиД да измислят някакъв смислен конфликт, за да не ни е скучно и за да има за какво да се хващаме за косите.  Laughing

Санса написа писмото, но истински вярваше, че помага на баща си и на брат си. Вие на тези години как бихте постъпили? Самата Церсей и самия вездесъщ Варис бяха изненадани и шокирани от това което последва, е щом те бяха изиграни, то как изобщо може да обвинявате Санситка? И с това писмо и без това писмо Нед бе пътник. Санса се унижи до крайна степен, когато падна на колене да моли за живота на баща си, това май не го помните.
Аря от друга страна не е живяла живота на сестра си и никога няма да я разбере напълно. И обратното е в сила. Аря нямаше да напише това писмо, според мен щеше да скочи и на Джофри да го убие и щяха да я убият. Нямаше да издържи и два дена на мястото на Санса.
Други обвиняват Аря, че само гледала как убиват баща и не направила нищо? Е, какво да направи, да ги връхлети като Дрогон ли? Всъщност тя се спусна към сцената, но един мъж, който нарочно я наричаше момче я дръпна (ако си спомням добре) и я спаси. Санса пък припадна.
Шокът бе пълен за всички. Единствения, който не го дадоха да губи самообладание след като Джофри нареди на Илин Пейн да му донесе главата на Нед Стар, бе Кутрето... Правете си извода сами...

Според мен нито Аря би се справил с живота, който имаше Санса, нито пък Санса щеше да оцелее ако бе имала нейния живот. И ей това не мога да проумея защо не си споделят всичките тези неща. А ни занимават с някакви детински, сестрински дрязги.

# 779
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Цитат
Имам въпрос - след като Санса винаги е била уникално тъпа кифла,а Аря очевидно е толкова борбена,находчива и умна -защо никой не обвинява Аря,че не поръча на Джакен Тивин,Джофри и Церсей?

Има ли нужда въобще от пояснения!? Защо сме я обвинявали едната, пък другата не!? Съпоставяме ги просто. Едната е добра в едно, а другата в друго. Ламтим за филмови екранизации на баналности от действителността, но зависи все пак между другото къде си сложил призмата... Та Аря не я виним, защото, и тя е дете, но поне се усети и, когато си осъзна грешката и от три полагащи се поръчки получи бакшиш като назова името на Джакен. Любим момент ми е няма как да не призная. Една идейка си е по-коварна... и това ме кефи. Дано не я убият.

Общи условия

Активация на акаунт